Zaloguj się do konta

Zmiany w wędkarstwie. Kto jest ZA?

utworzono: 2011/11/11 14:55
dadan59

wystarczą wpisy,brak wpisu kara.
[2011-11-14 17:17]

Jack14

Dobrze "dadan59" kto ma karać, pilnować za brak wpisu? [2011-11-14 17:25]

Podnieść wymiary ochronne o sto procent.
Ograniczyć pobyt nad wodą do jednego dnia w miesiącu.
Zakazać używania jakichkolwiek haczyków z zadziorami i bez.
Podnieść o trzysta procent opłaty.

[2011-11-14 18:05]

Algen

Możliwość wędkowania na żywca/martwa rybkę,  rybą nie pochodzącą  ze zbiornika.
Nie mozemy używać ryb morskich do połowu na martwa rybę, wspomnę ze sa po najczęściej polecane przynęty na szczupaka. To mi sie nie podoba :(
Górny wymiarsz szczupaka 90cm

[2011-11-14 18:27]

piotrbokserorg

"A zadał sobie ktoś pytanie ile kosztują kontrole? Kilkadziesiąt kilometrów przejechanych na każdym patrolu pomnożyć przez 360 dni i dwa lub trzy zespoły z samochodem.....Dopiero wtedy żaden kłusownik nie miał by szans.Które koło jest w stanie to sfinansować.Można podnieść składki o 300-400%.I kto się na to zgodzi?"

Ja się zgadzam :)
[2011-11-14 18:37]

Jack14

To ja jeszcze proponuję od 150cm szczupaka wypuszczać i jestem za 500% podwyżką.

Ale spokojnie emeryci i renciści mogą liczyć na 20% obniżkę oczywiście po podwyżkach.

:-)

[2011-11-14 19:09]

Algen

Można podnieść składki o 300-400%.

Może coś w kierunku zwiększenia liczby strażników.
Np. w każde koło wędkarskim musi być minimum jeden strażnik

[2011-11-14 21:10]

perwer

Pawełku wiesz że nie zgadzam sie z Twoimi radykalnymi poglądami,ale do Ciebie nie mam nic osobistego.Dla mnie czarne to czarne,a białe to białe i nic kolorować,ani zaciemniać nie zamierzam.Nawet jak bym widział troszke światełka w tym tunelu,to niestety ten tunel i tak jest za długi.

[2011-11-14 23:01]

JKarp

Cześć Przeczytałem uważnie Wasze wpisy. Żeby zmiany w wędkarstwie coś dały ( te nasze pobożne życzenia ) muszą zaistnieć i nie kolidować ze sobą cztery okoliczności przyrody. 1. PZW jako instytucja musi sama chcieć tych zmian i w nich partycypować. 2. Edukacja i uświadomienie młodych a raczej starych wędkarzy. Na nic podniesienie wymiaru ochronnego lub wydłużenie okresu ochronnego jak Kowalski przyjeżdżający na ryby łowi szczupaki po 40cm i wkłada je do siatki bo zapamiętał, że gdzieś kiedyś był taki wymiar i on się go trzyma. On po prostu nie dopuszcza myśli, że coś się zmieniło. Jemu jest tak wygodnie i basta. Nawet jak ktoś mu zwróci uwagę burknie, że przecież są wymiarowe. 3. Wprowadzenie widełek. Duże szczupaki to doskonali selekcjonerzy jak wilki w lesie. To samo dotyczy suma i sandacza. A jeśli chodzi o ryby karpiowate to może nie byłoby cudem złowienie naprawdę dużego lina, leszcza, karasia lub płoci. 4. Wprowadzenie rygorystycznych kontroli i zwiększenie ich częstotliwości. Do tego należy dodać nieuchronność kary i zwiększenie jej uciążliwości. Nie 200zł za dwa małe sandacze ale 2x200zł. Do tego jakieś koszenie rowów melioracyjnych. A i jeszcze wywaliłbym jeden punkt z RAPR a mianowicie: "1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez : a/ funkcjonariuszy Policji, b/ funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej, c/ członków Społecznej Straży Rybackiej, d/ członków Straży Ochrony Mienia PZW, e/ członków Państwowej Straży Łowieckiej, f/ członków Straży Leśnej, g/ członków Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych, h/ uprawnionych do rybactwa w obwodzie rybackim." Chodzi mi o punkt "h" . Janusz JKarp [2011-11-15 08:37]

andrzej1952

idiota!!!!! nic więcej nie przychodzi mi do głowy - łowię już ponad 50 lat i powiem jedno kiedyś nie było działaczy a były ryby teraz chyba prezesa można złapać za ...nogi [2011-11-15 19:00]

Zaostrzać limity i wymiary.
Podnosić opłaty.
Zakazać zabierania ryb z łowisk, grzybów z lasów i kwiatków z pól i łąk.
A może by tak zadbać o łowiska?

[2011-11-15 19:13]

andrzej1952

zapisz się kolego do palikota tam POtrzeba oszołomów [2011-11-15 19:20]

andrzej1952

piszesz, że jesteś młody ALE MĄDRY z przyjemnością przeczytałem tego posta w odróżnieniu od większości "poprawiaczy" ktoś napisał z sensem popieram choć jestem już "przed metą" [2011-11-15 19:27]

Masz coś z głową, czy jesteś nawalony?
Bo nijak nie idzie zrozumieć o co Ci chodzi.
[2011-11-15 19:29]

andrzej1952

widzę, że w tym forum wszystko jest jak w PZW czyli "na uszach" -odpowiadałem na niektóre chore wyPOwiedzi a widzę, że wszystko "poukładało się na końcu kolejki (skoro jest odnośnik ODPOWIEDZ to oczekuję, że odpowiedź znajdzie się PRZY TYM POŚCIE ale widać szef wie "lepiej" [2011-11-15 19:33]

Jak chcesz komuś odpowiedzieć, to go zacytuj, albo napisz jego nick.
[2011-11-15 21:27]

jaca2003

ja bym tam wolał zwiększyć wymiar ochronny:

Szczupak 70cm
Sandacz 80cm
Okoń 30cm
Lin 35cm
Płotka 30cm
Sum 80cm
Węgorz 90cm

Jestem z Torunia,proszę,wręcz błagam,by ktoś,kto tak myśli zabrał mnie nad Wisłę,i pokazał gdzie się łowi takie ryby,proszę pokazać gdzie one są.

Ktoś wyżej napisał że PZW jest niedofinansowane,a co prócz rzeszy urzędników jest dofinansowane w Polsce?

PZW nie jest aż takie biedne,niedawno przy płaceniu składek mogłem wybrać sobie opcje z których chce skorzystać,dziś już przymusowo muszę płacić za łowienie z łódki,której nie posiadam,za łowienie za spinning,z którego nie korzystam,zmiany idą tylko w kierunku korzyści PZW,więc ja również wymagam,proszę zarybiać,i rozliczać się z dochodów,i wydatków,to żadna łaska,pieniądze nie biorą się z Księżyca,a z narodu.otworzyli 100 tysięcy kół,i czynne są od 17.00.do 19.00 raz w tygodniu,a za czynsze lokalów trzeba płacić,nie może być 1 koło które pracuje cały tydzień 8 godzin?

A straż która jest od kontroli,powinna pracować 8 godzin,na 3 zmiany,i tyle,powinna być opłacana przez miasto,skoro są pieniądze na wiecznie to nowe pomniki,kler, i inne bzdury,to nie rozumie dlaczego nie ma pieniędzy na straż.

I o tym powinno się głośno mówić,a my jesteśmy zupełnie nieświadomi co nam się należy,tylko najlepiej byśmy kręcili bat na siebie.

[2011-11-16 11:20]

idiota!!!!! nic więcej nie przychodzi mi do głowy - łowię już ponad 50 lat i powiem jedno kiedyś nie było działaczy a były ryby teraz chyba prezesa można złapać za ...nogi

Kolego, opanuj takie odzywki i emocje i nikogo NICZYM nie obrażaj. Proponuje meliskę, a potem pisz na forum.

MODERATOR [2011-11-16 11:33]

pawelz

ja bym tam wolał zwiększyć wymiar ochronny:

Szczupak 70cm
Sandacz 80cm
Okoń 30cm
Lin 35cm
Płotka 30cm
Sum 80cm
Węgorz 90cm

Jestem z Torunia,proszę,wręcz błagam,by ktoś,kto tak myśli zabrał mnie nad Wisłę,i pokazał gdzie się łowi takie ryby,proszę pokazać gdzie one są.

Ktoś wyżej napisał że PZW jest niedofinansowane,a co prócz rzeszy urzędników jest dofinansowane w Polsce?

PZW nie jest aż takie biedne,niedawno przy płaceniu składek mogłem wybrać sobie opcje z których chce skorzystać,dziś już przymusowo muszę płacić za łowienie z łódki,której nie posiadam,za łowienie za spinning,z którego nie korzystam,zmiany idą tylko w kierunku korzyści PZW,więc ja również wymagam,proszę zarybiać,i rozliczać się z dochodów,i wydatków,to żadna łaska,pieniądze nie biorą się z Księżyca,a z narodu. otworzyli 100 tysięcy kół,i czynne są od 17.00.do 19.00 raz w tygodniu,a za czynsze lokalów trzeba płacić,nie może być 1 koło które pracuje cały tydzień 8 godzin?

A straż która jest od kontroli,powinna pracować 8 godzin,na 3 zmiany,i tyle,powinna być opłacana przez miasto,skoro są pieniądze na wiecznie to nowe pomniki,kler, i inne bzdury,to nie rozumie dlaczego nie ma pieniędzy na straż.

I o tym powinno się głośno mówić,a my jesteśmy zupełnie nieświadomi co nam się należy,tylko najlepiej byśmy kręcili bat na siebie.

Po pierwsze. Kol jest tyle ile stworza sami wedkarze. Przeciez w danym miescie moga wszyscy zapisac sie do jednego kola i sprawa zalatwiona. Kol nie tworza zarzady okregow a sami wedkarze, wiec do kogo masz pretensje.
Po drugie. O jakiej strazy piszesz ?. Zaladam ze jesli maja pracowac 8 godzin dziennie to PSR. Straznikow PSR jest kilku, moze kilkunastu (ale mysle ze przesadzilem) na wojewodztwo. Nawet gdyby kazdy pracowal 24h / dobe to i tak jest ich duuuuzo za malo.

A co do oplat. Piszesz ze kaza Ci placic za spinning, lodke itp. A wg mnie wlasnie powinna byc jedna oplata i koniec. Ja nie lowie na spinning, splawik ani zadna inna metode gruntowa. To ile Twoim zdaniem mam placic ?. Wedkarz powiniem zaplacic raz i lowic jak chce i gdzie chce (poza OS'ami) w obrebie swojego okregu.
[2011-11-16 12:11]

jaca2003

No niestety nie zgodzę się że kół jest tyle,bo tworzą je wędkarze,takim tokiem rozumowania,to będzie jedno koło na jednego wędkarza,bo wiadomo że każdy woli zejść piętro niżej i dokonać wpłaty,a nie zadawać sobie trud i jeździć parę km,przecież to pierw powstaje koło,a dopiero wtedy wizytują klienci,a nie odwrotnie,wiec nie jest tak,że tworzą to wędkarze niestety.

A co do wpłat w pakiecie,skoro teraz zrobiono pakiet,i każdy płaci więcej pieniędzy,to mamy znacznie więcej w budżecie,jak mamy więcej w budżecie,to mamy więcej na inwestycje,skoro przed tym pieniędzy było mało,teraz są większe wpływy jest mało,to kiedy będzie dobrze?studnia bez dna czy jak?

A co do organów ścigania kłusowników, jeżeli jest ich mało,to ja rozumię,ale nas reprezentuje PZW,skoro godzi się na jakieś rejestry,bo minister rolnictwa tak wymyśla,to niech postulują o dofinansowanie takiej to straży,nie można stale wymagać,trzeba też coś ugrać dla nas,bo PZW nie jest tylko od statystyk,zbierania pieniędzy,i siedzenia póki co panowie.
[2011-11-16 14:03]

pawelz

Tak, tylko ze kola powstaja z inicjatyw oddolnych. Nie wiem jakie sa wymagania aby utworzyc kolo (pewnie jakas minimalna ilosc czlonkow) ale nikt od gory nie nakazuje tworzenia ilus tam kol w miescie czy okregu. Wlasnie kola powstaja aby jakos zebrac do kupy wedkarzy z jednego okregu jakos tam polaczonych czy to miejscem pracy jak dawniej, czy osiedlem w ktorym mieszkaja itp.

Co do oplat, placimy wiecej, co nie oznacza ze te kwoty sa wystarczajace. Ide o zaklad ze PZW jest deficytowe. Kiedys za czasow komuny pamietam, ze np. przyzakladowe kola byly wspomagane przez zaklady pracy. A wiec i skladki mogly byc wieksze. Obecnie, wg mnie sponsoring kol (a co za tym idzie okregow) jest o wiele mniejszy, stad koniecznosc podnoszenia skladek. Poza tym drozeje wszystko. Material zarybieniowy, koszty utrzymania placowek, place osob zatrudnionych w okregach, paliwo itd itp. A skladki ?. Prosze mi powiedziec ile % wzrosly w porownaniu do roku 2010 ?. Bo u mnie 0%.

No i ochrona. Dlaczego to skarb Panstwa ma finansowac ochrone PZW a innych podmiotow dzierzawiacych ich wody juz nie ?. Niby czym rozni sie PZW od Jana Kowalskiego ?. Jedno i drugie to podmiot i klient RZGW. Tak samo minister rolnictwa nalozyl przymus ewidencjonowania zasobow przez PZW jak i prywatnych dzierzawcow.
[2011-11-16 14:40]

manix123

Witam, bardzo ładnie i madrze napisane,. rewolucjo przybywaj [2011-11-19 19:45]

manix123

Witam, bardzo ładnie i madrze napisane,. rewolucjo przybywaj Do jaca2003

[2011-11-19 19:52]

Moczę kija już ponad 35 lat.I gdy czytam niektóre komentarze ogarnia mnie pusty śmiech.Żaden regulamin żadne kary i kontrole nie uchronią nas przed głupotą urzędników i chamstwem ,,kolegów" wędkarzy. Pierwsza zmiana to skończyć z tkzw. okręgami.Jesteśmy POLSKIM ZWIĄZKIEM WĘDKARSKIM .Wszystko w temacie.Polamania kija.
Szkoda czasu na tcze gadki.
Julian
[2011-11-20 11:05]

Za chwilę Nowy Rok i ludzie chcą wiedzieć jak,za ile i gdzie będą mogli wędkować.A Wy tu mi wypisujecie pierdoły o bez zadziorowych  haczykach.Uf ulżyło!
Julian.
[2011-11-20 11:16]