Zaloguj się do konta

Znaleziony okoń

utworzono: 2012/09/17 21:06

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

GreGsonAwP

Witam może nie uwierzycie ale sluchajcie.
Przed wczoraj gdy wracalem z pracy po 18 jakimś cudem ! ukazał mi się okoń na klatce schodowej był praktycznie martwy widzialem ze oddychał jeszcze, wzielem go i pobieglem szybciutko do domu i wsadzilem go do miski wody, myslałem ze juz po sprawie ale odżył ma jakies 7cm i po paru godzinach przyciągnelem stare akwarium 170l z piwnicy i urządzilem mu tam niezły lokum. Myślisz skad okoń znalazł się na klatce po 18stej, juz tłumacze mieszkam w bloku i jest 122 mieszkania w bloku jest 4 rybaków wiec to na pewno jednego z nich. Gdybym wiedział ktory to wedkarz zwrócił bym mu uwagę za to ze go opuścił lub wypadł mu z wiadra a drugie bym na niego nakrzyczał ze bierze okonie takie małe. Ale teraz najważniejsze, mam go od 2 dni i nic nie jadł/a kupilem specjalnie ochotę i wrzuciłem kostke, hmmm myślę sobie moze nie smakuje dałem też małą rosówkę i też nawet nie tykane nic, powiedzcie mi co sie dzieje ?? Sory za takie pisanie spieszy mi się
[2012-09-17 21:06]

covent

Hmm nie wiem- może walnij się w czoło i trochę ochłoń?:) [2012-09-17 21:14]

GreGsonAwP

Zamiast glupi komenatrz dodawać wogole nie odzywaj się ;)
[2012-09-17 21:16]

Może wypowiedz 3 życzenia - a nuż ..... [2012-09-17 21:20]

ryukon1975

Dzika ryba rzadko się przystosuje do akwarium.
Nigdy nie miałem akwarium ale większość znanych mi prób przeniesienia dzikiej ryby do akwarium skończyła się  jej śmiercią.
[2012-09-17 21:21]

jakubnob

jakby nie patrzeć to głupi chomik potrzebuje tygodnia na adaptacje w nowym miejscu a zyje od urodzenia w niewoli

a co dopiero taki okonek mam powiedziec który leżał na posadce a później włożyli go do słoika i wrzucili do niego robakowe lody :))
[2012-09-17 21:24]

GreGsonAwP

tak zapytalem po to by nie zdech w czwartek jade na ryby i chce go uwolnić, i do tego czasu chce by był w dobrej formie to jest moj cel.
[2012-09-17 21:27]

jakubnob

raczej nie będzie niczego jad znajdz mu jakis zaciemniony kąt i daj spokój moze do czwartku przeżyje a i uwazaj na zmiane temperatury wody
[2012-09-17 21:30]

GreGsonAwP

no temperatura moze byc zimna, moze przez ta temperature jest cos nie tak ?

[2012-09-17 21:39]

Draq

A nie możesz go zanieść do jakiegoś łowiska wcześniej? Będzie głody to się naje :) Jakby Cie ktoś z domu zabrał i wpuścił do akwarium to też być chyba o jedzeniu nie myślał :)
[2012-09-17 22:11]

zuzek

tylko nie bierz go na żywca boleń nie za bardzo w okonka ale kotek dał by mu rade heheheh
[2012-09-17 22:14]

Chris1991

Wg mnie jedyna ryba słodkowodna, która z dzikiego środowiska wpuszczona do akwarium będzie miała się dobrze to karaś - wiem bo mam 7 sztuk od dobrych 5 lat, weź tego okonka wypuść do pobliskiego jeziorka :) ja bym tak zrobił i miał czyste sumienie bo nie lubię takich kombinacji niepotrzebnych :) może dane mu było spotkać szlachetnego wędkarza wybawcę :) wypuść go czym prędzej bo sądząc po jego rozmiarach i okolicznościach to jeszcze nie jego czas aby udawać się do okoniowego raju :) [2012-09-17 22:26]

Artur z Ketrzyna

Ze starej pończoch mamy zrób siatkę na plankton. Idź nad jakieś oczko i nałów mu troszkę tego planktonu lub innych małych pływających żyjątek wodnych.
Dzika ryba nie odrazu będzie pobierać pokarm w akwarium. Za parę dni jak zgłodnieje to i żywego czerwonego robaczka trąci.
A jak dowiesz się co za sąsiad z nad wody zabiera nie wymiarowe ryby. To zobacz gdzie wędkuje i naślij na niego PSR, a odechce mu się mięsiarstwa. No możesz też go się zapytać czy wie że okoń ma teraz wymiar, bo może biedak nie doinformowany i może też myśli że to szkodnik (od niego to raczej większych już nie ma)....
[2012-09-17 22:34]

GreGsonAwP

Panowie przecież to moje dobre serce, ja nie powiedziałem tego ze by okońia zostawić w akawriaum tylko po to go wzielem by odzyskał sily i trafił do wody to jest cel calego tematu,  mam do pobliskiego lowiska jakies 40km wieca dopiero w czwartek ale teraz patrzylem ze rosówka zniknela wiec nie wyparowała, zjadł wiec czuje sie dobrze trafi do woday w czwartek wiec da rade :)
[2012-09-17 22:36]

perwer

Lubie te forum .Przyjdzie człowiek z roboty ,otworzy browarka wejdzie na pare minut na kompa ,poczyta o okoniach na klatce schodowej -od razu humorek przed spaniem lepszy.

Okoń w akwarium ,to nie najlepszy pomysł -czy to z klatki schodowej ,czy to ze stawu .
Jest jedną ze słabszych ryb i tak jak sandacz bardzo przeżywa różnego rodzaju przygody z człowiekiem .Głębsze połknięcie ,lub dłuższe trzymanie w samej siatce kończy sie tragicznie dla tej ryby.
w akwarium najlepiej to mały karasiek ,słonecznica -płotke da sie ujarzmić ,kiełbika  itd...troche rybek znalazło by sie na stworzenie akwarium z  tego typu rybek .
 Po prostu jak zależy Ci na tej rybce to ją wypuść....daj buziaka może rano obudzisz sie bogatszy...
[2012-09-17 23:34]

GreGsonAwP

Lubie te forum .Przyjdzie człowiek z roboty ,otworzy browarka wejdzie na pare minut na kompa ,poczyta o okoniach na klatce schodowej -od razu humorek przed spaniem lepszy.

Okoń w akwarium ,to nie najlepszy pomysł -czy to z klatki schodowej ,czy to ze stawu .
Jest jedną ze słabszych ryb i tak jak sandacz bardzo przeżywa różnego rodzaju przygody z człowiekiem .Głębsze połknięcie ,lub dłuższe trzymanie w samej siatce kończy sie tragicznie dla tej ryby.
w akwarium najlepiej to mały karasiek ,słonecznica -płotke da sie ujarzmić ,kiełbika  itd...troche rybek znalazło by sie na stworzenie akwarium z  tego typu rybek .
 Po prostu jak zależy Ci na tej rybce to ją wypuść....daj buziaka może rano obudzisz sie bogatszy...

CZŁOWIEKU CZYTAJ MOJE WSZYSTKIE WYPOWIEDZI A POZNIEJ PISZ COS NA TEN TEMAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[2012-09-17 23:36]

PanciOxD

Nie no ja mam kilka okoni w oczku wodnym (wymirowych ) ale jeść to zaczęły dopiero po tygodniu .  Do czwartku to przeżyje bez problemu jeśli będzie miał tlen w wodzie ;D [2012-09-18 08:40]

perwer

CZŁOWIEKU CZYTAJ MOJE WSZYSTKIE WYPOWIEDZI A POZNIEJ PISZ COS NA TEN TEMAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CZłOWIECZE ...nawet jak chce sie bajke dziecku opowiedzieć ,to musi być dobra i trzymać sie kupy.....dobro i zło i wszyscy żyli długo i szczęśliwie ..
Czytałem wszystkie Twoje wypowiedzi ,choć co czytać za bardzo nie było .
Napisałem Ci i dałem do zrozumienia co możesz zrobić w tym akwarium . Bo dla mnie bajka słaba - okoń na klatce schodowej-połóz okonka na 5 minut bez wody i zobacz co sie dzieje ,a później targany specjalnie dla okonka 170 litrów akwarium z piwnicy i urządzanie go pod niego .
Dlatego zakumaj troche czacze i domyśl sie że ja Ci doradzam co możesz tam trzymać ,bo wydaje mi sie że po okonku zaraz tego akwarium do piwnicy nie będziesz wnosił.No chyba że jesteś swego rodzaju męczennikiem ,to dużo cierpień życze.
[2012-09-18 08:57]

89krzysztof

Sprawę znalezienia okonia należy zgłosić na policję.  Jako, że był on czyjąś własnością, Tobie należy się 10% wartości od znalezionego przedmiotu.  [2012-09-18 09:07]

prowinski

tak, oddać do biura rzeczy znalezionych <lol>
[2012-09-18 11:59]

kamil11269

daj mu się przystosować, albo najlepszym rozwiązaniem było by wypuszczenie go
ps. jeżeli jeszcze żyje to coś musi jeść
[2012-09-18 14:42]

MASTINO

@GreGson, jesteś tu chłopaku od kilkunastu dni, wskakujesz na forum wędkarskie z takim wątkiem, że nie dziwię się humorystycznego i luźnego podejścia to Twojej historyjki. Tak jak to podsumował @perwer :)))))))))))))))))))))))))))))) Ale po co odrazu wyskakiwać do kogoś z nerwówkami pisanymi capsem, w dodatku trochę niekulturalnie. Przecież musisz przyznać, że spotkanie 7-mio centymetrowego okonia oko w oko na klatce schodowej bloku, w którym mieszka "4-ech RYBAKÓW", to dość rzadkie zjawisko. Ja ostatnio nie spotkałem żadnego karpia ani sandacza na podłodze u kolegi w bloku czteropiętrowym, w którym mieszka chyba z dziesięciu RYBAKÓW. Więc jeśli to Twoje zdarzenie jest aż tak "niesamowite", to nie dziw się że można parsknąć prosto w monitor i naskrobać tu swoje przemyślenia, ale nikt Ciebie nie obraża, więc i Ty nie rób tego. Jaki śmieszny wątek, tak śmieszne odpowiedzi. Masz gdzieś obok siebie jakąś wodę, to idź i wypuść tę rybkę tam i nie baw się w "hodowlę" go w akwarium. Czego to ludzie nie gubią............ :)))))))))))))))))))))))) [2012-09-18 15:09]

JOPEK1971

Wszystko może się zdarzyc,nawet okonie na klatce schodowej;-) Ja kiedyś na grzybach znalazłem woblera choc do najbliższego akwenu było kilka kilometrów.Może bym się nie zdziwił gdy bym go znalazł na leśnej drodze,ale wobler "wypoczywał" głęboko w lasku daleko od drogi.

Jeśli już go masz w akwarium,to stwórz okonkowi w miarę dobre warunki,przede wszystkim zainstaluj aparaturę natleniającą,podłoże(kamyki,żwir),rośliny,korzeń akwarystyczny itd.Karmic możesz na początku larwami wodzienia,żywą ochotką,i innym żywym,drobnym pokarmem.Nie karm rybki białymi robakami,i czyśc akwarium z osadów. [2012-09-18 15:29]

GreGsonAwP

Proszę o usunięcie tego tematu.  Patrze same hejty zero zrozumienia.
[2012-09-18 15:41]

rafal05

Ja miałem kilka okoni w akwarium, od kolegi ze stawu, nie chciały jeść to je wypuściłem. Teraz mam płotkę, je pokarm dla rybek akwariowych:) [2012-09-18 16:30]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia