Zaloguj się do konta

Znakowanie ryb

utworzono: 2014/06/06 09:57

Czytaj co pisze komercyjne mnie nie obchodza tam moga sobie karpie plywac do woli.niszczą naturalne zbiorniki i wody otwarte,zdala im od nich. I uwazaj sobie troszke i nie jaraj tyl jak cos czytasz.Z tym jelcem , co  kolego Tomas81 chcesz mnie ukamieniowac za to?????Ty jestes taki zawsze nieomylny,klakier jesteś jakiś?Po co te drwiny jeden napisze drugi papuga.A pisze gdzieś ze muszę być zawodowcem.

Kolego, piszesz w ogromnej ilości wątków jak byś wszystko wiedział. A tak niestety nie jest, co też szybko zostało Ci udowodnione. Nie chcę Ciebie jakoś mocno krytykować lecz jak już coś piszesz, rób to rzetelnie. I nie rzucaj się jak z tym wymiarem górnym karpia choć mi on też się nie podoba.
[2014-06-07 21:02]

darek-salamon

Czytaj co pisze komercyjne mnie nie obchodza tam moga sobie karpie plywac do woli.niszczą naturalne zbiorniki i wody otwarte,zdala im od nich. I uwazaj sobie troszke i nie jaraj tyl jak cos czytasz.Z tym jelcem , co  kolego Tomas81 chcesz mnie ukamieniowac za to?????Ty jestes taki zawsze nieomylny,klakier jesteś jakiś?Po co te drwiny jeden napisze drugi papuga.A pisze gdzieś ze muszę być zawodowcem.

Kolego, piszesz w ogromnej ilości wątków jak byś wszystko wiedział. A tak niestety nie jest, co też szybko zostało Ci udowodnione. Nie chcę Ciebie jakoś mocno krytykować lecz jak już coś piszesz, rób to rzetelnie. I nie rzucaj się jak z tym wymiarem górnym karpia choć mi on też się nie podoba.

Bo wymiar górny PZW robi po to zeby rzadziej zarybiać  chyba.Ale dla ichtiofauny jest to dalece szkodliwe .Stare roczniki nic nie wnoszą.A przepraszać nie mam za co .Omylka ludzka rzecz.I raj dla karpiarzy tylko ,zaspokoić swoje pragnienia bicia rekordow. [2014-06-07 21:14]

mlody karpiarz

Czytaj co pisze komercyjne mnie nie obchodza tam moga sobie karpie plywac do woli.niszczą naturalne zbiorniki i wody otwarte,

To według ciebie karpie komercji nie niszczą ale naturalne jeziora ,rzeki czy inne "dzikie" wody (kuźwa jakie to są te "dzikie") to niszczą???

To ty ty jakiś specialny gatunek karpia wymyśliłeś??POsełdo ichtiolog sie znalazł.

Jak taki mądry jesteś to wytłumacz mi ten kuźwa fenomen DLACZEGO karp  w wodzie PZW jest szkodnikiem niszczącym przyrodę,wyżerającym wszelką roślinność wodną a także brudzącym wodę natomiast ten sam karp w łowiskach komercyjnych nie niszczy zbiornika wodnego ,nie przyczynia się do zaniku roślinności wodnej i nie brudzi wody????

JAKIM CUDEM TO JEST MOŻLIWE????JAKIM CUDEM TAKIE ŁOWISKA ISTNIEJĄ OD LAT I JESZCZE SĄ DORYBIANE OKAZAMI KARPIA?????
[2014-06-07 21:26]

darek-salamon

Czytaj co pisze komercyjne mnie nie obchodza tam moga sobie karpie plywac do woli.niszczą naturalne zbiorniki i wody otwarte,

To według ciebie karpie komercji nie niszczą ale naturalne jeziora ,rzeki czy inne "dzikie" wody (kuźwa jakie to są te "dzikie") to niszczą???

To ty ty jakiś specialny gatunek karpia wymyśliłeś??POsełdo ichtiolog sie znalazł.

Jak taki mądry jesteś to wytłumacz mi ten kuźwa fenomen DLACZEGO karp  w wodzie PZW jest szkodnikiem niszczącym przyrodę,wyżerającym wszelką roślinność wodną a także brudzącym wodę natomiast ten sam karp w łowiskach komercyjnych nie niszczy zbiornika wodnego ,nie przyczynia się do zaniku roślinności wodnej i nie brudzi wody????

JAKIM CUDEM TO JEST MOŻLIWE????JAKIM CUDEM TAKIE ŁOWISKA ISTNIEJĄ OD LAT I JESZCZE SĄ DORYBIANE OKAZAMI KARPIA?????

Male zbiorniki tym bardziej niszczą,poczekaj dwa trzy lata i napisz czy w takim stawie jest jakaś roślinność.Ale sypiecie  tony zanet to go dokarmiacie to potrawa trochę dłuzej.A o naturalnych jeziorach polodowcowych i rola tego karpia ktorego jak ociemnialy tak bronisz sam  sobie  poczytaj  kuzwa.I bij swoje rekordy na tych  stawach komercyjnych.Coś jakbym Kaczynskiego słuchał,ale to chyba złudzenie.:-) :-) :-)  [2014-06-07 21:44]

Nie wolno znaczyć żadnych ryb jest to precedens bardzo nie lubiany przez prawdziwych wędkarzy, najprościej mówiąc jest to okaleczanie ryby nie ważne czy koralikami czy obcinaniem płetw, palce bym takim idiotom poobcinał. Co do samego wymiaru górnego jest jak najbardziej ok wywalczony przez ludzi łowiących te ryby którzy coś działają w tą stronę żeby było co łapać. Niech sobie powalczą inni o górne wymiary innych ryb np. lina, karasia, szczupaka ... A jak wam się nie chce to nie marudźcie o górnym wymiarze karpia. Jeśli chodzi o same zarybienia i niszczenie środowiska przez tą rybę nie ma takiej możliwości kolega wyżej już podał prosty przykład łowiska specjalne z całkowitym zakazem zabierania karpia bardzo dobrze funkcjonują wcale nie zanika tam roślinność i inne gatunki jak nie wierzycie to przejedź się na takie łowisko ze spławikiem. Kolega jeszcze pisze, że takie łowiska też umrą z czasem ale i tu jest w błędzie są łowiska które mają kilkanaście lat i działają bardzo dobrze a za granicami są łowiska które mają kilkadziesiąt lat i też nic im nie jest to wszystko zależy od gospodarza i tyle w temacie.   [2014-06-08 09:33]

rafalwedkuje

nie chodzi mi o każdą złapaną rybę
np. karp ponad 60 cm (zakaz zabierania karpia z mojego łowiska)
przez najbliższe lat można by było śledzić przyrost i wagę

Kolejna głupota zakaz zabierania.Mozesz podać kto i z jakiego ramienia wprowadził ten zakaz?W dodatku karpia? Rzeczywiście zeby głupota umiala latać tylu ludzi po ziemi by nie chodziło.Napewno nikt w porozumieniu z ichtiologami i nikt za zgodą wydzialu ochrony przyrody.( gatunki obce) zezwolenia. Co to za akwen.Czy to łowisko jest PZW?

Jeśli zarządca wprowadził taki zapis do regulaminu to miał określony powód .Dla bardziej ciekawskich wystarczy zapytać zarządcy. Zarządca ma większą wiedzę o danym  zbiorniku ,jego stanie i pogłowiu poszczególnych gatunków i planów co do przyszłości akwenu.To moje założenie !!! Taki zakaz nie zabrania ani nie ogranicza twojego hobby w jakikolwiek sposób.Możesz wędkować jak dotychczas bez dodatkowych ograniczeń więc nie ma problemu.  Jeśli tobie cokolwiek nie odpowiada możesz się wypisać z tego koła i zapisać do innego i tam płacić swoje składki i tak wyrazisz swoje nie zadowolenie i ukarzesz zarządce. Tak może zrobić  każdy.
Każdy może zgłosić własną osobę do pełnienia funkcji zarządcy zbiornika.Zgłaszając własną kandydaturę do pełnienia stanowiska każdego należy mieć odpowiednie kwalifikacje.Do wypowiadania się na forum wystarczy umieć czytać nawet bez zrozumienia. [2014-06-08 09:55]

Artur z Ketrzyna

wyszukałem w necie  o kilku wędkarzach którzy oznaczają złowione ryby
biglami do kolczyków z koralikami
każdy kolor koralika ma przypisaną cyfrę
dzięki temu mogą obserwować przyrost ryb
czy ktoś stosuje z Was tą metodę

Tą metodę mogą prowadzić jedynie osoby które zajmują się badaniem danego gatunku i muszą mieć zezwolenie gospodarza wody.

Jest to dobra metoda do monitorowania przyrostu i kondycji rybostanu. Po części pozwala to prowadzić racjonalną gospodarkę rybną...

Jak wiadomo, uprawniony może wprowadzić obostrzony regulamin łowiska. Tak więc może wprowadzic zwkas zabierania i uśmiercania ryb objętych monitorowaniem (oznakowanych). Nałożyć obowiązek zgłaszania złowienia danej sztuki, z opisem gdzie, i na co, oraz opisem ryby; waga, długość, fota itd.

Ale powiedzmy sobie szczerze.
Ilu by tak naprawdę chciało współpracować?
Są tacy co łowią takie ryby i zabierają je do domku, bez zgłaszania tego...
[2014-06-08 10:46]

wyszukałem w necie  o kilku wędkarzach którzy oznaczają złowione ryby
biglami do kolczyków z koralikami
każdy kolor koralika ma przypisaną cyfrę
dzięki temu mogą obserwować przyrost ryb
czy ktoś stosuje z Was tą metodę

Tą metodę mogą prowadzić jedynie osoby które zajmują się badaniem danego gatunku i muszą mieć zezwolenie gospodarza wody.

Jest to dobra metoda do monitorowania przyrostu i kondycji rybostanu. Po części pozwala to prowadzić racjonalną gospodarkę rybną...

Jak wiadomo, uprawniony może wprowadzić obostrzony regulamin łowiska. Tak więc może wprowadzic zwkas zabierania i uśmiercania ryb objętych monitorowaniem (oznakowanych). Nałożyć obowiązek zgłaszania złowienia danej sztuki, z opisem gdzie, i na co, oraz opisem ryby; waga, długość, fota itd.

Ale powiedzmy sobie szczerze.
Ilu by tak naprawdę chciało współpracować?
Są tacy co łowią takie ryby i zabierają je do domku, bez zgłaszania tego...

[2014-06-08 16:55]