Zaloguj się do konta

Zwiększony wymiar ochronny.

utworzono: 2013/04/12 21:30
tom9012

Witam

Chciałbym się zapytać czy gdy należę do koła PZW Kalisz WSK i przyjechałem na łowisko w PZW Grabów nad Prosną w którym wymiar ochronny karpia jest zwiększony z 30 cm do 40 i szczupaka z 50 do 60, to mnie obowiązują wymiary ochronne z mojego koła i ogólne czy te występujące na danym łowisku i danym kole??

Pozdrawiam.
[2013-04-12 21:30]

mastifff

Skąd sie tacy biorą?????

Obowiązują przepisy tam gdzie łowisz....!!!!!!!!!

Proste jak drut.

[2013-04-12 21:41]

tom9012

Po prostu pytam....
[2013-04-12 22:01]

kamil-jasinski

Jak dla mnie bez sensu,po to sa wymiary w regulaminie ogolnym zeby tego sie trzymac.Jadac na rozne lowiska mam znac jakies ustalenia nawiedzonych prezesow? [2013-04-12 22:23]

halski021

? [2013-04-12 22:41]

tom9012

No ja też tak myślę....
Czyli wychodzi na to że co łowisko to nowy regulamin....
[2013-04-12 22:52]

Zibi60

Przychodzi blondynka do apteki i pyta :
-Czy ma pan testy ciążowe ?
-Oczywiście - odpowiada farmaceuta.
-A trudne są ? [2013-04-13 07:15]

grisza-78

Przychodzi blondynka do apteki i pyta :
-Czy ma pan testy ciążowe ?
-Oczywiście - odpowiada farmaceuta.
-A trudne są ?

Hahahaha !!! Dobre! ;)
[2013-04-13 09:38]

SZUWARdragon2

Jak dla mnie bez sensu,po to sa wymiary w regulaminie ogolnym zeby tego sie trzymac.Jadac na rozne lowiska mam znac jakies ustalenia nawiedzonych prezesow?

BO TO JEST TWOIM "Z******M" OBOWIAZKIEM! [2013-04-13 10:33]

artek76

Jak dla mnie bez sensu,po to sa wymiary w regulaminie ogolnym zeby tego sie trzymac.Jadac na rozne lowiska mam znac jakies ustalenia nawiedzonych prezesow?

BO TO JEST TWOIM "Z******M" OBOWIAZKIEM!

SZUWARdragon2, teraz widać jakich to my mamy w Polsce wędkarzy, a raczej pseudo.
[2013-04-13 11:23]

pstrag222

skąd się tacy biorą???
[2013-04-13 12:21]

Dandol

z wykopalisk [2013-04-13 13:11]

Robson666

po prostu widać od razu kto przyjeżdża na ryby a kto po ryby... [2013-04-13 19:43]

Zielony80

Czyli jedziesz w gości i musisz (kultura tego wymaga) respektować zasady gospodarza. To tak jak byś w domu w toalecie wody nie spuszczał i u znajomych w gościnie robił to samo, chociaż oni wodę spuszczają.  [2013-04-13 20:12]

dareq28

Witam, z przykroscia musze sie zgodzic z przedmowcami, niektorzy jada za miesem, i takie rzucanie pod nogi klod w postaci wyzszych wymiarow ochronnych moze wiele utrudnic. Generalnie, gdyby nie bylo zadnych wymiarow to wielu zabieralo by kazdego pistoleta.a propos, nieznajomosc przepisow zastosowanych przez gospodarza wody nie jest zadnym wytlumaczeniem. [2013-04-14 00:55]

grzegorzpaczek

Popieram kolegę! Kiedy w końcu się skończy każdy sobie!!!??? Jadąc w nieznane miejsce np w nocy to kogo się spytać o zasady i wymiary??!!! Chore jak nasz rząd! Zresztą gdzie my żyjemy? W polsce!!! Z małej litery pisze bo na dużą nie zasługuje nasz kraj!

[2013-04-14 01:09]

JKarp

JUŻ WIEM DLACZEGO twój nick JEST Z MAŁEJ LITERY ....
A swoją drogą jak są tematy o tym, że PZW łamie prawo urządzając egzaminy z RAPR i ze swojego Statutu to tylko kilku Kolegów się wypowiada. I tak właśnie kończy egzaminowanie z RAPR - wymiary ryb w nim zawarte są zupełnie inne niż to co często zastajemy w regulaminie łowiska.
JK [2013-04-14 08:20]

ryukon1975

Regulamin łowiska = kabaret.

Przykład (cytat z zezwolenia okręgu Rzeszów na rok 2013.

"Żwirownia Rzeszów. 0,89 ha wyrobisko pożwirowe.

Informacja

Brzeg od strony ul.Kwiatkowskiego jest własnością osób prywatnych,z którymi okręg nie zawarł umowy.Połów z tego brzegu jest możliwy po uzyskaniu zezwolenia od właściciela tego terenu"

Kupiłem to zezwolenie chyba tylko po to żeby się pośmiać. Drogi trochę ten kabaret.:)
[2013-04-14 08:42]

JKarp

CześćTen akurat punkt to już nawet nie kabaret a totalna porażka PZW - takie zezwolenia nie powinny być sprzedawane. Znaczy z takim zapisem bo jak do tego nie podejść to i tak 1,5 m dostępu do linii brzegowej powinno zostać wolne. Jeśli nawet PZW świadomie namawia do łamania prawa to ja wymiękam ...Krzysztof a napisz Ty maila do PZW z zapytaniem co oni sądzą w w związku z tym:" W myśl nowelizacji rozporządzenia w sprawie wykroczeń, począwszy od 21 sierpnia 2012 roku łamanie prawa wodnego stanowiącego, że niedozwolone jest stawianie płotów w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu jeziora, zalewu czy rzeki jest wykroczeniem podlegającym karze grzywny, którą będą mogli nakładać strażnicy gminni. Zmiana ta ma na celu wyeliminowanie wszelkich utrudnień dostępu do linii brzegowej. / Patrz -„Straż gminna wlepi mandat za grodzenie brzegów jezior i zalewów" Dziennik Gazeta Prawna z dn.19.06.2012/"Cytat pochodzi stąd:Blokowanie dostępu do wód wedkarzom
Ja jeszcze do tego dołożyłbym niezgodność towaru z umową ponieważ PZW z góry zakłada, że wejść nie wejdziesz a ogólna dostępność do wody w związku ze sprzedażą zezwolenia i jego ceną została zmieniona.
JK [2013-04-14 09:10]

ryukon1975

Janusz były tu już rozmowy na ten temat dlatego celowo przytoczyłem ten cytat żeby wędkarze mieli jasno czarno na białym gdzie ich ma PZW i co to jest PZW.
[2013-04-14 09:18]

Romuald55

Obwody rybackie są ustanowione na wodach płynących i na nich prawo zapewnia dostęp do wody.Na wodach stojących prawa wygląda inaczej.Tam właściciele gruntów prywatnych przylegających do wody mają prawo odmówić wejścia na ich teren.Mogą zażyczyć sobie opłat w wysokości przez siebie ustalonych.Brak dostępu w opisanym przypadku nie jest porażka PZW.To Święte prawo własności. [2013-04-14 09:57]

JKarp

Art. 27. 1. Zabrania się grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.
2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy grodzenia terenów stref ochronnych ustanowionych na podstawie ustawy oraz obrębów hodowlanych ustanowionych na podstawie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym.
3. 51) Dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej może, w drodze decyzji, zwolnić z zakazu, o którym mowa w ust. 1, jeżeli jest to niezbędne dla obronności państwa lub bezpieczeństwa publicznego.
"Co to są wody publiczne? Definicję odnajdujemy w rozdziale 2 Prawa Wodnego - Prawo własności Art.10 :
(1a) Wody morza terytorialnego, morskie wody wewnętrzne wraz z morskimi wodami wewnętrznymi Zatoki Gdańskiej, śródlądowe wody powierzchniowe płynące oraz wody podziemne stanowią własność Skarbu Państwa.Wody stanowiące własność Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego są wodami publicznymi."http://www.piaseczno.platforma.org/glowna/1-najnowsze/253-dostep-do-wod-publicznych.html
Czyli na wodach stojących też :-)JK

[2013-04-14 10:18]

okiem_sandacza

Prawa są pięknie napisane tylko skocz nad jezioro Bytyńskie i od strony pałacu do rybakówki masz prawie wszystko pogrodzone z brakiem dostępu do brzegu. Nawet jak dostaniesz się tam na brzeg to na pomost wejść nie możesz bo od razu zarządca pałacu wypuszcza pieski z ,którymi raczej lepiej się nie próbować to samo robi się powoli w Piersku.. Całe szczęście ,że są jeszcze łódki bo w takim tempie nic z brzegu nie pozostanie..
[2013-04-14 13:19]

JKarp

"Prawa są pięknie napisane tylko skocz nad jezioro Bytyńskie i od strony pałacu do rybakówki masz prawie wszystko pogrodzone z brakiem dostępu do brzegu. Nawet jak dostaniesz się tam na brzeg to na pomost wejść nie możesz bo od razu zarządca pałacu wypuszcza pieski z ,którymi raczej lepiej się nie próbować to samo robi się powoli w Piersku.. Całe szczęście ,że są jeszcze łódki bo w takim tempie nic z brzegu nie pozostanie.."
CześćA czy zgłaszałeś komu kolwiek problem?Przecież to jest wykroczenie - 
Art. 27. 1. Zabrania się grodzenia nieruchomości  przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar. począwszy od 21 sierpnia 2012 roku łamanie prawa wodnego stanowiącego, że niedozwolone jest stawianie płotów w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu jeziora, zalewu czy rzeki jest wykroczeniem podlegającym karze grzywny, którą będą mogli nakładać strażnicy gminni."
JK [2013-04-14 15:10]

tom9012

Według mnie to zmienianie wymiarów ochronnych jest trochę nie na miejscu...

Np: W Polsce  alkohol można spożywać od 18 roku życia... A więc to co zrobili z tym kole można porównać do tego, że w Wielkopolsce  można spożywać alkohol  od 18 roku życia a np w Małopolsce od 21 roku życia...

Jest ogólny przepis to po co go zmieniać......
[2013-04-17 12:00]

pawelz

Według mnie to zmienianie wymiarów ochronnych jest trochę nie na miejscu...

Np: W Polsce  alkohol można spożywać od 18 roku życia... A więc to co zrobili z tym kole można porównać do tego, że w Wielkopolsce  można spożywać alkohol  od 18 roku życia a np w Małopolsce od 21 roku życia...

Jest ogólny przepis to po co go zmieniać......

Chocby po to ze glab ktory wymyslil ogolne przepisy nie ma pojecia o gospodarowaniu. W mysl tych ogolnych przepisow z latwoscia mozna wyrybic niejedna wode.
A Ci bardziej swiadomi prezesi w okregach staraja sie do tego niedopuscic.
Poza tym sa rejony kraju, gdzie pewne gatunki dorastaja do niewielkich rozmiarow i predzej zdechna ze starosci niz osiagna polowe wielkosci ryb tego samego gatunku z innych rejonow kraju czy innego typu wod.
Pstragi z nizinnych czy pomorskich rzek rosna ze 2-3 razy szybciej niz te z np Bialki Tatrzanskiej.

[2013-04-17 14:21]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia