Zaloguj się do konta

Zobaczcie to zdjęcie

utworzono: 2011/08/25 19:31
krapiotr69

Nie chcę tu nikogo bronić ani być czyimś adwokatem,ale czy na pewno wiadomo że ryby zostały złowione niezgodnie z przepisami,lub co gorsza skłusowane?Gość może mieć swój staw,jezioro lub łowić na komercyjnych łowiskach gdzie ryb można zabrać tyle ile się złowi i za nie zapłaci.Możliwe też że kupił je od rybaków i zrobił fotę żeby się pochwalić...(widziałem nie raz jak rybacy w identyczny sposób układają duże szczupaki i sandacze do foty)
 Mam nadzieję że większość z Was pisząc swoje posty jest na 100% pewna że ryby były złowione niezgodnie z przepisami...
A czy zdjęcia są estetyczne czy nie to kwestia gustu...,jeden widzi na zdjęciu piękne szczupaki które chętnie by zjadł, drugi ryby które mogłyby odbyć jeszcze niejedno tarło (co ja widzę to moja sprawa ;-) )

Mój post nie ma na celu wywołać żadnych awantur ,czy niepotrzebnych nieporozumień,a jedynie uświadomić że nie należy oskarżać nie mając 100%,powtarzam 100,a nie 99% że ryby są skłusowane.
Post mój nie jest pisany do maniakalnych NO KILLOWCÓW,im nie idzie wytłumaczyć nic,nawet tego że jak zabierają rybę i nikt nie widzi to jest ok...,a na forach wiadomo...  ;-)

Pozdrawiam i bez napinki Panowie,jedźcie lepiej na ryby

Trygław


Popieram, mądrze napisane. Chcę przypomnieć kolegom, że w przeszłości już nieraz coś takiego się pojawiało. Zawory u kolegów zacinały się, ciśnienie rosło-po jakimś czasie główny wątek zacierał się, forumowicze zaczynali sobie skakać do gardeł, obrażać się nawzajem-gość od fotek miał ubaw bo napuścił na siebie kolegów. Po co dyskutować i życzyć takiemu żeby się udławił itd, biadolić, że to masakra, rozpatrywać, czy mają wymiar czy nie. Wnioskować o blokowanie bez komentarza i wysiudać dowcipnisia. Uważam, że ignorowanie jest najlepszą bronią w takich wypadkach. Nie dajmy nikomu satysfakcji, że swoją głupotą wzbudził zainteresowanie. Pozdrawiam.




[2011-08-26 20:10]

Ponieważ moja odpowiedź została usunięta przez admina bo była ze zdjęciem nieco szokującym a dotyczącym młodego człowieka ok.9 lat który trzyma w ręku małego szczupaczka ok. 30 cm i w paszczę tego szczupaczka wciska drugiego małego szczupaczka ok. 15 cm postanowiłem zamieścić link do tego zdjęcia. http://hamulka.pl/foto,wedkowanie_nad_biebrza1.jpg.hah .To zdjęcie również reklamowało gospodarstwo agroturystyczne. (Może dlatego admin go usunął) Uważam takie postawy jak usuwanie zdjęć z forum z takimi zdjęciami za przejaw nieodpowiedzialności za wychowywanie młodzieży wędkarskiej. W każdym calu należy napiętnować postawy łamania regulaminu PZW czy w tym przypadku nawet kłusownictwa a zdjęcie które zamieściłem to wyrażało. Nie oglądałem zdjęcia o którym pisze "pixon" ale sądząc po komentarzach również było bulwersujące. Forum jest po to aby rozmawiać o wszystkich sprawach dotyczących wędkarstwa. Uważam również że o usunięciu wątku powinienem być powiadomiony przez admina.

Marek X
[2011-09-13 10:44]

Ponieważ moja odpowiedź została usunięta przez admina bo była ze zdjęciem nieco szokującym a dotyczącym młodego człowieka ok.9 lat który trzyma w ręku małego szczupaczka ok. 30 cm i w paszczę tego szczupaczka wciska drugiego małego szczupaczka ok. 15 cm postanowiłem zamieścić link do tego zdjęcia. http://hamulka.pl/foto,wedkowanie_nad_biebrza1.jpg.hah .To zdjęcie również reklamowało gospodarstwo agroturystyczne. (Może dlatego admin go usunął) Uważam takie postawy jak usuwanie zdjęć z forum z takimi zdjęciami za przejaw nieodpowiedzialności za wychowywanie młodzieży wędkarskiej. W każdym calu należy napiętnować postawy łamania regulaminu PZW a zdjęcie które zamieściłem to wyrażało. Nie oglądałem zdjęcia o którym pisze "pixon" ale sądząc po komentarzach również było bulwersujące. Forum jest po to aby rozmawiać o wszystkich sprawach dotyczących wędkarstwa. Uważam również że o usunięciu wątku powinienem być powiadomiony przez admina.

Marek X






Ani administrator, ani moderator nie ma obowiązku informować o swoich działaniach odnoszących się do Regulaminu forum.

[2011-09-13 10:54]

Mija

*markus1947
Mam chyba jakieś inne spojrzenie bo moim zdaniem te rybki mają dać sobie buziaka... [2011-09-13 11:54]

 
jurekNo i dobrze , że konto zostało usunięte.
 My społeczni strażnicy , jak pamiętam uwolniliśmy jednego wieczoru ponad 250 kg ryb --- z 3 połączonych ze sobą sieci kłusowniczych


Tak trzymać, dobre !! [2011-09-15 18:46]

Kamik

Co to za zdjęcie było? chętnie bym zobaczył ale już go nie ma

[2011-09-16 07:27]

Nie chcę tu nikogo bronić ani być czyimś adwokatem,ale czy na pewno wiadomo że ryby zostały złowione niezgodnie z przepisami,lub co gorsza skłusowane?Gość może mieć swój staw,jezioro lub łowić na komercyjnych łowiskach gdzie ryb można zabrać tyle ile się złowi i za nie zapłaci.Możliwe też że kupił je od rybaków i zrobił fotę żeby się pochwalić...(widziałem nie raz jak rybacy w identyczny sposób układają duże szczupaki i sandacze do foty)
 Mam nadzieję że większość z Was pisząc swoje posty jest na 100% pewna że ryby były złowione niezgodnie z przepisami...
A czy zdjęcia są estetyczne czy nie to kwestia gustu...,jeden widzi na zdjęciu piękne szczupaki które chętnie by zjadł, drugi ryby które mogłyby odbyć jeszcze niejedno tarło (co ja widzę to moja sprawa ;-) )

Mój post nie ma na celu wywołać żadnych awantur ,czy niepotrzebnych nieporozumień,a jedynie uświadomić że nie należy oskarżać nie mając 100%,powtarzam 100,a nie 99% że ryby są skłusowane.
Post mój nie jest pisany do maniakalnych NO KILLOWCÓW,im nie idzie wytłumaczyć nic,nawet tego że jak zabierają rybę i nikt nie widzi to jest ok...,a na forach wiadomo...  ;-)

Pozdrawiam i bez napinki Panowie,jedźcie lepiej na ryby

Trygław


Popieram, mądrze napisane. Chcę przypomnieć kolegom, że w przeszłości już nieraz coś takiego się pojawiało. Zawory u kolegów zacinały się, ciśnienie rosło-po jakimś czasie główny wątek zacierał się, forumowicze zaczynali sobie skakać do gardeł, obrażać się nawzajem-gość od fotek miał ubaw bo napuścił na siebie kolegów. Po co dyskutować i życzyć takiemu żeby się udławił itd, biadolić, że to masakra, rozpatrywać, czy mają wymiar czy nie. Wnioskować o blokowanie bez komentarza i wysiudać dowcipnisia. Uważam, że ignorowanie jest najlepszą bronią w takich wypadkach. Nie dajmy nikomu satysfakcji , że swoją głupotą wzbudził zainteresowanie. Pozdrawiam.




madre podejscie do sprawy.pozdr.
[2011-09-16 08:59]

RAPR
3.6. Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie,  z ostrożnością wypuszczone do wody. 

..........a nie oddawane do wątpliwej sesji fotograficznej w ręce dzieci, które kurczowo je trzymając potrafią wycisnąć ze stworzenia wnętrzności jak zawartość z flaka pasztetowej. Nie rozumiem toku rozumowania obrońców kogoś, kto tak traktuje ryby, w dodatku baaaaardzo NIEWYMIAROWE. I bez znaczenia jest to, czy to na wodzie PZW, czy komercyjnej, czy prywatnej kałuży pod domem. To chyba dla Was nie nowina, że ryby bez wody zdychają? I z takiego dzieciaka będzie kiedyś etyczny wędkarz? Z takim "nauczycielem" i Waszymi tekstami szukającymi usprawiedliwienia dla takich rzeczy i ludzi to wątpliwe.  [2011-09-16 09:16]

jak ktos bedzie chcial to rybe ze swojej prywtnej kaluzy pod domem wsadzi sobie nawet w d... i nic nam do tego. nikt tu nikogo nie usprawiedliwia, a pisaniem na forum nie zmienisz czyjegos podejscia do traktowania ryb jesli on sam taka zmiana nie bedzie zainteresowany. a wiec zajmijmy sie rzeczami na ktore mozemy miec realny a nie wirtualny wplyw.
pozdr.
[2011-09-16 12:21]

Woa-VooDoo

jak ktos bedzie chcial to rybe ze swojej prywtnej kaluzy pod domem wsadzi sobie nawet w d... i nic nam do tego. nikt tu nikogo nie usprawiedliwia, a pisaniem na forum nie zmienisz czyjegos podejscia do traktowania ryb jesli on sam taka zmiana nie bedzie zainteresowany. a wiec zajmijmy sie rzeczami na ktore mozemy miec realny a nie wirtualny wplyw.
pozdr.

To jest forum wędkarskie a jeżeli ktoś sobie symuluje mamlanie 2 szczupaków lub wsadza go sobie w d.... to nie jest wędkarzem tylko sadystą , mięsiarzem i kłusownikiem.



[2011-09-16 12:38]

jak ktos bedzie chcial to rybe ze swojej prywtnej kaluzy pod domem wsadzi sobie nawet w d... i nic nam do tego. nikt tu nikogo nie usprawiedliwia, a pisaniem na forum nie zmienisz czyjegos podejscia do traktowania ryb jesli on sam taka zmiana nie bedzie zainteresowany. a wiec zajmijmy sie rzeczami na ktore mozemy miec realny a nie wirtualny wplyw.
pozdr.







I tu się koleżko mylisz :) Jest jeszcze takie coś jak Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami, Straż Ochrony Zwierząt, Towarzystwo Animals, etc, które to jednostki mogą ukarać za znęcanie się nad zwierzętami. A pisząc o tym na forum nie mam zamiaru nikogo zmieniać, ale edukować tych, którzy mieliby zamiar kiedyś tak postępować. Bo konsekwencje mogą być jak widać różne. Tak więc wpływ jakiś tam mamy, nawet wirtualny chociaż.





[2011-09-16 12:43]

strzygon

ja jak zwykle spóźniony ....fotka usunięta i mogę tylko powiedzieć że pewnie macie racje:P
[2011-09-16 13:02]

kolego Woa-VooDoo napisalem to w przenosni! widze ze niewiele ci potrzeba zeby sie podekscytowac. chodzi mi o to ze nie mamy wplywu na to co kto robi na swoim podworku tym bardziej jesli nie jestesmy tego swiadkami. i jak mnie nie znasz to nie wyjezdzaj mi tu z tekstami o miesiarzach, sadystach i klusownikach bo rownie dobrze moge napisac to samo o tobie! dla twojej wiadomosci jestem wedkarzem i nie jest takie postepowanie mi obojetne ale patrzeniem na zdjecie nic nie zmienie!!!
[2011-09-16 13:17]