Żwirownia w Bobrowniki Wielkie, Dwudniaki, Trzydni

/ 8 odpowiedzi
Co sądzicie o stawach pozwirowych np Bobrowniki Wielkie, Dwudniaki albo Trzydniaki?? powiedzcie mi jeszcze jak tam na Niwce?? warto jechac?? gdzie najlepiej jechac na karpiki i amury??
pipiszta

Wedkowałem w tamtym sezonie troche na niwce,okonie biora tam bardzo dobze a z karpim i amurem gożej.Widzialem amury jak plywaly górą od tej strony co wybierali żwir.Wegorz tez tam dobze bieze,ale karbia nie zlapalem... Z tego co słyszałem to karpie biora tam wczesnie rano po wczesniejszym nęceniu.Ale sa tam piekne sztuki bo w ubiegłym roku niwke zarybili duzym karpiem.... (2009/02/17 13:00)

pekinczyk

nigdy tam nie łowiłem bede się musiał zainteresować tymy łowiskami,jesli możecie napiszcie coś bardziej konkretnie.
Pozdro. (2009/02/19 14:27)

rafalob1

nad Niwka wogóle słabo bierze ryba. ja tam jeżdżę dwa lata i morze wyciągnąłem z 5 karpi i jednego szczupaka nic pyzatym a jeżdżę często na nocki i przez noc trafi się jedno branie tak to nic poza tym a na spining to szczupaki takie po 43 cm (2011/03/13 12:34)

danielj

W Bobrownikach nie łowiłem, Dwudniaki to bezpański akwen od lat niezarybiany - typowe bezrybne kąpielisko, trochę drobnicy i nic więcej.
Trzydniaki z roku na rok gorzej, ale jeszcze idzie karpika i amura wyciągnąć, sporo szczupaka ale mały, w większości niewymiarowy, trafia się karaś koło 40cm i  wszelkiej maści drobnica.
Co do Niwki to jest to najlepiej zarybiany akwen w regionie, ale i najbardziej oblegany przez wędkarzy.  Zdarza się że w weekendy nie bardzo jest gdzie wędki rozłożyć, ale w tygodniu jest ok. Ryba tam jest cwana, zanęty te tłumy wrzucają takie ilości że czasami rzeczywiście na nic nie chce brać i trzeba kombinować. Karpia jest sporo, Trafiają się naprawdę ładne sztuki, ale i takich poniżej 30 cm jest pełno i to one przeważnie rzucają się na przynętę. Leszcz jakiś skarłowaciały chyba, nie złowiłem żadnej ładnej sztuki. Są ładne szczupaki, widziałem jak gość wyciągnął metrowego węgorza. Ogólnie fajne łowisko. (2011/03/13 13:16)

rafalob1

nad Niwką żeby złowić coś większego to trzeba posiedzieć ok 3 dni . albo zostaje wywózka co weźmie coś szybciej . aty w tamtym sezonie ile ryb wyciągnołęś !! i z której strony łowisz na na wirażu ?? (2011/03/13 14:33)

wodzik

nie zgadzam się, Dwudniaki to dobre łowisko, wyłem rok temu na weekend i miałem bardzo dobre wyniki - 3 szczupaki (50cm) małe ale są, dużo okoni, węgorz 75cm, karaś 1,5kg, no i boleń 90cm!! tak że nie wiem dlaczego piszecie że Dwudniaki to "typowe bezrybne kąpielisko" trzeba poprostu wiedzieć gdzie łowić, z dala od kąpieliska. A jeśli chodzi o Niwkę to w tym roku byłem przejazdem i gość przez noc złowił 2 karpie na 6kg i kilka mniejszych. Pozdrawiam  (2011/06/22 17:32)

pawelek250683

odswieze temat, mianowicie- powiecie kto jest teraz gospodarzem dwudniakow?? co oplacic by moc tam z wedka podeptac?? pytam bo wiem-slyszalem ze ponoc dwoch wlascicieli brzegu jest.    (2013/04/05 22:51)

mateusz1382

Witam jak sytuacja na Bobrownikach gdzie najlepiej się zasiąść(konkretne miejsca) jakich ryb tam jest sporo i wgl. jakie występują ?  (2013/04/17 15:57)