Znaczenie koloru woderów

/ 25 odpowiedzi
Interesuje mnie czy kolor spodniobutów i woderów ma znaczenie. I oczywiście jaki najlepiej wybrać, jest dużo odmian brązu, zieleni i czerni a nawet moro. Który będzie odpowiedni???Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
tomaleg


Wydaje mi się że ma znaczenie.Najlepiej wybrać kolor otoczenia.W przypadku woderów, spodniobutów  kolor powinien być taki żeby po wejściu do wody ryba znajdująca się blisko brzegu widziała nas jak najmniej a jeśli jest to możliwe to żeby nie widziała nas wogóle.Pozdrawiam (2013/11/01 15:48)

woro


jak wejdziesz do wody to ryba i tak sie spłoszy, nie musi cie zobaczyć (2013/11/01 17:08)

ryukon1975


jak wejdziesz do wody to ryba i tak sie spłoszy, nie musi cie zobaczyć


 

 

 

 

Błąd.

Ryba mniej się boi człowieka/wędkarza brodzącego w rzece jak tego na brzegu. Dzięki zaś umiejętnemu poruszaniu się można ostrożne ryby typu kleń/boleń łowić dosłownie na długości wędziska spinningowego.

(2013/11/01 17:36)

woro


jak wejdziesz do wody to ryba i tak sie spłoszy, nie musi cie zobaczyć


 

 

 

 

Błąd.

Ryba mniej się boi człowieka/wędkarza brodzącego w rzece jak tego na brzegu. Dzięki zaś umiejętnemu poruszaniu się można ostrożne ryby typu kleń/boleń łowić dosłownie na długości wędziska spinningowego.


hehe. no nie wiem. ja jestem innego zdania.łowie na małej rzece i robie tak że jak nie trzeba to nie wchodze do wody.

(2013/11/01 18:02)

u?ytkownik96474


Ryby widzą kolory lepiej od człowieka. Odpowiednie barwy na woblerach to cały niemal sukces połowu. Potrzeba jeszcze tylko odrobiny umiejętności w prowadzeniu przynęty. (2013/11/01 18:13)

ryukon1975


Każdy ma swoje doświadczenia. Ja złowiłem sporo ryb brodząc. Boleń jest moim zdaniem sto razy łatwiejszy do złowienia z wody jak z brzegu, szczególnie dlatego że wykorzystując warunki można podać przynętę w różny sposób. Brzeg mocno ogranicza. (2013/11/01 18:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Interesuje mnie czy kolor spodniobutów i woderów ma znaczenie. I oczywiście jaki najlepiej wybrać, jest dużo odmian brązu, zieleni i czerni a nawet moro. Który będzie odpowiedni???Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie brązy,zielenie jak i czerń to kolory występujące w wodzie i na brzegach czyli są neutralne i nie ma znaczenia jaki kolor wybierzesz bo żaden z nich nie będzie wchodził w konflikt z otoczeniem.

Złym kolorem byłby róż albo czerwień ewentualnie zółty ale takich woderów chyba nie ma.:) Przynajmniej nie dla celów wędkarskich.



 

(2013/11/01 18:38)

patryklis33


bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi, ja też jestem zdania że ryba nawet gdy brodzimy mniej się płoszy niż byś my byli na brzegu i to się sprawdza w średnich i małych rzekach :D


 

 

 

hehe. no nie wiem. ja jestem innego zdania.łowie na małej rzece i robie tak że jak nie trzeba to nie wchodze do wody.



(2013/11/02 08:37)

krychu26


Ryby widzą kolory lepiej od człowieka. Odpowiednie barwy na woblerach to cały niemal sukces połowu. Potrzeba jeszcze tylko odrobiny umiejętności w prowadzeniu przynęty.


 

Chodzi o wodery a nie woblery.

(2013/11/02 10:52)

Pawel19777


Powiem tak im lepszy kamuflaż tym lepiej choć do tego trzeba dodać zdolności bycia w zupełnej ciszy  bo z autopsji wiem że czasami stałem 2 metry przed pięknym lipieniem w jasnych spodniach i mogłem jemu zrobić fantastyczne zdjęcie. Fakt jest jeden stałem za rybą więc mogła mnie nie widzieć:)
skoro tak rozpisaliście się na temat wpływu koloru na łowność to mam prośbę o odniesienie do tych linków :
Wodery Redington Crosswater - opinie (2013/11/02 11:05)

Artur z Ketrzyna


Interesuje mnie czy kolor spodniobutów i woderów ma znaczenie. I oczywiście jaki najlepiej wybrać, jest dużo odmian brązu, zieleni i czerni a nawet moro. Który będzie odpowiedni???Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Ma takie samo znaczenia jak ubiór wędkarza. Musi być maskujące. Wszystkie kolory które wymieniłeś w jakiś sposób są maskują, czyli są maturalnymi kolorami z otoczenia, i nie rzucają się w oczy. Jak żółty, który w wodzie jest najdalej widoczny.

Jak tu ludzie się wypowiadają. Nie tyle co z tych wymienionych kolorów jest najbardziej odpowiedni. A technika poruszania się w wodzie. Nie robisz gwałtownych ruchów i nie wywołujesz nie naturalnych hałasów. Brodzeniem w wodzie też możesz znęcić ciekawskie rybki poszukujące pokarmu. Ponieważ podnosisz osad z da w którym zalega np.; ochotka. Ryby często są wabione taka smużką gdyż w niej szukają resztek pokarmowych które mają uwolnione z dana, i częściowo kojarzy to im się z żerowaniem innych ryb.
Oczywiście to się sprawdza zwyczaj w przypadku ryb spokojnego żeru, zaś drapieżniku różnie na to reagują... (2013/11/02 11:51)

Pawel19777


Tak jak widać co koledzy piszą. Kolor zawsze ma znaczenie lecz nie tylko bo jak będziesz hałasował nawet w spodniach typu moro i to pod kolor aury na zewnątrz wody i wewnątrz to pożegnaj się z rybami. Pamiętajmy jeśli nie musimy brodzić w rzece górskiej to nie róbmy tego by nie niszczyć naturalnych tarlisk ryb...
Co ważniejsze jeśli brodzisz w rzece to też delikatnie by za mocno nie zmącić wody bo kolega za tobą nic złowi...
:) (2013/11/02 12:02)

JKarp


Bo ktoś kiedyś rybie powiedział, że to coś w kolorze moro to wodery ... i możesz się nie bać bo to tylko modnie ubrany wędkarz.Nic nie pomorze jak będziesz na brzegu lub w wodzie zachowywał się jak stado rozwścieczonych bizonów.
JK (2013/11/02 12:10)

Pawel19777


Bo ktoś kiedyś rybie powiedział, że to coś w kolorze moro to wodery ... i możesz się nie bać bo to tylko modnie ubrany wędkarz.Nic nie pomorze jak będziesz na brzegu lub w wodzie zachowywał się jak stado rozwścieczonych bizonów.
JK


Cytując kolegę i reasumując temat. Większość firm produkuje wodery i spodniobuty w kolorach szary, brąz i temu podobne i wydaje mi się sensowne myśleć, że skoro produkują takie barwy tzn są odpowiednie. Wystarczy zachowywać się jad wędkarz a ryby Cię nagrodzą:)
Pozdrawiam (2013/11/02 12:36)

u?ytkownik158065


Bo ktoś kiedyś rybie powiedział, że to coś w kolorze moro to wodery ... i możesz się nie bać bo to tylko modnie ubrany wędkarz.Nic nie pomorze jak będziesz na brzegu lub w wodzie zachowywał się jak stado rozwścieczonych bizonów.
JK

Janusz długo by można było o tym gadać ale ja jestem zdania że np. w karpiarstwie mimo tego co mówią niektórzy kamuflaż  jest bardzo ważny w niektórych sytuacjach :) (2013/11/02 12:36)

u?ytkownik164262


Ja nie mam woderow , tylko kalosze ktore dostalem od cioci w prezencie sa w kolorze rózowym z wymalowanymi na bokach slonikami - i ryby mi sie w cale nie uciekaja bo czasami je zlowie a panowie w tych calych kamuflaszach wygladaja przekomicznie (2013/11/03 14:03)

leleon


Kolor woderów ma znaczenia dla wędkarza. Ryby mają to kompletnie gdzieś.  (2013/11/04 15:32)

ryukon1975


Ja nie mam woderow , tylko kalosze ktore dostalem od cioci w prezencie sa w kolorze rózowym z wymalowanymi na bokach slonikami - i ryby mi sie w cale nie uciekaja bo czasami je zlowie a panowie w tych calych kamuflaszach wygladaja przekomicznie


 

 

 

 

Słoniki są mało łowne. proponuje modliszki.:)

(2013/11/04 18:30)

adamo0


Ja nie mam woderow , tylko kalosze ktore dostalem od cioci w prezencie sa w kolorze rózowym z wymalowanymi na bokach slonikami - i ryby mi sie w cale nie uciekaja bo czasami je zlowie a panowie w tych calych kamuflaszach wygladaja przekomicznie


 

 

 

 

Słoniki są mało łowne. proponuje modliszki.:)


A ja w wozy strażackie tylko jeszcze do tego rajtuzy,najlepiej perkalikowe w różowe kropki! (2013/11/04 18:53)

ganjavir


Moim zdaniem ma znaczenie i dla nas i dla znajdujących się w górskich potokach ryb. Dla nas zielony to +5 do wyglądu:] A łowiąc w górskich potoczkach zauważyłem że pstrągi jakoś lepiej siadały gdy miałem ubrane zielone spodniobuty. Dla porównania dodam że kilka razy byłem w rzece w kremowych i było zauważalnie mniej brań. (2013/11/05 07:01)

Norbert Stolarczyk


Jakoś jasne śpiochy np. Caperlana nie przeszkadzają w łowieniu ryb, więc czemu czarne wodery miały by je płoszyć?
W naszych fascynacjach możemy pójść dalej i zakupić sobie "spodnie" z nadrukiem 3D to dopiero jest maskowanie...
Większość gadżetów robiona jest pod gust wędkarza. Więc wszystko jest dobre jeśli nam się podoba.


(2013/11/06 10:44)

arek96


Ja osobiście uważam, że kolor nie ma znaczenia, ale ktoś może być innego zdania. Wiadomo że nie będziemy kupować pomarańczowych spodniobutów  ponieważ są bardzo jasne, ja osobiście mam swoje w kolorze moro i nie narzeka.  (2013/11/07 13:22)

marciin 2424


Każdy ma swoje doświadczenia. Ja złowiłem sporo ryb brodząc. Boleń jest moim zdaniem sto razy łatwiejszy do złowienia z wody jak z brzegu, szczególnie dlatego że wykorzystując warunki można podać przynętę w różny sposób. Brzeg mocno ogranicza.



Zgadzam się z twoim stwierdzeniem Krzyśku. Również łowię Bolenie brodząc zdarzyło mi się złowić bolka z brzegu, ale jedynie dwa razy w życiu,ale sposób w jaki go podchodziłem to zaliczam do sportów ekstremalnych :) (2014/02/09 13:04)

Pablo44


Witammoże ktoś z Was próbował własnoręcznie przemalować firmowe wodery neoprenowe?Jest zima, troche wolnego czasu i mam chęć swoje stunningowa - zamaskować. Jakich farb mogę używać? (2014/12/24 08:51)