Zniszczyć rzekę Czarna Woda OK.pzw Legnica

/ 23 odpowiedzi / 5 zdjęć
jeszcze 3 lata temu można było usiąść z wędką za jakimś krzaczkiem lub zakolem . Brzeg był porośnięty Wikliną i innymi drzewkami za którymi były świetne miejscówki ALE jakiś MĄDRY wymyślił ŻE lepiej będzie to wyglądać jak wygoli się brzeg i jego otoczenie jak to widać na zdjęciu A jak to pięknie wyglądało patrz na moim profilu są tam zdjęcia tych samych miejsc co powyższe

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

arekde

To nie żaden Mądy ale tak trzeba! Pewnie, że to wygląda do dupy ale względy przeciw powodziowe tego wymagają. To właśnie te krzaki i wysokie trawsko w razie wezbranej wody spowalniają nurt co powoduje wzrost stanu wody.....

Jesienią wykoszono wiele mniejszych i większych rzek...np nad Widawą w okolicy Wrocławia ;-)...tam nawet powyciągano gałęzie i zwalone drzewa niszczą wędkarskie miejscówki....no ale ochrona najważniejsza.

(2012/01/03 18:01)

mikser

ale do cholery w czym przeszkadzały drzewa rosnące nawet do 20m. od wody ? (2012/01/03 18:04)

arekde

Nie wiem...ale zapewne rosly na terenach zalewowych lub wałach.

Jeśli chcesz mogę przesłać zdjęcia znad Odry z lat ubiegłych.....zobaczysz, że drzewa, które na pierwszy rzut oka rosły bardzo daleko i nie przeszkadzały przy narmalnym stanie wody..w czasie dużych wezbrań stały po 2-3 metry w wodzie.....hamując przepływ wody.

(2012/01/03 18:09)

ryukon1975

Według mnie to co widzę na zdjęciu to nie rzeka.
To sztuczny kanał.
Człowiek potrafi.:)))Zadbać o przyrodę.:))) (2012/01/03 18:10)

mikser

specjalnie dzisiaj byłem zrobić te zdjęcia Piękną pogodę mieliśmy w Legnicy około 11 było w słońcu 24 stopnie a o 14 w cieniu 12 (2012/01/03 18:11)

arekde

No ale, żeby było jasne....zgadzam sie z Tobą, że dla braci wędkarskiej to niekorzystne zjawisko...ryby lepiej nas widzą, mniej kryjówek no i widoki kijowe itp..;-) (2012/01/03 18:11)

mikser

Krzysztof wpisz w gogle Czarna Woda w Dolnośląskim i zobaczysz jak wygląda w innych miejscach ten KANAŁ (2012/01/03 18:15)

ryukon1975

Krzysztof wpisz w gogle Czarna Woda w Dolnośląskim i zobaczysz jak wygląda w innych miejscach ten KANAŁ

Popatrzę. (2012/01/03 18:17)

mikser

Krzysiu znalazłem ten kanał---cytuję=

Czarna Woda – rzeka o długości 48 km w województwie dolnośląskim; lewobrzeżny dopływ Kaczawy, do której wpada na terenie Legnicy.

Jej źródła znajdują się w obrębie Wierzbowej, na mokradłach Borów Dolnośląskich. Płynie Doliną Czarnej Wody , położonej w całości na Równinie Legnickiej, graniczącej z południową częścią Wysoczyzny Lubińskiej. Jest ciekiem III rzędu, w większości I klasy czystości, jednakże w miarę zbliżania się do ujścia rzeki, jej czystość dramatycznie spada do III, IV i V klasy. Ogólna klasyfikacja odpowiada III klasie czystości. Głównym jej dopływem jest prawobrzeżna Skora.

Na rzece wytyczono szlak kajakowy, w Rokitkach i w Legnicy zalewy służące celom rekreacyjnym.
Nad Czarną Wodą leżą m.in.:

(2012/01/03 18:20)

ryukon1975

Na tamtych zdjęciach wygląda pięknie.
Nie zmienia to faktu że na zdjęciach które Ty wkleiłeś Ryśku to tragedia.
Tragedia co z nią zrobili ludzie.Mam nadzieje że nie z całą tylko z jakimś odcinkiem. (2012/01/03 18:23)

mikser

Czarna Woda - rzeka  - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie
Czarna Woda - rzeka  - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie
Czarna Woda - rzeka  - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcietak wyglądał ten  KANAŁ 3 lata temu
(2012/01/03 18:35)

mikser

Była KAŻDA RYBA (2012/01/03 18:37)

ryukon1975

Było pięknie ,była ryba,nad taką wodą chciało się siedzieć.
Cóż,my malutcy nie mamy na to wpływu co się dzieje.Możemy pisać możemy,mówić,kto nas słucha? (2012/01/03 18:46)

mikser

TAKIE Płoteczki były na porządku dziennym (2012/01/03 19:02)

siwy1911

Pare lat temu można było złapać coś większego, a teraz? Nawet nie opłaca się tam chodzić... (2012/02/29 14:03)

SpinerZbok

To nie żaden Mądy ale tak trzeba! Pewnie, że to wygląda do dupy ale względy przeciw powodziowe tego wymagają. To właśnie te krzaki i wysokie trawsko w razie wezbranej wody spowalniają nurt co powoduje wzrost stanu wody.....

Jesienią wykoszono wiele mniejszych i większych rzek...np nad Widawą w okolicy Wrocławia ;-)...tam nawet powyciągano gałęzie i zwalone drzewa niszczą wędkarskie miejscówki....no ale ochrona najważniejsza.

przykro mi kolego , ale totalnie nie masz racji!!! Nie znasz się wcale!! sorry za szczerość. Właśnie dzięki drzewom i wysokim trawskom wokół rzek (przede wszystkim w międzywalach) nie tworzy się fala powodziowa!! Wycięcie drzew tworzy prawdziwą "rynnę", którą woda spływa szybko i na terenach poniżej tworzy właśnie fale powodziową, często nie do powstrzymania...
Ci co mieszkają na terenach nie dotykanych powodzią nie mają o tym pojęcia. Na południu kiedyś nie było takich powodzi, a czy ktoś wie dlaczego teraz są prawie przy każdym wezbraniu wód?? Między innymi własnie z powodu działań "przeciwpowodziowych". Wycina się drzewa i krzewy (do tego często prostuje zakola i betonuje mini dopływy!!!!) tworząc wodzie idealne pole do osiągania zawrotnych prędkości. Fala powodziowa tworzy się w mgnieniu oka. Drzewa i krzewy w dolinach rzek powodują zwiększenie naturalnej retencji wody!! Paradoksalni im więcej takich działań "przeciwpowodziowych" tym więcej powodzi na danym terenie. Błędne koło.... (2012/02/29 17:17)

SpinerZbok

kurcze i znowu dziwnie mi się wkleiło  (2012/02/29 17:18)

stahu89

Przejeżdzając czesto obwodnicą legnicy patrzyłem na tą rzeke i dziś gdy jechalem w nawigacji zobaczyłem że to czarna woda.. Ciekaw jestem są tam ryby? można połapać oczywiście nie muwię tu o jakichś okazach rekordowych, ale czy płocie, okonie, leszcze są? (2013/02/17 14:55)

Krzychulec

Taaa na pewno.Stary ten post ale jak to czytam to scyzoryk w kieszeni mi się otwiera.Juz dawno zrozumiano, że taka wycinka nie dość, że niszczy życie w wodzie to jeszcze powoduje szybszy przepływ wody. Co z tego, że wytniemy krzaki i wyprostujemy rzekę na odcinku np.czterech kilometrów jak predkośc przepływu się zwiększa i zalewa miejscowość poniżej! Oj ludzie ludzie. (2018/03/03 15:35)

notaki

Tak czytam i się ciut dziwię...
Wycieto krzewy i drzew wzdluz brzgu - Fakt
Nie naruszono samego koryta - drugi fakt

Więc gdzie się ta ryba podziala . ktorej ponoc bylo zatrzęsienie ? Przeciez nie naruszono dna, przebiegu rzeki , dołkow, spowolnień etc...

Wiec na moj misiowy rozumek ryba jest dalej , tylko trzeba znaleźć lepszy sposób na jej przechytrzenie

(2018/03/10 18:08)