Zmiany w składkach na 2011? ktoś coś słyszał?

/ 77 odpowiedzi
Bromar

Tu się zgodzę z Kolegą Dariuszem, wiadomo że w ciągu sezonu wydajemy dużą kwotę :zanęty,przynęty,dojazdy,dokupiony sprzęt,dodatkowe opłaty. Też uzbiera się niemała kwota,ale to jednorazowo są małe pieniądze i nie odczuwa się takiego wydatku.

Pozdrawiam
(2010/08/30 11:09)

pawelz

Popieram kolege (kolezanke ?) basiasia.
Przeciez nikt nikomu nie bedzie bronil oplacac skladki tak jak jest teraz.
A jak kogos bedzie stac na 1000 zl i bedzie mial ochote zaplacic zeby za kazdym razem nie pitolic sie z dniowkami (przelewy na konto itp) to co w tym zlego.
Oplata krajowa bylaby faktycznie tylko dla tych co naprawde duzo jezdza po kraju i lowia ryby.
Ja osobiscie z niej bym nie skorzystal, ale jestem jak najbardzie za takim rozwiazaniem.
Czemu nie ulatwic zycia komus, kogo na to stac ?.
A wszyscy Ci co zaczeli krzyczec ze wedkarstwo zrobiloby sie "sportem" dla bogaczy, moze faktycznie lepiej zabrac wedki. Diabli wiedzo co ktos taki robi nad woda, jesli nie rozumie prostego tekstu. Czytania ze zrozumieniem ucza juz w podstawowce. (2010/08/30 11:09)

basiasia

Dlatego właśnie powinna być różnorodność opłat, kto raz sobie gdzieś tam jedzie niech ma możliwość opłacenia jednodniówki czy opłaty okręgowej jeśli mu wyjdzie taniej jak posiedzi kilka dni, poco mu zaraz ogólnokrajówka. Jeśli opłata za wędkowanie w jednym okręgu (nie mylić z województwem) wynosi minimum 170,00zł, przy opłaceniu sąsiedniego okręgu , bo jest tam fajny akwen już wychodzi 250,00 to ile waszym zdaniem powinna kosztować opłata ogólnokrajowa i co chcecie za nią otrzymać?
Już w tej chwili możliwości jest wiele, można wybrać sobie Koło w rejonie którego są łowiska na których wędkujemy i tam dokonywać opłat, jedziemy w inny region , możemy opłacić jednodniówki lub dokupić opłatę okręgową, możemy wnieść opłaty okręgowe w kilku sąsiadujących z nami okręgach jeśli jesteśmy zainteresowani wędkowaniem na ich akwenach, a także możemy przenieść członkostwo i dokonać wpłaty w okręgu który ma zawartą największą liczbę porozumień (np. Legnica - niestety nie ma nic za darmo i wszędzie trzeba robić dopłaty).

No chyba że dopominacie się o gniota za 100,00 (opłata ogólnokrajowa wody stojące), to jest właśnie opłata dla zamknięcia ryja. (2010/08/30 11:10)

basiasia

Dodam jeszcze że znajdę sobie raz czy dwa razy w roku na taki wypad na drugi koniec naszego kraju i potem już tam nie będe jezdził to szkoda wywalić  tauzena na wszystkie pozwolenia, więc wolę tę kasę przeznaczyć na inny cel.

Nikt Ci nie karze "wywalać tauzena" dostosuj opłaty do swoich potrzeb, tak jak do tej pory. (2010/08/30 11:12)

Bromar

A jak kogos bedzie stac na 1000 zl i bedzie mial ochote zaplacic zeby za kazdym razem nie pitolic sie z dniowkami (przelewy na konto itp) to co w tym zlego.
Oplata krajowa bylaby faktycznie tylko dla tych co naprawde duzo jezdza po kraju i lowia ryby.
Ja osobiscie z niej bym nie skorzystal, ale jestem jak najbardzie za takim rozwiazaniem.
A wszyscy Ci co zaczeli krzyczec ze wedkarstwo zrobiloby sie "sportem" dla bogaczy, moze faktycznie lepiej zabrac wedki. Diabli wiedzo co ktos taki robi nad woda, jesli nie rozumie prostego tekstu. Czytania ze zrozumieniem ucza juz w podstawowce.

Kolego, czytając ze zrozumieniem post Kolegi czy kto tam się ukrywa pod loginem "basiasia" nie wyczytałem ani słowa o tym że będzie można tak jak dotychczas wnosić opłaty jedno (czy ile kto sobie wymyśli) dniowe, tylko jest tam napisane że taka powinna być kwota opłaty (1000 PLN). Więc myślę że o tym właśnie tu piszemy, jeśli ma być możliwość wyboru że płacimy 1000 za wszystkie okręgi lub tak jak jest teraz, że płacimy za dzień czy tydzień, to ja nie mam nic przeciw takiemu rozwiązaniu. Każdy z nas wybierze to co jest dla niego korzystniejsze. Więc myślę że mówiąc tu o czytaniu ze zrozumieniem to Kolega też troszkę się zagalopował.
Pozdrawiam Kolegę serdecznie. (2010/08/30 11:33)

u?ytkownik24522

Znalazła sie osoba która wymyśliła stawkę 1000,00 zł a my się podniecamy, pełny luzik panowie..........

Nie wciągajmy się w dyskusję...........Witaj Marek.....

(2010/08/30 11:40)

basiasia

A wszyscy Ci co zaczeli krzyczec ze wedkarstwo zrobiloby sie "sportem" dla bogaczy, moze faktycznie lepiej zabrac wedki. Diabli wiedzo co ktos taki robi nad woda, jesli nie rozumie prostego tekstu. Czytania ze zrozumieniem ucza juz w podstawowce.

Kolego, czytając ze zrozumieniem post Kolegi czy kto tam się ukrywa pod loginem "basiasia" nie wyczytałem ani słowa o tym że będzie można tak jak dotychczas wnosić opłaty jedno (czy ile kto sobie wymyśli) dniowe, tylko jest tam napisane że taka powinna być kwota opłaty (1000 PLN). Więc myślę że o tym właśnie tu piszemy, jeśli ma być możliwość wyboru że płacimy 1000 za wszystkie okręgi lub tak jak jest teraz, że płacimy za dzień czy tydzień, to ja nie mam nic przeciw takiemu rozwiązaniu. Każdy z nas wybierze to co jest dla niego korzystniejsze. Więc myślę że mówiąc tu o czytaniu ze zrozumieniem to Kolega też troszkę się zagalopował.
Pozdrawiam Kolegę serdecznie.

1000,00 to nie sztywna kwota to mniej więcej określenie rzędu kwoty, inny kolega wyliczył powyżej że w jego przypadku to 800,00 lekką rączką. I mniej więcej na takim poziomie powinna zostać skalkulowana ta opłata pod warunkiem że naprawdę będzie ogólnokrajowa.
No chyba że chcemy sie wzajemnie nadal okradać to wtedy to może być 100,00 czy tam 500,00. (2010/08/30 11:49)

Bromar

Kolega który zrobił wyliczenie swoich kosztów o którym wspominasz, zakończył swą wypowiedź słowami które pozwolę sobie zacytować;
 jakieś 800 PLN w roku, ale nie jednorazowo, czyli mało boleśnie dla portfela.

Więc ja raczej nie odbieram tego jako akceptację takiego rozwiązania.

A co do słów Twoich :
No chyba że chcemy sie wzajemnie nadal okradać to wtedy to może być 100,00 czy tam 500,00.

To proszę trochę jaśniej, bo ja osobiście jak też myślę i większość z tu obecnych, nie lubię być okradanym. (2010/08/30 12:11)

pawelz

Do kol. Bomar. Jesli poczules sie urazony moja wypowiedzia to przepraszam.
Ale ...
Co do pierwszej wypowiedzi kol. basiasia jeszcze moglbym sie z Toba zgodzic.
Ale o godz 2010/08/29 19:52 kol basiasia napisal(a):

"Przecież nikt kolegom nie każe wykupować składki na cały kraj, możecie pozostać przy okręgowych lub przy wykupowaniu dwóch składek okręgowych. To składka dla wędkujących na terenie całego kraju , przecież to proste.".

Wydaje mi sie ze po takim poscie juz wiadomo o co chodzi.
Ale nie. Czesc osob dalej o tym ze takie skladki sa rujnujace. (2010/08/30 12:32)

pawelz

Przepraszam za pomylke w nick'u
Mialo byc oczywiscie kol. Bromar. (2010/08/30 12:33)

pawelz

A co do wysokosci skladki.
Wielokrotnie na forum pytalem, ale oczywiscie nikt ni nawet w przyblizeniu nie odpisal na pytanie, ile jego zdaniem powinna wynosci skladka np. okregowa i dlaczego wg tej osoby powinna byc taka a nie np 100 zl wyzsza czy 100 zl nizsza.

A pisze to dlatego, ze wiele osob krzyczy, ze skladki wysokie , ze ich nie stac itp. Ale nikt nie napisze jakie by go zadawaly i dlaczego (jakis chocby minimalny zarys ekonomiczny). (2010/08/30 12:37)

pixon

Ale macie problem ktoś powiedział 1000 zł i wielkie hallo. Raczej wątpie, żeby wprowadzili opłatę na cały kraj i będą tak jak były okręgówki. Ja jadąc na wakacje robiłem dopłate i nie było problemu bo akurat mój okręg nie miał tam porozumienia. Jeżeli kogoś stać na wyjazdy takie jak pisał/a basiaasia to stać go na opłaty, a wogóle kto pracujący ma czas ciągle gdzieś jeździć ledwo czasu starczy, żeby w granicach województwa gdzieś jechać. (2010/08/30 12:48)

Bromar

Do kol. Bomar. Jesli poczules sie urazony moja wypowiedzia to przepraszam.
Ale ...
Co do pierwszej wypowiedzi kol. basiasia jeszcze moglbym sie z Toba zgodzic.
Ale o godz 2010/08/29 19:52 kol basiasia napisal(a):

"Przecież nikt kolegom nie każe wykupować składki na cały kraj, możecie pozostać przy okręgowych lub przy wykupowaniu dwóch składek okręgowych. To składka dla wędkujących na terenie całego kraju , przecież to proste.".

Wydaje mi sie ze po takim poscie juz wiadomo o co chodzi.
Ale nie. Czesc osob dalej o tym ze takie skladki sa rujnujace.

Kolego, nie czuję się urażony, tylko jestem zdania takiego, że jeśli wypowiadam się w jakimś temacie to staram się to robić tak aby moja wypowiedź była pełna i określała od razu moje stanowisko, czy moje poglądy. Podczas pisania postu, nikt nas przecież nie pogania i możemy od razu, całkiem spokojnie napisać w czym rzecz. Takie niedopisane posty powodują reakcję czytających ( na co mamy tu właśnie przykład) po której to reakcji autor takiego niedopowiedzianego postu zaczyna tłumaczyć że nie całkiem tak itp, I takie właśnie posty wprowadzają czasami zamęt i nieporozumienia na forum. Napiszmy od razu co chcemy napisać i wtedy brońmy swoich wypowiedzi potwierdzając swoją rację.

Pozdrawiam serdecznie Kolegę. (2010/08/30 12:54)

pawelz

Ale macie problem ktoś powiedział 1000 zł i wielkie hallo. Raczej wątpie, żeby wprowadzili opłatę na cały kraj i będą tak jak były okręgówki. Ja jadąc na wakacje robiłem dopłate i nie było problemu bo akurat mój okręg nie miał tam porozumienia. Jeżeli kogoś stać na wyjazdy takie jak pisał/a basiaasia to stać go na opłaty, a wogóle kto pracujący ma czas ciągle gdzieś jeździć ledwo czasu starczy, żeby w granicach województwa gdzieś jechać.

Widzisz, mam znajomych ktorzy naprawde ciezko pracuja. Zarabiaja kupe kasy ale ich tydzien pracy to nie 40 godz. I oni lowia praktycznie tylko albo w gorach albo polnoc kraju (plus 1 - 2 wyjazdy za granice). I dla takich ludzi bylaby taka oplata. Oni nie maja czasu zgadywac gdzie, komu i ile trzeba zaplacic zeby polowic. Kumple jezdza praktycznie co tydzien na sobote niedziele na ryby. Maja kase, stac ich czemu im nie ulatwic zycia. ? (2010/08/30 13:17)

u?ytkownik24522

Poszła plotka w eter a robicie ogólnopolską zadyme ......

A nawet gdyby  opłaty poszły w góre nawet 200 lub 300 % to będziemy płacić , to samo było z podwyżkami alkoholu i tytoniu, Ci co pili i palili dalej to robią a Ty jak wędkowałeś dalej będziesz wędkował i nic po twoim płaczu - do kasy i przy lekkim narzekaniu i płaczu płacić będziemy i basta. W przypadku gdy będzie możliwość opłacenia jednorazowo karty na wody ogólnopolskie (nizinne) w kwocie powiedzmy 500/600 zł , będzie to swego rodzaju udogodnienie ( dla tych którzy często łowią w innych okręgach) natomiast dla reszty pozostaną opłaty w okręgach na dotychczasowych zasadach. Nie ma co płakać i narzekać.

Chcesz zapłacić wody ogólnopolskie - płać więcej....

Chcesz zapłacić wody okręgowe - płacisz mniej....

Osobno dopłata do wód górskich.....i odcinki specjalne......

(2010/08/30 13:22)

pixon

pawelz, ale to jest 1 osoba na 1000 w tym kraju, która jeżdzi tak jak twoi kumple (2010/08/30 13:24)

u?ytkownik24522

pawelz, ale to jest 1 osoba na 1000 w tym kraju, która jeżdzi tak jak twoi kumple

To zapłaci tylko ta jedna osoba tą kwote a reszta na dotychczasowych zasadach

masz prawo wyboru......

albo płacisz więcej na cały kraj albo mniej na okręg........

(2010/08/30 13:27)

u?ytkownik42354

Ja proponuję, żeby składka wynosiła 5.000 złotych. Zostaną sami karpiarze i kilku dupków z bogatymi tatusiami. Ja osobiście pojadę z kanistrem benzyny do ZG PZW i podpale im grajdoła jak wprowadzą tak drastyczna składkę. W ten sposób będziecie mieli spokój bo Ghostmir wszystko naprostuje i skończy sie pierdzenie w stołki.

Tysiąc złotych  - powiedział ktoś.......  Hehehe, to będzie ostatnia decyzja zapyziałego generała.

Ja słyszałem że składki mają wzrosnąć o 300 %, ale może to tylko plotka. Oby tak było, bo może się zrobić nieprzyjemnie.

(2010/08/30 15:19)

u?ytkownik24522

Ja proponuję, żeby składka wynosiła 5.000 złotych. Zostaną sami karpiarze i kilku dupków z bogatymi tatusiami. Ja osobiście pojadę z kanistrem benzyny do ZG PZW i podpale im grajdoła jak wprowadzą tak drastyczna składkę. W ten sposób będziecie mieli spokój bo Ghostmir wszystko naprostuje i skończy sie pierdzenie w stołki.

Tysiąc złotych  - powiedział ktoś.......  Hehehe, to będzie ostatnia decyzja zapyziałego generała.

Ja słyszałem że składki mają wzrosnąć o 300 %, ale może to tylko plotka. Oby tak było, bo może się zrobić nieprzyjemnie.

Ci co płacili będą płacić, gorzej z młodzieżą - nie pomogą nerwy i żale , a wszystko pod dyktando unijne nasi niewiele tu mają do powiedzenia........ (2010/08/30 15:38)

u?ytkownik42354

srutututu - nie mają nic do powiedzenia bo nie chcą nic powiedzieć. Dziś taka moda, żeby niepopularne decyzje tłumaczyć wymogami unijnymi. Bzdura! Już tam beton dobrze kombinuje dla siebie. (2010/08/30 15:50)

u?ytkownik24522

Nie chcą się sprzeciwiać bo nie chcą stracić ciepło - płatnych stanowisk

A nie ma takiej kropli która by rozkruszyła ten beton.

ZG PZW I PZPN............ kto ich ruszy.....my? NIE............

(2010/08/30 15:55)

adler

Niestety to wszystko o klozet rozbić bo nawet jak będzie tez zafajdany tysiąc to ci co jeżdżą na ryby w kraje skandynawskie czy gdzie indziej , to i tak mają to w d...ie , za przeproszeniem . Niestety ale nie przybędzie wtedy OKAZÓW RYB , ani stanic wędkarskich z łodziami i całą infrastrukturą . Jeśli o mnie chodzi to nie wybulę nawet 500 zł. , bo będę to musiał robić kosztem rodziny , a fuchami  jak na razie dorabiam do kosztów utrzymania i na teraźniejsze jeszcze wędkowanie . Więc lepiej bez zbędnej pyskówki , paniki , TYLKO SPOKOJNIE PANOWIE !!!

Te kombinatory BETONOWE nas na pewno czytają i wypośrodkują wszystko zobaczycie .

(2010/08/30 17:32)

u?ytkownik42354

Adler, ja nawet 400 nie zapłacę. Będzie takich wielu którzy nie zapłacą. (2010/08/30 17:59)

adler

No i cześć , po Twojemu amen . Wtedy WĘDKARSTWO będzie dla ELIT , NOWOBOGACKICH ( bez obrazy , urazy dla co niektórych ) jak myślistwo . Wtedy będziemy ci w krajach trzeciego świata - ludzie slamsów . Tylko że oni chociaż wędkują ( czyt. łowią ryby ) i nikt nawet ich nie pyta o opłaty . Dobrze że niemają coś na wzór PZW . (2010/08/30 18:15)