Żyłka 0.12 na okonia - przesada?

/ 31 odpowiedzi
u?ytkownik93695


Nie, koledzy...Wiecie co?: Jakoś mi się nie widzi kupować plecionki.Byłem wczoraj w wędkarskim i najtańsza plecionka 0.06 kosztowała 50zł za 100m a moja szpula zmieści więcej, więc musiałbym kupić 2 a to już by wyszło 100zł. Chyba jednak żyłka ma przewagę... Oczywiście-i żyłka i pletka ma wady ale ja zostanę przy żyłce :) (2012/10/15 15:16)

JOPEK1971


Nie, koledzy...Wiecie co?: Jakoś mi się nie widzi kupować plecionki.Byłem wczoraj w wędkarskim i najtańsza plecionka 0.06 kosztowała 50zł za 100m a moja szpula zmieści więcej, więc musiałbym kupić 2 a to już by wyszło 100zł. Chyba jednak żyłka ma przewagę... Oczywiście-i żyłka i pletka ma wady ale ja zostanę przy żyłce :)

Nawiń podkład na szpulę,a potem plecionkę,i po kłopocie.
(2012/10/15 16:50)

barrakuda81


Ja używam 0.16 i okonie się nie gniewają.Nie chodzi zresztą tylko o okonie bo trzeba wziąć pod uwagę co się wyrzuca-jak paprochy na główce 4g to O.K.ale jak coś cięższego to może być niefajnie na 12 tce.Poza tym dwunastką wyjmiesz prawie każdego okonia ale co jeśli złapiesz przyłów?Debilizmem byłoby łowiąc okonie stosować asekuracyjnie sprzęt sumowy bo np. w łowisku jest dużo sumów ale zapas mocy jest potrzebny i gwarantuje że okoniom nie przeszkadza.Ktoś polecał ci żyłkę Trabucco t-force i super-jest to bardzo dobra żyłka ale niestety kilka czy kilkanaście wypraw i nadaje sie do wymiany bo nie trzyma parametrów. (2012/10/15 17:13)

u?ytkownik93695


Jeszcze pomyślę nad tą plecionką...Niby na dobrą żyłkę do spina trzeba wydać nie dużo mniej od najtańszej plecionki, ale mimo to cały czas przeraża mnie napis: '50zł' :/Może powiedzcie czy plecionka nie uszkadza przelotek...Albo czy będzie dużo lepsza do łowienia z opadu?Dam radę skutecznie łowić okonie z opadu na żyłkę, czy plecionka to konieczność? Ps. Pierwszy raz będę łowił tą metodą  (2012/10/15 17:42)

mrJointeX


WitamNa żywca używam 1.5m żyłki 0.12 z malutkim haczykiem góra 14 bez wolframu i szczupaki trochę ponad wymiar były wyciągane. Co do zaczepów racja praktycznie troszkę twardszy zaczep i zerwane ale i 14 i 16 tez się zerwie zależy od zbiornika.Pozdrawiam (2012/10/17 08:54)

pawlik832


Według mnie wszystko zależy jakich przynęt masz zamiar używać. Jeśli chcesz łowić na gumy +5cm, koguty itp lepsza jest plecionka. Kontakt z przynętą, sygnalizacja brań czucie dna są o niebo lepsze niż przy użyciu żyłki. Ja używam dwóch plecionek 0,10mm i 0,12mm. Tej drugiej na łowiska z dużą ilością zaczepów. Jeśli chcesz łowić z opadu na przynęty małe tzw paprochy to napewno żyłka. W tej sytuacji używam trzech średnic na wymiennych szpulkach i używam ich w zależności od sytuacji 0,12mm 0,14mm i rzadko 0,16mm.  (2012/11/11 21:04)