Zaloguj się do konta

Znalezienie miejscówki karpia

utworzono: 2013/07/16 16:51
Fix

Witam, prosiłbym żeby mi ktoś pomógł gdzie szukac karpia w jeziorze którym łowię, dno piaszczyste jest trochę roślinności głębokośc podana na rys. troszkę zawyżyłem wydaje mi się że jest płyciej.

[2013-07-16 16:51]

Jurant

Ja bym szukał na płytszej strefie, daleko od brzegu
[2013-07-16 18:54]

JKarp

CześćDomyślam się ale zaznacz gdzie jest ten pomost.JK [2013-07-16 19:14]

Fajna woda. Jedną wędkę o tej porze roku ( znając życie to dwie tylko oczywiście w dwóch innych miejscach, oddalonych od siebie )  postawił bym koło trzcinowiska, dosłownie metr od brzegu, wpadło mi w oko :)  miejsce z 5 zdjęcia , musisz obserwować wode i szukac oznak żerowania karpi ( spławów, grubych bąbli ), karpiowych przysmaków (racicznic itp.) , dobrymi miejscami sa wlasnie okolice trzcinowisk, zaczepów( kołków, zwalonych drzew, krzaków, starych pomostów itp. ) ,wszelkiego rodzaju podwodne wyspy, spady, półki, łączenia twardego dna z żyznym mułem itp. Ludzie bardzo często myślą że dużego karpi trzeba szukać jak najdalej od brzegu a jest często dokładnie odwrotnie :) i karp nawet w dzień gdy brzeg jest zasłonięty żeruje blisko brzegu,  oczywiście każda woda jest inna i  wszystko zależy od zbiornika ale w tej sytuacji wydaje mi się ( bo nie znam tej wody ) ze tak wlasnie bym łowił jak napisalem wyzej.
[2013-07-16 19:41]

JKarp

CześćZgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. I wszystko byłoby proste gdyby zaznaczony był pomost bo nie ma skali mapy.Bo bez tego ciężko coś poradzić. Może wyjść, że do tego miejsca o którym piszesz jest 300 m albo i dalej.JK [2013-07-16 20:08]

Fix

Dzięki, spróbuje troszkę ponęcic kukurydzą + konopie, 2kg co drugi dzień starczy? czy może 2kg dziennie? na tym jeziorze trzcin jest pełno także popróbuje. [2013-07-16 20:12]

Fix

Pomostu nie ma :) zrobiłem kreskę by podzielic jezioro na głębsze i płytsze, jezioro jest małe ok 15ha. Przy tych trzcinach dokładnie 1m od brzegu to będzie z 50cm głebokości nie za mało? [2013-07-16 20:15]

Chyba kol. Janusz nie myślał , że pomost przechodzi na środku przez całe jezioro ? Choc kto wie ?
[2013-07-16 20:39]

Dzięki, spróbuje troszkę ponęcic kukurydzą + konopie, 2kg co drugi dzień starczy? czy może 2kg dziennie? na tym jeziorze trzcin jest pełno także popróbuje.

Ciężko odpowiedzieć  w stu procentach dobrze na to pytanie nie znając wody, wszystko zależy od kilku czynników ale na początek spróbuj dać 2-3kg ( waga przed gotowaniem )  co drugi dzień lub nawet codziennie, zanęć pas o długości 5 i szerokości 2 metrów , co do głębokości to ja nęce na głębokości minimum 1metra choć karpie wpływają również płycej, widziałem w tamtym roku karpia na oko 15kg ja żerował na płyciźnie, gdzie było mniej niz metr głębokości , rybie podczas "grzebania " w dnie wystawał ogon nad wodę , widok coś pięknego :)

[2013-07-16 21:11]

Robson86

Witam. otwarta woda echosonda ewentualnie spławik ciężki i szukanie górek, poszukaj cyplów płytkiej wody wchodzących w głębszą, dobrymi miejscami są też miejsca gdzie gałęzie zwisają nad powierzchnią wody. Zatopione gałęzie a nawet całe drzewa też są bankowymi miejscami.. wzdłuż trzcin szukaj małych zatoczek.. (malutkich)  szukaj miejsc z twardym dnem, muł zabija zapach kulek, peletu itd.
Powodzenia.   

A JK zaraz się pewnie jeszcze zapyta gdzie to jezioro..   
Po fotkach widać że pomost jest na południowym krańcu jeziora. [2013-07-16 21:13]

JKarp

Nie zapyta he he.Chodziło mi o to, że gdyby na tym screenie był zaznaczony pomost łatwiej byłoby coś napisać bo to, że mi się jakieś miejsce podoba wcale nie znaczy, że tam zestaw zawieziesz lub dorzucisz.Łatwiej jest coś radzić jak ktoś zaznacza " z tego lub z tego miejsca mogę łowić ".
Muł może być żyzny i w takim miejscu też można łowić. Trzeba tylko się przebić przez te zapachy pochodzące z rozkładających się roślin.
" Pomostu nie ma :) zrobiłem kreskę by podzielic jezioro na głębsze i płytsze, jezioro jest małe ok 15ha. Przy tych trzcinach dokładnie 1m od brzegu to będzie z 50cm głebokości nie za mało?"
Nawet przez myśl mi nie przeszło, że ta kreska to pomost. 
JK
[2013-07-16 21:52]

Nie zapyta he he.Chodziło mi o to, że gdyby na tym screenie był zaznaczony pomost łatwiej byłoby coś napisać bo to, że mi się jakieś miejsce podoba wcale nie znaczy, że tam zestaw zawieziesz lub dorzucisz.Łatwiej jest coś radzić jak ktoś zaznacza " z tego lub z tego miejsca mogę łowić ".
Muł może być żyzny i w takim miejscu też można łowić. Trzeba tylko się przebić przez te zapachy pochodzące z rozkładających się roślin.
" Pomostu nie ma :) zrobiłem kreskę by podzielic jezioro na głębsze i płytsze, jezioro jest małe ok 15ha. Przy tych trzcinach dokładnie 1m od brzegu to będzie z 50cm głebokości nie za mało?"
Nawet przez myśl mi nie przeszło, że ta kreska to pomost. 
JK
Janusz , czyż udzielając się od tak długiego czasu wyzbyłeś się już nutki żartobliwości ?

[2013-07-16 21:58]

notaki

Pomostu nie ma :)>

A co jest na zdjęciach ? [2013-07-16 22:03]

crs84

Przypominam o regulaminie łowiska :)
" 21. Zanętę na łowisko dolnym i górnym ogranicza się do 2kg na jedno wejście a) nęcenie odbywa się tylko podczas łowienia
b) zakaz wywożenia zanęt i przynęt sprzętem pływającym " [2013-07-17 08:45]

JKarp

A skąd wiesz o jakim łowisku jest mowa ?JK [2013-07-17 08:56]

kuba81

ja bym szukal na przejsciu z wody glebokiej na plytka, jeden zestaw glebiej, a drugi na plyciznie tam gdzie masz 1,5-2 m i jeden zestawik nglebiej
[2013-07-17 08:57]

kuba81

a najlatwiej to idz nad wode i szukaj splawiajacych sie karpi. moze to zajac pare godzin, ale jesli je zobaczysz to bedziesz wiedzial :)
[2013-07-17 08:58]

Fix

Jest to taki deptak :) to są 2 oddzielne jeziora. [2013-07-17 12:33]

Fix

Pamiętam, rakieta pójdzie w ruch. [2013-07-17 12:44]

Arca92

Ja mam pytanie odnośnie nęcenia karpia. Jakiś czas jeżdżę na podobny zbiornik nęcić kukurydzą pszenicą i chlebem. Często czytam żeby dodać siekane robaki czy zamiast nich można dodać np posiekaną wątróbkę drobiową? I nie ukrywam że bardziej mi zależy na linkach niż na karpiach ale ważne żeby brały :P [2013-07-17 13:24]

crs84

Autor tematu należy do mojego koła więc dostałem powiadomkę - a zdjęcie zbiornika już kompletnie rozwiało moje wątpliwości o jakie wody chodzi :) [2013-07-17 15:12]

JKarp

CześćZauważyłem ale było za późno na edycję posta.Szkoda, że jeśli ograniczacie i słusznie ilość zanęty do 2 kilo nie piszecie wprost o tym, że zakazuje się nęcenia chlebem i ziemniakami.Kukurydza, pellety i kulki nie zakwaszą łowiska w przeciwieństwie do chleba i ziemniaków.
" "21. Zanętę na łowisko dolnym i górnym ogranicza się do 2kg na jedno wejściea) nęcenie odbywa się tylko podczas łowienia"
Czy wolno łowić w nocy?Jeśli na jedno wejście dwa kilo to znaczy, że rano dwa kilo i po południu dwa kilo ?
JK [2013-07-17 16:05]

Ja przez 2 tyg / od 03.06- 18.06 / regularnie o tej samej porze zanęcałem łowisko na Odrze kulkami , kukurydzą i konopiami - po tym czasie/ przez dwa dni / złowiłem 1. karpia 11,5 kg , 2. jazia / 58 cm - nie ważyłem / i pare ładnych leszczy / ( 50 -70 cm ) i potem cały mój " wkład " poszedł wpiz..u - przyszła woda i po łowieniu na ponad 3 tyg. - jak na razie z tym tematem odpuściłem - ale się nie poddaję i wkrótce do karpiowania powracam / piszę ten tekst po to by uswiadomic niektórym , że znalezienie odpowiedniego łowiska jest już wkomponowanym ryzykiem , a polecanie go przez postronnych jest absolutną abstrakcją .
Pozdrawiam - Ernest 
[2013-07-17 21:01]

Fix

CześćZauważyłem ale było za późno na edycję posta.Szkoda, że jeśli ograniczacie i słusznie ilość zanęty do 2 kilo nie piszecie wprost o tym, że zakazuje się nęcenia chlebem i ziemniakami.Kukurydza, pellety i kulki nie zakwaszą łowiska w przeciwieństwie do chleba i ziemniaków.
" "21. Zanętę na łowisko dolnym i górnym ogranicza się do 2kg na jedno wejściea) nęcenie odbywa się tylko podczas łowienia"
Czy wolno łowić w nocy?Jeśli na jedno wejście dwa kilo to znaczy, że rano dwa kilo i po południu dwa kilo ?
JK
Wolno łowic w nocy, wydaje mi się że te 2kg to na cały dzień.

[2013-07-18 19:02]

marcinwww

co to za pytanie??? akurat w tym łowisku to gdzie zarzucisz tam coś wyciągniesz, byle nie pod brzegiem!!! przecież to staw hodowlany!!! [2013-07-22 21:55]

marcinwww

jeżeli ten staw ma 15ha to mi kaktus na ręce wyrośnie!!! przecież to jest staw "godziek dolny" o ile się nie mylę a on ma 4ha [2013-07-22 21:59]