Żyłka czy plecionka na trocie?

/ 3 odpowiedzi
Witam,jestem tu nowy.Mam zamiar jechać w styczniu na trocie i nie wiem co wybrać żyłke czy plecionke.Druga sprawa to że troche naczytałem się o rzece Parsęta.Był tam ktoś może,warto?
u?ytkownik58787


Jeżeli mróz nie odpuści i w dniu Twojego wędkowania nie będzie odwilży, to radziłbym nawinąć żyłkę. Jeżeli temp. będzie plusowa i wolisz plecionkę, to czemu nie. Jest mocniejsza, jednak musisz pamiętać,że plecionka jest nie rozciągliwa, a troć czy łosoś to przeciwnik pierwsza klasa. Żyłka amortyzowała by odjazdy i szarpnięcia ryb. Jeśli chodzi o Parsęte, na pewno warto tam pojechać, zawsze coś tam łowią, jednego roku jest lepiej, innego trochę gorzej. Ale zawsze ryby są. (2010/12/15 09:01)

ziembix


ja wole plecionke , czuc na niej każde uderzenie i szarpnięcie a na żyłce trzeba sie mocno wczuwac i miec praktyke (2010/12/15 11:01)

kaban


Na trocie z racji odległości się nie wybieram,ale plecionka i mróz to katastrofa(kilka lat temu zapomniałem szpuli z żyłką podczas wyprawy na pstrągi i wiem o czym piszę).Jak dla mnie zima to tylko i wyłącznie poczciwa żyłeczka od 0,20 w górę bo te o mniejszej średnicy,które tak lubię w lecie,przy minusowych temperaturach stają się zbyt kruche(zwłaszcza na węzłach) i zawodne. (2010/12/15 19:44)