Zrozumieć wędkarstwo - podstawy

/ 97 odpowiedzi / 4 zdjęć

to wklejcie do wątku. 

Jednak dobrze będzie, jeżeli będą to filmy głównie z poradami, bo jak wyglądają zawody i zawodnicy, to w większości wiemy.

Ja skupiłam się na filmach Górka, jednak Zbigniew Milewski również zrozumiale doradza...    ;) ...jest tego w sieci mnóstwo. 

Jędrula


Świetny pomysł , wątek powinien '' wisieć '' w podwieszonych tematach jako instrukcja .

+++++

(2013/05/27 15:21)

Kubaaa


Udostępniła Pani chyba najlepsze filmiki w internecie na temat wędkarstwa wyczynowego.Pan Kacper w wspaniały sposób potrafi przekazać swoją wiedzę innym.Sam chętnie oglądam jego porady :) (2013/05/27 15:53)

Roxola


Starałam się wybrać takie filmy, które pozwolą najlepiej zrozumieć podstawy. Sama oglądałam i dlatego nie jest przypadkiem, że właśnie je Wam polecam.
Dlatego też, będzie mi miło, jeżeli co pewien czas podniesie ktoś wątek do góry :)lub wskaże link do tego tematu kolejnym pytającym o zanęty. (2013/05/27 16:04)

Zibi60


Brawo Ola ! Super pomysł, kilka dni spokoju z zanętami będzie, ale... zostało jeszcze 99 tematów, bardzo istotnych tematów, np.: jak złowić okonia ? jaka wędka na szczupaka ? czy tą wędka mogę łowić płotki ?...
Tych co chcą "zaistnieć", nie pozbędziesz się takimi wpisami.
Jeszcze jedna kwestia: jak Twój poradnik zakotwiczyć na pierwszej stronie? (2013/05/27 16:13)

JKarp


CześćMyślę, że jako artykuł :-)JK (2013/05/27 16:51)

Roxola


cyt. Kol Zibi60      "...kilka dni spokoju z zanętami będzie..."
Zbyszku, jesteś wielkim optymistą, bo ja już widzę, że nawet godziny nie było bez nowych pytań o zanętę.
Dobra zanęta | 4dami1997pod 22m
Ile atraktora do zanęty? | 4 kamcio4242od 1h

To dzisiejsze nowe, ręce opadają i ....  ach...  szkoda literek i roboty. (2013/05/27 18:19)

expulso


nie no jak się daje to wysyłam linki z twoim artykułem :) (2013/05/27 18:27)

CZzesio


Dzień dobry :)

Gdzieś Ktoś bardzo mądrze napisał , że idealnym rozwiązaniem było by zastosowanie chociaz miesięcznej "karencji" w zakładaniu wątków przez "nowych forumowiczów".

Na początek zalecał bym Młodym Forumowiczom siedzenie na .... w "tajnej bazie" i czytanie ,czytanie i czytanie .... (2013/05/27 18:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zibi60


Większość postów z "jednostki centralnej" potraktować "klawiszem funkcyjnym" (2013/05/27 18:48)

CZzesio


Większość postów z "jednostki centralnej" potraktować "klawiszem funkcyjnym"
I to wszystko dla dobra Ogółu:)
                                           (2013/05/27 18:54)

MarcinWendkarz


Ala bardzo dobry wpis, szkoda ze te filmiki od Górka już prędzej obejrzałem bardziej bym wolał porady do zanety na wodę ''stojącą'', a jak chcielibyście mieszankę na ploć na wodę stojącą to napiszcie na YouTube : MarTom, pozdrawiam :) (2013/05/27 21:59)

MarcinWendkarz


Sorrka Ola, a nie Ala błędzik zrobiłem bo pisałem na fonie ;) (2013/05/27 22:01)

użytkownik123415


Wszystko ok i filmiki sa jak najbardziej aczkolwiek mam jedno ale :P Filmiki trochę promują produkty Górka to po 1 a zanęty Milewskiego mimo takiego poradnika są dość trudne do przygotowania i łatwo coś "spier....." szkoda że nie ma takich filmików z typowymi jakimiś atraktorami czy klejami itp co każdy z nas stosuje bo wiadomo Betonit od górka to nie klej do zanet trapera czy inny produkt o tym samym przeznaczeniu :) Aczkolwiek za temat tego posta i tak plus :) (2013/05/28 00:29)

Roxola


Odpowiem tak, bentonitu od Górka nigdy nie stosowałam, każdy może stosować inne dodatki niż prezentowane na filmach. Tak samo, jak i zanęta może być dowolna, chodzi głównie o zrozumienie całego procesu przygotowania i dlaczego tak należy to robić. W internecie i YT jest bardzo dużo materiału na temat zanęt i przygotowania, jednak w większości są one robione przez osoby, które gdzieś coś usłyszały i próbują zrobić dobry film... a to nie o to chodzi i dlatego ich nie polecam.Uważam, że jeżeli się czegoś uczyć, to tylko od najlepszych, bo błędy jest ciężko wyeliminować. Stosujcie dowolne zanęty dodatki i ziemię, czy glinę lub nawet żwir.
Nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że zanęty Milewskiego są trudne do przygotowania. Otwierasz paczkę i mieszasz, nawilżasz i przesiewasz... , to samo robisz z zanętą Lorpio,Traper czy Sensas. Nawet podobne proporcje, a dodatków typu konopie, czy inne ja bardzo mało stosuję, bo te zanęty są już gotowe właściwie do łowienia. Piszemy o zanętach na zawody, a to zrozumiałe że nie zrobię jej z płatków owsianych i bułki tartej. 
Jednak, to nie tylko zanęta wpływa na to, czy łowimy skutecznie, ale każdy szczegół, łącznie z gruntowaniem łowiska, jak też równymi i odpowiednimi przyponami i rozmieszczeniem ołowiu. (2013/05/28 00:56)

Mija


Wpis oczywiście popieram :) Natomiast komentarzy o tym jak to źle, że pojawiają się wciąż nowe wątki z takimi samymi pytaniami już nie rozumiem. Może zapomnieliście co to jest forum, po co powstaje i przede wszystkim - dzięki czemu istnieje?
Zamknijcie możliwość zakładania postów a szybko przekonacie się, że to forum żyje dzięki tym wszystkim, dla których odpowiedź na jego pytanie jest najważniejsza :)
Do wyboru zostaną wątki o pierdołach, gdzie wszyscy do siebie będą się uśmiechali, wrzucali muzykę i kolejne gify bo przecież radzić jedno drugiemu nie będziecie ;)

To nie jest jedyne forum, w którym (jakoś tam) uczestniczę i nie jedyne, na którym wciąż nowi ludzie pytają o to samo. Wściekanie się nic nie da po prostu można przestać odpowiadać ... tylko po co? Przecież po to na tym forum się siedzi, żeby komuś pomóc (albo żeby nam pomogli). (2013/05/28 07:56)

JKarp


Cześć
Jakby tu powiedzieć, że się mylisz ;-)
Forum służy do wymiany doświadczeń w pewnych określonych ramach. Czyli mamy dyscypliny wędkarstwa, sprzęt do łowienia ryb, ryby i całą otoczkę z tym związaną.
Forum nie służy ( przynajmniej tak mi wydaje ) do zadawania pytań w kółko tych samych na które są już odpowiedzi. Jako przykład : Niedawno usunięto nowy wątek " Jaki kołowrotek - POMOCY ? ". Autor opisał swoje typy i określił cenę - do 120 zł. A wystarczyło wpisać w wyszukiwarkę na forum " Jaki kołowrotek do 120 zł " - lista tematów jest imponująca:
http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=jakiko%B3owrotekdo120z%B3

I tak jest prawie w każdym wypadku: Co na płoć, jakie przynęty na...., dobra zanęta, kupiłem sprzęt i proszę o opinię, a przepisach na kulki proteinowe nie wspomnę...
Poza tym mamy tu ostatnio plagę zaawansowanych i aktywnych wędkarzy, piszących " tak, myślę że dobrze, kolega powyżej ma rację, ja bym brał zielony itd " :
Kukurydza pastewna | 15plotka97od 11h
Na co złowic kolucha? | 8plotka97od 11h
Pellet haczykowy - Leszcz | 6plotka97od 11h

Poczytaj odpowiedzi ;-)
" Pellet haczykowy - Leszcz"
Odpowiedź:" Na leszcze ponoś dobra jest wątróbka wołowa pokrojona w drobbne kawałeczki. Najlepsza na wiosnę z tego co słyszałem"
Na forum dla karpiarzy każdy wie, że najpierw należy poszukać w archiwum tego co nas interesuje a dopiero potem, jak nic się nie znajdzie zadać pytanie na forum.
JK
(2013/05/28 08:28)

Roxola


Nie wiem Mija w jakim forum jeszcze uczestniczysz, ponieważ ja nigdzie się nie spotkałam z problemem jaki tutaj wystąpił. Na innych portalach są naprawdę cenne wiadomości, artykuły i dyskusje.  Ja jestem za tym, żeby młodzież miała kącik, gdzie będą sobie pisali do woli (nawet grali w kółko i krzyżyk), a ja tam zaglądać nie muszę. Zajrzyj do blogów, są tam cenne artykuły, nie tylko dzięki forum portal żyje, a ukracając bezsens w każdym wątku jest szansa, że więcej konkretnych dyskusji będzie prowadzonych na forum, a pomoc od znających temat dostaniesz zawsze, bo chyba o to chodzi. Problemem jest to, co napisał już Janusz - głupie odpowiedzi we wszystkich tematach.
Wątek taki miał być, jaki jest. Dlatego też jest wprowadzenie takie, jakie napisałam. To było zamierzone Mija, żeby dać do zrozumienia że to, co się teraz dzieje - jest złe.
Wracając do tematu wątku.Wspomniałam wcześniej o przyponach i ich bardzo dużym znaczeniu. Ja również wszystkie haczyki wiążę sama dzięki temu żyłka przyponowa, którą uważam za dobrą i odpowiednią jest zawiązana na takich haczykach, które według mnie są najlepsze,nigdy mnie nie zawiodły i są ukierunkowane na dane ryby. Polecam kolejny film, który wiele wyjaśnia.
(2013/05/28 09:54)

Zibi60


Padł zarzut o promowanie "Górka", a od koga mamy się uczyć, jak nie od fachowców, którzy w dodatku są skromni, mają łatwo przyswajalny sposób przekazu i posiadają olbrzymią wiedzę teoretyczną oraz praktyczną i chcą się nią podzielić - takim człowiekiem jest Kacper Górecki.
Na necie jest dostępnych wiele filmów "uczących łowienia" i wiele z nich oglądałem, ale dopiero wstawki Kacpra mnie mocno zainteresowały i wiele nauczyły. Dzięki Oli mogą się z tym materiałem zapoznać nasi młodzi (nie tylko) adepci wędkarstwa. Bardziej dociekliwi zapewne już znają te materiały, ale skupione linki w jednym miejscu będą zapewne pomocne dla nowych. Wydaje mi się, że lepiej obejrzeć film z prezentacją Kacpra, niż czytać odpowiedź "fachowca" który wędkuje od paru miesięcy. (2013/05/28 10:49)

89krzysztof


Co prawda łowienie na spławik nie sprawia mi tak dużej przyjemności jak spinning, ale i tak obejrzałem filmiki, które Ola wrzuciła. Czegoś tam więcej jeszcze się dowiedziałem.
Ubolewam jednak nad faktem, że większość filmów instruktażowych na youtube jest o łowieniu wyczynowym. Nie wyobrażam sobie podczas jednego wypadu na ryby wrzucić zanęty i przynęty w kwocie przekraczającej nawet 50zł. Dlatego jeśli znajdziecie jakieś filmy o łowieniu czysto amatorskim to obejrzę z miłą chęcią. (2013/05/28 11:43)

Bernard51


Przecież po to na tym forum się siedzi, żeby komuś pomóc (albo żeby nam pomogli).

Napewno masz rację i ja też tak myśle nie jestem tu dla towarzystwa lub zamkniętej grupy w której ma być sielanka. Ale przyznaję że młodzi adepci chcą za wszelką cene zaistnieć i swoimi psełdo pytaniami zaśmiecają ten portal (przykład JKarp-Płotka zapytuje) natomiast Ola wpadła powiedzmy na dobry pomysł z filmikami instruktarzowymi dla chcących sie coś nauczyć i dowiedzieć (nie tylko początkujący) ale jak znam młodych forumowiczów to i tak będą pytali aby odpowiedz tyczyła ich pytań i stają sie bardziej dowartościowani.
Niestety może nas to nieraz wkurzać ale każdy ma równe prawa w wypowiedziach jak i w zadawaniu pytań. Też byliśmy młodzi i energia nas rozpierała tylko że nad wodą a nie przy klawiaturze, i tu jest dla nas trochę denerwujące, nie mieliśmy możliwości sie od kogoś uczyć trzeba bylo samemu do wszystkiego dochodzić. Mlodzi dziś chcą mieć wsystko na talerzu łowiąc 1-2 w miesiącu,a wyniki chcieli by mieć odrazu doskonale łocznie z okazami, aby wstawić fotke.
NIESTETY. (2013/05/28 11:51)

Bromar


Podnoszę wątek, bo widzę, że wyszukiwarka gryzie :)) (2013/05/30 21:06)

Bromar


No to żeby nie zszedł ze strony a szukający wiedzy ......... cztali
(2013/05/31 18:36)