Zaloguj się do konta

Zniżka w opłatach PZW i na kupno sprzętu wędkarski

utworzono: 2012/12/26 12:58
marecki27-1979

"Nie do końca wiem o co ci chodzi? Załóżmy że pzw idzie na to.W każdym mieście jest przynajmniej 1 sklep który daje takie zniżki,łapiesz rybę i wypuszczasz,potem idziesz do pzw z dowodem wypuszczenia,ci potwierdzają że to prawda,dają ci kupon np,czy punkty wpisują ,ty idziesz do sklepu i masz zniżkę.Czego jeszcze nie rozumiesz? Po to napisałem,cały ten wątek bo chcę żebyś ty np i inni pomogli co zrobić żeby zmiany przyszły!"

Jak można nie zrozumieć pytania które zadałem?

Nie rozumiem tego.

Chodzi o te pytania?

Co z wędkarzami chcącymi wypuszczać ryby, ale nie potrafiącymi ich złowić?

Taki wędkarz też powinien mieć zniżki(moim zdaniem), ale nie będzie w stanie zebrać punktów.



Wędkarze którzy się uczą łowić mogą mieć zniżkę np za sprzątanie albo coś innego,ten temat jakiś kolega to poruszał chyba wirus7.
 Kolego  może ty masz jakiś pomysł w tej kwestii,ja alfą i omega nie jestem zresztą idealnej rzeczy nie da się stworzyć jednym postem-prawda?Jestem otwarty na nowe pomysły i idee o ile pomogą one w polepszeniu jakości naszych łowisk.Pozdrawiam




[2012-12-26 19:45]

marecki27-1979

to w momencie wypuszczania może jeszcze mamy zawracać tyłki PSR SSR lub Straży Miejskiej lub Policji -- bo bez poświadczenia nie będzie honorowane

a zniżki jakie -- za 5 cm ponad wymiar 5% za 10 10 itd


Cha cha ,ja aż tak daleko bym nie poszedł,no ale niech wędkarze zdecydują jak chcą mieć w swoim związku.

[2012-12-26 19:49]

MASTINO

No czytam i nie wierzę jak można aż tak ufać w ......... w co? No właśnie, w co, w naiwność ludzi w sklepie, w PZW, wędkarzy itd..... Musiałbym być skończonym imbecylem z naiwnością niemowlęcia, jakbym miał dawać komuś zniżki za cokolwiek na podstawie......... zdjęcia :))))))))) Nawet pełnometrażowy film upamiętniający łowienie ryb-gigantów i wypuszczanie ich, samego Pana Zanussiego czy Wajdy z calym szacunkiem dla tych reżyserów, nie byłby dla mnie dowodem i powodem do udzielania zniżki. Absurd kompletny. [2012-12-26 19:50]

Arcymisiek

Powiem tak...
Pomysł jest bardzo odważny i wesoły,ale nie realny.
[2012-12-26 19:52]

Iras1975

to w momencie wypuszczania może jeszcze mamy zawracać tyłki PSR SSR lub Straży Miejskiej lub Policji -- bo bez poświadczenia nie będzie honorowane

a zniżki jakie -- za 5 cm ponad wymiar 5% za 10 10 itd


 

Z podziękowaniami dla kol. Spines 21. Pierwsza, udana próba wklejenia filmiku.

[2012-12-26 19:52]

marecki27-1979

No czytam i nie wierzę jak można aż tak ufać w ......... w co? No właśnie, w co, w naiwność ludzi w sklepie, w PZW, wędkarzy itd..... Musiałbym być skończonym imbecylem z naiwnością niemowlęcia, jakbym miał dawać komuś zniżki za cokolwiek na podstawie......... zdjęcia :))))))))) Nawet pełnometrażowy film upamiętniający łowienie ryb-gigantów i wypuszczanie ich, samego Pana Zanussiego czy Wajdy z calym szacunkiem dla tych reżyserów, nie byłby dla mnie dowodem i powodem do udzielania zniżki. Absurd kompletny.

 

Na szczęście nie masz monopolu na mądrość,boję się że przez takie podejście jak ty prezentujesz nic się nigdy nie zmieni.Na szczęście nie masz monopolu na mądrość tak samo jak ja.
Pozdrawiam cię i kreatywności życzę
[2012-12-26 20:17]

marecki27-1979

Kolego Iras1975 szacunek i czapki z głów dla tego pana z filmu.Pozdrawiam i życzę taakiej ryby
[2012-12-26 20:20]

Zibi60

Ten pan z filmu to właśnie Iras1975. Dużo podobnych ryb wypuścił i nie dla zniżki, tylko doszedł do tego sam, ...że tak trzeba.
Poddam drugi pomysł do dyskusji o honorowaniu wypuszczających ryby. Podczas opłaty za wędkowanie określasz się, że nie będziesz brał ryb, nie będziesz powodował zubożenia w wodach PZW. Przy tej opcji opłata wynosiła by np. 50 % wartości składki podstawowej.
Ten przykład mógłby skutkować w moim okręgu, gdzie jest bardzo restrykcyjnie przestrzegany obowiązek wpisów do rejestrów, a wiem, że nie wszystkie okręgi takowe prowadzą.
[2013-01-08 04:27]

pawelz

Ten pan z filmu to właśnie Iras1975. Dużo podobnych ryb wypuścił i nie dla zniżki, tylko doszedł do tego sam, ...że tak trzeba.
Poddam drugi pomysł do dyskusji o honorowaniu wypuszczających ryby. Podczas opłaty za wędkowanie określasz się, że nie będziesz brał ryb, nie będziesz powodował zubożenia w wodach PZW. Przy tej opcji opłata wynosiła by np. 50 % wartości składki podstawowej.
Ten przykład mógłby skutkować w moim okręgu, gdzie jest bardzo restrykcyjnie przestrzegany obowiązek wpisów do rejestrów, a wiem, że nie wszystkie okręgi takowe prowadzą.

Dokladnie takie, wg mnie jedyne realne rozwiazanie, mialoby sens.
Dwa rodzaje zezwolen i juz. Wedkarz np. posiadajacy zielone zezwolenie, nie ma prawa posiadac przy sobie zlowionych ryb. Jesli podczas kontroli takie ma, traktowany bylby jak zwykly klusownik.
Zezwolenie np biale, uprawnialoby do posiadania jakichs tam limitow.
I nie potrzebne bylyby do tego rejestry. No chyba ze chcemy wprowadzic limity tygodniowe , miesieczne czy roczne. Co wg mnie byloby tez niezlym pomyslem.
[2013-01-09 09:46]

Imatyta

Ten pan z filmu to właśnie Iras1975. Dużo podobnych ryb wypuścił i nie dla zniżki, tylko doszedł do tego sam, ...że tak trzeba.
Poddam drugi pomysł do dyskusji o honorowaniu wypuszczających ryby. Podczas opłaty za wędkowanie określasz się, że nie będziesz brał ryb, nie będziesz powodował zubożenia w wodach PZW. Przy tej opcji opłata wynosiła by np. 50 % wartości składki podstawowej.
Ten przykład mógłby skutkować w moim okręgu, gdzie jest bardzo restrykcyjnie przestrzegany obowiązek wpisów do rejestrów, a wiem, że nie wszystkie okręgi takowe prowadzą.

Dokladnie takie, wg mnie jedyne realne rozwiazanie, mialoby sens.
Dwa rodzaje zezwolen i juz. Wedkarz np. posiadajacy zielone zezwolenie, nie ma prawa posiadac przy sobie zlowionych ryb. Jesli podczas kontroli takie ma, traktowany bylby jak zwykly klusownik.
Zezwolenie np biale, uprawnialoby do posiadania jakichs tam limitow.
I nie potrzebne bylyby do tego rejestry. No chyba ze chcemy wprowadzic limity tygodniowe , miesieczne czy roczne. Co wg mnie byloby tez niezlym pomyslem.


To ma sens. Dlaczego ci co nie biorą ryb mieliby płacić tyle co ci, którzy je zabierają. Oczywiście dla mnie białe :P [2013-01-09 10:44]

Koledzy ! Zapominacie że placicie składki za  pozwolenie połowu ryb w wodach --"P Z W."Co ma wspólnego wypuszczanie ryb, z płaceniem składki?Przecierz żeby móc wypuszczać musicie za to zapłacić. Nikt wam nie nakazuje wypuszczania ryb---chyba że łamiecie regulamin.Czemu więc chcecie mniej płacić od innych?Za to że legalnie zabierają wymiarowe ryby?Przecież zaplacili za przyjemnosć wędkowania.Za rybę to płacili by na komercyjnym.(bez okręgówki.)A że lubią potrawy z ryb to zabierają. Nikt im nie każe wypuszczać. Tak jak i Wam nikt nic nie nakazuje wypuszczania. Robicie to co uważacie za słuszne. Rozumie Was. Wy powinniście zrozumieć innych.Nie moą tylko zrozumieć materjalizmu jaki wami kieruje.Czy uwarzacie się za swoje postępowanie lepsi od innych ? 

Myślę że Was nie obraziłem .Nie było ty moim zamiarem .Pozdrawiam hoplita.
[2013-01-09 15:07]

pawelz

Koledzy ! Zapominacie że placicie składki za  pozwolenie połowu ryb w wodach --"P Z W."Co ma wspólnego wypuszczanie ryb, z płaceniem składki?Przecierz żeby móc wypuszczać musicie za to zapłacić. Nikt wam nie nakazuje wypuszczania ryb---chyba że łamiecie regulamin.Czemu więc chcecie mniej płacić od innych?Za to że legalnie zabierają wymiarowe ryby?Przecież zaplacili za przyjemnosć wędkowania.Za rybę to płacili by na komercyjnym.(bez okręgówki.)A że lubią potrawy z ryb to zabierają. Nikt im nie każe wypuszczać. Tak jak i Wam nikt nic nie nakazuje wypuszczania. Robicie to co uważacie za słuszne. Rozumie Was. Wy powinniście zrozumieć innych.Nie moą tylko zrozumieć materjalizmu jaki wami kieruje.Czy uwarzacie się za swoje postępowanie lepsi od innych ? 

Myślę że Was nie obraziłem .Nie było ty moim zamiarem .Pozdrawiam hoplita.

Masz racje. Place skladki za pozwolenie za polow ryb. Ja i inni.
A te ryby ktore sa zabierane, to rozumiem ze za darmo. Nikogo nic nie kosztowaly ?.
Ja wiem ze teoretycznie, skladka to nie oplata za zezwolenie. Placimy za przynaleznosc do PZW, a zezwolenie jest niejako w gratisie. I OK. Wiec niech skladka upowaznia do lowienia a nie jedzenia. Jak chcemy zjesc, to zaplacmy za to jak za kazdy inny towar.
Zeby byla jasnosc. Wcale nie czuje sie poszkodowany, ze place tyle samo co inni a nie zabieram ryb. Ale moge zrozumiec tych co mysla inaczej. I uwazam ze to powinno raczej dzialac w druga strone. Podstawowa skladka pozwala nam lowic ryby, a chcac korzystac z polowow w sposob kulinarny, powinnismy za to dodakowo zaplacic.
[2013-01-09 15:47]

Zibi60

"Co ma wspólnego wypuszczanie ryb, z płaceniem składki?"

A z jakich pieniędzy prowadzone są zarybienia ?, lwia część naszych składek jest właśnie na to przeznaczona.
Intencja kolegi zakładającego temat była zgoła inna niż zrozumiał kolega @hoplita.
Żeby wszystko było jasne, ja także - za @pawelz i @Imatyta - zakupię "białą".
[2013-01-09 16:00]

Towarem jest niestety ryba . Za skladkę wolno Ci ją łowić i zabrać i wypuścić i zjeść, byle zgodnie z regulaminem. A ja proponuje traktować wszystkich jednakowo. Płacąc składki płacimy za zarybianie, czyli za rybę. Zabierając ją finalizujemy bąć co bąć tranzakcję. Ten co wypuszcza rezygnuje z prawa do zabrania dobrowolnie .Jest to tylko jego prywatna sprawa. Ale żądanie za to obniżenia skladki lub innej formy zadość uczynienia jest przesadą.Pomysł wprowadzenia dwu opłat jaki tu wyżej podsunięto,to utopia . Nie wierzę w uczciwość ludzką. Gdyby takowa istniala nie było by trzeba prowadzić tej dyskusji.
Pozdrawiam hoplita [2013-01-09 16:11]

"Co ma wspólnego wypuszczanie ryb, z płaceniem składki?"

A z jakich pieniędzy prowadzone są zarybienia ?, lwia część naszych składek jest właśnie na to przeznaczona.
Intencja kolegi zakładającego temat była zgoła inna niż zrozumiał kolega @hoplita.
Żeby wszystko było jasne, ja także - za @pawelz i @Imatyta - zakupię "białą".

Kolego ja bardzo dobrze zrozumiałem. A z tego co widzę często, Kolega lubi zarzucać innym nie zrozumienia tematu , samemu nic nie rozumiejąc.  [2013-01-09 16:20]

pawelz

Mam troche inne spojrzenie na ta sprawe.
1) Placimy skladki za przynaleznosc do zwiazku. Nie ma ZADNEJ oplaty za mozliwosc lowienia ryb.
Oczywiscie pisze o podstawowej skladce we wlasnym kole a nie o wykupowaniu okresowych zezwolen.
2) Czesc z naszych skladek przeznaczona jest na zarybienia, co wg mnie nie jest rownoznaczne ze zjadaniem ryb.
W zamian za przynaleznosc otrzymujemy zezwolenie na polow ryb. I to ono reguluje, co nam wolno a co nie.
I wg mnie powinno byc tak, ze zezwolenie ktore otrzymujemy niejako darmowo, pozwala nam na lowienie ryb, natomiast chcac ryby zabierac powinnismy wniesc oplate za ten czyn. I tu kwestia ustalenia czy szczegolowa (w zaleznosci od gatunkow i ilosci zabitych ryb) czy zryczaltowana (duzo prostszy system).


[2013-01-09 16:27]

Artur z Ketrzyna

Ostatnio przeczytałem w WŚ nr styczniowy o tym niechlubnym procederze wyławiania karpi w różnych wodach i sprzedawaniu ich potem  na komercyjne akweny.
Wpadł mi do głowy pewny pomysł,skoro PZW jest głuche na petycje wędkarzy odnośnie nowych wymiarów górnych i dolnych to może teraz posłucha?
Do rzeczy,może udałoby się dogadać z nimi i ze sprzedawcami sklepów wędkarskich ,że za to że wypuszczamy np.szczupaka czy okonia(dł. do ustalenia poszczególnej ryby) to Pzw dają nam np.punkty ,a my potem za te punkty mamy zniżkę w opłatach , a potem w sklepie przy zakupie nowego sprzętu? Wiem,trochę to szalone,bo jak mamy udowodnić że wypuściliśmy rybę? Cóż jedyne wyjście to fotki z datą lub film-chyba.
To już są sprawy techniczne ale sama idea wg mnie jest warta przemyślenia-a co wy na to drodzy forumowicze? Jak oceniacie taki pomysł? Czy jest szansa na zmiany i jak to uczynić?
Czekam  na komentarze i opinie.Żeby tylko nie skończyło się jak zwykle,czyli zero zmian w PZW.
Pozdrawiam wszystkich.

PZW że dało by "może" zniżkę dla osób które wypuszczają wszystkie złowione ryby. Czyli wogóle nie biorą pożytku. To jeszcze bym uwierzył.
Tyle że i tak jest tylu nie uczciwych wędkarzy, że wątpię czy by tak ryzykowali...
Ale żeby sklepy wędkarskie dawały za to rabaty, to już nie. Bo powiedz jaki oni mają w tym interes że ty akurat wypuszczasz ryby?
W sklepach możesz dostać rabat jako stały klient, lub przy większych zakupach...
[2013-01-10 18:26]