Zaloguj się do konta

Zmiany i ulepszenia na wedkuje.pl

utworzono: 2013/12/28 14:46
rysiek38

O co chodzi w tych "łapkach" z punktowaniem góra dól przy komentach na blogu ?

taka wersja "Lubie to" Jeżeli komentarz Ci się podoba to dajesz "łapkę w górę" a jak nie podoba "łapkę w dół"

A czy to ma wpływ na sumę punktów danej komentującej osoby ,czyli np. widzę Twój koment u kogoś na blogu i mi pasuje czyli się z nim zgadzam i daję punkcik?
[2015-07-02 23:39]

Jakub Woś

Wątpie.
[2015-07-02 23:41]

redakcja

Idea głosów "za" lub "przeciw" w komentarzach służy układaniu komentarzy od najbardziej wartościowych (najwięcej głosów "za") do najmniej (najwięcej głosów "przeciw"). Często pod artykułem pojawia się dużo komentarzy bez wartości a wśród nich ginie jeden lub kilka bardzo wartościowych. Od tej pory to społeczność decyduje co jest bardziej widoczne a co mniej. Analogicznie działają podpowiadane artykuły 1-5 widoczne po prawej stronie każdej wiadomości (artykułu) kolejność na liście związana jest z tym, który artykuł jest najchętniej czytany.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Redakcja [2015-07-03 09:35]

zbynio 33

Szanowna Redakcjo w niczym to nie przeszkadza i nie pomaga jeśli chodzi o artykuły, ale na forum danie np. łapki w górę , czy w dół dałoby szanse poparcia/skrytykowania wypowiedzi bardziej wstydliwym użytkownikom....:)))). Za chwilę  do tego dojdzie, że dwóch użytkowników napisze skrajne wypowiedzi, a reszta będzie dawać lajki :))))). Prosiłem przecież o konsultacje ze mną zanim wpadniecie na jakiś znowu wyśmienity pomysł!;)
P.S.
Rysiek olej punkty :))).

Edit: działa :))
[2015-07-03 10:08]

ryukon1975

Łapa w górę, łapa w dół dla nie to jeden... .  :) Jednak ogólnie podoba mi się że można wypowiedź ocenić oby tylko było robione to obiektywnie. Uciążliwe jest jednak dodawanie zdjęć do galerii na blogu. Po kliknięciu "dodaj zdjęcie z .." edytuję wybrana galerię i dodaję zdjęcie jednak za każdym razem jak to zrobię dodaje mi się kolejna nowa galeria bez nazwy którą następnie muszę usuwać bo miałbym tych "pustostanów" mnóstwo. Kolejna "wada" to po dodaniu zdjęcia z np. szczupakiem i zaznaczeniu gatunku w okienku ryba ta nie pojawia się zdjęciach gatunku szczupak, trzeba je edytować i po raz kolejny odznaczyć gatunek ponieważ za pierwszym razem nie wchodzi. [2015-07-03 10:24]

zbynio 33

Łapa w górę, łapa w dół dla nie to jeden... .  :) Jednak ogólnie podoba mi się że można wypowiedź ocenić oby tylko było robione to obiektywnie. Uciążliwe jest jednak dodawanie zdjęć do galerii na blogu. Po kliknięciu "dodaj zdjęcie z .." edytuję wybrana galerię i dodaję zdjęcie jednak za każdym razem jak to zrobię dodaje mi się kolejna nowa galeria bez nazwy którą następnie muszę usuwać bo miałbym tych "pustostanów" mnóstwo. Kolejna "wada" to po dodaniu zdjęcia z np. szczupakiem i zaznaczeniu gatunku w okienku ryba ta nie pojawia się zdjęciach gatunku szczupak, trzeba je edytować i po raz kolejny odznaczyć gatunek ponieważ za pierwszym razem nie wchodzi.

Redakcjo  nie pomagajcie Krzyśkowi! Stanowczo za dużo łowi i wstawia zdjęć, a tym samym psuje mi nerwy i reszcie użytkowników!!
[2015-07-03 10:38]

Haryyy5

Idea głosów "za" lub "przeciw" w komentarzach służy układaniu komentarzy od najbardziej wartościowych (najwięcej głosów "za") do najmniej (najwięcej głosów "przeciw"). Często pod artykułem pojawia się dużo komentarzy bez wartości a wśród nich ginie jeden lub kilka bardzo wartościowych. Od tej pory to społeczność decyduje co jest bardziej widoczne a co mniej. Analogicznie działają podpowiadane artykuły 1-5 widoczne po prawej stronie każdej wiadomości (artykułu) kolejność na liście związana jest z tym, który artykuł jest najchętniej czytany.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Redakcja

A dla mnie super ! Możnaby to samo zrobić na forum. tylko żeby była możliwość wyboru sortowania. Standardowo według chronologii a po kliknięciu gdzieś, według wartości punktowej. Bo nie wyobrażam sobie jakby domyślnie sortowało według punktów. Mogę sobie tylko wyobrazić bajzel jaki by się zrobił w temacie w którym nie chodzi stricte o poradę tylko bardziej o dyskusję na jakiś temat.  Coś jak w sklepach internetowych gdzie można wybrać - według popularności, nazwy, ceny rosnąco, ceny malejąco. Bardzo dobry pomysł. W końcu może, co nie którzy by zrozumieli co ludzie myślą o ich "mondrościach". Bo obecnie niestety dla początkującego wędkarza, który średnio orientuje się w temacie, to o ile inni forumowicze się nie wtrącą i kogoś nie poprą, to prawidłowa, merytoryczna odpowiedź kogoś kto na danej metodzie zjadł zęby jest tak samo wartościowo jak kogoś kto dwa razy był nad wodą i myśli że zjadł wszystkie rozumy a pisze bzdury. 
 Fajnie jakby też można było zdobywać jakieś punkty od innych użytkowników w ramach podziękowania za wartościowe porady itp. Ot taka pozytywna rywalizacja :) Tylko to raczej nie mogłoby być związane z tym jakie oceny mają kogoś posty na forum bo głupio by było jakby najwyższe oceny miały osoby lubiane i popularne a nie koniecznie znające się na rzeczy. [2015-07-03 10:38]

Jakub Woś

Dopiero teraz zauważyłem że nie ma rybek ( punktów) nad awatarami. To akurat bardzo dobra zmiana. Uważam podobnie jak Haryyy5 z tymi punktami za wartościowe porady od innych użytkowników [2015-07-03 10:47]

Haryyy5

No nasze rybki gromadzone w trudzie i znoju, niestety przepadły :( Jakaś analogia to tych prawdziwych z naszych wód :P

Jeszcze tak ode mnie - jak już jest ten pasek najnowsze na stronie głównej to fajnie jakby tez go wstawić na karcie -  forum. [2015-07-03 11:44]

JKarp

Moje komentarze do artykułów:
Column 'ocena' in field list is ambiguous

;-(((((((( [2015-07-03 12:18]

redakcja

>Ryukon75 - blogi również czeka modernizacja w tym formularz dodawania zdjęć.
>zbynio 33, Haryyy5 - co do "łapek" na forum to sprawa jest otwarta, bo jak zauważyli koledzy automatyczne sortowanie jak w komentarzach wprowadzi chaos, pomyślimy co da się zrobić
>Ras al Ghul - to przejściowe bo system rybek i punktów również będzie zmodernizowany, punkty się wciąż zbierają i zmieniają statusy
>Haryyy5 - będzie taki box na str. głównej forum [2015-07-03 12:30]

ryukon1975

Rozumie i w pełni spokoju czekam na przeprowadzenie kompletnej modernizacji. Ogólnie nowe wedkuje.pl mi się podoba a z czasem dojdę do tego aby w nim poruszać się szybko i sprawnie, ogólnie to już teraz idzie mi całkiem dobrze. [2015-07-03 13:24]

redakcja

Koleżanki i Koledzy, tak wygląda aktualny ranking aktywności Użytkowników wedkuje.pl oraz związana z nią symbolika (rybki). Krótkie pytanie - zmieniamy coś? A jeśli tak, to co zmieniamy? Będziemy wdzięczni za ciekawe podpowiedzi [2015-07-03 13:38]

Diablo

Pierwsza sprawa:
Jeżeli o mnie chodzi te punkty kupy się nie trzymaja i są do wyrzucenia. Nie trudno zauważyć że Weteranami II i III stopnia są zazwyczaj redaktorzy kół. Napiszą w roku kilkadziesiat wpisów jednozdaniowych w których informują o zawodach czy składają życzenia z każdej przypomnianej sobie okazji. W ten sposób robią tysiące punktów. W ich wpisach może nie być żadnej porady i żadnego opisu wyprawy i tak zazwyczaj jest. Kogo więc portal w ten sposób promuje? Są osoby które potrafią udzielać wielu porad na forum. Dzięki nim wiele osób szlifuje swoje zdolności i przeżywa niezapomniane chwile nad wodą łowiąc coraz to większe ryby za sprawą informacji zaczerpniętych z forum. A taka osoba która pomoże dziesiątkom czy setkom osób może mieć nadal niebieską rybkę i nazywać się "nowy" bo za to nie ma punktów.

Broń Boże nie atakuję tu redaktorów kół bo są również potrzebni. Nie zmienia to faktu że redaktor który tylko składa życzenia może się dumnie nazywać weteranem a osoba która pomogła dziesiątkom wędkarzy swoim wielkim doświadczeniem jest "nowym" . Cos tu jest nie tak.

Druga sprawa:
Dodam że w informacjach o punktach jest bałagan. Widnieje informacja że za założenie grupy jest 300 pkt. A grupy założyć nie można. Widnieje informacja że za każdego członka grupy dodawane są punkty. A wiele grup które były czynne przez około dwa lata, grup które mialy setki członków zostały przez Państwa skasowane bezpowrotnie.

To jak to jest z tymi grupami?

Trzecia sprawa
Punkty dumnie nazwane są bonusowymi ( bonus - to premia, korzyść) Jaką mają ludzie korzyść z tych punktów? Bo ja żadnej nie widzę. " Portal wedkuje.pl promuje aktywność wśród swoich użytkowników" jak portal promuje aktywność? Czy ktoś coś dostał za ta aktywność? Czy redaktorzy kół mający tysiące punktów coś otrzymali od redakcji? Chociazby podziękowanie? Dlaczego w ogóle Redakcja jest objęta tymi punktami?

Tak jak pisałem na wstępie to wszystko się kupy nie trzyma i albo potrzebuje gruntownej przeróbki łącznie z samą nazwą albo całkowitego zniesienia.

Zamiast tych punktów pod kazdym wpisem na blogu, na forum czy komentarzem powinien być przycisk "pomógł" a nad awatarem zamiast rybek licznik wyświetlający "pomógł 26 razy" Do by lepiej oddawało sytuację aktywności na portalu.

Zaznaczam że to nie jest krytykanctwo tylko próba zobrazowania rzeczywistości. Ciesze się że są zmiany i że jest nawiązany dialog z uzytkownikami bo tak powinno być od początku. [2015-07-03 14:15]

Haryyy5

tak jak pisałem ja dodałbym punkty za pomaganie czy podobne.

Tak by to moim zdaniem mogło wyglądać w stylu :

haryyy5
rybka rybka rybka (399 postów) - Aktywny III

Haryyy5

muszę się też zgodzić z kolegą Diablo. Są osoby które w każdym temacie wrzucą swoje "popieram" , "sam próbuj a nie pytasz" czy po prostu jakiś zdanie nie koniecznie na temat i po krótkim czasie mają więcej postów niż użytkownicy którzy od lat pomagają, a ich posty to często prawdziwe wypracowania z których można by zrobić wpis na blogu a nie tylko odpowiedź na forum. Oprócz tego są różne gry i zabawy, w których można szybko nabić postów, nie wspominam już jak szybko lecą rybki osobom, które w każdym temacie muszą się z kimś pokłócić i potem walą post za postem. Także zgadzam się że te rybki przyznawane na obecnych zasadach niewiele wnoszą i trudno na ich podstawie ocenić kto jest zaangażowanym światłym użytkownikiem a kto nie znającym się na niczym pieniaczem.

Mogłoby być też tak że rybki i tytuły są przyznawane na ilość punktów pomocy. Wtedy nagroda (o ile można to tak nazwać) byłaby za jakość a nie za ilość wypowiedzi. [2015-07-03 14:26]

Artur z Ketrzyna

dodaję wpis na temat wędki spiningowej. wchidze w pokuj porady, zaznaczam wedki, i co widzę dalej?

Grupa tematyczna

To nzaczy spining dzielimy na: morski, ultra lekki, drop shot, troling. Inne nie istnieją, casting, klasyczny itd.
[2015-07-03 16:29]

Artur z Ketrzyna

Fajnie że Redakcja dodała opcję ustawienia tytułowego zdjęcia.
ale u mnie ono nie działa.
Zaznaczyłem jako główne, nawet wykadrowałem. Ale coś jest nie tak na moim blogu widoczne jest inne zdjęcie, jak też nie widać jego przy otwartym wpisie.

Nie działa też opcja ocenienia sprzętu. Zaznaczam gwiazdki, dodaję i nic.
[2015-07-03 17:00]

Piotr 100574

Czy możecie napisać komu jeszcze działa, a komu nie działa link do wizytówek,
jeśli nie działa to jaką macie przeglądarkę nazwa i wersja ... postaramy się zbadać problem!

mozilla firefox wersja chyba najnowsza bo się samo aktualizuje
nie mogę otwierać wklejonych linków w postach ani wchodzić w profile,mogę tylko otworzyć profil założyciela tematu
[2015-07-03 17:16]

Piotr 100574

Fajnie że Redakcja dodała opcję ustawienia tytułowego zdjęcia.
ale u mnie ono nie działa.
Zaznaczyłem jako główne, nawet wykadrowałem. Ale coś jest nie tak na moim blogu widoczne jest inne zdjęcie, jak też nie widać jego przy otwartym wpisie.

Nie działa też opcja ocenienia sprzętu. Zaznaczam gwiazdki, dodaję i nic.

może niefotogeniczny jesteś:)
[2015-07-03 17:18]

rysiek38

Ocena wartości komentu jak najbardziej logiczna ale sortowanie kolejności według tego wprowadza w błąd czytelników (właśnie mój koment do wpisu poprzedniego
ukazał się przed nim) - skąd następny czytający ma wiedzieć o co chodzi ... punkty są ok.ale jestem za chronologią komentarzy [2015-07-03 17:21]

Jakub Woś

Ocena wartości komentu jak najbardziej logiczna ale sortowanie kolejności według tego wprowadza w błąd czytelników (właśnie mój koment do wpisu poprzedniego
ukazał się przed nim) - skąd następny czytający ma wiedzieć o co chodzi ... punkty są ok.ale jestem za chronologią komentarzy

To sobie po najnowszych posortuj
[2015-07-03 18:19]

Piotr 100574

muszę się też zgodzić z kolegą Diablo. Są osoby które w każdym temacie wrzucą swoje "popieram" , "sam próbuj a nie pytasz" czy po prostu jakiś zdanie nie koniecznie na temat i po krótkim czasie mają więcej postów niż użytkownicy którzy od lat pomagają, a ich posty to często prawdziwe wypracowania z których można by zrobić wpis na blogu a nie tylko odpowiedź na forum. Oprócz tego są różne gry i zabawy, w których można szybko nabić postów, nie wspominam już jak szybko lecą rybki osobom, które w każdym temacie muszą się z kimś pokłócić i potem walą post za postem. Także zgadzam się że te rybki przyznawane na obecnych zasadach niewiele wnoszą i trudno na ich podstawie ocenić kto jest zaangażowanym światłym użytkownikiem a kto nie znającym się na niczym pieniaczem.

Mogłoby być też tak że rybki i tytuły są przyznawane na ilość punktów pomocy. Wtedy nagroda (o ile można to tak nazwać) byłaby za jakość a nie za ilość wypowiedzi.

tu się mylisz bo za posty już wieki nie ma punktów :)jak się nie mylę to od 2011 roku
[2015-07-03 21:19]

Artur z Ketrzyna

Koleżanki i Koledzy, tak wygląda aktualny ranking aktywności Użytkowników wedkuje.pl oraz związana z nią symbolika (rybki). Krótkie pytanie - zmieniamy coś? A jeśli tak, to co zmieniamy? Będziemy wdzięczni za ciekawe podpowiedzi

Myślę że jest ok.

Diablo wspomina o redaktorach, że umieszcza jakieś tam notki i mają punkty. Tak samo jest z innymi użytkownikami, którzy jakieś tam wpisy dadzą i jest git.

Da mnie te rybki to kwestia poglądowa. zwłaszcza jak widzę ze klega ma niebieską do 2 brązowych to świeży. ITD. Jak ma więcej, to znaczy ze już coś na blogu ma.
I tu myślę że nie ma za bardzo co zmieniać. Bo i punktacja jest dość czytelna i logiczna.
[2015-07-03 22:20]

rysiek38

Koleżanki i Koledzy, tak wygląda aktualny ranking aktywności Użytkowników wedkuje.pl oraz związana z nią symbolika (rybki). Krótkie pytanie - zmieniamy coś? A jeśli tak, to co zmieniamy? Będziemy wdzięczni za ciekawe podpowiedzi

Myślę że jest ok.

Diablo wspomina o redaktorach, że umieszcza jakieś tam notki i mają punkty. Tak samo jest z innymi użytkownikami, którzy jakieś tam wpisy dadzą i jest git.

Da mnie te rybki to kwestia poglądowa. zwłaszcza jak widzę ze klega ma niebieską do 2 brązowych to świeży. ITD. Jak ma więcej, to znaczy ze już coś na blogu ma.
I tu myślę że nie ma za bardzo co zmieniać. Bo i punktacja jest dość czytelna i logiczna.

Tez bym rybki zostawił po staremu
[2015-07-03 22:36]