Zaloguj się do konta

Zniszczona karta wędkarska-co robić?

utworzono: 2014/07/15 21:53
jakub-jakub

Witam co robic w razie zniszczenia lub zgubienia KW i innych dokumentów ?
[2014-07-15 21:53]

JARASACKI

Wyrobić karte w starostwie wraz dowód rejestracyjny dowód osobisty i prawo jazdy
[2014-07-15 21:59]

jakub-jakub

ok a co jak zgubie zezwolenie

[2014-07-15 22:09]

89krzysztof

opłać zezwolenie jeszcze raz.
[2014-07-15 22:51]

Artur z Ketrzyna

ok a co jak zgubie zezwolenie


W kole mogą wydać ci duplikat.
[2014-07-16 23:01]

Jack14

Arturze nasty raz napiszę nie ma duplikatów dokumentów.

 

[2014-07-19 13:31]

MASTINO

Arturze nasty raz napiszę nie ma duplikatów dokumentów.



Przyznaję rację.

 



[2014-07-19 14:33]

ryukon1975

Arturze nasty raz napiszę nie ma duplikatów dokumentów.

 


Czyli jak nazywa się to co po wypraniu karty wędkarskiej i legitymacji członkowskiej wyrobiłem w godzinę ?
[2014-07-19 22:49]

JKarp

 wtórnik drugi egzemplarz dokumentu, pisma; kopia, odpis, duplikat

JK [2014-07-19 22:55]

ryukon1975

 wtórnik drugi egzemplarz dokumentu, pisma; kopia, odpis, duplikat

JK

I do tego dążę nie trzeba nikogo straszyć bo w kilkadziesiąt minut można każdy dokument odzyskać ,na dowód osobisty trzeba czekać około dwa tygodnie a to jest jako tako najpoważniejszy dokument z samej stolicy. :)))
[2014-07-19 23:05]

Artur z Ketrzyna

Arturze nasty raz napiszę nie ma duplikatów dokumentów.

 


Duplikat (łac. duplicare — podwajać[1]) — drugi egzemplarz obiektu, identyczny z pierwszym. W odróżnieniu od kopii, duplikat nie jest utworzony na wzór oryginału, ale pochodzi z tego samego źródła, co pierwszy egzemplarz.
Źrudło;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Duplikat

Mówiłem o duplikacie zezwolenia. Czyli na nowym blankiecie wypisane nowe zezwolenie, z miejsce zgubionego.
Oczywiście wtedy też musi być nora u skarbnika, by mógł się rozliczyć z wydanych druków...
[2014-07-19 23:17]

MASTINO

Arturze nasty raz napiszę nie ma duplikatów dokumentów.

 


Czyli jak nazywa się to co po wypraniu karty wędkarskiej i legitymacji członkowskiej wyrobiłem w godzinę ?



Masz tam wyraźny wpis- DUPLIKAT? 

Takie dokumenty są wystawiane jako nowe po raz kolejny na podstawie tego wpisu co masz w aktach. 


[2014-07-20 11:51]

MASTINO

A każdy DUPLIKAT ma taki wpis. Karta i legitymacja nie mają. Dostają NOWE numery. Starostwo nie przydzieli starego numeru Karty na kolejnej odnawianej, tylko da nowy. Tak więc o DUPLIKACIE mowy nie ma. [2014-07-20 11:55]

Artur z Ketrzyna

A każdy DUPLIKAT ma taki wpis. Karta i legitymacja nie mają. Dostają NOWE numery. Starostwo nie przydzieli starego numeru Karty na kolejnej odnawianej, tylko da nowy. Tak więc o DUPLIKACIE mowy nie ma.

Nie będę się z tym się spierał. Bo nie jestem pewny w 100%.
Ja dostałem kartę z nowymi numerami, ponieważ w starostwie nie mieli mojej kartoteki. Bo kiedyś wystawiało kary wędkarskie PZW. Nie wnikam czy było to legal i na jakich zasadach. Ważne że teraz jest to wykonywane zgodnie z bieżącymi przepisami. I to jest ważne, nie to co było kiedyś tym bardziej że nie jest to aktualne.

Z tego co mi mówił urzędnik, to miał bym swój stary nr, ale nie mam go nadanego przez starostwo, tak wiec tego zrobić nie może, bo po prostu taki nr i nich nie figuruje, a nadają po kolei (chronologicznie).

[2014-07-22 10:26]

Jack14

Arturze czy nowy dokument to wtórnik czy duplikat?
[2014-07-24 17:51]

Artur z Ketrzyna

Arturze czy nowy dokument to wtórnik czy duplikat?

Zacytuje ci Janka;

wtórnik drugi egzemplarz dokumentu, pisma; kopia, odpis, duplikat

JK

źródło;
http://sjp.pl/wt%F3rnik

Oba słowa oznaczają to samo. I oba będą prawidłowe.
[2014-07-24 18:06]

MASTINO

Artur, wejdź na Google-obrazy i zwróć uwagę, że KAŻDY dokument- duplikat ma taką adnotację- "DUPLIKAT". Karta Wędkarska ponownie wystawiana ma zawsze nadany nowy numer, więc duplikatem juz być nie może. [2014-07-25 12:57]

wirefree

Moim zdaniem to sensu niema zadnego, duplikat ma sens jesli mamy 2 karty wedkarkie (tylko po co?) natomiast jesli jedna zostala zniszczona albo zgubiona raczej nie widze sensu nazywania dokumentu duplikatem poniewaz istnieje tylko w jednym egzemplarzu.
[2014-07-25 16:07]

Wethim

Dzień dobry też mam problem z KW , mam ją trochę podartą przez psa ale wszystko w niej jest czy muszę wyrabia od nowa czy co mam zrobic ?
[2014-07-26 13:04]

Grzesiek75

Zwróć się do MASTINO, on pewnie będzie wiedział. [2014-07-26 13:42]

Jack14

Nie rozumiem kolego @Grzesiek75 czego ma dotyczyć Twój ostatni wpis !!!Jeśli karta została zniszczona to należy ją wymienić i z tego co ja wiem to w tym przypadku portalowy kolega chyba tego osobiście w domu nie robi tylko odpowiedni Urząd do tego wskazany wystawia WTÓRNIK.
ps Cóż napisać? @Grzesiek75 jesteś zwykły ? i nie wie gdzie należy wymieniać lub odbierać WTÓRNIKI dokumentów :-) Wstyd! [2014-07-27 17:15]

Artur z Ketrzyna

Dzień dobry też mam problem z KW , mam ją trochę podartą przez psa ale wszystko w niej jest czy muszę wyrabia od nowa czy co mam zrobic ?

Jak byś przeczytał uważnie wątek, to byś wiedział że trzeba się udać do starostwa...
Wydadzą ci tam wtórnik, lub nową.
wszystko zalezy czy już tak twoja kata była zarejestrowana.
[2014-07-27 19:36]

Grzesiek75



Jack14Nie rozumiem kolego @Grzesiek75 czego ma dotyczyć Twój ostatni wpis !!!Jeśli karta została zniszczona to należy ją wymienić i z tego co ja wiem to w tym przypadku portalowy kolega chyba tego osobiście w domu nie robi tylko odpowiedni Urząd do tego wskazany wystawia WTÓRNIK.
ps Cóż napisać? @Grzesiek75 jesteś zwykły ? i nie wie gdzie należy wymieniać lub odbierać WTÓRNIKI dokumentów :-) Wstyd!
Dodałbym jeszcze i hańba, ale mnie ubawiłeś. [2014-07-27 19:46]