Zmiany i ulepszenia na wedkuje.pl

/ 778 odpowiedzi / 31 zdjęć
ryukon1975


Rozumie i w pełni spokoju czekam na przeprowadzenie kompletnej modernizacji. Ogólnie nowe wedkuje.pl mi się podoba a z czasem dojdę do tego aby w nim poruszać się szybko i sprawnie, ogólnie to już teraz idzie mi całkiem dobrze. (2015/07/03 13:24)

redakcja


Koleżanki i Koledzy, tak wygląda aktualny ranking aktywności Użytkowników wedkuje.pl oraz związana z nią symbolika (rybki). Krótkie pytanie - zmieniamy coś? A jeśli tak, to co zmieniamy? Będziemy wdzięczni za ciekawe podpowiedzi (2015/07/03 13:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Diablo


Pierwsza sprawa:
Jeżeli o mnie chodzi te punkty kupy się nie trzymaja i są do wyrzucenia. Nie trudno zauważyć że Weteranami II i III stopnia są zazwyczaj redaktorzy kół. Napiszą w roku kilkadziesiat wpisów jednozdaniowych w których informują o zawodach czy składają życzenia z każdej przypomnianej sobie okazji. W ten sposób robią tysiące punktów. W ich wpisach może nie być żadnej porady i żadnego opisu wyprawy i tak zazwyczaj jest. Kogo więc portal w ten sposób promuje? Są osoby które potrafią udzielać wielu porad na forum. Dzięki nim wiele osób szlifuje swoje zdolności i przeżywa niezapomniane chwile nad wodą łowiąc coraz to większe ryby za sprawą informacji zaczerpniętych z forum. A taka osoba która pomoże dziesiątkom czy setkom osób może mieć nadal niebieską rybkę i nazywać się "nowy" bo za to nie ma punktów.

Broń Boże nie atakuję tu redaktorów kół bo są również potrzebni. Nie zmienia to faktu że redaktor który tylko składa życzenia może się dumnie nazywać weteranem a osoba która pomogła dziesiątkom wędkarzy swoim wielkim doświadczeniem jest "nowym" . Cos tu jest nie tak.

Druga sprawa:
Dodam że w informacjach o punktach jest bałagan. Widnieje informacja że za założenie grupy jest 300 pkt. A grupy założyć nie można. Widnieje informacja że za każdego członka grupy dodawane są punkty. A wiele grup które były czynne przez około dwa lata, grup które mialy setki członków zostały przez Państwa skasowane bezpowrotnie.

To jak to jest z tymi grupami?

Trzecia sprawa
Punkty dumnie nazwane są bonusowymi ( bonus - to premia, korzyść) Jaką mają ludzie korzyść z tych punktów? Bo ja żadnej nie widzę. " Portal wedkuje.pl promuje aktywność wśród swoich użytkowników" jak portal promuje aktywność? Czy ktoś coś dostał za ta aktywność? Czy redaktorzy kół mający tysiące punktów coś otrzymali od redakcji? Chociazby podziękowanie? Dlaczego w ogóle Redakcja jest objęta tymi punktami?

Tak jak pisałem na wstępie to wszystko się kupy nie trzyma i albo potrzebuje gruntownej przeróbki łącznie z samą nazwą albo całkowitego zniesienia.

Zamiast tych punktów pod kazdym wpisem na blogu, na forum czy komentarzem powinien być przycisk "pomógł" a nad awatarem zamiast rybek licznik wyświetlający "pomógł 26 razy" Do by lepiej oddawało sytuację aktywności na portalu.

Zaznaczam że to nie jest krytykanctwo tylko próba zobrazowania rzeczywistości. Ciesze się że są zmiany i że jest nawiązany dialog z uzytkownikami bo tak powinno być od początku. (2015/07/03 14:15)

Haryyy5


tak jak pisałem ja dodałbym punkty za pomaganie czy podobne.

Tak by to moim zdaniem mogło wyglądać w stylu :

haryyy5
rybka rybka rybka (399 postów) - Aktywny III
Pomógł : 51 razy. (2015/07/03 14:18)

Haryyy5


muszę się też zgodzić z kolegą Diablo. Są osoby które w każdym temacie wrzucą swoje "popieram" , "sam próbuj a nie pytasz" czy po prostu jakiś zdanie nie koniecznie na temat i po krótkim czasie mają więcej postów niż użytkownicy którzy od lat pomagają, a ich posty to często prawdziwe wypracowania z których można by zrobić wpis na blogu a nie tylko odpowiedź na forum. Oprócz tego są różne gry i zabawy, w których można szybko nabić postów, nie wspominam już jak szybko lecą rybki osobom, które w każdym temacie muszą się z kimś pokłócić i potem walą post za postem. Także zgadzam się że te rybki przyznawane na obecnych zasadach niewiele wnoszą i trudno na ich podstawie ocenić kto jest zaangażowanym światłym użytkownikiem a kto nie znającym się na niczym pieniaczem.

Mogłoby być też tak że rybki i tytuły są przyznawane na ilość punktów pomocy. Wtedy nagroda (o ile można to tak nazwać) byłaby za jakość a nie za ilość wypowiedzi. (2015/07/03 14:26)

Artur z Ketrzyna


dodaję wpis na temat wędki spiningowej. wchidze w pokuj porady, zaznaczam wedki, i co widzę dalej?

Grupa tematyczna

To nzaczy spining dzielimy na: morski, ultra lekki, drop shot, troling. Inne nie istnieją, casting, klasyczny itd. (2015/07/03 16:29)

Artur z Ketrzyna


Fajnie że Redakcja dodała opcję ustawienia tytułowego zdjęcia.
ale u mnie ono nie działa.
Zaznaczyłem jako główne, nawet wykadrowałem. Ale coś jest nie tak na moim blogu widoczne jest inne zdjęcie, jak też nie widać jego przy otwartym wpisie.

Nie działa też opcja ocenienia sprzętu. Zaznaczam gwiazdki, dodaję i nic. (2015/07/03 17:00)

Piotr 100574


Czy możecie napisać komu jeszcze działa, a komu nie działa link do wizytówek,
jeśli nie działa to jaką macie przeglądarkę nazwa i wersja ... postaramy się zbadać problem!





mozilla firefox wersja chyba najnowsza bo się samo aktualizuje
nie mogę otwierać wklejonych linków w postach ani wchodzić w profile,mogę tylko otworzyć profil założyciela tematu (2015/07/03 17:16)

Piotr 100574


Fajnie że Redakcja dodała opcję ustawienia tytułowego zdjęcia.
ale u mnie ono nie działa.
Zaznaczyłem jako główne, nawet wykadrowałem. Ale coś jest nie tak na moim blogu widoczne jest inne zdjęcie, jak też nie widać jego przy otwartym wpisie.

Nie działa też opcja ocenienia sprzętu. Zaznaczam gwiazdki, dodaję i nic.




może niefotogeniczny jesteś:) (2015/07/03 17:18)

rysiek38


Ocena wartości komentu jak najbardziej logiczna ale sortowanie kolejności według tego wprowadza w błąd czytelników (właśnie mój koment do wpisu poprzedniego
ukazał się przed nim) - skąd następny czytający ma wiedzieć o co chodzi ... punkty są ok.ale jestem za chronologią komentarzy (2015/07/03 17:21)

Jakub Woś


Ocena wartości komentu jak najbardziej logiczna ale sortowanie kolejności według tego wprowadza w błąd czytelników (właśnie mój koment do wpisu poprzedniego
ukazał się przed nim) - skąd następny czytający ma wiedzieć o co chodzi ... punkty są ok.ale jestem za chronologią komentarzy



To sobie po najnowszych posortuj (2015/07/03 18:19)

Piotr 100574


muszę się też zgodzić z kolegą Diablo. Są osoby które w każdym temacie wrzucą swoje "popieram" , "sam próbuj a nie pytasz" czy po prostu jakiś zdanie nie koniecznie na temat i po krótkim czasie mają więcej postów niż użytkownicy którzy od lat pomagają, a ich posty to często prawdziwe wypracowania z których można by zrobić wpis na blogu a nie tylko odpowiedź na forum. Oprócz tego są różne gry i zabawy, w których można szybko nabić postów, nie wspominam już jak szybko lecą rybki osobom, które w każdym temacie muszą się z kimś pokłócić i potem walą post za postem. Także zgadzam się że te rybki przyznawane na obecnych zasadach niewiele wnoszą i trudno na ich podstawie ocenić kto jest zaangażowanym światłym użytkownikiem a kto nie znającym się na niczym pieniaczem.

Mogłoby być też tak że rybki i tytuły są przyznawane na ilość punktów pomocy. Wtedy nagroda (o ile można to tak nazwać) byłaby za jakość a nie za ilość wypowiedzi.




tu się mylisz bo za posty już wieki nie ma punktów :)jak się nie mylę to od 2011 roku (2015/07/03 21:19)

Artur z Ketrzyna


Koleżanki i Koledzy, tak wygląda aktualny ranking aktywności Użytkowników wedkuje.pl oraz związana z nią symbolika (rybki). Krótkie pytanie - zmieniamy coś? A jeśli tak, to co zmieniamy? Będziemy wdzięczni za ciekawe podpowiedzi

Myślę że jest ok.

Diablo wspomina o redaktorach, że umieszcza jakieś tam notki i mają punkty. Tak samo jest z innymi użytkownikami, którzy jakieś tam wpisy dadzą i jest git.

Da mnie te rybki to kwestia poglądowa. zwłaszcza jak widzę ze klega ma niebieską do 2 brązowych to świeży. ITD. Jak ma więcej, to znaczy ze już coś na blogu ma.
I tu myślę że nie ma za bardzo co zmieniać. Bo i punktacja jest dość czytelna i logiczna. (2015/07/03 22:20)

rysiek38


Koleżanki i Koledzy, tak wygląda aktualny ranking aktywności Użytkowników wedkuje.pl oraz związana z nią symbolika (rybki). Krótkie pytanie - zmieniamy coś? A jeśli tak, to co zmieniamy? Będziemy wdzięczni za ciekawe podpowiedzi

Myślę że jest ok.

Diablo wspomina o redaktorach, że umieszcza jakieś tam notki i mają punkty. Tak samo jest z innymi użytkownikami, którzy jakieś tam wpisy dadzą i jest git.

Da mnie te rybki to kwestia poglądowa. zwłaszcza jak widzę ze klega ma niebieską do 2 brązowych to świeży. ITD. Jak ma więcej, to znaczy ze już coś na blogu ma.
I tu myślę że nie ma za bardzo co zmieniać. Bo i punktacja jest dość czytelna i logiczna.

Tez bym rybki zostawił po staremu (2015/07/03 22:36)

u?ytkownik26223


Ja mam pytanie.Jak zarządzać swoimi grupami zamkniętymi?? czy coś takiego jak grupy dalej istnieje?? (2015/07/03 22:37)

zbynio 33


Wg mnie te rybki są najmniej ważne. Na początku zwracałem uwagę na te śledzie nad awatarem, ale zauważyłem, że one nic nie znaczą, a nieraz nowy ma znacznie większą wiedzę od weterana, bo to przede wszystkim o staż chodzi, a nie o obraz wiedzy jaka posiadacz 3 złotych śledzi ma. Diablo wspomniał o tym, że ktoś ma wystawiać nam ocenę np.  pomógł, ale kto ma o tym decydować? Np. Ja uważam, że pomogłem w wyborze wędki, czy jednym zdaniem w złowieniu ryby,a pytający uważa inaczej i upiera się że wędka z bazaru będzie lepsza.....(to samo z łapkami w gore).  Zastanówcie się zanim cokolwiek napiszecie. Po raz wtóry powtarzam, że te rybki obrazują starz, a nie wiedzę, a pomocy jakiej udzielilismy nie da się zmierzyć. Może jeszcze moja pocztę udostępnię bo pomagałem kolegom na pw i zawsze parę punkcików wpadnie:))). Jeszcze jednego nie rozumiem, dlaczego redakcja ma dziękować za pomoc innym? Może jeszcze jakieś nagrody dawać? :) Gadają na jednego, że pazerny,  a sami tacy sami. Jeśli o mnie chodzi to mogę mieć caly czas niebieską rybkę :))). Kariera na forum wedkuje, 3 złote śledzie :))))).Szanowna Redakcja zostawi tak jak było, tylko dołożył bym jeszcze platynową np.  "mega weteran" :), żeby zbieracze punktów mogli poszaleć... :) (2015/07/04 00:21)

Diablo


Wg mnie te rybki są najmniej ważne. Na początku zwracałem uwagę na te śledzie nad awatarem, ale zauważyłem, że one nic nie znaczą, a nieraz nowy ma znacznie większą wiedzę od weterana, bo to przede wszystkim o staż chodzi, a nie o obraz wiedzy jaka posiadacz 3 złotych śledzi ma. Diablo wspomniał o tym, że ktoś ma wystawiać nam ocenę np.  pomógł, ale kto ma o tym decydować? Np. Ja uważam, że pomogłem w wyborze wędki, czy jednym zdaniem w złowieniu ryby,a pytający uważa inaczej i upiera się że wędka z bazaru będzie lepsza.....(to samo z łapkami w gore).  Zastanówcie się zanim cokolwiek napiszecie. Po raz wtóry powtarzam, że te rybki obrazują starz, a nie wiedzę, a pomocy jakiej udzielilismy nie da się zmierzyć. Może jeszcze moja pocztę udostępnię bo pomagałem kolegom na pw i zawsze parę punkcików wpadnie:))). Jeszcze jednego nie rozumiem, dlaczego redakcja ma dziękować za pomoc innym? Może jeszcze jakieś nagrody dawać? :) Gadają na jednego, że pazerny,  a sami tacy sami. Jeśli o mnie chodzi to mogę mieć caly czas niebieską rybkę :))). Kariera na forum wedkuje, 3 złote śledzie :))))).Szanowna Redakcja zostawi tak jak było, tylko dołożył bym jeszcze platynową np.  "mega weteran" :), żeby zbieracze punktów mogli poszaleć... :)

Nie rozumiesz bo nie przeczytałeś tego co napisałem. Redakcja nazwała te punkty bonusowymi ( bonus - to premia, korzyść) Dalej pisze, że "Portal wedkuje.pl promuje aktywność wśród swoich użytkowników" Ja nie widze takiej promocji. Co niby jest tą promocją? Daleko w rzyci mam nagrody i te punkty. Jednak niech redakcja nazywa rzezy po imieniu. To są jakieś punkty świadczące o ilości wpisów na blogu lub stronie koła które w żaden sposób nie są nagradzane ani premiowane. Niech taką informacje napiszą a wszystko będzie w porządku, jasne i czytelne. (2015/07/04 00:47)

rysiek38


O co chodzi z tym nowotypem bloga ? odwiedziłem nowy wpis Artura z ket. i nie da się skomentować ani ocenić (2015/07/04 07:43)

zbynio 33


Diablo, ale nie redakcja, a Ty nazwałeś to bonusami domagając się nagrody. Sorry kolego :)). (2015/07/04 07:45)

Diablo


He he nie dość, że nie zadałeś sobie kilku sekund trudu żeby to sprawdzić to jeszcze pomawiasz mnie, że domagam się nagrody. Wejdź na główną stronę i zjedź na dół. Tam jest w kolumnie pomoc napisane pogrubioną czcionką "Punkty bonusowe. Dalej w treści powtórzone jest i znów pogrubione cyt; "Dlatego zbudowano specjalny system punktów bonusowych premiujących aktywnych użytkowników". Także nie ja to wymyśliłem a redakcja. I nie dla siebie się domagam a dla najaktywniejszych. Skoro napisali że będą premiować niech premiują. (2015/07/04 08:03)

zbynio 33



He he nie dość, że nie zadałeś sobie kilku sekund trudu żeby to sprawdzić to jeszcze pomawiasz mnie, że domagam się nagrody. Wejdź na główną stronę i zjedź na dół. Tam jest w kolumnie pomoc napisane pogrubioną czcionką "Punkty bonusowe. Dalej w treści powtórzone jest i znów pogrubione cyt; "Dlatego zbudowano specjalny system punktów bonusowych premiujących aktywnych użytkowników". Także nie ja to wymyśliłem a redakcja. I nie dla siebie się domagam a dla najaktywniejszych. Skoro napisali że będą premiować niech premiują.


A to przepraszam Cie najmocniej. Nigdy tego nie czytałem :). Każdy tak pisz, że niby nie dla siebie ;))))) i wychodzi na to, że miałem rację i tak psu na budę te punkty :). "Łapka w górę, łapka w dól dla mnie to jeden..." :))) (2015/07/04 09:25)

Diablo


Punkty psu na bude to fakt. O tym pisałem. Nieaktualne to cale info o nich. Jesli chodzi o premiowanie od redakcji. Mi jest zupełnie niepotrzebne. Sprzętu tez mam tyle ze 6 wędkarzy bym wyposażył. Tylko nie znoszę jak pisze sie jedno a robi drugie. (2015/07/04 10:10)

zbynio 33


Punkty psu na bude to fakt. O tym pisałem. Nieaktualne to cale info o nich. Jesli chodzi o premiowanie od redakcji. Mi jest zupełnie niepotrzebne. Sprzętu tez mam tyle ze 6 wędkarzy bym wyposażył. Tylko nie znoszę jak pisze sie jedno a robi drugie.


Dobra, dobra Diablo nie tłumacz się ;)))). Żartuję i niech będzie na Twoje/ trochę przesadziłem posadzają Cię o pazernosć, ale musisz przyznać, ze to różnie można odebrać :). Pozdrawiam serdecznie, a teraz czas na słoneczko zmykać :). (2015/07/04 10:19)

rysiek38


O co chodzi z tym nowotypem bloga ? odwiedziłem nowy wpis Artura z ket. i nie da się skomentować ani ocenić


ok .już się dało .DZIAŁA (2015/07/04 16:44)

pstrag222


dlaczego nie można wejsc na swojego bloga? (2015/07/04 20:13)