Zobaczcie i napiszcie co o tym sądzicie

/ 34 odpowiedzi
greyhunter


Rybki gratuluję... Zdjęcie słabe (tło i prezentacja)... A co zrobił z prosiaczkiem to już Jego sprawa...

U mnie jest ich pod dostatkiem tyle, że karpi nie jadam (nawet na święta) bo dla mnie zalatują mułem, zwłaszcza powyżej 4 kg. Takie ponad 8kilowce już wypuszczałem ale gdybym mieszkał na swoim, to kto wie może bym spreparował i powiesil w należnym miejscu...

(2011/04/04 17:47)

u?ytkownik10466


Cześć
Ja mówię szkoda, że ją zabił. Nie jestem walczącym NK czy C&R - ma takie prawo i tyle.
Karpi jest dużo powiadacie. Kiedyś z 20 lat temu było dużo różanek. Nie było lepszego żywca na okonie. Wiem, małże ( właściwie ich brak ) i brudna woda zrobiły swoje. Ale 20 lat temu nawet nie pomyślałem, że mogą być pod ochroną. Ale w sadzykach na okonie były w większości różanki. Przy brzegach było różowo z takim błękitnym odcieniem od tych rybek. Były i kiedyś jesiotry w naszych rzekach...
Janusz JKarp

To twoje porównanie Karpiu jest trochę skrzywione,te dwa gatunki które wymieniłeś są na wymarciu z kilku powodów,od zanieczyszczeń środowiska do braku zarybień.
Karpie jako takie nie mogą wyginąć bo durni włodarze wód walą je na tony do wszystkich typów zbiorników wodnych,zapominając o innych szlachetniejszych i potrzebnych gatunkach.
Wszędzie tylko karp i karp...ekonomicznie właściwy ruch bo to ścierwo jest stosunkowo tanie i ma dobre przyrosty,takie ukrócenie na wariata wędkarskich narzekań o bezrybiu,przykrywa to wszystkie przesłanki na NIE o tym pasożycie i jego wpływie na środowisko wodne.
Jeśli chodzi o moje zdanie na temat karpia to powiem tyle że gdybym miał taką możliwość to 2/3 tych ryb które są obecnie w naszych wodach,wysłałbym w postaci mrożonej do krajów trzeciego świata-byłby z nich przynajmiej pożytek.Bez złości z mojej strony Karpiu rzecz jasna. (2011/04/04 17:58)

Majster 81


Złapał , zabrał miał takie prawo , moim zdaniem nie potrzebna dyskusja (2011/04/04 18:15)

krzychu64


Złapał , zabrał miał takie prawo , moim zdaniem nie potrzebna dyskusja

I ode mnie smacznego. (2011/04/04 19:07)

Zielony80


Złapał to ma, jak chciał zabrać to zabrał. Fakt tło mogło by być lepsze. Swoją drogą to taki karp nie za tłusty by był? No cóż może akurat smakował. (2011/04/04 19:37)

kaban


Podzielę zdanie kilku kolegów-każdy ma prawo zjeść złowioną przez siebie rybę (choć wydaje mi się,że te duże i zarazem starsze są gorsze w smaku) i to jego sprawa.Samo zdjęcie fatalne-obojętnie czy ryba jest wypuszczona czy zabrana to na tle łowiska lub chociaż w przydomowym ogródku wyglądałaby znacznie lepiej.Zobaczyłem i napisałem co sądzę. (2011/04/05 13:30)

dan984


No ja podzielam zdanie Mastiffa, bezczelność !!!! że się nie podzielił :))) he he .... pogratulować i smacznego :) (2011/04/05 13:39)

pstrag222


koles miał do tego pelne prawo ze ja zabrał nikt mu nie moze tego zabronic. (2011/04/05 13:43)