Zaloguj się do konta

Zółta Agilla świetna na szczupaki

utworzono: 2013/05/10 11:49
gorzki

Te błystki, szczególnie obrotówki uchodzą za bardzo łowne. Jak to widzicie z doświadczenia, to tylko mit, czy coś w tym jest. Do tego pytania skłoniła mnie ostatnia wyprawa gdzie przez cały 4godziny złowiłem 4 szczupaki i sandacza i tylko na jedną obrotówkę 4 złotą Agillę. Na nic innego nie brało(gumy,woblery itp.) [2013-05-10 11:49]

wirefree

MIT choc prawda jest ze sa łowne przynety i porażki producentów. [2013-05-10 12:02]

grzesiu92

Mepps to legenda. Wg mnie najlepsze obrotówki, szczegolnie te małe. Plynnie pracują, nie " zacinają się".
[2013-05-10 12:08]

Tak jak wyżej.. Po 2-3 sezonach łowienia dalej pracują tak jak nówki ze sklepu. Tak poza tym dla mnie jest to mitem że jak na nic ryby nie biorą będą brać na meppsy.. Tak poza tym mi się lepiej sprawdzają inne francuskie obrotówki których nazwy i firmy nie pamiętam, oraz błystki firmy ABU. [2013-05-10 12:31]

grisza-78

To fakt, że Meppsy są solidne i łowne. Ale z drugiej strony są też inne nie gorsze obrotówki, jak choćby effzett od D.A.M. Jeśli chodzi o błystki Meppsa, to mnie osobiście odstrasza cena i już ich nie kupuję.
[2013-05-10 13:05]

egzekutor

dla mnie są niezastąpione. trochę kosztują ale zobacz , że nawet przy opadzie skrzydełko pracuje a w innych nie [2013-05-10 14:45]

szogun1

Ja osobiscie mam problemy z wiekszymi Lusoxami strasznie mi sie zacinaja . Ale za to poinad wszystko uwielbiam Aglie mouche i black fury te sa nie zastapione.
[2013-05-10 16:05]

kazik-kz2

To fakt, że Meppsy są solidne i łowne. Ale z drugiej strony są też inne nie gorsze obrotówki, jak choćby effzett od D.A.M. Jeśli chodzi o błystki Meppsa, to mnie osobiście odstrasza cena i już ich nie kupuję.


D.A.M effzett - popieram, wcale nie są gorsze od meppsów, a dla niektórych nawet lepsze, np dla mnie :) [2013-05-10 16:27]

Adam30B

Mepps produkuje chyba jako jeden obrotówki o numeracji 00 których dośc często używam i mam na nie znakomite wyniki.Popieram kolegę wyżej jeżeli chodzi o effzetty to są również rewelacyjne pod każdym względem łowię na nie od lat.
[2013-05-10 19:39]

00 oferuję też spinnex z tego co mi wiadomo ale mepps oczywiście lepszy ja używam tylko mepps i DAM [2013-05-10 21:22]

xemit

Tak jak wyżej.. Po 2-3 sezonach łowienia dalej pracują tak jak nówki ze sklepu. Tak poza tym dla mnie jest to mitem że jak na nic ryby nie biorą będą brać na meppsy.. Tak poza tym mi się lepiej sprawdzają inne francuskie obrotówki których nazwy i firmy nie pamiętam, oraz błystki firmy ABU.

Tak poza tematem, ale ciężko zaopatrzyć się w sprzęt ABU w sklepach wędkarskich. Wywęszyłem go jednak w szwedzkim markecie JULA który gwarantuje oryginalność . Niektóre rzeczy wyglądają zacnie, a ceny -zobaczcie sami  http://www.jula.pl/wypoczynek/przynety/?sortorder=title-asc&pagesize=10&12399-page=1
  [2013-05-12 20:44]

Czy ja wiem czy tak ciężko te obrotówki znaleźć.. Prawda jest to że są drogie ;x Ale jak się poszuka to można znaleźć w różnych wzorach obrotówki od abu. Niedawno ponoć wznowili produkcje własnie tych blystek od abu. Tu jest przykladowy link http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/abu-garcia-reflex-wasp-g5-a22-p1784-k10525.html Na razie nie miałem okazji ich zamówić ponieważ mam jeszcze pare sztuk z dawnych lat :) [2013-05-13 11:12]

dermodell

Tak jak mówią inni koledzy MEPPS jest świetny, ja zawsze kupuję go w zestawie na allegro bo się opłaca. Pstrągi za nim poprostu przepadają, ale równie dobre moim zdaniem są obrotówki firmy "MOSCA" polecam model RASPEL, nawet lipień się jej nie mógł oprzeć. Zajrzyj na allegro na stronę Perfekt-Sulechów tam je znajdziesz za w miarę rozsądną cenę.
[2013-05-13 15:41]

tomiczek22

Tak jak wyżej.. Po 2-3 sezonach łowienia dalej pracują tak jak nówki ze sklepu. Tak poza tym dla mnie jest to mitem że jak na nic ryby nie biorą będą brać na meppsy.. Tak poza tym mi się lepiej sprawdzają inne francuskie obrotówki których nazwy i firmy nie pamiętam, oraz błystki firmy ABU.


te obrotówki firmy której nie pamiętasz to zapewne obrotówki rublex [2013-05-13 17:59]

No właśnie to nie jest rublex :). Poszukałem poszukałem i znalazłem... Jest to obrotówka firmy Heddon ,,Calico Cat,, nr 2 taki model.Podaje link : http://s216.photobucket.com/user/larrybourgeois/media/Fishing%20Lures/CalicoCat.jpg.htmlMam 4 takie obrotówki tylko różne wzory. I bardzo ładnie kręcą po upływie kilku- kilkunastu ładnych lat.. oraz mnie się one bardzo dobrze sprawdzają. [2013-05-14 21:40]

plotka97

Zakupiłem ostatnio podróbkę blaszki Mepps luxor esox. Nazywa się Robinson gepard i kosztuje około 5zł, czyli zdecydowanie mniej. Dzisiaj ja testowałem i kręci się bardzo dobrze nawet przy najwolniejszym zwijaniu żyłki. Niestety nic nie brało ani na tą blaszkę ani na nic innego. Z oryginalnych Meppsów miałem złotą aglię i złowiłem na nią szczupaczka może coś jednak w nich jest ;)  [2013-05-16 22:31]