Zaloguj się do konta

Zofijówka - zarybienia

utworzono: 2009/05/16 12:58
ali1977

czy ktoś moze wie kiedy mają zamiar zarybic zofijówke.ogłaszają sie na połowe maja.połowa maja jest i na razie bez echa.zadnych wiadomości.a tak wogóle to jest tam jakas ryba wogóle.ktoś coś tam wyciągnoł ostatnio [2009-05-16 12:58]

stero1

Witam kolege !!! wędkowałem tam ostatnio i poza małymi leszczykami to nicccc bezrybie. W zeszłym sezonie na drugim stawie tym od lasu dało się polowic dość duże plocie. Co do tego zarybienia to mam mieszane uczucia, rybe to może i wpuszczą ale niepokoi mnie tam poziom wody w sezonie letnim jest płytko. Druga kwestia to jeżeli 3 koła będą gospodarzami lowiska to warto jest pomyślec co zrobic aby to nie bylo kąpielisko w sezonie tak jak dzieje się z pierwszym stawem. Sami kapiący grilujący i pijący odsetek wędkarzy znikomy,większość ucieka na staw pod lasem aby mieć troche spokoju. Pozdrawiam!!! [2009-05-16 14:37]

gagisj

Niestety potwierdzam, (doświadczenia z ubiegłego roku), pytanie jeszcze co z samochodami, kiedyś można było wjechać, czy zostawianie pod płotem ośrodka jest wyjściem? Ten kto był tam na nocce, szczególnie w weekend, wie co tam się dzieje. Watahy pijanej młodzieży krążą wokół stawu, w dzień nie lepiej. Może jestem przewrażliwiony, ale sam bym tam nie posiedział (noc). [2009-05-17 09:30]

stero1

Panowie dla mnie sprawa jest prosta jeżeli 3 kola wędkarskie sa gospodarzami podkreślam wedkarskie nie widze mozliwości robić z tego miejsca kapieliska i meliny, my zarybiamy ,sprzatamy i to za własne pieniadze ze skladek to dlaczego okoliczne mieściny i przyjezdni mają tam sie kapac i śmiecic???? [2009-05-17 11:28]

gagisj

Aż tak radykalny bym nie był, nie możemy się odgradzać od ludzi, tylko wszystko musi mieć swoje granice, było by pięknie łapać, mieć kibiców za plecami, nie bać się że ktoś porysuje mi auto, ustawić grila, czy wypić piwo, ale potrzebny jest gospodarz, czysty kibelek, puste kosze na śmieci. Czy jest to realne? Może to Matrix, takich miejsc jak Zofiówka jest dziesiątki, czy tylko na łowiskach komercyjnych może być porządek. Pozdrawiam. Pochwale się że wczoraj byłem na Wiśle, na rzece kicha, ale oczko z rozlewiska pełne przyzwoitych bąków. Tylko komary!!! [2009-05-17 11:43]

dychtomarcin

Panowie co do kąpieliska to może być problem nikt nie będzie wstanie tego zapewnić żeby się nie kąpali. Jeśli chodzi o ryby to powiem że w tym roku byłem 2 razy na zofijówce i połapałem ( raz na tyczkę a raz na matcha) na tyczkę połowiłem trochę leszczyków takich po 300gr i cisza. I po 30 min spokoju miałem 3 bardzo ładne ryby z tego 1 jaź bo widziałem ale niestety żadna nie została wyjęta wypiely się. Za drugim razem na matcha złowiłem jednego karpia około 1,2-14 kg i ładne płocie. Wszystkie ryby wróciły do wody za co zostałem zrąbany przez osoby siedzące obok. [2009-05-28 22:50]

ali1977

z tego co mi wiadomo na dzień dzisiejszy to we wtorek maja zarybić zofijówke [2009-05-29 18:57]

mysza1970

Z tego co wiem to masz dobre informacje ale jestem ciekaw gdzie nastąpił przeciek? :) [2009-05-29 19:08]

ali1977

no to skoro mam racje z tym wtorkiem ,to mam zapytanie co do łowienia po zarybieniu,czy można łapać zaraz po.czy bedzie jakaś kwarantanna.i dobrze by było by kontrolowac zbiornik po zarybieniu by uniknąć kłusoli.oprócz karty obowiązkowej ,jest jeszcze dopłata przeciez.a ja już wiem że dalej tam jezdza i łapią bez dodatkowej opłaty.niby 10 zł ale dlaczego ja mam płacić a ktoś nie [2009-05-29 22:37]

mysza1970

Wędkowanie po zarybieniu będzie dozwolone dnia następnego po zarybieniu. Kontrole będą częste i uciążliwe dla nie stosujących się do regulaminu łowiska który wraz z tablicami informacyjnymi pojawi się dziś lub jutro. Zostały już przeprowadzone wstępne rozmowy z Policją i ona będzie nękać również tych którzy będą próbować wjechać na teren zbiornika samochodem (posypią się mandaty!!!). Dla wędkujących bez stosownego zezwolenia my jako organ PZW będziemy kierować sprawy do sądu PZW o wykluczenie z szeregów naszego związku.

pozdrawiam wszystkich prawdziwych wędkarzy
Sławek Jakubowski [2009-05-30 05:37]

stero1

Oby tak bylo:) [2009-05-30 10:29]

gagisj

To sorry, ale gdzie będą zostawiane auta? Pod płotem k/ośrodka pewnie się nie pomieścimy.W moim przekonaniu można by wjechać - jest gdzie, byle nie po groblach. Bardzo by się przydało wykoszenie trawy. [2009-05-30 12:06]

Co za mądra głowa wymyśliła żeby łowic już następnego dnia po zarybieniu , przecież wszystko co wpuszczone zostanie wy....ne do zera , a później będą narzekania że bezrybie , albo wieje ze wschodu . Co Wam dadzą kontrole i Policja , jeśli zjawi się wielu łowiących to nawet gdy będą przestrzegali limitów i tak wszystko wyłowią w tydzień . Może lepiej wprowadźcie długą kwarantannę i do tego dołóżcie pilnowanie zbiornika i Policję , pozdro . [2009-05-30 12:26]

stero1

Na zgierzu mieli kwarantanne chyba ok 2 miechy po wpuszczeniu a tu widze ,ze typowe mieso armatnie z ryby bedzie!!!! A na Małyń też maja zamiar coś wpuszczać???? Z tym zakazem wjazdu to dobry pomysł ale pod warunkiem że parking po drugiej stronie ulicy będzie wylącznie dla wędkarzy a tak koledzy jak będzie można parkować obok wody to turyści i kapiący też tak będą robic i bedzie wielka [ pi ]!!!!! [2009-05-30 15:11]

mysza1970

Kolego stero1 w Zgierzu to i mogą zrobić kwarantanne i pół roku . Właśnie jak nikt nie przebywa nad zbiornikiem (wędkarze) przez ten czas co jest kwarantanna to kłusownicy mają pole do popisu wole żeby nasi wędkarze wybrali tą rybe niż kusole. A uwierz mi jestem w stałym kontakcie z ichtiologiem i zarybianie karpiem takie już jest że odławiany jest w przeciągu kilku tygodni w prawie 95% . Chyba że uważasz że mamy wpuścić rybe ja mam sie zwolnić z pracy rozbić nad zbiornikiem namiot i pilnować 2 miechy? Wszystko co robie dla tego koła robie to społecznie i bezinteresownie niewiem czy byś chciał sie zemną zamienić. Mam jeszcze pytanie czy pan stero 1 to na you tube to postu 1 ?
pozdrawiam Sławek jakubowski

p.s Jeżeli już tak zozmawiamy to wolał bym wiedzieć z kim mam przyjemność ja sie nie ukrywam za samym nikiem.
[2009-06-01 20:59]

stero1

kłusiownicy to pole maja do manewru na małyniu i z tym to sie nic nie robi łowi tam każdy nie tylko ja tak uważam ale kilka osob z forum widze jednak że ku dobremu to nie pujdzie nic więc z mojej strony może kolega być spokojny że zadne tematy i sprawy nie bedą poruszane!!! pozatym forum jest poto aby takie sprawy poruszać więc nie sadze że napisalem coś złego często bywam nad woda i z kontrola nie mialem zaszczytu sie spotkac choc bym chciał nawet bym chętnie pomogl więc to na tyle pozdrawiam kolege i niech pan nie ma żalu. [2009-06-01 23:25]

stero1

aa i jeszcze jedno może kolega na to nie zwraca uwagi ale jeżeli lowisko jest danego kola a ja jako jego czlonek jade tam wędkować i nie mam praktycznie miejsca nad wodą bo łowisko jest zajete przezludzi bez uprawnień to coś tu jest nie tak>>??? [2009-06-01 23:33]

stero1

na wszystkie sposoby staralem sie dać do zrozumienia że coś jest nie tak ale widze że bez sensu więc na tym zaprzestaje!!!! do widzenia [2009-06-01 23:37]

gagisj

Bardzo proszę o informację: jaka i ile została wpuszczona rybka do zbiornika(ów), czy jest to rybka do wzięcia. Taka informacja pozwoli uniknąć plotek. W dalszym ciągu nie wiem jak z wjazdem na teren, podczas ostatniej wizyty widziałem samochody w środku - na terenie "starego" parkingu. I jeszcze jedno, czy ktoś wykosi trawę? Pytanie kieruję do "mysza1970". Pozdrawiam i do zobaczenia na łowisku. [2009-06-04 08:09]

dychtomarcin

Witam do zbiornika Zofijówka został wpuszczony karp w ilości 536 kg, 90% ryby jest ponad wymiar, 10 % karpia to karp który osiągnie wymiar jeszcze w tym roku. Brama jest zamknięta i nie będzie można trzymać tam samochodu bo jak będzie otwarte to sory ale większość będzie stawiało samochód zaraz za plecami tam gdzie łowi. [2009-06-04 11:25]

gagisj

Dzięki za info, proszę jeszcze napisać czy oba stawy zostały zarybione. Pozdro. [2009-06-04 12:23]

dychtomarcin

Został zarybiony tylko pierwszy staw na tym drugim jest ryzyko że jak będzie upalne lato to moze być za mało wody i za przeproszeniem wędkarze(z siatami) mieli by pole do popisu. Może na jesień jak będzie wpuszczana inna ryba niż karp bedzie cześć wpuszczona do tego drugiego stawu. PS tam na tym drugim stawie jest bardzo dużo ryby i to dużej ryby wiem bo łowiłem. Za dzień lub 2 wrzucę fotki jak połowiliśmy na koniec maja na pierwszym stawie :) [2009-06-04 12:57]