Znowu plagiat !

/ 34 odpowiedzi
Pisaq - łowca plagiatów powraca :-)
Czytam sobie arta i mam deja vu. Już to czytałem. Tym razem kradziony tekst (i grafika!) trafił na stronę główną!

Proszę bardzo, oto link do profilu: Maslak1993
Znajdują się na nim trzy wpisy, co najmniej dwa (trzeciego nie sprawdziłem...) są częściowo plagiatami.
Tekst i zdjęcia ze strony CarpPassion, z artykułu pana Pawła Szewca oraz pana Wojciecha Strauba.
Ponadto jeden z opisów łowiska (Mietków) pochodzi z Wiadomości Wędkarskich.
Zgłosiłem trzy naruszenia, reszty nie mam czasu sprawdzić, bo zaraz idę do pracy.
Po powrocie powiadomię prawdziwych autorów. Sam znalazłem się w podobnej sytuacji i uważam, że mają prawo wiedzieć.

Słabi mnie już. Kolejny g****arz, kolejne plagiaty.
Powiedzcie, czy ludzie już nie potrafią napisać nic od siebie?
Czy ich wiedza jest naprawdę tak zerowa?! A skoro jest to czy nie potrafią siedzieć cicho?

Zgrozo!
jaazz7


Po co?Jest gotowy tekst,wprowadzić parę poprawek/albo nie/czy wszyscy są tak uważni jak TY?
Prace dające dyplomy są na chama przepisywane a na form taka draka/sarkazm/Trzeba zaistnieć jakoś.pozdrawiam (2010/06/20 09:46)

kamils125


ludzie k***a po co to kopiować, nie może nic złowić? złapie coś cyknie fote, opisze i jest a nie kopiować czyjeś osiągnięcia, już bez lipy. . . masakra

jak nie umie złowić to niech sie za to nie bierze, plagiat, to musi być karalne.!!!

Pozdrawiam..

(2010/06/20 11:24)

zubero62


Marcinie porostu zgłoś naruszenie, a kradzione teksty zostaną usunięte, pisze felietony które odnajduje na różnych portalach  wędkarskich, cóż takie jest życie.
pozdrawiam (2010/06/20 12:06)

pisaq


Szybka dniówa, dwie godzinki, dobry utarg i jestem :)

Sam znalazłem się w identycznej sytuacji, moje teksty (tak, kiedyś na moim blogu wisiało kilka artykułów i dwa opisy łowisk) zostały skopiowane i umieszczone na... innym blogu wedkuje.pl :)
Pomimo, że artykuły były raczej liche to czułem się okradziony, gdyż włożyłem w nie trochę pracy i serca.

To, że plagiatorstwo jest zjawiskiem powszechnym nie oznacza, że powinniśmy na to zezwalać.
Oczywiście zgłosiłem naruszenie (nawet trzy...), inaczej być nie mogło.

Moim zdaniem, każdy użytkownik powinien odbyć odpowiedni staż na portalu, po którym dano by mu możliwość pisania bloga.
Powinniśmy stawiać na jakoś, nie na ilość.
Choć faktycznie, teksty p. Szewca są bardzo dobre, zatem jakość jest ;)

Tragedia. (2010/06/20 12:16)

u?ytkownik40353


tak to wszystko czytam i wierzyć mi się nie chcę jak ludzie mogą być tak ograniczeni żeby żerować na czyjejś pracy fajna sprawa Pisaq że odkryłeś darmozjadów (2010/06/20 12:56)

u?ytkownik10466


Taka już nasza dzisiejsza młodzież,jak nauka to najlepiej ze ściągi,praca-najlepiej w charakterze pianisty więc po co pisać skoro można przepisać i błyszczeć do woli?Tragedia,brak jakichkolwiek zasad i poszanowania czyjejś pracy ,zwykłe posrane pozerstwo na kogoś kim się nie jest.   Pisag-coś ty zrobił ze swoim nickiem?cholera nie mogę się teraz przyzwyczaić (2010/06/20 13:04)

u?ytkownik10466


Piotr ty też?co to jakaś masowa akcja? (2010/06/20 13:07)

pisaq


Niestety, ludzie nie mają ambicji i są zawistni. Fakt, że ktoś dokonał czegoś, stworzył coś ciekawego, a oni nie potrafią sklecić dwóch zdań zgodnie z zasadami gramatyki, a już na pewno nie posiadają takiej wiedzy działa na nich jak płachta na byka.
Ja widząc to, że moje artykuły nie są zbyt dobre, że nie najlepiej gram w squasha czy też nie radzę sobie z wędkarstwem gruntowym jestem mobilizowany do pracy nad sobą, żeby to zmienić.

A tacy ludzie wyciągają złe wnioski, wolą pójść na łatwiznę, ctrl+c i ctrl+v to nie jest dużo pracy, a tu trzeba byłoby mieć pewne umiejętności, usiąść nad wodą, obserwować, eksperymentować, wyciągać wnioski, później przeczytać kilka książek/artykułów, znowu wyciągnąć wnioski, wreszcie siąść i sklecić własny tekst, wprowadzić kilka poprawek, przeczytać, ocenić, znowu wnieść kilka poprawek i dać ludziom do czytania.
Następnie przyjąć krytykę i... znowu wyciągnąć wnioski, aby być lepszym, ale po co?!

Zdenerwowałem się... (2010/06/20 13:16)

pisaq


Co miałem zrobić z nickiem? Wcześniej było PISAQ87, teraz jest niemalże identycznie, ale bez cyferek ;) (2010/06/20 13:18)

andreaso


Plagiatorów powinno się surowo karać , wywalać z portalu jeżeli jest udowodnione, bez żadnej dyskusji .Zero tolerancji dla plagiatorów. (2010/06/20 13:33)

u?ytkownik40353


O fotkę mnie się rozchodzi....

a fotkę wyborczą wstawił a mi taki kolega logo wyprodukował no i wstawiłem (2010/06/20 13:33)

u?ytkownik40353


a ja już mam logo wyborcze dla Kolegi Pisaq  fajne nie ??? tylko Kolego Pisaq żebyś mnie żle przypadkiem nie odebrał to nie jest wyśmiewanie mi się podoba to co piszesz na portalu (2010/06/20 13:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pisaq


Wy tu gadu gadu, a ja mam dopiero 6 (słownie: sześć!) głosów :/
Nie chcę niczego sugerować, ale lokale wyborcze będą czynne jeszcze przez dwie godziny ;>

Jak tylko obejmę fotel to załatwię podwyżki... sobie i swoim bliskim ;)
Obiecywali Wam drugą Japonię i Irlandię, a ja do tego dorzucam Wietnam, Somalię i... Kamczatkę! (2010/06/20 18:04)

u?ytkownik40353


no takie hasło wyborcze to ja lecę trochę ludzi pogonić na wybory (2010/06/20 18:28)

kazik


No , takich rzeczy to nie można odpuszczać . Ja popieram twoja walkę ,,Pisaq” i należy z tym walczyć chociaż by po to aby nasz porta nie nazywali - plagiator , a zarazem i nas wszystkich . Mam nadzieję że redakcja została poinformowana i odpowiednie stanowisko zajmie w tej sprawie .

 

(2010/06/20 19:51)

pisaq


Plaguatuje.pl albo Kopiuje.pl.
To żadna "walka", po prostu zauważyłem plagiat i go zgłosiłem.
Taki pech, że czytam sporo poradników, artykułów (w tym również o karpiowaniu) i zapamiętuje je (chyba po to się czyta...), a nie można przeoczyć, że gość pisze rzeczowo i całkiem składnie, stylowo, a później nie potrafi sklecić poprawnego zdania, "miszcz piura"... (2010/06/20 19:55)

margor1976


dzisiaj na rospudzie odbyły się zawody spinningowe, z łodzi, organizowane przez oleckie koło okoń, ryby tak do końca to może nie dopisały.........ale dorobkiem dwóch szczupłych i jednego pasiaka udało mi się wygrać tę imprezę.............no.........  a teraz gratki koledzy :) :) (2010/06/20 21:55)

spines21


więc gratulacie kolego:)i następnych wygranych życzę                                                                                                        (2010/06/20 23:07)

pisaq


Pomimo zgłoszenia naruszenia, wpis (a raczej wpisy) nadal widnieją na blogu, mało tego, dwa z nich widnieją na głównej, autor nie został ukarany, totalny brak zainteresowania ze strony Redakcji. Fajnie. (2010/06/21 12:04)