Zaloguj się do konta

Zrób to sam- koszyk do zanęcania ziarnami,peletam

utworzono: 2014/04/15 12:42

Jeśli niechce się komuś kupować gotowych np.rakiet to polecam,zanęciny ty koszykiem ponad 50m.Wykonanie koszyka jest bardzo proste,potrzebujemy:szyjki od butelki,styropian,linkę lub mocny sznurek,klej,krętlik z dodatkowym kółkiem.dratew.Z butelki odcinamy szyjkę, jakieś 7cm-15cm,odcinamy 2cm kawałek plaskiku z reszty butelki by wkleić go do środka szyjki pod sznurki,aby nie zerwało plaskiku przy silnych rzutach.Styropian wpychamy w szyjkę,tak aby przy wpadnięciu do wody szyjka się unosiła na powierzchni,wiecie oco chodzi.Robimy śrubą na ciepło trzy niewielkie otwory na sznurki.Przedziewamy sznurki,końcówki przypalamy i obwiązujemy je dratwą wokół linki.Pamiętajmy by najpierw nadziać na linkę krętlik z kółkiem. Zróbcie na ciepło dodatkowe dziurki w koszyku aby podczas ściągania koszyk nam nie brał wody,utrudniło by to nam zwijanie do brzegu..Do tego typu potrzebna będzie mocniejsza wędka 3,0-3,5lb,żyłka główna 0.30 i strzałowa powiedzmy 30 lbs fluorocarbon który dowiązyjemy bo krętlika i linki głównej (długość strzałówki powinna być równa dwóm dłógością wędki).Dobrej zabawy. [2014-04-15 12:42]

notaki

tu:
http://www.carppassion.eu/?x7l5lxh3xpl5h+h3+ll5h+h3l6l3xpx5x6xx+l333xk+xpxcl5llx5xkxkx5xxlkx6x6x5lxl5l+x+xyx5xxxyxkx5x+xxxcl5l3l3xcxxxyxh
masz  zasady konstruowania i pomysł na rakietę zanętową. Wydaje się stabilniejsza i bardziej donośna niż Twoja.

Ale gratulacje za kreatywnośćć :-)
P.S. Linki na pewno zmieniłbym np. na grubszą plecionkę. Na pewno wytrzyma obciązenie , wiązanie jej jest o niebo łatwiejsze, a stawia mniejszy opór w locie :-)
[2014-04-15 17:09]

Jeśli niechce się komuś kupować gotowych np.rakiet to polecam,zanęciny ty koszykiem ponad 50m.Wykonanie koszyka jest bardzo proste,potrzebujemy:szyjki od butelki,styropian,linkę lub mocny sznurek,klej,krętlik z dodatkowym kółkiem.dratew.Z butelki odcinamy szyjkę, jakieś 7cm-15cm,odcinamy 2cm kawałek plaskiku z reszty butelki by wkleić go do środka szyjki pod sznurki,aby nie zerwało plaskiku przy silnych rzutach.Styropian wpychamy w szyjkę,tak aby przy wpadnięciu do wody szyjka się unosiła na powierzchni,wiecie oco chodzi.Robimy śrubą na ciepło trzy niewielkie otwory na sznurki.Przedziewamy sznurki,końcówki przypalamy i obwiązujemy je dratwą wokół linki.Pamiętajmy by najpierw nadziać na linkę krętlik z kółkiem. Zróbcie na ciepło dodatkowe dziurki w koszyku aby podczas ściągania koszyk nam nie brał wody,utrudniło by to nam zwijanie do brzegu..Do tego typu potrzebna będzie mocniejsza wędka 3,0-3,5lb,żyłka główna 0.30 i strzałowa powiedzmy 30 lbs fluorocarbon który dowiązyjemy bo krętlika i linki głównej (długość strzałówki powinna być równa dwóm dłógością wędki).Dobrej zabawy.



Patent stary jak świat ale wiele osób jeszcze go nie zna :)
[2014-04-15 17:49]

kuhcik1

Po kilku straconych rakietach  zrobiłem rakiete z opakowania po wiertle fi.45  i śmiga elegancko polecam  można nawet necic drobnym pelletem 3mm ,i nie ma strat po zerwaniu.

[2014-04-15 18:24]

Przy następnej dam cięńszą linkę.Ten koszyk zrobiłem w ok.20 min z materiałów które posiadałem.Widzałem jak jest robiony przez innych wcześniej i nie powiedzałem że to mój pomysł, ale straciłem ubiegłego roku 2 łużki do nęcenia z powodu błębu,można powiedzieć  przy produkcji,który polegał na tym że gwint był tak płytko osadzony w plastiku i przy zamachu odpadała łyżka.Potrzebowałem na szybko czegoś do nęcenia i nie narzekam bo sprawdziło się znakomicie. [2014-04-15 22:00]