Zaloguj się do konta

Żwirownia Cieśle k/ Poznania. Trzeba zezwolenie?

utworzono: 2011/08/21 14:04
dzikiwaz

Witam, ktoś się orientuje, czy na żwirowni w Cieślach k. Poznania wymagane jest zezwolenie PZW, bo ktoś mi kiedyś mówił, że wyrobiska po kopalni nie podlegają PZW, i łapanie jest, na regulamin amatorskiego połowu ryb? Pozdrawiam [2011-08-21 14:04]

Witam, ktoś się orientuje, czy na żwirowni w Cieślach k. Poznania wymagane jest zezwolenie PZW, bo ktoś mi kiedyś mówił, że wyrobiska po kopalni nie podlegają PZW, i łapanie jest, na regulamin amatorskiego połowu ryb? Pozdrawiam






"Łapanie" jest na co? Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb nie jest dokumentem upoważniającym do czegokolwiek. A co to jest "zezwolenie PZW".  [2011-08-21 16:17]

dendrobena

Kol. "dzikwaz".Nie bądź raptusem. Zanim zadasz pytanie na forum przemyśl temat. Będzie poważniej. Pozdrawiam. [2011-08-21 16:43]

dzikiwaz

Panowie!!! Pytam, tak bo tak ktoś mi opowiadał, orientujecie się, czy wyrobiska są pod opieką PZW, jaśli tak, to potrzebuje kartę, albo wykupione jednodniowe pozwolenie na łowienie. Tyle!!!
[2011-08-21 18:34]

qendo

Jeżeli należy pod pzw to na pewno jest gdzieś tabliczka. Jeżeli np. należy do gminy to nie potrzeba. Natomiast nie wiem jak wygląda sytuacja kiedy woda właśnie należy do miasta czy gminy jak to wtedy wygląda.
[2011-08-21 22:35]

wzdrega88

Hej, ja właśnie dziś byłem, na wyrobiskach po żwirowni w Cieślach. Żwirownia jest już nieużytkowana, sporadycznie w wakacje sobie wywrotki ładują kruszywo. Łowisko trudne, łapałem na waggler 2g. Bardzo dużo moczarki, którą widać od brzegu. Moczarka sięga jakieś 5-10 m. do środka jeziorka, woda jest krystaliczna. Często zmieniałem miejscówkę, ale moczarka jest wszędzie!!! (koszmar). Polecam spławik na to łowisko, ale waggler z dociążeniem, bo aby łowić trzeba do 15 m spokojnie zarzucić zestaw, wtedy roślinki nie ma. Złapałem 3 płocie 17 cm. Ja trafiłem na wietrzną pogodę, pogadałem z właścicielem sklepu wędkarskiego w mej Gminie, i się dowiedziałem, że tam opłaca się łapać na grunt. Można łapać spokojnie, bo woda nie jest pod zarządzaniem PZW! Właściciel kopalni nie ingeruje w łapanie rybek!!!!
[2011-08-22 23:14]