Zaloguj się do konta

Zmiana czasu

utworzono: 2013/10/26 19:12

no to pozostawmy cały czas czas letni.co jak co ale Rosja nie jest dla mnie wzorem ale rezygnacja z ich strony ze zmian czasu to akurat warte przemyślenia i zastosowania

Pozostawiając czas letni przez cały rok też nie jest optymalnie bo ludzie jeżdżący zimą do pracy na 7:00 musieliby robić to po ciemku co też niesie za sobą koszty z oświetleniem a ponadto zwiększyłoby to ryzyko wypadków na drogach. Przypomnijmy, że zimą i tak są trudne warunki drogowe: mgła, śnieg itp.
[2013-10-27 13:43]

kedzio

Oprócz rozregulowania zegara biologicznego populacji nie widzę żadnych korzyści. Mądrzejsze kraje rezygnują z tych pierdół. [2013-10-27 14:33]

Jakub Woś

Oprócz rozregulowania zegara biologicznego populacji nie widzę żadnych korzyści. Mądrzejsze kraje rezygnują z tych pierdół.

Mądrzejsze kraje czyli jakie? Afrykańskie? Bo praktycznie cała Europa stosuje zmianę czasu.
Oprócz tego że dzięki zmianie czasu na zimowy w zimie mamy okazję choć przez chwilę zobaczyć słońce ( dotyczy osób pracujących) a w lecie nie przesypiamy połowy dnia. Do tego dochodzi oszczędność pradu. Jak wykazuja badania jest mniej wypadków samochodowych, mniej włamań, gwałtów, mniej ludzi popada w depresję.

Może przeciwnicy zmiany czasu podadzą choć jeden argument? Czy tylko będą sypać powiedzonkami że "zmiana czasu jest potrzebna jak ...majtki"
[2013-10-27 14:54]

lynx

jak bez sensu?? ja jestem za tym, żeby codziennie godzinkę przesuwać. to codziennie bym się wysypiał.:)
p.s. zgadzam się z wami koledzy.

Dam ci lepsza radę. Co masz zrobić dzisiaj zrób pojutrze a będziesz miał dwa dni wolnego i wtedy możesz się wyspać.
[2013-10-27 17:15]

lynx

no to pozostawmy cały czas czas letni.co jak co ale Rosja nie jest dla mnie wzorem ale rezygnacja z ich strony ze zmian czasu to akurat warte przemyślenia i zastosowania

Pozostawiając czas letni przez cały rok też nie jest optymalnie bo ludzie jeżdżący zimą do pracy na 7:00 musieliby robić to po ciemku co też niesie za sobą koszty z oświetleniem a ponadto zwiększyłoby to ryzyko wypadków na drogach. Przypomnijmy, że zimą i tak są trudne warunki drogowe: mgła, śnieg itp.

To zimą są złe warunki drogowe, śnieg plucha itp. W takim razie jak było przed zmianą czasu.Nie dajmy się zwariowac.
[2013-10-27 17:21]

lynx

Oprócz rozregulowania zegara biologicznego populacji nie widzę żadnych korzyści. Mądrzejsze kraje rezygnują z tych pierdół.

Mądrzejsze kraje czyli jakie? Afrykańskie? Bo praktycznie cała Europa stosuje zmianę czasu.
Oprócz tego że dzięki zmianie czasu na zimowy w zimie mamy okazję choć przez chwilę zobaczyć słońce ( dotyczy osób pracujących) a w lecie nie przesypiamy połowy dnia. Do tego dochodzi oszczędność pradu. Jak wykazuja badania jest mniej wypadków samochodowych, mniej włamań, gwałtów, mniej ludzi popada w depresję.

Może przeciwnicy zmiany czasu podadzą choć jeden argument? Czy tylko będą sypać powiedzonkami że "zmiana czasu jest potrzebna jak ...majtki"

Skąd masz te dane, z TV? Jakby podali, że jest odwrotnie to też byś się z tym zgadzał?
[2013-10-27 17:22]

Jakub Woś

Skąd masz te dane, z TV? Jakby podali, że jest odwrotnie to też byś się z tym zgadzał?

Najlepiej nie zgodzić się i nie podać argumentu.
[2013-10-27 17:31]

cinek123

A po co przesypiać i tak krótkie życie. Wstaje 3 rano i do 24 na rybkach. 3 godziny spania w środku nocy i wystarcza.
[2013-10-27 17:56]

CZzesio

Cześć :) Jeśli o mnie chodzi ,to wolał bym  przez cały rok mieć czas letni .A to na przykład z tego względu ,że po prostu szkoda mi dnia. Cóż mi przyjdzie z tego ,że teoretycznie pośpię godzinkę dłużej (?)  jak popołudniu już ściemnia się o 16-tej , to pracując w pomieszczeniu zamkniętym  przez całą zimę za wyjątkiem weekendów nie mam szansy na zobaczenie  słońca a nawet błękitnego nieba.
A oszczędności energii w dobie oświetlenia neonowego czy ledowego są minimalne jeśli w ogóle są .
[2013-10-27 18:18]

kedzio

Na ponad 200 państw istniejących, jedynie 70 stosuje zmiany czasu. Co za różnica, czy więcej prądu zużywa się z rana, czy z wieczora?! Kiedyś ( drzewiej) mogło to mieć jakieś znaczenie ekonomiczne, ale teraz?!

Teraz oświetlenie na drogach jest sterowane zmierzchowo, przez fotoelement. Kiedyś tego nie było.

Większość dużych zakładów produkcyjnych pracuje w ruchu ciągłym, co w oczywisty sposób wymusza zużywanie energii elektrycznej do oświetlenia tak rano, jak wieczorem.

Kiedyś nie było neonów, reklam, bilbordów, a teraz świecą w piz*u non stop.

Ludzie chodzili spać z kurami i z kurami wstawali, to znaczy o zmierzchu kładli się, a o świcie wstawali. Teraz nie ma różnicy, bo światło elektryczne pozwala nam wydłużyć dzień. Teraz są telewizory, komputery... w efekcie nikt nie chodzi spać o 19.00.

Nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego zmian czasu na letni lub zimowy, bo zmieniły się realia życia ludzkości.

jedyne, co mamy ze zmian czasu, to wprowadzenie czasowego chaosu, błędy systemów informatycznych, rozregulowanie zegara biologicznego człowieka, ujemny wpływ na samopoczucie, wypoczynek, rytm dnia.

Pitolenie o wypadkach, o gwałtach, o przestępstwach jest tylko drętwą gadką niepopartą żadnymi dowodami. Tak samo można okraść kiosk wieczorem, jak i nad ranem, że o gwałcie nie wspomnę. To ludzie decydują, kiedy im wygodniej opierdzielić CPN.

Tak więc drodzy ludkowie, po co komu te pierdy?! Wolę się budzić regularnie do roboty, zamiast przyzwyczajać się przez 3 tygodnie do zmiany czasu, który za chwile znów się zmieni.

Ave!

[2013-10-27 19:19]

kedzio

PS: Co do tego słońca... to miał być taki joke?!   :) [2013-10-27 19:20]

yba

W realiach dnia dzisiejszego zmiana czasu nie ma najmniejszego sensu.

Ma sens i to wielki , nie lubię kiedy robi się ciemno , zbyt wcześnie. [2013-10-27 19:26]

kedzio

Można też powiedzieć, że robi się jasno zbyt późno. Jak wlał tak wylał. Więc po co to g* komu? 130 krajów żyje bez zmian czasu.  [2013-10-27 19:36]

Robson86

Witam. jak dla mnie lipa.. wyjdę jutro z roboty o godz 10 rano.. bo mam na 2 w nocy, pół godzimki i nad wodę, przed zmianą czasu byłoby widno do 17:30 mniej więcej  a po zmianie.. 16 i do domu.. 5 godzin i do domu:-(.... marnotrawienie takiej pogody przez przedwczesny zachód słońca... jak dla mnie lipa totalna...
Pozdrawiam. [2013-10-27 20:25]

zbynio 33

jak bez sensu?? ja jestem za tym, żeby codziennie godzinkę przesuwać. to codziennie bym się wysypiał.:)
p.s. zgadzam się z wami koledzy.

Dam ci lepsza radę. Co masz zrobić dzisiaj zrób pojutrze a będziesz miał dwa dni wolnego i wtedy możesz się wyspać.

to jest dobra rada :))
[2013-10-27 20:26]

zbynio 33

Cześć Zbynio kol. ma racje - zmiana czasu jest konieczna by był temat do dyskusji :-)

witam:)
[2013-10-27 20:38]

rysiek38

a ci co sa za to powinni zapisac się do pisu :-)
[2013-10-27 21:06]

a ci co przeciw do PO
[2013-10-27 21:33]

niutek40

a ci co przeciw do PO

A jak ktoś Tuska nie lubi, to już tylko pozostaje SLD. [2013-10-27 21:43]

rysiek38

Tylko jakos tych przeciwników jest 5 razy więcej a podobno kiedys norma był ogół a nie margines jak mawiał Smoleń
[2013-10-27 22:04]

Jakub Woś

Tylko jakos tych przeciwników jest 5 razy więcej a podobno kiedys norma był ogół a nie margines jak mawiał Smoleń

Może tutaj na portalu tak. Gdyby w Polsce czy w Europie było 5 razy więcej już dawno mielibyśmy tylko czas letni. Ale jak dotychczas nic się nie zmieniło.
[2013-10-27 22:20]

Nie wiem co mawiał Smoleń ale wiem że dla zdumiewającej większości ludzi pracujących w stałych godzinach 8-16 czy 9-17 to zmiana czasu ma wiele sensu.
[2013-10-27 22:46]

CZzesio

Chciał bym się mylić ,ale o ile dobrze pamiętam to "orginalnym" czasem w 1977 był czas obecny -zimowy ...niestety
.
[2013-10-27 22:47]

zbynio 33

Nie wiem co mawiał Smoleń ale wiem że dla zdumiewającej większości ludzi pracujących w stałych godzinach 8-16 czy 9-17 to zmiana czasu ma wiele sensu.

jakiego sensu w dzisiejszych czasach? czas świeczek minął. to jest tylko godzina. a co z tymi co pracują od 7-15??? może dwie godziny przesunąć?
[2013-10-27 23:45]

cinek123

jakiego sensu w dzisiejszych czasach? czas świeczek minął. to jest tylko godzina. a co z tymi co pracują od 7-15??? może dwie godziny przesunąć?

Praca jest dobra dla tych którzy nie wędkują. A poza tym pracuj w nocy a dzień będziesz miał wolny.
[2013-10-27 23:50]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia