Zaloguj się do konta

Zrywanie żyłki - jak i kiedy zacinać ryby

utworzono: 2012/04/16 20:40
bajast

witam. 

jeżdząc na prywatne łowisko karpiowe ostatnimi czasu dość często zdaża się że w momencie zacięcia zrywam przypon tuż za krętlikiem, czy ktos z doswiadczonych kolegów może pomóc w odnalezieniu przyczyny. Zdaża mi sie to przy różnych grubościach zylki na przyponie a nie pęka na wężle tylko tak z 5 cm za krętlikiem. Wiem zże w łowisku są sumy czy to one mogą być przyczyną??? 

[2012-04-16 20:40]

bobus86

witaj podobny problem zdaza sie kazdemu a powodow moze byc tysiac.prywatne lowiska maja w wodzie przerozne dziwadla jak powbijane kolki i inne cuda zeby klusownikom nie udalo sie sieci przeciagnac to tylko przyklad.powodem moze tez byc slaby przypon np bierze ci jakas powazna rybka i przy zacieciu masz...mi przypony zrywaja sie podobnie jak tobie nie na wezle tylko wlasnie kilka cm od kretlika.kiedys mialem taki proble dosc czesto a okazalo sie po czasie ze winne sa szczupaki.powodow moze byc tysiac.moze zrob przypony z plecionki? [2012-04-16 20:43]

Bernard51

Najprawdopodobnie moze to byc branie szczupaczka i on
 obcina ci przypony ale to nie na sto przyczyna moze byc
 tez inna zalezy jakie dno, stare blachy lub jakies elementy
 ostre co jest mniej prawdopodobne,
Jak kolega radzi zaluz plecionke jak ja obetnie to bedziesz
 wiedzial ze szczuply, to w maju zaluz wolfram
[2012-04-16 20:56]

withanight88

Może warto hamulec w kołowrotku popuścić. [2012-04-16 21:53]

witam. 

jeżdząc na prywatne łowisko karpiowe ostatnimi czasu dość często zdaża się że w momencie zacięcia zrywam przypon tuż za krętlikiem, czy ktos z doswiadczonych kolegów może pomóc w odnalezieniu przyczyny. Zdaża mi sie to przy różnych grubościach zylki na przyponie a nie pęka na wężle tylko tak z 5 cm za krętlikiem. Wiem zże w łowisku są sumy czy to one mogą być przyczyną??? 


a jakim wezłem wiążesz przypon [2012-04-16 22:46]

xxxczokxxx

Może warto hamulec w kołowrotku popuścić.

też tak myśle
[2012-04-16 23:42]

Bernard51

Może warto hamulec w kołowrotku popuścić.

 Gdyby przyczyna byl hamulec to przypon na wezle by sie rwal
a nie jak pisze 5cm od kretlika?
To sa moje spostrzezenia ,a przyczyna moze byc calkiem inna

[2012-04-17 05:36]

ryukon1975

Na pewno nie jest to sum czy szczupak.
Miałem też takie miejscówki które musiałem opuścić bo w ciągu godziny 10 brań i 10 straconych przy zacięciu zestawów feederowych.
Ja znalazłem przyczynę.Rzucałem daleko w dołek a żyłka pomiędzy zestawem a szczytówką leżała opierała się na pewnym odcinku o dno i przy zacięciu cięło ją kamienie i inne rzeczy.
Dziwi mnie jednak miejsce w którym ucina Ci zestaw i trudno wskazać przyczynę.
[2012-04-17 06:05]

withanight88

Na pewno nie jest to sum czy szczupak.
Miałem też takie miejscówki które musiałem opuścić bo w ciągu godziny 10 brań i 10 straconych przy zacięciu zestawów feederowych.
Ja znalazłem przyczynę.Rzucałem daleko w dołek a żyłka pomiędzy zestawem a szczytówką leżała opierała się na pewnym odcinku o dno i przy zacięciu cięło ją kamienie i inne rzeczy.
Dziwi mnie jednak miejsce w którym ucina Ci zestaw i trudno wskazać przyczynę.



A może po prostu przyponówka bubel totalny. Może warto spróbować z inną , lub innej grubości? [2012-04-17 09:01]

ryukon1975

Możliwe że to żyłka przyponowa do niczego.
Trzeba zmienić żyłkę na przypony lub miejscówkę bo gdzieś w tych dwóch rzeczach musi być przyczyna tego że się rwie.
Mam tez nadzieje że nie przesadziłeś z średnicami przyponów i nie są za cienkie skoro rwą się akurat jak piszesz w chwili zacinania.
[2012-04-17 09:14]

bajast

dziekuej za wszystkie odp. a wiec po koloei hamulec ustawiony jest ok, zylka nie jest za cienka napewno. a wprowadzilem zmiany i zalozyle plecionke problem znikl:) [2012-06-09 21:00]

JOPEK1971

dziekuej za wszystkie odp. a wiec po koloei hamulec ustawiony jest ok, zylka nie jest za cienka napewno. a wprowadzilem zmiany i zalozyle plecionke problem znikl:)
Żyłka do doopy.Z plecionką też taki problem miałem,ale nie pamiętam jakiej firmy.Droga była.
[2012-06-09 21:13]

altershepi

A co może być przyczyną obcinania przed krętlikiem? kiedyś na stawie mieliśmy 5 ucięć żyłki... właśnie przed krętlikiem i ciężarkiem... Jedyne drapieżne ryby to sum i sandacz ale sandał jeszcze malutki...

Na pewno to były ucięcia a nie puszczenie na węźle... bo żyłka wyglądała jak ucięta nożem...

Widziałem kwokanie suma i lej jaki zrobił przy powierzchni miał około 30-35cm... Czyli gdzieś taką musiał by mieć paszczę... Może ktoś wie jak duży mógł być? Bo jeszcze nie miałem do czynienia z takimi gadami :D

Czy te obcinki mogły być robotą suma?

[2012-06-10 00:14]