Zaloguj się do konta

ZUS ma się dobrze :))

utworzono: 2013/12/03 22:17
Artur z Ketrzyna

i dlatego kto młody powinien  wyjechać jak najdalej i nie oglądać się za siebie ,życie mamy jedno i nie warto go marnotrawić dla jakiś nieudaczników a raczej cwaniaków rządowych oni i tak pod siebie podobnych wszystko ustawiają ,i nie łudżcie się że jest inaczej

A ja myślę że rząd powinien robić wszystko by właśnie tych młodych zachecić do pozostana w kraju i zakł„adania rodziny, otwierania własnych działalności i inwestowania w ten kraj. By on się rozwijał nie obumierał!
[2013-12-07 10:57]

Jakub Woś

Pij piwo zamiast płacić na ZUS - Niespełna 2 min filmik który gorąco polecam:)
https://www.youtube.com/watch?v=jpQOIUK89mQ
[2013-12-07 11:15]

ni zrobiło się politycznie na wedkuje.pl ale niestety wszystko kręci się wokół kasy niestety nawet nasze wody PZW a i dzierżawione przez spóki rybackie są w opłakanym stanie i większości przypadków nie stanowią żadnej wartości jako bogactwo naturalne. Ostanio koleżanka która wyemigrowała z 3 dzieci do Szwecji pokazuje mi na zdjęciu jak karpie wychodzą na brzeg ale nikt nie rzuca się z siatką jakby to byo w Polsce żeby wypatroszyć co się da w jedne dzieN
Ale co tu się dziwić jak przez 6 lat rządów nieudaczników z PełO obiecujących ZIELONĄ WYSPĘ zostaliśmy gospodarczo mówiąc wprost ZDEWASTOWANI. Tym rządowym debilom jest dobrze bo kręcą sobie lody na własnym podwórku, przed kamerami kłamią jak z nut ich poplecznicy TELEWIZYJNI USPOKAJACZE snują w TVNie świetlane wizje o ZIELONEJ wyspie tyle tylko:
1. z POlski za praca wyjechało ponad 2 mln rodaków drugie tyle jest bez pracy , jak mówią nam , że jesteśmy zielona wyspą a za granicą jest gorzej to dlaczego Polacy tam szukają pracy i ją znajdują.
2. Zostaliśmy przez te 6 lat zadłużeni na 400 mld zł NOWYCH długów (w tym na 200 u zagranicznej spekuły) , nasz dług sięga prawie 1 BLN złotych i został wyprzedany nasz dochodowy majtaek narodowy w całości. 

Tak wspaniale rządził polskimi finansami łysy gargamel bez polskiego peselu na usługach spekuły zagranicznej minister sami wiecie jaki , że doprowadził do takiej sytuacji że musieliśmyZWIESZAĆ progi ostrożnościowe i rozwalić OFE po 10 latach okazały się BEEE+ podniesienie wieku emerytalnego 67lat) po to , żeby zadłużać się dalej bo sytuacja jest tak zła że dziura budżetowa w sierpniu 2013 była 30 mld (KOSMOS) , gdzie mowa była o bezpiecznym budżecie hehehehe ale to było tylko durne pjerdolenie idioty który ma majątek szacowany w dziesiątkach jak nie setkach MILIONÓW i nie ponosi żadnej odpowiedzialności karnej, co więcej żadnej odpowiedzialności nie ponosi, za to co zrobił, a co zrobił to poczujemy już w najbliżym czasie na własnej skórze ...
3. Przetargi hehehe dużo by tu pisać coraz więcej słyszy się o szerzącej korupcji także i politycznej, ale jak za PIS złapano za rękę panią Sawicką na wzięciu ŁAPÓWKI to larum niezadowoloncyh  się odezwało ojeju co to za państwo złe za tego ZIOBRY hehehe. Tak niestety trzeba stosować ZAMORDYZM w tym kracju wszelkiej maści cwaniaków bo inaczej będziemy staczać się po równi pochyłej w przepaść gospodarczą krok po roku krok po kroku.
Ustawianie Pretargóqw to pokłosie przyzwolenia PeŁO i między innymi pani Pitera na szerzacą się skalę tych niegodziwości jakich się dopuszczają KOLESIE KOLESI 
Tak wygląda POLITYKA tego rządu TUSKÓW > SIKORSKICH > NITRASÓW > NIESIOŁOWSKICH >schetynów > i tych dupolizów koalicyjnych z PSL a wszystko dlatego , że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności karnej za to w jakim stanie pozostawią kraj a z pewnością dla wielu ciepła posadka w Brukseli za 50 000 miesiećcznie też się znajdzie heheh . Co do UE to kolejny temat ale ... szkoda słów... [2013-12-07 11:33]

roman76

Pij piwo zamiast płacić na ZUS - Niespełna 2 min filmik który gorąco polecam:)
https://www.youtube.com/watch?v=jpQOIUK89mQ




 A ja głupi cały czas puszkowe piję
[2013-12-07 16:00]

mateuszwos

Pij piwo zamiast płacić na ZUS - Niespełna 2 min filmik który gorąco polecam:)
https://www.youtube.com/watch?v=jpQOIUK89mQ

ma ktoś jeszcze wątpliwości co lepsze: ZUS czy OFE?
[2013-12-07 16:27]

Bernard51

Pij piwo zamiast płacić na ZUS - Niespełna 2 min filmik który gorąco polecam:)
https://www.youtube.com/watch?v=jpQOIUK89mQ

ma ktoś jeszcze wątpliwości co lepsze: ZUS czy OFE?

To tylko propoganda partyji"OFE" 700zł miesięcznie i przez 40 lat emerytura 550zł.
Możni udziałowcy a zarazem założyciele bardzo bronią OFE. A kto mi powie ile zyskał
 przez 10 lat na wpłaconych składkach do OFeee ,zero ile włożył tyle ma natomiast założyciele aktywa mieli w milionach i co kwartał dewidendę sobie wypłacali. Balcerowicz z Buskiem jak by mogli to by gryżli tych którzy dojną krowę im odbierają.
A płacąc przez 30 lat składki możemy liczyć na 250 zł emerytury z OFee a resztę ma nam ZUS dopłacać, czyli budżet państwa.W tym wykrzywionym kształcie nie ma szans bytu dzisiejsze OFeee i dobrze że się za to wzięli.
Tak że prawda jest trochę inna jak przy tych butelkach po piwie. Chociaż nie bronię ZUS-u bo to jest państwo w
państwie które wymaga konkretnej reformy za duż przewałów i nadal są w większości te same osoby z nadania partyjnego po oddziałach terenowych.

[2013-12-07 17:27]

mateuszwos

Pij piwo zamiast płacić na ZUS - Niespełna 2 min filmik który gorąco polecam:)
https://www.youtube.com/watch?v=jpQOIUK89mQ

ma ktoś jeszcze wątpliwości co lepsze: ZUS czy OFE?

To tylko propoganda partyji"OFE" 700zł miesięcznie i przez 40 lat emerytura 550zł.
Możni udziałowcy a zarazem założyciele bardzo bronią OFE. A kto mi powie ile zyskał
 przez 10 lat na wpłaconych składkach do OFeee ,zero ile włożył tyle ma natomiast założyciele aktywa mieli w milionach i co kwartał dewidendę sobie wypłacali. Balcerowicz z Buskiem jak by mogli to by gryżli tych którzy dojną krowę im odbierają.
A płacąc przez 30 lat składki możemy liczyć na 250 zł emerytury z OFee a resztę ma nam ZUS dopłacać, czyli budżet państwa.W tym wykrzywionym kształcie nie ma szans bytu dzisiejsze OFeee i dobrze że się za to wzięli.
Tak że prawda jest trochę inna jak przy tych butelkach po piwie. Chociaż nie bronię ZUS-u bo to jest państwo w
państwie które wymaga konkretnej reformy za duż przewałów i nadal są w większości te same osoby z nadania partyjnego po oddziałach terenowych.


Sorry Bernard ale głupoty piszesz:)
[2013-12-07 18:16]

Bernard51

Pij piwo zamiast płacić na ZUS - Niespełna 2 min filmik który gorąco polecam:)
https://www.youtube.com/watch?v=jpQOIUK89mQ

ma ktoś jeszcze wątpliwości co lepsze: ZUS czy OFE?

To tylko propoganda partyji"OFE" 700zł miesięcznie i przez 40 lat emerytura 550zł.
Możni udziałowcy a zarazem założyciele bardzo bronią OFE. A kto mi powie ile zyskał
 przez 10 lat na wpłaconych składkach do OFeee ,zero ile włożył tyle ma natomiast założyciele aktywa mieli w milionach i co kwartał dewidendę sobie wypłacali. Balcerowicz z Buskiem jak by mogli to by gryżli tych którzy dojną krowę im odbierają.
A płacąc przez 30 lat składki możemy liczyć na 250 zł emerytury z OFee a resztę ma nam ZUS dopłacać, czyli budżet państwa.W tym wykrzywionym kształcie nie ma szans bytu dzisiejsze OFeee i dobrze że się za to wzięli.
Tak że prawda jest trochę inna jak przy tych butelkach po piwie. Chociaż nie bronię ZUS-u bo to jest państwo w
państwie które wymaga konkretnej reformy za duż przewałów i nadal są w większości te same osoby z nadania partyjnego po oddziałach terenowych.


Sorry Bernard ale głupoty piszesz:)
Może ale ja tak to widzę, mam już swoją emeryturę więc mnie to dyga.


[2013-12-07 18:20]

mateuszwos

Pij piwo zamiast płacić na ZUS - Niespełna 2 min filmik który gorąco polecam:)
https://www.youtube.com/watch?v=jpQOIUK89mQ

ma ktoś jeszcze wątpliwości co lepsze: ZUS czy OFE?

To tylko propoganda partyji"OFE" 700zł miesięcznie i przez 40 lat emerytura 550zł.
Możni udziałowcy a zarazem założyciele bardzo bronią OFE. A kto mi powie ile zyskał
 przez 10 lat na wpłaconych składkach do OFeee ,zero ile włożył tyle ma natomiast założyciele aktywa mieli w milionach i co kwartał dewidendę sobie wypłacali. Balcerowicz z Buskiem jak by mogli to by gryżli tych którzy dojną krowę im odbierają.
A płacąc przez 30 lat składki możemy liczyć na 250 zł emerytury z OFee a resztę ma nam ZUS dopłacać, czyli budżet państwa.W tym wykrzywionym kształcie nie ma szans bytu dzisiejsze OFeee i dobrze że się za to wzięli.
Tak że prawda jest trochę inna jak przy tych butelkach po piwie. Chociaż nie bronię ZUS-u bo to jest państwo w
państwie które wymaga konkretnej reformy za duż przewałów i nadal są w większości te same osoby z nadania partyjnego po oddziałach terenowych.


Sorry Bernard ale głupoty piszesz:)
Może ale ja tak to widzę, mam już swoją emeryturę więc mnie to dyga.



a mi jeszcze daleko do emerytury więc trochę się martwię
[2013-12-07 19:21]

roman76

więc panowie i panie jak to już ktoś tutaj napisał pakować manatki i w drogę puki jest jeszcze czas ,tutaj przyszłość czeka nas marna ,jedyne na co możemy liczyć to na to że nam nasze pociechy pomogą a to jest chore,sam coraz bardziej poważnie się zastanawiam czy nie dać dyla z tego kraju
[2013-12-07 22:42]

Czarno to widzę. Sami urzędasy ,prawnicy, menadżery , politycy , itp..czyli nieprodukcyjne fachy w tym krajy zostaną. Fizycznie to tylko roboty na nich zapracują. To nic dziwnego ze ZUS legnie jak Le..a . [2013-12-08 17:08]

Piotr 100574

Romuś wal na zachód ,tu eurasy na chodnikach leżą
[2013-12-08 17:53]

berthold

ni zrobiło się politycznie na wedkuje.pl ale niestety wszystko kręci się wokół kasy niestety nawet nasze wody PZW a i dzierżawione przez spóki rybackie są w opłakanym stanie i większości przypadków nie stanowią żadnej wartości jako bogactwo naturalne. Ostanio koleżanka która wyemigrowała z 3 dzieci do Szwecji pokazuje mi na zdjęciu jak karpie wychodzą na brzeg ale nikt nie rzuca się z siatką jakby to byo w Polsce żeby wypatroszyć co się da w jedne dzieN
Ale co tu się dziwić jak przez 6 lat rządów nieudaczników z PełO obiecujących ZIELONĄ WYSPĘ zostaliśmy gospodarczo mówiąc wprost ZDEWASTOWANI. Tym rządowym debilom jest dobrze bo kręcą sobie lody na własnym podwórku, przed kamerami kłamią jak z nut ich poplecznicy TELEWIZYJNI USPOKAJACZE snują w TVNie świetlane wizje o ZIELONEJ wyspie tyle tylko:
1. z POlski za praca wyjechało ponad 2 mln rodaków drugie tyle jest bez pracy , jak mówią nam , że jesteśmy zielona wyspą a za granicą jest gorzej to dlaczego Polacy tam szukają pracy i ją znajdują.
2. Zostaliśmy przez te 6 lat zadłużeni na 400 mld zł NOWYCH długów (w tym na 200 u zagranicznej spekuły) , nasz dług sięga prawie 1 BLN złotych i został wyprzedany nasz dochodowy majtaek narodowy w całości. 

Tak wspaniale rządził polskimi finansami łysy gargamel bez polskiego peselu na usługach spekuły zagranicznej minister sami wiecie jaki , że doprowadził do takiej sytuacji że musieliśmyZWIESZAĆ progi ostrożnościowe i rozwalić OFE po 10 latach okazały się BEEE+ podniesienie wieku emerytalnego 67lat) po to , żeby zadłużać się dalej bo sytuacja jest tak zła że dziura budżetowa w sierpniu 2013 była 30 mld (KOSMOS) , gdzie mowa była o bezpiecznym budżecie hehehehe ale to było tylko durne pjerdolenie idioty który ma majątek szacowany w dziesiątkach jak nie setkach MILIONÓW i nie ponosi żadnej odpowiedzialności karnej, co więcej żadnej odpowiedzialności nie ponosi, za to co zrobił, a co zrobił to poczujemy już w najbliżym czasie na własnej skórze ...
3. Przetargi hehehe dużo by tu pisać coraz więcej słyszy się o szerzącej korupcji także i politycznej, ale jak za PIS złapano za rękę panią Sawicką na wzięciu ŁAPÓWKI to larum niezadowoloncyh  się odezwało ojeju co to za państwo złe za tego ZIOBRY hehehe. Tak niestety trzeba stosować ZAMORDYZM w tym kracju wszelkiej maści cwaniaków bo inaczej będziemy staczać się po równi pochyłej w przepaść gospodarczą krok po roku krok po kroku.
Ustawianie Pretargóqw to pokłosie przyzwolenia PeŁO i między innymi pani Pitera na szerzacą się skalę tych niegodziwości jakich się dopuszczają KOLESIE KOLESI 
Tak wygląda POLITYKA tego rządu TUSKÓW > SIKORSKICH > NITRASÓW > NIESIOŁOWSKICH >schetynów > i tych dupolizów koalicyjnych z PSL a wszystko dlatego , że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności karnej za to w jakim stanie pozostawią kraj a z pewnością dla wielu ciepła posadka w Brukseli za 50 000 miesiećcznie też się znajdzie heheh . Co do UE to kolejny temat ale ... szkoda słów...



dobrze prawisz sam bym chętnie dolał ale wystarczy  a co do młodych pakujcie manatki bo tu niczego dobrego się nie spodziewajcie chyba że ten naród się obudzi i przestanie czytać WYBORCZĄ  oraz oglądać wszelkie TVN-nowskie telewizje
[2013-12-08 18:17]

roman76

Romuś wal na zachód ,tu eurasy na chodnikach leżą

wiem ,byłem ,zbierałem,i nie gadam że dają tam coś za darmo,gadam że choć trochę szanują człowieka
[2013-12-08 19:33]

Piotr 100574

Romuś za darmo to teraz nic nie ma
[2013-12-08 20:05]

Mija

Najgłupsze co można powiedzieć "wyjeżdżaj bo tu nic dobrego cię nie czeka".
To tak jakby powiedzieć - po h** to państwo? Oddać sąsiadom będą lepiej zarządzać i nam będzie lepiej.
Albo chcemy lepszego życia we własnym państwie albo nie narzekamy, że nam tu źle. Jeśli chcemy zmian to nie podkulamy ogonów i nie emigrujemy ale walczymy. Każdy na miarę własnych możliwości choćby chodząc na wybory (i to każde a nie tylko jak trzeba wybrać prezydenta). Dają nam możliwość wzięcia udziału w referendum? W końcu kogoś interesuje nasze zdanie na jakiś temat - opowiedzieć co mamy do powiedzenia w danej sprawie, czy jesteśmy na tak, czy wyraźnie na nie (a nie siedzieć w domu z myślą, że samo się zrobi).

Nie chce się ludziom dup ruszyć z foteli ale narzekać można tak?

Przypominam, że taką mamy władzę jaką sobie wybraliśmy! Poszli zagłosować "wszystko byle nie PiS" to niech teraz nie narzekają, że władza taka zła. Gdzie mieli oczy jak oddawali na nich swoje głosy?

Hipokryzją śmierdzą nasi wspaniali rodacy.
(i niech mi nikt nie mówi, że zdanie można zmienić bo patrząc na dokonania obecnie rządzących jeszcze zanim zasiedli do sterów można było co nieco wydedukować, wystarczyło obejrzeć z uwagą kampanię wyborczą żeby wiedzieć o co im chodzi...)

Ludzie są po prostu głupi :( Tak lezą jak ich kierują. Sami niczym się nie interesują a źródło wiedzy ograniczają do jednych wiadomości w jednej telewizji czy jednym radiu. Nikomu nie chce się zagłębiać w temat bo lepiej być/myśleć/mówić tak jak wszyscy... Zawsze przecież na koniec można z dumą powiedzieć "wybrałem jak większość i to mój kandydat wygrał" (co z tego, że nie rozumiem dlaczego właśnie na niego głosowałem, bo trudno powiedzieć, że człowiek jest rozumny kiedy oddając głos na prezydenta mówi "wybieram tego bo z wyglądu wygląda na fajnego chłopa")


Aaaaaaaaa..... nie chce mi się już ozora strzępić.


[2013-12-09 08:46]

Najgłupsze co można powiedzieć "wyjeżdżaj bo tu nic dobrego cię nie czeka".
To tak jakby powiedzieć - po h** to państwo? Oddać sąsiadom będą lepiej zarządzać i nam będzie lepiej.
Albo chcemy lepszego życia we własnym państwie albo nie narzekamy, że nam tu źle. Jeśli chcemy zmian to nie podkulamy ogonów i nie emigrujemy ale walczymy. Każdy na miarę własnych możliwości choćby chodząc na wybory (i to każde a nie tylko jak trzeba wybrać prezydenta). Dają nam możliwość wzięcia udziału w referendum? W końcu kogoś interesuje nasze zdanie na jakiś temat - opowiedzieć co mamy do powiedzenia w danej sprawie, czy jesteśmy na tak, czy wyraźnie na nie (a nie siedzieć w domu z myślą, że samo się zrobi).

Nie chce się ludziom dup ruszyć z foteli ale narzekać można tak?

Przypominam, że taką mamy władzę jaką sobie wybraliśmy! Poszli zagłosować "wszystko byle nie PiS" to niech teraz nie narzekają, że władza taka zła. Gdzie mieli oczy jak oddawali na nich swoje głosy?

Hipokryzją śmierdzą nasi wspaniali rodacy.
(i niech mi nikt nie mówi, że zdanie można zmienić bo patrząc na dokonania obecnie rządzących jeszcze zanim zasiedli do sterów można było co nieco wydedukować, wystarczyło obejrzeć z uwagą kampanię wyborczą żeby wiedzieć o co im chodzi...)

Ludzie są po prostu głupi :( Tak lezą jak ich kierują. Sami niczym się nie interesują a źródło wiedzy ograniczają do jednych wiadomości w jednej telewizji czy jednym radiu. Nikomu nie chce się zagłębiać w temat bo lepiej być/myśleć/mówić tak jak wszyscy... Zawsze przecież na koniec można z dumą powiedzieć "wybrałem jak większość i to mój kandydat wygrał" (co z tego, że nie rozumiem dlaczego właśnie na niego głosowałem, bo trudno powiedzieć, że człowiek jest rozumny kiedy oddając głos na prezydenta mówi "wybieram tego bo z wyglądu wygląda na fajnego chłopa")


Aaaaaaaaa..... nie chce mi się już ozora strzępić.



taaaaaaa sama prawda głosowali hipokryci głosowali i to żeby było smieszniej to 2 razy na tego idiotę HISTORYKA cudaka co nam zieloną wyspę obiecywał w swoich filmikach. 
Byle nie PIS fakt to też prawda . Prawda , że żadnymi przesłankami racjonalnymi się nie kierowała większość . A pamietamy jak na debatach przed wyborczych egzaminował wtedy Jarka K.
- ile co kosztuje w sklepie, ze on to zmieni, że jest tak strasznie drogo-  pamietamy jak kazał nam się trzymać za portfele bo niby PIS miał nas oskubać - opamiętamy jak negował za radary i oczerniał , że co to za niegodziwość a sam stworzył Polskę radarową i co najsmiesznijesze ten kretyn jego od finansów łysy gargamel głupio mądry zadufany w sobie dureń założył w tym roku do budżetu UWAGA: WPŁYWY z mandatów i grzywień w wysokości 1,5 mld PLN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest dopiero hipokryzja co??? a realizacja to niespełna 100 mln czyli 15 razy mniej!!!! a jak wiemy ten łysy palant miał 9 pod ministrów . Co te mendy robią ??? może mi ktoś powiedzieć o tym w TVNie cicho sza tam tylko telewizyjni uspokajacze dupolizy farbowane lisy przefarbowane nawet próbują nam wmówić jak to wszystko jest SUPER ...


Tak to nasz cudak chce nas dymać na każdym kroku , że niedługo nie będzie mozna się z domu ruszyć za darmo bo założy radar przed wyjściem z domu i nałozy podatek od czasu pobytu poza domem,( który i tak często nie jest nasz bo albo banku , a i zabrali się za domy emerytów ), to też chcą im zaje.....ać), zatruwania  powietrza , zatrudni ciotkę do obsługi tego radaru , kolegę do nakładania mandatów , stowrzy kolejne może ministerstwo z 9 ministrami , urząd kontroli , windykację. No kuur.....a kraj absurdów co krok takiej paranoi jak teraz to jeszcze nie było chyba w tym co robią te lewusy rządowe .
A pan historyk po głosowaniu w sparwie OFE nazwał opzycję TRUTNIAMI hehehehe taaaak ON jest super pracowity i chce dla swoich rodaków tak dobrze że hej!!!
- a pamietamy jak na straszył że jak PIS będzie rządził to paliwo o zgrozo pewnie z 5 zł będzie a za tego idioty doczekaliśmy się 6 zł !!!!!!!!!!!!!! 
można by tak wymieniać w nieskończoność ale fakt to ludzie wybierają więc tak jak wybierają tak mają , BYLE nie PIS ;-))))) bo Jarek jest brzydki przecież, prezydentowa też brzydka była świętej pamięci., taaa , KOMORUSKA jest piekna i ten pseudo erudyta inteligent powiatowy co w jednym zdaniu dwa błędy ort robi , a tak naprawde nie robi nic....Jak zaczęli brać za mordę wszelkiej maści cwaniaków to źle !!! to teraz macie kraj korupcją kwitnący za pani Pitery nieźlę też przy okazji pjerdo......ętej, a Pani Sawicka pewnie na wolności biedaczka , chorego umysłowo mężczyznę za kradziez batonika za 1 zł do kicia wsadzają a bandytów wypuszczają ;-))))))))))))))))))) 
KOOR..... to jest kosmos co tu się dzieje  [2013-12-09 12:13]

Pan(i) Natalia zjechała trochę z tematu ale jeśli już to dodam coś od siebie. Oni wszyscy siebie warci i wszyscy z jednego koryta żrą. Pytanie tylko kto się lepiej do żarła ustawi.
[2013-12-09 12:43]

danon1973

Pij piwo zamiast płacić na ZUS - Niespełna 2 min filmik który gorąco polecam:)
https://www.youtube.com/watch?v=jpQOIUK89mQ

Ha ha ha dobre :)

Tylko ta kwota 550zł to taka na wyrost wzięta. Biorąc pod uwagę, że mamy niż demograficzny a przeciętny polak żyje coraz dłużej, to na tej emeryturze może się okazać, że nawet tyle nie dostaniemy ;)... Trze przedłużyć wiek emerytalny do 75 hehe
[2013-12-09 13:50]

Pan(i) Natalia zjechała trochę z tematu ale jeśli już to dodam coś od siebie. Oni wszyscy siebie warci i wszyscy z jednego koryta żrą. Pytanie tylko kto się lepiej do żarła ustawi.


zgadza się .... ale to wszystko stawni suma sumarum naczynie połączone. 
Niech nikt z młodych nie liczy na wielkie emerytury ani z ZUS ani OFE.
Po pierwsze , żeby emerytura była zadowalająca i słusznie wysoka to trzeba zarabiać odpowiednio dużo , na zarobkach po 2000 netto nie liczcie na emerytury , które pozwolą Wam normalnie egzystować . 
Dwa , wiek emerytalny 67 lat !!!m mój nieżyjący ojciec przepracował ciężko do 60 miał najwyższą kilka lat temu wyliczoną emeryturę 2700 chyba netto , to była najwyższa z możliwych emerytur a dożył 64 lat niestety .... czyli wg nowych zasad nie dożyłby tej emy i o to im chodzi !!!!! 
ZUS to twór państwowy inaczej mówiąc piramida finansowa w skrócie . Krótko mówiąc sytuacja ZUS zalezy od sytuacji gospodarczej kraju i państwa > a jaki jest stan finansów publicznych to każdy doinformowany wie , o czym pisałem powyżej ... Idziemy drogą grecką wielkimi krokami tyle tylko, że o tym się w TVN nie mówi , tylko dzisiaj rano wyszedł jakiś mega poje...... i obwieścił że krzyż w Sejmie nie powinien wisieć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O zgrozo , Boże Ty widzisz a nie grzmisz !!!!!!!!!!!!!!!!Tusk zawiesił ot tak sobie 1 próg ostrożnościowy , z drugim sobie poradził likwidując zadłużenie w OFE przenoszą ten dług do i tak zadłużonego ZUS i umorzył ten dług zapisując nam na koncie te niby WIRTUALNE PIENIĄDZE , które są NASZE ALE NIE NASZE i powiedział , że to wszystko dla naszego jeb.... dobra !!!!! Po 10 latach akurat teraz im przyszło do głowy likwidować OFE hehehe dla naszego dobra hehehe Krótko ujmując ZUS padnie razem z budżetem jak już nie zostanie w tym kraju żywa dusza , wyjadą młodzi a na fotoradary będą sami siebie łapać TUSK z KOMORUSKIM i wtedy nastąpi KONIEC tej farsy . Bo jak wyżej pisałem , zadłużanie się w nieskończoność wiecznie trwac nie będzie przyjdzie czas że SPEKUŁA zagraniczna powie STOP oddawać długi a nasze podatki z tytułu PIT idą corocznie tylko i wyłącznie na spłatę ODSETEK od zadłużenia TAK kapitał do spłaty cały czas rośnie poprzez tworzenie coraz większego długu !!!!!i co ZUS ma się utrzymać w tym bankrutującym kraju rzadzonym przez kłamców i nieudaczników
OFE !!!??? tak czy siak działają na zasadzie takiej jak TFI wiem o tym bo pracowałem w banku X lat i z giełdą mam wiele wspólnego. Pracownik płaci składkę > ta trafia do OFE > OFE kupuje AKTYWA (obligacje , akcje) ma pomnażać nasz KAPITAŁ. > bierze za to horrendalne wynagordzenie za tzw ZARZĄDZANIE do bodajże 7 % rocznie > a jak zarządza > a tak już wiemy po 10 latach ponad > tak naprawdę OFE nie ma możliwości tzw GRANIA na giełdzie nie może SPEKULOWAĆ tylko kupuje kupuje kupuje i z reguły jest ODBIORCĄ akcji dla ZAGRANICZNEJ na szczytach koniunktury giełdowej w końcu hossy tym samym TRACĄC nasze peiniądze > a spekuła zagraniczna zyski wywozi z POLSKI . Ten system oparty na GIEŁDZIE nie może działać bo giełda tylko w teorii to inwestycja oparta na fundamentach , długoterminowa etc etc tych bajek nasłuchalismy się bez liku i wiemy czym to się skończyło.
Giełda na bazie której ma bazować nasza EME to fikcja , fałsz ... ktoś na giełdzie musi stracić a tym tracącym na końcu piramidy jest właśnie OFE niestety > więc emerytury z tego żaden nie będzie , bo jak wiemy giełda potrafi spadać po 70% a OFE razem z giełdą ponieważ tak naprawdę nie może stosować TIMINGU czyli sprzedawać kupować , tylko MUSI TRZYMAĆ akcje nawet jak RYNEK spada !!!!!!!!!!!! to jest meritum a ci specjliści od zarządzania to zwykłe CIECIE znajomki znajomków z ciepłymi posadkami którzy udają FACHOWCÓW ale od naciskania ENTERA i traceniu nie swoich a naszych , emerytów przyszłych pieniędzy.
Tak to wygląda w skrócie jak ktoś nie wie co wybrać. Ja proponuję nie płacić podatków żadnych , choc się nie da ale oszczędzac trzeba samemu jak się ma z czego oczywiscie 
Pozdr 

[2013-12-09 13:59]

danon1973

Moim zdaniem nie wszyscy są siebie warci.

Dla mnie PO jakby nie patrzeć, to partia karierowiczów i dorobiewiczów. Oni nie mają honoru, nie myślą o ludziach, tylko i wyłącznie o własnej kieszeni.
Stosują wszelkie zabiegi, byle tylko wygrać i nie spaść ze stołków... i trzeba przyznać, znają się na tym wyśmienicie.

Wystarczy popatrzeć chociażby, co zrobili z Warszawą. Wiedzieli, że nie będą mieć większości poparcia, więc nawoływali, żeby ci, co ich popierają, w ogóle nie szli na wybory. Jak wiemy, nigdy nie ma 100% frekwencji, dzięki temu próg wyborczy nie został osiągnięty i wygrali. Najśmieszniejsze jest to, że uznali to za sukces... tylko czego?
Gdyby myśleli o polakach i o kraju, postawiliby sprawę jasno, niech wygra ten, którego chce społeczeństwo i nawoływali do pójścia do urn. A jeśliby przegrali to trudno, ale z honorem, uczciwie.  Im nie zależy, żeby mieć duże poparcie społeczeństwa, żeby ludzie za nimi byli, tylko żeby jak najdłużej utrzymać się przy stołkach i ogłupić tych, którzy są przeciwko nim... chociażby właśnie ośmieszaniem PIS. I później ludzie idą głosować... byle PIS przegrało, bo Ci to wariaci.

Ale ja wolę takich "wariatów" niż "uczciwość" PO, dlatego kolejny raz jak będą wybory, pójdę i zagłosuję na PIS (zaraz mnie tu zjedzą ;). No chyba, że jakaś inna partia powstanie, która będzie myśleć o biedniejszej części społeczeństwa i nie będzie walczyć przy tym z nami katolikami, no i krzyżami.

I nie dlatego, będę głosował na PIS bo źle mi się żyje. Wręcz przeciwnie, zarabiam dobrze a moja żona jeszcze lepiej i naprawdę nie mogę narzekać. Ale widzę jak żyje się tym biedniejszym no i do czego te wszystkie reformy PO prowadzą.

Chociaż boję się, że jednak znów wygra PO, to cwane lisy, które wiedzą jak pokierować ludźmi... a Polacy to bardzo emocjonalny naród... czytający jak to trafnie zauważył berthold... gazetę Wyborczą ;).


[2013-12-09 15:34]

Moim zdaniem nie wszyscy są siebie warci.

Dla mnie PO jakby nie patrzeć, to partia karierowiczów i dorobiewiczów. Oni nie mają honoru, nie myślą o ludziach, tylko i wyłącznie o własnej kieszeni.
Stosują wszelkie zabiegi, byle tylko wygrać i nie spaść ze stołków... i trzeba przyznać, znają się na tym wyśmienicie.

Wystarczy popatrzeć chociażby, co zrobili z Warszawą. Wiedzieli, że nie będą mieć większości poparcia, więc nawoływali, żeby ci, co ich popierają, w ogóle nie szli na wybory. Jak wiemy, nigdy nie ma 100% frekwencji, dzięki temu próg wyborczy nie został osiągnięty i wygrali. Najśmieszniejsze jest to, że uznali to za sukces... tylko czego?
Gdyby myśleli o polakach i o kraju, postawiliby sprawę jasno, niech wygra ten, którego chce społeczeństwo i nawoływali do pójścia do urn. A jeśliby przegrali to trudno, ale z honorem, uczciwie.  Im nie zależy, żeby mieć duże poparcie społeczeństwa, żeby ludzie za nimi byli, tylko żeby jak najdłużej utrzymać się przy stołkach i ogłupić tych, którzy są przeciwko nim... chociażby właśnie ośmieszaniem PIS. I później ludzie idą głosować... byle PIS przegrało, bo Ci to wariaci.

Ale ja wolę takich "wariatów" niż "uczciwość" PO, dlatego kolejny raz jak będą wybory, pójdę i zagłosuję na PIS (zaraz mnie tu zjedzą ;). No chyba, że jakaś inna partia powstanie, która będzie myśleć o biedniejszej części społeczeństwa i nie będzie walczyć przy tym z nami katolikami, no i krzyżami.

I nie dlatego, będę głosował na PIS bo źle mi się żyje. Wręcz przeciwnie, zarabiam dobrze a moja żona jeszcze lepiej i naprawdę nie mogę narzekać. Ale widzę jak żyje się tym biedniejszym no i do czego te wszystkie reformy PO prowadzą.

Chociaż boję się, że jednak znów wygra PO, to cwane lisy, które wiedzą jak pokierować ludźmi... a Polacy to bardzo emocjonalny naród... czytający jak to trafnie zauważył berthold... gazetę Wyborczą ;).


A moim zdaniem to banda kolesi i to banda kolesi którzy powiedzą wszystko by dopchać się do koryta a nie zrobią nic w interesie obywatela. W innym wątku na hydeparku zamieściłem posta odnośnie JOW zachęcam Cię kolego do przeczytania bo trafia w sedno tematu, który poruszyłeś.

[2013-12-09 15:48]

Moim zdaniem nie wszyscy są siebie warci.

Dla mnie PO jakby nie patrzeć, to partia karierowiczów i dorobiewiczów. Oni nie mają honoru, nie myślą o ludziach, tylko i wyłącznie o własnej kieszeni.
Stosują wszelkie zabiegi, byle tylko wygrać i nie spaść ze stołków... i trzeba przyznać, znają się na tym wyśmienicie.

Wystarczy popatrzeć chociażby, co zrobili z Warszawą. Wiedzieli, że nie będą mieć większości poparcia, więc nawoływali, żeby ci, co ich popierają, w ogóle nie szli na wybory. Jak wiemy, nigdy nie ma 100% frekwencji, dzięki temu próg wyborczy nie został osiągnięty i wygrali. Najśmieszniejsze jest to, że uznali to za sukces... tylko czego?
Gdyby myśleli o polakach i o kraju, postawiliby sprawę jasno, niech wygra ten, którego chce społeczeństwo i nawoływali do pójścia do urn. A jeśliby przegrali to trudno, ale z honorem, uczciwie.  Im nie zależy, żeby mieć duże poparcie społeczeństwa, żeby ludzie za nimi byli, tylko żeby jak najdłużej utrzymać się przy stołkach i ogłupić tych, którzy są przeciwko nim... chociażby właśnie ośmieszaniem PIS. I później ludzie idą głosować... byle PIS przegrało, bo Ci to wariaci.

Ale ja wolę takich "wariatów" niż "uczciwość" PO, dlatego kolejny raz jak będą wybory, pójdę i zagłosuję na PIS (zaraz mnie tu zjedzą ;). No chyba, że jakaś inna partia powstanie, która będzie myśleć o biedniejszej części społeczeństwa i nie będzie walczyć przy tym z nami katolikami, no i krzyżami.

I nie dlatego, będę głosował na PIS bo źle mi się żyje. Wręcz przeciwnie, zarabiam dobrze a moja żona jeszcze lepiej i naprawdę nie mogę narzekać. Ale widzę jak żyje się tym biedniejszym no i do czego te wszystkie reformy PO prowadzą.

Chociaż boję się, że jednak znów wygra PO, to cwane lisy, które wiedzą jak pokierować ludźmi... a Polacy to bardzo emocjonalny naród... czytający jak to trafnie zauważył berthold... gazetę Wyborczą ;).



właśnie tak jak piszesz tu chodzi o to , żeby nie tylko widzieć to że mi jest dobrze , tylko mieć ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNĄ dot . ogółu bo każdy człowiek życie ma jedno i nie może być tak , że jeden pławi się w luksusie kosztem innego człowieka i SYTY GŁODNEMU nie WIERZY ;-)
co do PiS jestem tego samego zdania wolę mimo wszystko spojrzeć w oczy Kaczyńskiemu aniżeli tej RYŻEJ mendzie w te wilcze zakłamane ślepia [2013-12-09 15:56]

lynx

Pij piwo zamiast płacić na ZUS - Niespełna 2 min filmik który gorąco polecam:)
https://www.youtube.com/watch?v=jpQOIUK89mQ

ma ktoś jeszcze wątpliwości co lepsze: ZUS czy OFE?

To tylko propoganda partyji"OFE" 700zł miesięcznie i przez 40 lat emerytura 550zł.
Możni udziałowcy a zarazem założyciele bardzo bronią OFE. A kto mi powie ile zyskał
 przez 10 lat na wpłaconych składkach do OFeee ,zero ile włożył tyle ma natomiast założyciele aktywa mieli w milionach i co kwartał dewidendę sobie wypłacali. Balcerowicz z Buskiem jak by mogli to by gryżli tych którzy dojną krowę im odbierają.
A płacąc przez 30 lat składki możemy liczyć na 250 zł emerytury z OFee a resztę ma nam ZUS dopłacać, czyli budżet państwa.W tym wykrzywionym kształcie nie ma szans bytu dzisiejsze OFeee i dobrze że się za to wzięli.
Tak że prawda jest trochę inna jak przy tych butelkach po piwie. Chociaż nie bronię ZUS-u bo to jest państwo w
państwie które wymaga konkretnej reformy za duż przewałów i nadal są w większości te same osoby z nadania partyjnego po oddziałach terenowych.


Sorry Bernard ale głupoty piszesz:)
Może ale ja tak to widzę, mam już swoją emeryturę więc mnie to dyga.


Nie bądź taki pewny bo jak zechcą to Ci zmniejszą i co im zrobisz?
Słyszałem, że modlitwę mają zmienić. Ma być - owoc żywota twojego je ZUS.

[2013-12-09 17:55]

lynx

więc panowie i panie jak to już ktoś tutaj napisał pakować manatki i w drogę puki jest jeszcze czas ,tutaj przyszłość czeka nas marna ,jedyne na co możemy liczyć to na to że nam nasze pociechy pomogą a to jest chore,sam coraz bardziej poważnie się zastanawiam czy nie dać dyla z tego kraju

Ja już troche ,,pojeździłem" za chlebem i teraz mnie pałą nikt już nie wygoni. Natomiast dzieci już dawno wyjechały a ja nie mam argumentów aby ich namawiać na powrót. Trudno mi jest wyobrazić tak olbrzymi syf abym musiał prosic dzieci o pieniądze  na chleb. Wtedy chyba bym wyjechał do nich na stałe. Wiele pokoleń moich przodków położyło tutaj swoje kości a czasy były różne. Teraz w dobie pokoju taki syf. Brak słów.
[2013-12-09 18:00]