Zaloguj się do konta

Znaleziony Stawik

utworzono: 2010/04/18 18:17
hugo831

Witam Wszystkich

Dziś podczas spaceru z żona zapuścilem się bardzo daleko od bloku ( jak na piesza wędrówke :) ) chodziliśmy po okolicznych polach ( nie wiem do kogo należą pewnie jakis duży rolnik bo pegeery juz chyba nie istnieja?? ) widać że nalezą do jednego gospodarza.

Kiedy zapuściliśmy sie około 3km od bloku znalazłem posód pól piękny mały stawik jakieś 600 m kwadratowych chciałem zamieścic fotki niestety tu moge tylko jedna :( a chcac napisać obszerniejszy artykuł nie moge dopasowac odpowiedniej kategori. Powróćmy jednadnak do stawiku widac ze nikt tam nie wędkuje ( w sumie nie dziwne znajduje się posród pól i nie biegnie do niego zadna droga) jest czyściutki i widać tak na oko ze wcale nie najpłytszy tylko po skrajach znajduja się trzciny a reszta jest czysta .

Jedynymi gośćmi jacy go odwiedzaja sa sarny i dziki pełno sladów kopyt ( widocznie traktują go jako wodopój). I teraz zrodził mi się w głowie pomysł odnaleźć właściciela gruntów i zapytać czy mógł by wydzierżawić jesli nie używa owego " akwenu " :) nie chce tam chodzić bez niczyjej zgody bo moge wkońcu zostać niezbyt miło potraktowany!! Mież " włąsny stawik oddalony zaledwie około 3 km od bloku do datku o którym chyba nikt nie wie :)) jest jednak mały problem już kiedyś jako dziecko zapytałem sąsiada( mieszkałem wtedy u babci na wsi ) czy moge zarybić i zajmować się jego stawem bo widziałem ze on nic z nim nie robi odpowiedz była pozytywna ! jaka była moja radość :), ale jeszcze wiekszy smutek kiedy po dziesięciu latach dochowałem się łądnego rybostanu a sąsiad widząc to spuścił wode ze stawu i wyłapał moje ryby :(( Co koledzy i kolezanki o tym myślicie ?

Może ktoś z was miał podobna przygode ?? i jakoś to rozwiązał

[2010-04-18 18:17]

Jest sposób na nieuczciwego gospodarza. Jak widzę dorosłeś . To teraz spierz mu buźkę na kwaśne jabłuszko ,a jak zapyta za co to mu powiedz za chamstwo.Pozdro, [2010-04-18 18:30]

limakryba

Calkiem ładny stawik szkoda żeby się marnował                                                         

[2010-04-19 09:12]

withanight88

Umowa o dzierżawę podpisana notarialnie z wyszczegolnieniem praw wlasciciela ziemi.

Jednak mam obawy - czy do tej wody nie beda spływac chemikalia z pół?

Wpuść tam kilka płotek zobacz czy woda nie jest wymieszana z chemikaliami, jezeli sie zaaklimatuzuja to znaczy ze chyba jest dobrze. Chyba ze w wodzie pływaja juz jakies okazy:) musisz to sprawdzic

[2010-04-19 09:38]

with... dobrze pisze bo jak staw jest pośród pól to może być zanieczyszczony ale sanepid chyba zbadałby ci wodę _tak mi się wydaje a co do dzierżawy to lepiej mieć na papierze też łowię u sąsiada na stawie ale wystarczyło się zapytać i od czasu do czasu mu w czymś pomóc
[2010-04-19 16:14]

Marcus52

Jeżeli dobrze widzę to często tam wędkuję. Czy ta woda jesto połączona małym kanałkiem z drugim stawem.

[2010-09-05 20:01]

Oj cos mi się wydaje, że nie Ty jeden znasz ten stawik połozony jakby nie było dość blisko ludzkich zabudowań. Ale zapytać zawsze możesz o stan prawny i możliwości tej wody u właściciela. Też bym tak zrobił. Ale licz sie z tym, że jak tam będziesz widziany z kijami, to i wędkarze i kłusownicy tam tez sobie znajda rozrywkę. [2010-09-06 13:03]