Zaloguj się do konta

Zniszczyć rzekę Czarna Woda OK.pzw Legnica

utworzono: 2012/01/03 17:43
mikser

jeszcze 3 lata temu można było usiąść z wędką za jakimś krzaczkiem lub zakolem . Brzeg był porośnięty Wikliną i innymi drzewkami za którymi były świetne miejscówki ALE jakiś MĄDRY wymyślił ŻE lepiej będzie to wyglądać jak wygoli się brzeg i jego otoczenie jak to widać na zdjęciu A jak to pięknie wyglądało patrz na moim profilu są tam zdjęcia tych samych miejsc co powyższe
[2012-01-03 17:43]

arekde

To nie żaden Mądy ale tak trzeba! Pewnie, że to wygląda do dupy ale względy przeciw powodziowe tego wymagają. To właśnie te krzaki i wysokie trawsko w razie wezbranej wody spowalniają nurt co powoduje wzrost stanu wody.....

Jesienią wykoszono wiele mniejszych i większych rzek...np nad Widawą w okolicy Wrocławia ;-)...tam nawet powyciągano gałęzie i zwalone drzewa niszczą wędkarskie miejscówki....no ale ochrona najważniejsza.

[2012-01-03 18:01]

mikser

ale do cholery w czym przeszkadzały drzewa rosnące nawet do 20m. od wody ?
[2012-01-03 18:04]

arekde

Nie wiem...ale zapewne rosly na terenach zalewowych lub wałach.

Jeśli chcesz mogę przesłać zdjęcia znad Odry z lat ubiegłych.....zobaczysz, że drzewa, które na pierwszy rzut oka rosły bardzo daleko i nie przeszkadzały przy narmalnym stanie wody..w czasie dużych wezbrań stały po 2-3 metry w wodzie.....hamując przepływ wody.

[2012-01-03 18:09]

ryukon1975

Według mnie to co widzę na zdjęciu to nie rzeka.
To sztuczny kanał.
Człowiek potrafi.:)))Zadbać o przyrodę.:)))
[2012-01-03 18:10]

mikser

specjalnie dzisiaj byłem zrobić te zdjęcia Piękną pogodę mieliśmy w Legnicy około 11 było w słońcu 24 stopnie a o 14 w cieniu 12
[2012-01-03 18:11]

arekde

No ale, żeby było jasne....zgadzam sie z Tobą, że dla braci wędkarskiej to niekorzystne zjawisko...ryby lepiej nas widzą, mniej kryjówek no i widoki kijowe itp..;-) [2012-01-03 18:11]

mikser

Krzysztof wpisz w gogle Czarna Woda w Dolnośląskim i zobaczysz jak wygląda w innych miejscach ten KANAŁ
[2012-01-03 18:15]

ryukon1975

Tu łowię,tak wygląda rzeka.
[2012-01-03 18:15]

ryukon1975

Krzysztof wpisz w gogle Czarna Woda w Dolnośląskim i zobaczysz jak wygląda w innych miejscach ten KANAŁ


Popatrzę.
[2012-01-03 18:17]

mikser

Krzysiu znalazłem ten kanał---cytuję=

Czarna Woda – rzeka o długości 48 km w województwie dolnośląskim; lewobrzeżny dopływ Kaczawy, do której wpada na terenie Legnicy.

Jej źródła znajdują się w obrębie Wierzbowej, na mokradłach Borów Dolnośląskich. Płynie Doliną Czarnej Wody , położonej w całości na Równinie Legnickiej, graniczącej z południową częścią Wysoczyzny Lubińskiej. Jest ciekiem III rzędu, w większości I klasy czystości, jednakże w miarę zbliżania się do ujścia rzeki, jej czystość dramatycznie spada do III, IV i V klasy. Ogólna klasyfikacja odpowiada III klasie czystości. Głównym jej dopływem jest prawobrzeżna Skora.

Na rzece wytyczono szlak kajakowy, w Rokitkach i w Legnicy zalewy służące celom rekreacyjnym.
Nad Czarną Wodą leżą m.in.:

[2012-01-03 18:20]

ryukon1975

Na tamtych zdjęciach wygląda pięknie.
Nie zmienia to faktu że na zdjęciach które Ty wkleiłeś Ryśku to tragedia.
Tragedia co z nią zrobili ludzie.Mam nadzieje że nie z całą tylko z jakimś odcinkiem.
[2012-01-03 18:23]

mikser


tak wyglądał ten  KANAŁ 3 lata temu
[2012-01-03 18:35]

mikser

Była KAŻDA RYBA
[2012-01-03 18:37]

ryukon1975

Było pięknie ,była ryba,nad taką wodą chciało się siedzieć.
Cóż,my malutcy nie mamy na to wpływu co się dzieje.Możemy pisać możemy,mówić,kto nas słucha?
[2012-01-03 18:46]

mikser

TAKIE Płoteczki były na porządku dziennym
[2012-01-03 19:02]

siwy1911

Pare lat temu można było złapać coś większego, a teraz? Nawet nie opłaca się tam chodzić...
[2012-02-29 14:03]

SpinerZbok

To nie żaden Mądy ale tak trzeba! Pewnie, że to wygląda do dupy ale względy przeciw powodziowe tego wymagają. To właśnie te krzaki i wysokie trawsko w razie wezbranej wody spowalniają nurt co powoduje wzrost stanu wody.....

Jesienią wykoszono wiele mniejszych i większych rzek...np nad Widawą w okolicy Wrocławia ;-)...tam nawet powyciągano gałęzie i zwalone drzewa niszczą wędkarskie miejscówki....no ale ochrona najważniejsza.


przykro mi kolego , ale totalnie nie masz racji!!! Nie znasz się wcale!! sorry za szczerość. Właśnie dzięki drzewom i wysokim trawskom wokół rzek (przede wszystkim w międzywalach) nie tworzy się fala powodziowa!! Wycięcie drzew tworzy prawdziwą "rynnę", którą woda spływa szybko i na terenach poniżej tworzy właśnie fale powodziową, często nie do powstrzymania...
Ci co mieszkają na terenach nie dotykanych powodzią nie mają o tym pojęcia. Na południu kiedyś nie było takich powodzi, a czy ktoś wie dlaczego teraz są prawie przy każdym wezbraniu wód?? Między innymi własnie z powodu działań "przeciwpowodziowych". Wycina się drzewa i krzewy (do tego często prostuje zakola i betonuje mini dopływy!!!!) tworząc wodzie idealne pole do osiągania zawrotnych prędkości. Fala powodziowa tworzy się w mgnieniu oka. Drzewa i krzewy w dolinach rzek powodują zwiększenie naturalnej retencji wody!! Paradoksalni im więcej takich działań "przeciwpowodziowych" tym więcej powodzi na danym terenie. Błędne koło.... [2012-02-29 17:17]

SpinerZbok

kurcze i znowu dziwnie mi się wkleiło  [2012-02-29 17:18]

stahu89

Przejeżdzając czesto obwodnicą legnicy patrzyłem na tą rzeke i dziś gdy jechalem w nawigacji zobaczyłem że to czarna woda.. Ciekaw jestem są tam ryby? można połapać oczywiście nie muwię tu o jakichś okazach rekordowych, ale czy płocie, okonie, leszcze są? [2013-02-17 14:55]

Krzychulec

Taaa na pewno.Stary ten post ale jak to czytam to scyzoryk w kieszeni mi się otwiera.Juz dawno zrozumiano, że taka wycinka nie dość, że niszczy życie w wodzie to jeszcze powoduje szybszy przepływ wody. Co z tego, że wytniemy krzaki i wyprostujemy rzekę na odcinku np.czterech kilometrów jak predkośc przepływu się zwiększa i zalewa miejscowość poniżej! Oj ludzie ludzie. [2018-03-03 15:35]

dubczak

Dzisiejsze 2 zdjęcia ;) [2018-03-09 19:16]

dubczak

[2018-03-09 19:17]

notaki

Tak czytam i się ciut dziwię...
Wycieto krzewy i drzew wzdluz brzgu - Fakt
Nie naruszono samego koryta - drugi fakt

Więc gdzie się ta ryba podziala . ktorej ponoc bylo zatrzęsienie ? Przeciez nie naruszono dna, przebiegu rzeki , dołkow, spowolnień etc...

Wiec na moj misiowy rozumek ryba jest dalej , tylko trzeba znaleźć lepszy sposób na jej przechytrzenie



[2018-03-10 18:08]