Żyłka 20 mm spinning bez powodzeń

/ 6 odpowiedzi

Miejscowość: Szczecin
Łowisko: Jezioro Portowe
Powierzchnia: 33,6 ha
Srednia głębokość: 4m
Kij: Dragon Thytan  270cm cw 10-35
Kołowrotek: Dragon Express PRO RD730iT
Żyłka: Spinningowa 20mm
Przynęty: Obrotówki, Wahadłówki, Gumowe rybki
Kolory: Czarne, Czerwone, Srebne
Rozmiary: 2-4

Moj problem polega na tym że od 3-4 tygodni  chodzę na ryby co drugi dzień po 2-3 godzinki i nie mogę nic złowić, zmieniam blachy, kolory, wielkości, zmieniam przepony dłuższe krótsze, srebrne, czarne i dalej żadnych rezultatów juz nie wiem co mam zrobić aby wkońcu coś złowic i nabrać natchnienia. Może za szybko kręce kołowrotkiem albo trzeba wykonywać jakieś ruchy kijem już sam nie wiem. Może ktoś ma jakieś  porady, uwagi, chętnie wszystkiego wypróbuje

P.S Poluje na Szczupaka i Okońa
u?ytkownik16059


Pod wieczor albo z rana na szaowce moze bedzie lepiej?Mi sie sprawdza. (2011/07/13 14:03)

micb


Może masz zbyt grubą żyłkę? 20mm? Niezła lina:) A tak poważnie to ostatnio ciśnienie co rusz się zmienia i efekty faktycznie mogą być mizerne. Moje trzy ostatnie wypady to raptem jeden okoń w takim rozmiarze, że cieszyłem się gdy się spiął. Co do Twojego łowienia... Jeśli tylko rzucasz i jednostajnie skręcasz to wyniki mogą być niezadowalające, lub wręcz żadne. Próbuj zmieniać prędkość prowadzenia przynęty, podrywaj ją, zmieniaj kierunki, po wyrzucie możesz poczekać trochę by przynęta głębiej zeszła -krótko mówiąc kombinuj!!! Być może coś się polepszy.  (2011/07/13 21:18)

GhostRider89


Własnie się zastanawiałem nad żyłką czy te 0,20mm nie jest zbyt duże. czy 0,16mm bedzie lepsza, tzn wystarczająca? Jutro jeszcze pojadę na rybki pokombinuje z tym zwijaniem (prędkośc, zmiany kierunku, itp)  (2011/07/13 21:54)

jbkka


Trudno mi coś doradzić nie znam łowiska, ale ogólnie to masz za ciężki kij 18-21 i żyłka 18, albo plecionka do 5 kg. Wirówka np. leperówka 2-4, a na szczupaka weź BIAŁE kopyto. Najważniejsze poszukaj miejsca gdzie warto wykonać rzut. Próbuj na lekko przy zielsku, i wszędzie gdzie jest coś ciekawego w wodzie.  (2011/07/13 22:09)

Samotnik


   Kolego na Szczupaka i Okonia  0,20 mm to wcale nie dużo.  Weż pod uwage siłe i spryt Szczupaka  a przekonasz się że 0,20mm może być za mało !!!!!. Zależy to od wielu czynników i dlatego trzeba  próbować , szukać najlepszego rozwiązania na tą wode gdzie łowisz !. Pozdrawiam . (2011/07/14 19:52)

GhostRider89


Tak jak mowiłem, byłem dzisiaj na rybkach. Nie długo bo 2 godzinki ale są juz pierwsze efekty, zaczełem rzucać blisko lilji i trafiłem ładnego okonia na początku myslałem że to był zaczep ale jak go zobaczyłem nie daleko brzegu to o mało nie zaczełem skakać ze szczęscia, ale za nim podniosłem podbierak rybka się spieła i odpłyneła w głębiny, mimo tego jestem zadowolony, a najlepsze jest to ze nie wiedziałem na co mam łowić czy na blache czy na twistera to połączyłem te dwie przynęty no i prosze dało jakis efekt. Tego Okonia złowiłem na Blaszke + twisterek Dragon Tiger3 tak jak na zdjęciu  (2011/07/14 20:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.