Zaloguj się do konta

Zmiany w regulaminie ...

utworzono: 2009/06/02 15:32

....odniosę się tu do paradoksu w regulaminie , i zapisu w punkcie Zasady wędkowania , Wędkarzowi nie wolno 3.4 / j stosować sztucznego światła, służącego lokalizowaniu bądź_ zwabianiu ryb na stanowisko. Tak więc latarki nie ale sondy owszem Wiecej na... moim bloggu Poterzeba zmian prosze o propozycje i refleksje . [2009-06-02 15:32]

Temat rozpoczęty, więc dopisałem się w komentarzu-zawsze warto poruszać potrzeby zmian.Potrzeba zmian [2009-06-02 16:45]

SuperDario

Tej masz rację!! Sztucznego światła nie ale echosondy różnego kalibru to tak a jakie reklamy tego wielkie albo dużo mowy o zanieczyszczaniu wód a "karpiarze" walą wiadrami wszystkiego a na łamach czasopism o nich się pisze. Kasa się liczy i towar sprzedany i tyle. [2009-06-02 19:06]

rysiek38

tak jak wyżej kolega napisał co na topie i kręci biznes jest ok a reszta niebawem bedzie bee,zanęta tylko sklepowa no i noo kill... no i oczywiście płać :-|) [2009-06-02 19:40]

j)stosować sztucznego świata, służącego lokalizowaniu bądź wabieniu ryb na stanowisko,

No Panowie! A kto mi udowodni i w jaki sposób to uczyni, że lampa którą oświetlam sobie miejscówkę, lub latarka na czole, służą wabieniu ryb? Jakie to światło jest, które wabi ryby? Jest jakaś długość fali podana? Jest podana jakaś określona barwa? Nie - no przepraszam , ale skąd mam wiedzieć, że latarka której używam, albo lampa gazowa, to narzędzie do wabienia? A moze mam wędkować po ciemku? Może noktowizor se od USA Army kupię? Nie popadajmy w paranoję. Nikt Was nie ukarze za używanie latarki. [2009-06-02 19:48]

MAVER61

Jest to martwy przepis.Jak bawię się w ryby już 30lat nie spotkałem się z egzekwowaniem tego punktu w regulaminie,a poza tym do kontroli tego art.są odpowiednie i powołane służby państwowe i co i nic w nocy to nawet ze świecą ich nie znajdziesz.Do wykreślenia. [2009-06-02 20:00]

MAVER61

Jest to martwy przepis.Jak bawię się w ryby już 30lat nie spotkałem się z egzekwowaniem tego punktu w regulaminie,a poza tym do kontroli tego art.są odpowiednie i powołane służby państwowe i co i nic w nocy to nawet ze świecą ich nie znajdziesz.Do wykreślenia. [2009-06-02 20:00]

MAVER słusznie prawi, nawet sobie tym głowy nie zawracajmy. A ja tu podrzucę świnię i zapytam Was, co myślicie o............ SPINNINGOWYCH PRZYNĘTACH, które emitują sztuczne światło i na dodatek wydają dźwięki generowane elektronicznie? HE HE HE........ [2009-06-02 21:01]

ahaj1

...można jeszcze nieśmiało dodać, świetliki do spławików i na szczytówki...totalna bzdura. A przepraszam bardzo czy można wędkować pod latarnią..zdarza się że nabrzeża są oświetlone... [2009-06-02 21:21]

spines21

problem jest większy-a co z księżycem?
czasami zasuwa,że widniutko jak diabli-i wabi rybki tym świeceniem-co więc z tym zrobić?w pełni nie uchodzi? [2009-06-02 21:41]

macie panowie rację , lokalizatorem jest echosonda ale nasze oświetlenia do czapek itp. nie.użycie światła do lokalizacji ryb jedynie zastosujemy na łodzi zanużając peryskopową kombinację - tu o to chodzi, skupienie światła poniżej lustra wody w jednym miejscu (oświetlenie miejscówki) może wabić rybki ale tylko przy zachowaniu odpowiednich technicznych warunków. nasze światełka ,a nawet mocne latarki czy oświetlenie stanowiska napewno nie wabią potencjalnych rybek pdk [2009-06-02 21:57]

Zdzichu

Spines21, należy poczekać na zmianę fazy , na nów, ale wtedy ciemnica i znowu trzeba latarki.I tak źle i tak nie dobrze. Pozdro ... [2009-06-02 22:02]

Podobnie kombinuje wszystko to o rynek i zbyt sie rozbija . Takimi echosndami to na Regalicy w Szczecinie namieżali sumy i szarpali , pni drzewa i innych tam śmieci to mapy już mieli swoje , tak że pomyłek nie było . Niewiem jak teraz tam jest. [2009-06-02 23:42]

mydi

chorych przepisuw wtym kraju opur ale ten morze czlowieka ubawjc ludz umnie musi byc na lowisku oswietlona swiarlem stalym dobrze widocznym no i czy to mi slurzy do zwabiania ryb nie wspomne olatarkach czolowych wniosek jest jedennoktowizor na glowe [2009-06-03 00:06]

jurek

Wszystko idzie do przodu i się rozwija , tylko nie przestarzałe przepisy i nakazy ----- , nie tylko w wędkarstwie , ale prawie we wszystkich dziedzinach życia .Jurek PDK. [2009-06-03 11:23]

SuperDario

Generalnie nie wiem o co chodzi z tym światłem jak może wabić ryby ale byłem świadkiem jak przyjechał gościu autem stanął prostopadle do jeziora zapalił światła i tym sposobem oświetlał sobie spławiki na wodzie!!! Po[ pi ]us jakiś!!! [2009-06-03 19:08]

anders11

Echosonda nie służy do lokalizacji ryb , tylko do określania rodzaju dna na łowisku , głebokości i temperatury wody [2009-06-03 19:25]

rysiek38

a znając układ dna i jego rodzaj no i np temperature to już więcej jak połowa sukcesu tak że moim zdaniem to bardziej niesportowe ustrojtwo niż światło nawet w wodzie [2009-06-03 21:08]

I nareszcie !Walcze rysiek o ten element ,sportu i nik do tej pory nie brał tego pod uwage ! [2009-06-03 21:57]

Lampard97

Ja znam takiego kogoś co jeżdzi na zalew zegrzyński nie ma karty i łowi na 3 wędki a raz straż wodna po cichy przypłyneła i on dostał mandat 400zł [2009-06-04 09:40]

a gdyby by był obcokrajowcem i miał czasowe pozwolenie bez karty wedkarskiej jako nie swiadomy popełnianego czynu dostał by az pouczenie !
[2009-06-04 13:57]

jurek

Na tym Zalewie i połowie bez opłat i karty ---to policjanci powinni mu jeszcze zarekwirować wędki , gdyż popełnił przestępstwo , i przepadek ryb ,i popełnił aż trzy wykroczenia.........Jurek ............( przecież on okrada Nas wszystkich !!!!!!!!! ). [2009-06-05 11:03]

golo

pierwsze słysze ciekawe czy wczesniej mozna bylo :P ale narazie chyba niema wicej zmian w regulamine :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP ........ siema milego weekendu [2009-06-05 14:16]

sonar- badanie dna - ja was proszę! jesteście dorośli, czy macie po 5 lat? To kogo ja obserwuję nad wodą jak zapatrzeni w monitorek pokrzykują do siebie:
- Jasiu! tu! tu są! taaaaaaakie wielkie!!! tu dawaj! A mnie się ktoś o lampę ma czepić? LITOŚCI! [2009-06-05 15:17]

waldeczek651

Witam. Uważam, że aby zmienić regulamin to powinniśmy najpierw zmienić władze od góry. Dlaczego gro działaczy uważa, że funkcja jaką pełni należy się dożywotnie. Właśnie w tym roku mamy wybory i co pewnie pozostanie tak jak jest. Gdyby Ci ludzie słuchali głosów wędkarzy to nie było by takich durnych zapisów. Pozdrawiam [2009-06-07 12:09]