Zaloguj się do konta

Żyłka czy plecionka- co lepsze ?

utworzono: 2012/05/21 10:22

Witam wszystkich. Jak w temacie proszę o radę. Mam zamiar łowić karpie oraz te same kije będą mi służyć na nocnych zasiadkach na suma i węgorza, tu nasuwa mi się pytanie... co nawinąć na kołowrotek? Proszę o rade , może macie sprawdzone żyłki/plecionki ? 
Z góry dziękuje...
[2012-05-21 10:22]

diakonos

Na drapieżnika zdecydowanie plecionka... Zacięcie o niebo skuteczniejsze..
Jeśli chodzi o marki to sprawdzone to: Berkley Whiplash


[2012-05-20 23:00]

Bernard51

Jesli chodzi o grunt to nie polecam plecionki (ale to jest moje tylko zdanie)za sztywna brak pracy niedoswiadczeni moga nawet wedke zlamac na spining b.dobra czujesz kazde pukniecie.
 Żylki juz mamy tez dobre o dobrej wyczymalosci, na grunt polecam zylke.
Pozdrawiam!!
[2012-05-21 06:25]

modzynek

na grunt tylko żyłka ewentualnie plecionka typowo karpiowa na grunt, bo plecionka spiningowa na gruncie się rwie ;/ wiem bo sam miałem ;)


[2012-05-21 19:24]

mozesz nawinać na jedną szpule zyłkę a na drugą plecionkę (ja osobiście proponowałbym Ci tylko żyłke) I jeszcze jedna sprawa nie kazde przelotki nadaja sie do plecionki [2012-05-21 19:38]

To całe moje pytanie zrodziło się z tego, iż "cienka" plecionka ma o wiele większą wytrzymałość niż żyłka, a druga sprawa to jakoś miałem pecha do "grubych" żyłek i bardzo mi się skręcały. Proszę nie pytać jakie to były bo naprawdę nie pamiętam. Teraz Panowie powiedzcie mi jaka żyłka. Dosłownie proszę o przykłady.Jak pisałem wcześniej z tymi samymi kijami będę siadał na nocki za węgorzem i sumem. 

Dziękuje i pozdrawiam [2012-05-21 20:26]

Bernard51

Trafna uwaga nie kazde przelotki nadaja sie do plecionki
Od niedawna uzywam sufixsa zylek, syn kupilmi dwie szpule
i teraz juz kupuje tylko te, jak narazie jestem zadowolony
[2012-05-21 20:37]

ja używam Dragon Mega Baits Carp Mono żylkę polecaną przez wielu karpiarzy i powiem Ci,że 0,35 wcale sie nie skręca Raz miałem Drago Camou CatFish 0,40 i też nie miałem z nia problemów ( nie jestem pewiem ale zyłki dla dragona robi chyba Sufix a jak wiadomo oni robią jedne z najlepszych zyłek i plecionek) [2012-05-21 20:53]

maciek2544

plecionka, lepsza do feedera , i na grunt tez dobra jest. [2012-05-21 21:10]

Witam wszystkich. Jak w temacie proszę o radę. Mam zamiar łowić karpie oraz te same kije będą mi służyć na nocnych zasiadkach na suma i węgorza, tu nasuwa mi się pytanie... co nawinąć na kołowrotek? Proszę o rade , może macie sprawdzone żyłki/plecionki ? 
Z góry dziękuje...

nie łowie drapieżników ,czasem tylko jesienia sandacze na fileta ale mysle ze plecionka bedzie lepsza na takiego drapierznika jak sum a co do karpi  to jesli łowisz na małych odległosciach do 200m  w nie zarosnietych zbiornikach to lepsza bedzie zyłka moim zdaniem ,skoryguje błedy podczas holu .pozdrawiam [2012-05-22 11:13]

modzynek

za nic nie kupuj plecionki spiningowej na grunt (karpia) ponieważ przy cięższym zestawie będzie się rwała na rybę z gatunków np; karp są typowe żyłki karpiowe lub plecionki gruntowe na karpia która się rozciąga np ta; http://allegro.pl/plecionka-pro-carp-jaxon-sinking-line-300m-30lbs-i2345331522.html [2012-05-22 22:04]