Zaloguj się do konta

Żwirownia wyrobisko w Strzegomiu

utworzono: 2011/12/10 09:02
marecki27-1979

witam,
mam pytanie do szanownych kolegów wędkarzy.Jutro wybieram sie na zwirownie do strzegomia,na która jechac? zbik?Interesuje mnie głównie drapeznik,che uzyć gume ,obrotówke,woblerka...,bedę łowoł z brzegu
Czy koledzy moga cos doradzić,gdzie ewentualnie dobrze bedzie i jaka przynęta,a i najwazniejsze czyje to wody,pzw? czy kogos innego,a moze lepiej jechać na zalew słup koło jawora?
dziękuję
pozdrawiam
[2011-12-10 09:02]

grzesiek35

Jedz kolego może do Piekar,masz tam kilka fajnych stawów,przyneta to guma,wobler i blacha.Wody PZW.
[2011-12-10 09:42]

marecki27-1979

witaj,a mozesz dpkladnie napisac gdzie to jest?
jestem ze szczecina a tu u rodziny jestem i ze szwagrem chce na rybki podjechac.
[2011-12-10 12:22]

grzesiek35

w strzegomiu jedziesz na jaroszów,caly czas prosto, nastepnie skrecasz na rawicz,jedziesz do skrzyżowania z napisem Udanin4,skrecasz na udanin,jedziesz prosto i dojezdzasz do Piekar.Od strzegomia jakies 15-18 km.Trudno zabłądzic.Powodzenia
[2011-12-10 15:06]

Pajan

Kolego w strzegomiu to są same kaminiołomy. 'żbik' jest ciągle eksploatowany, tam wody nawet niema, natomiast obok jest nieczynne wyrobisko 'osiemnastka', woda krystalicznie czysta co bardzo utrudnia łowienie. Ale za to można dzięki temu zaobserwować ławice płoci oraz wielkie okonie. Poza tym ciężko dojść do samego lustra wody. Jeśli chcesz  koniecznie w strzegomiu połowić na kamieniołomie to wybierz bazalt, tam szczupaka sporo jest i dojście w miarę dobre. Za okoniem polecam wybrać się na zalew 'słup' ok 25km od strzegomia. A sandacza w okolicy Strzegomia to najszybciej złowisz w Świdnicy w tesco, bo odkąd z mietkowa wodę spuścili niema konkretnej miejscówki dla tego gatunku
[2011-12-10 15:39]

Pajan

aha a kamieniołomy nie eksploatowane nie podlegają żadnym pozwoleniom do wędkowania. oczywiście w okolicy każdego są tablice zakaz wstepu itd. no ale to zrozumiałe gdyż obiekty te są dość niebezpieczne
[2011-12-10 15:42]

marecki27-1979

cóż,byłem w niedzielę w piekarach z rana ,nic nie złapałem.próbowałem na woblera,kopyto,obrotówke,twisterka i nc Na spławik tez próbowałem i nic.Spotkałem jeszcze dwóch innych wędkarzy i tez nic.Podobno ktoś złapał szczupaka 62 cm na karasia ,tak m i mówił jeden z nich.popoludniu pojechałem do strzegomia ,kluczyłem 2 godziny i nie znalazłem zadnej wody,pytałem goscia na cpn ale on tez nic ie wiedział.w końcu ruszyłem na jaroszów czy tak jakoś,niestety przybyłem tam o 15.30 więc za wiele nie połapałem.kilka zaczepów i nic,też spiningowałem,w miejscu gdzie szwagier łapał na spławik spławiło sie kilka malutich płotek lub ukleji,nie wiem bo z daleka nie było widać,łowiska ciekawe więc na pewno tam wrócę,jak znów przyjadę do rodziny.... a tymczasem będę dalej próbował w swoim województwie.dziękuję wszytkim za informację i życzę każdemu taaaaaaaaaakiej ryby!!! [2011-12-13 23:14]

marecki27-1979

witam kolegę.

mam pytanko,w sobote znowu bede w waszych stronach i chcę się wybra c na rybki na piekary lub jaroszów ....moze cos kolega doradzi co i jak?

spinning oczywiscie ale moze jakies wiesci kolega ma albo cos doradzi jaka przyneta i tak dalej?

mozę splawik na jaroszów?

pozdrawiam

[2011-12-28 21:07]

grzesiek35

Na piekarach bylem dzisiaj. Zero.Zycze wszystkiego dobrego.
[2011-12-29 19:48]

marecki27-1979

a może coś kolega wie o jaroszowie? jakoś nikt nic niechce napisać podejrzewam że to chyba dlatego ze coś jest na rzeczy...
a na co kolega łapał? spinning ,guma ?
moze żywiec
[2011-12-29 19:50]

grzesiek35

nic nie wiem na temat Jaroszowa,a łowiłem na żywca i probowalem na robaczka białą rybe,ale byli tez spiningiści i bez efektów.
[2011-12-29 20:02]

marecki27-1979

witam kolegów,
bylem na jaroszowie w sobote od 9.30 do 12.
lapałem z gruntu na kuku,czerwonego i nic,na splawik z brzegu i dalej troche i tez nic,na bialego kuku i czewrwonego.spinningowałem  na gume ,wobka,obrotowke,wahadłowwke i tez nic,zerwałem 3 obrotówki i 2 gumy...
z boku byli stali bywalcy po białą rybę i tez nic...
ciekawostka:około 10 wiekszosc sie zwijała,widziałem kilku spinningistów i gruntowców,do 11 zostalismy tylko my..... na brzegu duzo smieci w trawie,opakowania po zanetach na lina ,karpia ,leszcza i płoć, widziałem kaczki które zbierały się kolo wyspy,niestety z brzegu tam ciezko,duzo zaczepów,tam probowałem z guma i obrotowka....miejscowi mówili mi ze okonia mozna tu trafic.....
ja jestem zauroczony tym miejscem i jeszcze tam wroce,
pozdrawiam
i moze doczekam sie wpisu jakiegos kolegi na temat tego zbiornika
[2012-01-02 21:42]

Strzegom

Polecam Strzegomski Serwis Wędkarski tam znajdzie kolega wszystko na temat oklicznych zbiorników.Jeśli chodzi o po kopalniany zbiornik w Jaroszowie to nie polecam jedzenia ryb z niego ponieważ moga spływać do niego wody z położonego opodal wysypiska śmieci.Polecam natomiast zbiorniki opodal Ruska sa to wody PZW opiekunem ich jest Koło Strzegom.Bogaty rybostan ale o tej porze roku osobiście wolał bym zbiornik Słup lub Żwirownie w Maniowie opodal Mietkowa. [2012-01-02 22:26]

kostas93

doszły mnie słuchy że na Malczycach na Odrze ładnych krąpi pociągli na czerwonego z gruntu nawet do 40cm
[2012-01-02 23:18]

Pajan

Zbiornik w Jaroszowie to zalana kopalnia gliny o nazwie ' Halina', już nie eksploatowana. zaczepy na dnie to tak naprawdę drzewa oraz krzaki sukcesywnie zalewane przez wznoszący sie poziom wody i naprawde jest tam tego mnóstwo, spining na tym akwenie to potężny wysiłek dla naszych portfeli. Jest kilka miejsc gdzie da się połowić, lecz lepsze wyniki daje żywiec, miejscową krasnopiórkę których jest tam tony na hak i można naprawdę połowić szczupaków. Zdarzyło mi się jednego dnia wycholować tam 4 sztuki po ok 60 cm. Okonie połowiłem lecz raczej były to zawsze maluchy. Jest ponoć duży lin, nie miałem przyjemności trafić na tego zawodnika...może dlatego że nigdy tam nie łowiłem z gruntu... Ponad to jak zostało to wspomniane już w temacie ze zbiornikiem niemalże graniczy wysypisko odpadów komunalnych, nie zachęca to do zabierania ryb aczkolwiek z tego co wiem ludzie je jedzą. Osobiście mi wystarczą jednak przyjemności związane z wędkowaniem dlatego wypuszczam każdą rybę jaka by nie była. W planach na zagospodarowanie terenu na kolejne lata gmina ma wystąpić o dotacje unijną na rewitalizacje istniejącego obok wysypiska i przystosowanie obecnej 'haliny' do zwożenia śmieci, przewidywalny czas eksploatacji przewiduje się na 50 lat...były jakieś próby w zeszłym podajże roku z wypompowywanie wody i faktycznie poziom o konkretny metr na lustrze wody się obniżył ale chyba zaprzestano...co dalej nie wiem...
[2012-01-03 10:44]

marecki27-1979

dziekuje wszytkim kolegom za odpowiedz,
cóż w lutym bedę na waszych terenach to znowu spróbuję,
a jutro lece na ine koło goleniowa na troć,
jutro napisze jak poszło
pozdrawiam i życzę taaaakiej ryby
[2012-01-04 21:08]