Zaloguj się do konta

Zmiana czasu

utworzono: 2013/10/26 19:12
zbynio 33

Ta zmiana czasu to idiotyzm i tyle. Jak ktoś pracuje na jedna zmianę to mu to tylko bardziej psuje czas. No i na zużycie energii elektrycznej ma wpływ. Bo po pracy do domu i raza ciemno. No i światło pal i w domu siedź bo za oknem mimo takiej i takiej godziny noc panuje!

A kolega to dalej nie potrafi pojąć że czas zimowy jest naturalnym czasem i gdyby nie był zmieniany to właśnie taki byłby przez cały rok? Zmiana od normy następuje w porze letniej po to by jasno nie robiło się o 2:00 bo każdy obywatel który ma do pracy na 7:00, 8:00, czy 9:00 (a takich jest najwięcej) nie przesypiał połowy dnia. Ja mając do pracy na 9:00 się smacznie do 7:30. w momencie gdyby widno latem robiło się po godzinie 2:00 przesypiał bym ponad 5 godzin. Czy to jest takie niepojęte?

a kolega to straszne rzeczy opowiada. ile tu się człowiek nadowiaduje. proponuję koledze budzić się o 2:00 i wykorzystać cały dzień, a w nocy spać. miałby kolega jednakowo całym rokiem. lub przyjąć czas letni. jak kolega potrzebuje wrażeń związanych ze zmianą czasu to może sobie budzik przestawiać codziennie, czy co jakiś czas.

a po co skoro jest dobrze tak jak jest? Mi się tam podoba taka zmiana czasu jak obecnie. Ale idąc tokiem rozumowania kolegi to ja mogę zaproponować wszystkim niezadowolonym zmianami czasu aby nie przestawiali godziny tylko pozostawiali sobie czas zimowy przez cały rok:)

tok rozumowania jest dobry dla obu stron:) pozdro
[2013-10-30 10:16]

rysiek38

A ja przekornie- wolałbym cały czas czas letni (mimo że zimowy to ten prawdziwy)ale miałbym przynajmniej szanse wyskoczyć choćby na godzinę po robocie przez miesiąc dłużej ze spinem a niestety na śląsku większość łowisk od switu do zmierzchu a karte płacimy za cały rok-
[2013-10-30 19:05]

ryukon1975

Bardziej od zmiany czy niezmienności czasu ucieszyła mnie dziś zmiana pogody. Cały dzień padało, marnie i słabo ale zawsze się liczy bo deszczu nie widziałem od bardzo, bardzo dawna. [2013-10-30 19:10]

rysiek38

I jeszcze może szansa na jakies grzybki dzięki temu będzie :-)
[2013-10-30 19:34]

zbynio 33

Bardziej od zmiany czy niezmienności czasu ucieszyła mnie dziś zmiana pogody. Cały dzień padało, marnie i słabo ale zawsze się liczy bo deszczu nie widziałem od bardzo, bardzo dawna.


u nas wręcz odwrotnie. we wrześniu lało, że aż modliłem się o słońce. a w październiku popadywało, także nie jest źle.:)
[2013-10-30 19:35]

ryukon1975

U mnie deszczu nie ma praktycznie od połowy lipca a to co spadło dziś to tylko symboliczna kropla w morzu potrzeb. Była przyducha i wszystko co najgorsze, chyba jeszcze tylko mroźna zima może dobić resztki ryb w płytkiej wodzie jaka obecnie wszędzie w okolicy jest. [2013-10-30 19:43]

zbynio 33

to sobie nie połowiłeś za bardzo. pewnie rybki bardziej myślą o przeżyciu niż o jedzonku. u mnie na rzece też w lato słabo było z wodą. poziom spadł miejscami do kostek, ale teraz w normie.
[2013-10-30 19:50]

ryukon1975

Łowiłem bardzo dobrze do połowy lipca, słabiej od połowy lipca do końca miesiąca a od początku sierpnia tragicznie. [2013-10-30 20:11]

cinek123

U mnie deszczu nie ma praktycznie od połowy lipca a to co spadło dziś to tylko symboliczna kropla w morzu potrzeb. Była przyducha i wszystko co najgorsze, chyba jeszcze tylko mroźna zima może dobić resztki ryb w płytkiej wodzie jaka obecnie wszędzie w okolicy jest.


U nas to samo. Takiej suszy to przez 30 lat życia nie miałem. Na jesień raz tylko padało a w lecie wcale. Nie jest ciekawie i się nie zapowiada. Gdzie ten deszcz??
[2013-10-30 20:38]

ryukon1975

A pier...le to wszystko, przyjdzie czas że się odkuje.:) [2013-10-30 21:20]

cinek123

A pier...le to wszystko, przyjdzie czas że się odkuje.:)


A ja nie mogę tak jak Ty. Ogrodnictwo i szkółkarstwo ma po dupie drugi rok. A o rybach nie wspomnę. Niedługo Sahara się zrobi u nas jak już i mało brakuje.
[2013-10-30 21:29]

ryukon1975

Niestety takie rzeczy to nie zabawa jak wędkarstwo a człowiek nic nie może zmienić niestety w tych sprawach. [2013-10-30 21:42]