Zaloguj się do konta

Żyłka czy plecionka na feeder

utworzono: 2011/08/07 23:20
Bialydida

Witam,Zaczynam łapać na feedera, późnym wieczorem i noc na suma.Chciałbym się dowiedzieć o tym czegoś więcej.Na razie łowię na stare ruskie żyłki, 0,40 ^^. Mam pytanie jakiej firmy plecionkę kupićTaka żeby była na rzekę na leszcza do 2-3kg max, no i na suma na noc, bo nie chciałbym, tak żeby brały takie po 5-6 kg a weźmie z 30kg różnie to bywa i porwie w "piździu" wszystko.Z tego co wiem plecionki są drogie jak na mój portfel. Chciałbym taką maksymalnie, ale to ostatecznie do 120zl. no tam parę złotych można więcej dać ale cos koło tego i żeby była wytrzymała tak jak napisałem na moje wymagania.I odpowiedzcie mi, czy taka wędka będzie dobra i kołowrotek :http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/black-master-8pif-a118-p578-k9102.html ten większy. oraz wędka :http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/apollo-heavy-feeder-a11-p741-k10249.htmlbo nie mam tyle pieniędzy, żeby kupować rzeczy za 1000 zł do każdego typu ryb. Tylko chodzi mi oto czy taki sprzęt by wystarczył 
Dziękuję [2011-08-07 23:20]

Bialydida

UP UPnikt się nie wypowie :) ? ;3 [2011-08-09 20:59]

Jędrula

 

Kolego , napisz spokojnie do czego Ci ta plecionka a do czego żyłka ?

[2011-08-09 21:05]

ryukon1975

Feeder nie jest wędką na sumy.Jeśli weźmie jak piszesz taki 30 kg to nawet lina holownicza Ci nie pomoże bo on połamie kij.Chyba że łowisz w łowisku wolnym od zaczepów jak basen.Takie po 5-6 kg wyholujesz tylko nie wiem jak przekonasz ryby by nie brały większe.
Co do sprzętu to kij o który pytasz jest bardzo dobry.
Kołowrotek jest aż za duży do feedera te pojemności żyłek do do karpiówki by były.
[2011-08-09 21:11]

Jędrula

 

Wędka i kołowrotek wyglądają na dobre ale są dość drogie a sam mówisz , że nie możesz przeznaczyć na sprzęt za wiele kasy ? Kolejną rzeczą jest to , że kupowanie bez pomacania sprzętu jest dość ryzykowne , może nie spasować albo się nie spodobać lub niemile zaskoczyć innymi cechami . Trzeba przed kupnem pododtykać albo musi wypowiedzieć się ktoś kto używa wskazanego przez Ciebie kija i zwijaka .

[2011-08-09 21:11]

Marek Tczew

Ja stosuje zylki bo plecionka niszczy przelodki. A co do wyboru zylki to wybor jest przeogromny masz wiele mozliwosci. Pozdrawiam.
[2011-08-09 21:14]

ryukon1975

Nie wiem czy dobrze załapałem,kolega chce do fedeera mocną plecionkę nie żyłkę by łowić duże sumy.Niestety z tego nic nie będzie.
[2011-08-09 21:17]

Bialydida

znaczy wolałbym plecionkę, a co myslicie o jakimś kiju karpiowym? np tandem baits? lub czegoś innego czego polecacie do 200 zl jedna wędka zeby byla jak napisalem w dzien na leszcza a na noc przekladam sie na suma np. [2011-08-10 11:17]

tstaros

Tak to będzie trochę ciężko. Na suma musisz mieć mocną wędkę, zazwyczaj takie wędki mają sztywne szczytówki. Jak Ci weźmie leszcze 2 kg to branie na pewno zauważysz, ale jak będzie skubał mnieszy leszczyk, albo krąp, płoć, to możesz mieć problem z zauważeniem brań i wyholowaniem ryb. Jest też problem z linką. Ja do feedera stosuję specjalną feederową żyłkę Dragon Maxima, ale do feedera stosujesz żyłkę około 0,20 - dużego suma na takie coś nie wyciągniesz. A jak założysz grubszą, to nie będziesz miał brań białej ryby (albo znacznie spadnie ich ilość).

Jak więc widzisz, ciężko łowić na jedną wędkę tak różne ryby jak sumy i leszcze. Ewentualnie możesz rozważyć zakup heavy feedera, takiego o cw powiedzmy 150-180 gram i wymieniać w nim szczytówki. W dzień zakładasz miękką a na noc sztywniejszą. Jednak najlepszym rozwiązaniem byłby zakup dwóch wędek. Wbrew pozorom nie musi to być wielki wydatek, dobry kij można już kupić za około 80 zł (np. Mikado trython).

[2011-08-10 12:21]

Bialydida

no tylko jest problem bo nie chcem miec zlego sprzetu i az bog wie jak dobrego i drogiego...Bo jestem przyzwyczajony, ze kupuje do kazdej dziedziny po 2 wedki...2 gruntowki takie jak pokazalem ; 400zl 2kolowrotki : 400 to jest okolo 1000zl na dana dziedzine bo albo zylka albo plecionka a to przypony i sie uzbiera.... wiec nie wiem co najlepiej zrobic [2011-08-10 14:05]