Zaloguj się do konta

Zmiana wędki

utworzono: 2016/12/05 18:41
zbyszekrzepka

Witam wszystkich.Mam pytanie odnośnie zmiany kija spiningowego,posiadam Ryobi 2.75 z c,w, 10-40 lecz kij ma już 18lat.Czy jest sens wymienić kij na nowy?wizualnie wygląda jak wyciągnięty z pokrowca.Pozdrawiam. [2016-12-05 18:41]

Jakub Woś

Zbyszek to pytanie powinienieś chyba sobie zadać. Jeśli dobrze Ci się nim łowi to nie widzę sensu zmiany. Jeśli jednak coś z nim jest nie tak, szukasz czegoś nowego czy chcialbyś coś zmienic to kupuj nowy. [2016-12-05 19:17]

kedzio

Mam autko w wieku 11 lat. Mam kasę, żeby kupić nowe. Ale jest sentyment, zaufanie, kawał historii, zżycie, i zwykła miłość do czegoś, co nigdy mnie nie zawiodło. Kupię nowy wózek i mogę z nim non stop siedzieć w serwisie - rezultatat... nie zamięnię "ZOŚKI" na nic innego, choćby było ze złota.

  [2016-12-05 20:43]

zbyszekrzepka

Łowi się fajnie tylko wydaje mi się że chyba swoje właściwości  pomału stracił,mimo że też Zośka hahaha i trochę już swoje zrobił,zima będzie na przemyślenia,dzięki. [2016-12-05 21:08]

LeoAmator

A co kij mógł stracić z właściwości ,może przelotki trzeba zmienić. [2016-12-05 21:39]

zbyszekrzepka

Przelotki są w świetnym stanie dwu stopkowe ale kij się zrobił jak gdyby miększy,parabola kija się zmieniła ze szczytowej do prawie połowy kija
  [2016-12-05 21:54]

SlawekNikt

Przelotki są w świetnym stanie dwu stopkowe ale kij się zrobił jak gdyby miększy,parabola kija się zmieniła ze szczytowej do prawie połowy kija
Nie sądzę, aby tak się właściwości wędziska zminieniły jak opisujesz powyżej aczkolwiek nie miałem go w ręku, ani 18 lat temu, ani teraz.
Bardziej prawdopodobne jest to, że to Ty zmieniłeś preferencje. Pozostaje Ci zakupić wędzisko o typowo szczytowej akcji.
  [2016-12-06 16:02]

LeoAmator

Lub przystosowanie do wędkowania kija od szczotki ;-) [2016-12-06 17:43]

Kacper z Belchatowa

takie coś jest możliwe ale chyba tylko wtedy, gdy kij jest pękniety wzdłuż blanku, mozna to sprawdzić wizualnie, wyginając kij pod obciążeniem w miejsc pęknięcia kij zrobi się nieznacznie grubszy niż w miejscach gdzie blank wędziska nie jest uszkodzony [2016-12-06 19:44]

zbyszekrzepka

Jest to tak czy inaczej że włókno węglowe  raczej wieczne nie jest.Tym bardziej kij od szczotki.Oczywiście że mogą powstać mikro pęknięcia po iluś tysiącach rzutów ale wizualnie tego nie widać.Na koniec dodam że dziś kilka kijów o tych samych paramentach co mój sprawdzałem różnych marek i jest to duża różnica.Myślę też że sama budowa blanków jest dużo inna niż powiedzmy 20 lat temu.


































  [2016-12-06 21:35]

Kafarek

Kup inny kije bo ten już swoje przeszedł a to ze miękki się robi tzn ze materiał się już osłabił z takich czy innych powodów. Ten zostaw sobie jako awaryjny albo do ,,ciężkie pracy\" [2017-01-14 15:52]