Zaloguj się do konta

Zniżki w opłatach

utworzono: 2010/11/07 13:05
doemka

Witam Kolegów. 

Dowiedziałem się że od pewnego wieku są zniżki w opłatach.Przejrzałem regulamin PZW o.Katowicki i znalazłem dwie wersje,pierwsza od 65 druga od 70 lat.
Nie wiem która jest prawdziwa.
Za odpowiedzi z góry dziękuję

Pozdrowienia dla wszystkich.
[2010-11-07 13:05]

mielec

Wszystko się zgadza jak siuę nie zmieni na 2011r. to będzie tak samo i tak to wygląda:

Zniżka CZŁONKOWSKA  podstawowa ulgowa 50%
1. Mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia,
2. Kobiety po ukończeniu 60 roku życia.

To się tyczy do Członkowskiej składki.

Co do uprawnionej zniżki powyżej 70 lat to ta się tyczy do składki OKRĘGOWEJ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ uprawniającej do wędkowania na wodach Okręgu PZW Katowice

Ulgowa specjalna - osoby powyżej 70 lat wynosiła w 2010r. 35 zł czyli 65% od składki Okręgowej, której podstawa wynosi 100zł.

Mam nadzieje, że wszystko jasno.

Pozdrawiam.

[2010-11-07 14:04]

doemka

Cześć.Wielkie dzięki kol.mielec. Zrozumiałem wszystko.

pozdrawiam.
[2010-11-07 15:48]

doemka

Kol.mielec może jestem trochę nie kumaty ale po dokładnym przeanalizowaniu Twojej odpowiedzi mam jednak pewną wątpliwość.

Mam rozumieć że przy opłatach rocznych płacimy obie opłaty członkowskie a po 65-tym roku jedna z nich (czyli okręgowa) będzie mniejsza o 50% ???.

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.
[2010-11-07 20:17]

mielec

Płacimy cały czas i ta i tą:):) Członkowska sama składka jest po to by być/należeć do danej grupy związku czyli jak w tym przypadku do PZW taka składka nie obowiązuję Cie do połowu li tylko że jesteś członkiem i nie tracisz statutu członka jakbyś tego nie zapłacił to musiałbyś wpisowe znowu walnąć. Katowicach wynosi  60zł bez zniżek a 30 ze zniżką na Członkowską

uprawnieni do tej zniżki czyli 50% to młodzieży i studenci 16-24lat , srebrna i złota odznaka PZW, mężczyźni po 65 roku życia

Czyli płacisz 30zł

Jest jeszcze zniżka 75% lecz mało ważne.

Teraz tak
Składka członkowska okręgowa uprawnia cię do połowu na wodach danego okręgu Czyli płacisz ta powyżej ze zniżką 30zł i teraz opłacasz znaczki na możliwość połowu na wodach okręgu bez zniżek jest to 100zł no i tu ta Ulgowa specjalna powyżej 70 lat wynosi 35zł to  ni jak będzie 65% tej składki czyli razem wyniesie z Członkowską i okręgową 

65zł

Chyba jaśniej nie dam rady :):):

Jakby cóś to daj znać jak będę wstanie to odpowiem.
[2010-11-07 20:42]

doemka

Dzięki kol. mielec.
O takie wyjaśnienie mi chodziło za które bardzo dziękuję.

Życzę wspaniałych połowów.

Połamania kija......nie na kolanie.
[2010-11-07 21:04]

sp1ap

Oj mielec, mielec! Faktycznie mielesz językiem trzy po trzy, w dodatku niegramatycznie! Nie ma takiego określenia, że składka "zobowiązuje do połowu", he, he! Składka uprawnia do połowu, ale między "uprawnia", a "zobowiązuje" jest ogromna różnica, wręcz przepaść!!! Poza tym trzeba umieć odróżnć składkę członkowską od opłaty za wędkowanie, a nie mącić w głowach pisaniem o dwu równocześnie płaconych składkach członkowskich!!! Życzę "ugramotnienia"!!! [2010-11-09 14:09]

pmirek5

witam moim zdaniem to emeryci powinni płacić składkę 300% wyższą bo moczą kije cały rok,
a ci co pracują tak jak np.ja pięć sześć razy w roku.  
[2010-11-09 20:42]

mielec

Oj mielec, mielec! Faktycznie mielesz językiem trzy po trzy, w dodatku niegramatycznie! Nie ma takiego określenia, że składka "zobowiązuje do połowu", he, he! Składka uprawnia do połowu, ale między "uprawnia", a "zobowiązuje" jest ogromna różnica, wręcz przepaść!!! Poza tym trzeba umieć odróżnć składkę członkowską od opłaty za wędkowanie, a nie mącić w głowach pisaniem o dwu równocześnie płaconych składkach członkowskich!!! Życzę "ugramotnienia"!!!

Podaj mi błąd jaki popełniłem wskaż mi go a ja oddam Ci większym kamieniem bo na mały nie zasługujesz.
[2010-11-09 20:55]

sp1ap

Oj mielec, nie wywołuj tu kłótni, tylko uważnie przeczytaj swoje posty o składkach członkowskich, to sam powinieneś mieć na tyle bystrości umysłu, żeby na to wpaść! Zamiast się awanturować, ucz się logicznego i sensownego wyrażania myśli!!! Pozdrawiam! [2010-11-09 21:37]

19jacek45

ja tez mirku pracowalem ii chodzilem na ryby po kilkanascie razy e roku a teraz na emeryturze mamy w brew sobie tego czasu coraz mniej dlatego nie zaluj nam tych ostatnich przyjemnosci pozdrawiam i zycze wiecej czasu spedzonego nad woda  [2010-11-09 21:38]

sp1ap

Ja do Mirka tylko jedno zdanie! Nie zapominaj Mirku, że większość z nas, emerytów płaciła przez długie lata pełne składki bez taryfy ulgowej z naszych ciężko zapracowanych złotówek, choć nieraz musieliśmy rezygnować z wielu innych rzeczy żeby raz w roku tę dość drogą "kartę" opłacić, więc teraz, gdy nasze emerytury mają coraz mniejszą siłę nabywczą, chyba nam się w końcu też ulga należy, nieprawda???

Pozdrawiam!

emeryt Zbigniew z Pomorza

[2010-11-09 22:04]

sp1ap

[2010-11-09 22:04]

sp1ap

A czy sobie Mirku potrafisz wyobrazić, ile ja tych drogich składek bez ulgi zapłaciłem przez 58 lat, bo należę do PZW od 8-go rokużycia i tylko w wieku szkolnym miałem ulgową opłatę??? Chyba teraz po tylu latach odmawiania sobie wielu rzeczy żeby co roku tę dość drogą "kartę" opłacić, coś nam się na starość też należy ulgowo, bo nasze emeryturki też tracą każdego roku siłę nabywczą i niejeden nadal musi sobie czegoś odmówić, by mógł dalej wędkować! Przemyśl to sobie i nie wyciągaj pochopnych wniosków, bo wielokroć słabe zdrowie też nie pozwala zbyt często na wypady nad wodę!!!

Pozdrawiam!

emeryt Zbigniew z Pomorza

[2010-11-09 22:12]

mielec

Panowie fakt 200zł to drogo nie ośmieszajcie tematu. Ja bym proponował opłatę 30zł i zanętę gratis dorzucał.

Powiedziałem raz popraw mój błąd to Ci przyznam racje i docenię jako człowieka przyjaznego dla otoczenia w przyrodzie. Nie pokazujesz mi błędu i nie tłumaczysz z godnie z tematem milcz bo łamiesz regulamin, a po drugie szukasz zaczepki.

P.S. Po opłaceniu składek na zagospodarowanie wód jestem uprawniony do połowy, a nie zobowiązany. Ja to jednak rozumie nie wiem jak dziadki emeryty.

Będe nie miły dla każdego kto będzie sie mnie czepiał bez żadnego racjonalnego powodu.
[2010-11-10 17:20]

J

Też jestem emerytem a jednak wędkuję mało bo teraz dopiero pracuję dla przyjemności za duże pieniądze. Uważam, że składki są za małe dla wszystkich a szczególnie dla tych co siedzą nad woda 200 dni w roku a szczególnie po zarybieniach. Niektórzy emeryci są gorsi od kormoranów, bo tamte nie mają po kilka zamrażarek. Zgadzam się na zniżki ale przy jednocześnie jednorazowych opłatach. A nie opłata 50 gr za jedno wędkowanie cały dzień. Wtedy ten co faktycznie jeździ kilkanaście razy do roku odczuje ulgę [2010-11-10 18:17]

sp1ap

Jednorazowe opłaty, to są na łowiskach komercyjnych! Czy z wód PZW też chcesz je zrobić, taką "budke telefoniczną"??? A ty pewnie chcialbś sprzedawać żetony??? To kup sobie wodę i zrób na niej swoje łowisko komercyjne!!! Bedziesz mógł nawet zmieniać cenę żetonów według własnego "widzimisię"! Puknij się w czerep chłopie i nie atakuj emerytów, bo sam się kiedyś możesz znaleźć w ich sytuacji, a niejednemu na chleb brakuje!!! [2010-12-07 18:05]

J

sp1hhs

Oj mielec, mielec! Życzę "ugramotnienia"!!!

Zamiast uczyć kogoś "ugramotnienia" trzeba było zejść z konia i odpowiedzieć pytającemu na pytanie.
. "Kiedy wytykasz palec swojej dłoni na kogoś, cztery pozostałe wskazują na Ciebie."

[2010-12-07 18:46]

sp1ap

A ciebie "Jot"'ku co znów zabolało??? Widocznie tak samo "uważnie", jak on skoro też sie nie doszukałeś odpowiedzi! Ale się nie dziwię, bo wściekłość potrafi "zaślepić"! Nie rzucaj się tak, tylko trzymaj się tematu zamiast kąsać!!! [2010-12-07 18:56]

mielec

Jednorazowe opłaty, to są na łowiskach komercyjnych! Czy z wód PZW też chcesz je zrobić, taką "budke telefoniczną"???

Na wodach PZW też są opłaty jednorazowe hmmm jak zwał tak zwał. Co do budki to już jest zrobiona ni trzeba robić lecz wrzuca się bilony nie monety co gorsza po wrzuceniu wielu nie uzyskuje żadnego połączenia.
[2010-12-07 18:58]

sp1ap

Korekta! Mialo być "widocznie tak samo uważnie czytasz jak on"! Polknąłem w pośpiechu jedno słowo! Poprawię się, obiecuję, he, he!!! [2010-12-07 18:59]

sp1ap

Dalej nie kojarzysz!!! Współczuję! Pozdrawiam! [2010-12-07 19:22]

Emeryci /renciści  zniżki na to na tam to ,emeryci/renciści  są biedni bo mają małe  emerytury/renty  ,robią obniżając stawki bo muszą dorobić do emerytury/renty .Siedzą na  rybach 24/na dobę bo nie ma nic do roboty a z babą po tylu latach jest jak gołemu w pokrzywach.Tylko dziadki zastanówcie się co my będziemy mieć 40-55%tego co zarabiamy więc za 10-25lat wiecie co to będzie warte nic totalnie nic a chińskie trampki co teraz kosztują 20zł będą kosztować dwa razy tyle .Więc przestańcie narzekać bo kryzys dopiero nadejdzie a Wy teraz tylko czujecie delikatne jego pierwsze objawy.I przestańcie słodko pierdzieć że nasze pokolenie nic nie robi bo robi nie więcej nie mniej a tyle samo .Dokładnie tyle co Wy  a więcej  nie dostanie pamiętajcie też o Nas młodszym pokoleniu które wcale nie ma lepiej. [2010-12-07 19:54]

mielec

Emeryci /renciści  zniżki na to na tam to ,emeryci/renciści  są biedni bo mają małe  emerytury/renty  ,robią obniżając stawki bo muszą dorobić do emerytury/renty .Siedzą na  rybach 24/na dobę bo nie ma nic do roboty a z babą po tylu latach jest jak gołemu w pokrzywach.Tylko dziadki zastanówcie się co my będziemy mieć 40-55%tego co zarabiamy więc za 10-25lat wiecie co to będzie warte nic totalnie nic a chińskie trampki co teraz kosztują 20zł będą kosztować dwa razy tyle .Więc przestańcie narzekać bo kryzys dopiero nadejdzie a Wy teraz tylko czujecie delikatne jego pierwsze objawy.I przestańcie słodko pierdzieć że nasze pokolenie nic nie robi bo robi nie więcej nie mniej a tyle samo .Dokładnie tyle co Wy  a więcej  nie dostanie pamiętajcie też o Nas młodszym pokoleniu które wcale nie ma lepiej.

HURA HURA HURA

::):):)

[2010-12-07 20:11]

J

A ciebie "Jot"'ku co znów zabolało??? Widocznie tak samo "uważnie", jak on skoro też sie nie doszukałeś odpowiedzi! Ale się nie dziwię, bo wściekłość potrafi "zaślepić"! Nie rzucaj się tak, tylko trzymaj się tematu zamiast kąsać!!!

[2010-12-07 20:11]

mielec

kolega sp1hhj trzyma się cały czas kurczliwie  mojego błędu z początku wątku w jednym zdaniu w którym zmiast wstawić słowo uprawnia napisałem zobowiązuje, nie chciało mi ie tłumaczyć i poprawiać, lecz sens został zrozumiany przez autora wątku oraz postawionego Przezeń pytania.
[2010-12-07 20:17]