Żory i okolice na ryby

/ 4 odpowiedzi
panowie pomóżcie , kilka wypadów na spining i nic . Gdzie jechać żeby coś pobiło bo mi już brakuje pomysłów.
użytkownik10172

sugeruję raciborskie żwirownie, lub rzekę Odrę - poczytaj trochę na moim blogu, może w czymś Ci to pomoże (2009/12/01 20:33)

bart244

byłem kiedyś na łęgoniu i na kalnym bez rezultatu ale spróbuje jeszcze raz może jeszcze zachacze o odre 1-3 dzieki za podpowiedź i zajrze na twojego bloga (2009/12/02 22:40)

Grzesiu79

Witam. Ja tez śmigam w rejony niedaleko Żor. polecam Krzyżowice (rzeka Pszczynka) również na wale na warszowicach. Wyciągłem tam chyba kazdą rybe prucz szczupaka(ploc, karaś, lin, okoń, karp, leszcz, jaź, sumik, węgorz i raz żólwia wodnego, myślałem że to jakiś wielki karp taki dawał opór.) jes jeszcze "kościelniok"(krzyzowice za pszczynką) mało kto wie gdzie to jest. masa karasiów, troche karpia leszcza i dużo ploci, ponoc jest duzy sum.

Zalewiska na Połomi.jeden wiekszy przy ulicy drugi mnijszy bardziej schowany, kto chce to znajdzie. Większośc okazów wyciagłem własnie tam. (Szczupaki, sandacz, karpie, karasie, leszcze. płocie, wegorze,liny, okonie, ukleje białki, wzdręgi)

papierok obok basenu "ZMP" tu nie miałem okazji powalczyc z potworami ale moi sasiedzi wyciagali ładne karpie i sumy i tołpygi, są też szczupłe sandacze i sporo białej rybki. poza tym ładna okolica i zadbany zbiornik.

Elrow- Ul Strażacka za działkami przy obwodnicy na rybik .tu jakos nie mam dobrego zdania, byłem pare razy a nigdy nie jade sam i bez rezultatów, małe duperelki. Tylko z opowieści słyszałem że są tam okazy warte wyciągania.

A jak chcesz sobie powalczyc z dużą rybcią a nie zależy ci by ją zabrac do domu, to zawsze możesz podjechac w strone ochab po lewej bedziesz miał chodowlany staw,w sumie 3 stawy. 5pln od wedki, biezesz gril piwko znajomych (czasem tam bywam)i bawisz sie do wieczora, na miejscu jest knajpa i mają w niej co trzeba. za rybkę niestety trzeba zapłacic jak chce sie ją wziąśc do domciu lecz nie trzeba jej brac.

Poręba niedaleko pszczyny. Fajne miejsce, ale dobrze miec łudke, albo ponton. 2-3m to srednia głębokośc i sporo korzeni. Ale rybki jakie tylko chcesz.

Pozdrawiam wszystkich wędkarzy z Żor i okolic

Grzesiu79.

(2011/01/07 21:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik55974

Witam ,podałeś niezłe miejscówki gdzie można połowić ale co do Poręby to koło Zawiercia jest    takie 2 zbiorniki , myślę ze oto ci chodziło .Chyba że jest jeszcze druga //Poręba//jak piszesz, ale ja to mam ochotę na wyjazd do Żor/// Krzyżowice//na rzekę połowić tylko muszę na pewno dokonać dopłatę jak sądzę bo nie sprawdzałem czy tam też sięga nasze opłata z koła bo tak sknocili z tymi regionami i kicha ,i tak to nas  załatwili pozdrowienia . (2011/01/08 18:11)