Zmiana statutu PZW - wykreślamy rybactwo?

/ 38 odpowiedzi
Sith

Szanowne koleżanki i koledzy . Redakcja opublikowala petycję w sprawie Zmian !!!! Statutu PZW. Podpisałem ich wiele tą też podpisałem bo nie robić Nic to godzić się na to zło . ,,Kliknięcie " w klawisz nic nie kosztuje ale może Tym razem przyniesie jakąśÂ korzyść . (...)
Chętnie kliknę po raz kolejny, tylko gdzie ten przycisk, w który mam kliknąć???
(2021/02/09 13:16)

sekretarz1

W propozycji zmian Statutu (ankieta) jest mowa o kadencyjności. Pytanie czy dotyczy to zarządów każdego szczebla. W kołach bywa tak, że koledzy wolą wędkować a nie pracować na rzecz wędkarzy. Na walnych wyborczych czasem trudno skompletować kandydatów do zarządu i organów koła. Kadencyjność statutowa może doprowadzić w takim przypadku do rozwiązania koła co zmusi jego członków do poszukiwań innych kół, niejednokrotnie oddalonych od miejsc zamieszkania lub rezygnacji z przynależności związkowej, a więc do zjawiska niekorzystnego dla nas samych. (2021/02/11 13:31)

redakcja

Spodziewamy się raczej odwrotnego zjawiska. Obecnie mało ludzi jest zainteresowanych aktywnością na rzecz PZW z powodu tego, że struktura jest praktycznie niezmienna od wielu lat. Kadencyjność spowoduje, że wiele młodych osób będzie miało szansę realnie wykazać się na szczeblach okręgów i ZG. Takie osoby pociągną za sobą kolejnych chętnych w kołach - nie da się wejść do ZG bez przejścia drogi od delegata koła. Jeśli natomiast są koła, w których nikt nie chce działać to czemu mają fikcyjnie trwać i służyć utrwalaniu wieloletnich władz w okręgu lub ZG? Już dawno koła słabe powinny zostać rozwiązane z korzyścią dla kół silniejszych z aktywnymi władzami. Obecnie tak sie nie dzieje bo dzięki tym kołom obecne zarządy okręgów utrzymują władzę od wielu lat. Najwyższy czas to zmienić. (2021/02/19 12:51)

Julian

Szanowna redakcjo . A może dobrym rozwiązaniem by było wprowadzenie kadencyjności w zależności od zajmowanego stanowiska np. ZG - dwie kadencje , ZO - i tu powstaje dylemat jeśli zakładamy że będą okręgi . Bo może dojść do sytuacji gdy jeden punkt reformy będzie przeczył drugiemu . Ale ogólnie rzecz biorąc to na najniższych szczeblach powinna być najdłuższa kadencja ( oczywiście po co rocznym uzyskaniu absolutorium ) np 3 kadencje .
Ps. Sprawa długości kadencji też może być do ,,dogadania " 2 lata ,3lata w zależności od funkcji .
Wszystko jest do ogarnięcia panowie tylko trzeba dobrej woli .Osobiście widział bym kolegów w kategoriach wiekowych 30- 60 . Nie obrażając nikogo jest to wiek najbardziej ,,optymalny" .Ale to jest taka tylko moja prywatna dygresja . (2021/02/19 21:24)

Romuald55

Powiem z mojego doświadczenia , zamiast jechać na ryby trzeba było iść na zebranie zarządu koła, przygotować zawody,w różnych sprawach pójść do gminy,starostwa,pojechać do okręgu.Zorganizować różne prace społeczne ....itd,itd .Do tego jeszcze zarybianie,praca z młodzieżą ..... Jeszcze rodzina,praca ,dom.. a na ryby jak się uda. (2021/02/19 23:02)

sekretarz1

Koła są dla wędkarzy a nie na odwrót. Może redakcja promowała by bardziej aktywność wędkarzy do pracy w kołach a nie likwidację "słabych" Kół. Co to wogóle znaczy słabe koło. Chyba nie to, że zarządy w niezmienionym składzie wybierane są na kolejne kadencje. Redakcja chyba zapomniała, że kandydować może każdy a zarząd powstaje w wyniku wyborów a nie z automatu. (2021/02/20 07:25)

Artur z Ketrzyna

Spodziewamy się raczej odwrotnego zjawiska. Obecnie mało ludzi jest zainteresowanych aktywnością na rzecz PZW z powodu tego, że struktura jest praktycznie niezmienna od wielu lat. Kadencyjność spowoduje, że wiele młodych osób będzie miało szansę realnie wykazać się na szczeblach okręgów i ZG. Takie osoby pociągną za sobą kolejnych chętnych w kołach - nie da się wejść do ZG bez przejścia drogi od delegata koła. Jeśli natomiast są koła, w których nikt nie chce działać to czemu mają fikcyjnie trwać i służyć utrwalaniu wieloletnich władz w okręgu lub ZG? Już dawno koła słabe powinny zostać rozwiązane z korzyścią dla kół silniejszych z aktywnymi władzami. Obecnie tak sie nie dzieje bo dzięki tym kołom obecne zarządy okręgów utrzymują władzę od wielu lat. Najwyższy czas to zmienić.
Młodzi, zalatani, pracujący, uczący się. Nie maja czasu na to.
trzeba zacząć od edukacji i uświadamiania. By choć połowa zdała sobie sprawę co i jak. jak coś zrobić, czy wolno czy nie.

Ważne jest by wprowadzono walne delegatów kół. Wtedy raz w roku przedstawiciele kół będą razem uchwalać plan pracy i wydatków w okręgu.
Wtedy te zasiedziałe dziadki nie będą sami decydować, a będą musieli wykonywać wolę takiego walnego.
Nie będzie krętactwa i narzucania swoich widzimisię. (2021/03/05 18:37)

Artur z Ketrzyna

Spodziewamy się raczej odwrotnego zjawiska. Obecnie mało ludzi jest zainteresowanych aktywnością na rzecz PZW z powodu tego, że struktura jest praktycznie niezmienna od wielu lat. Kadencyjność spowoduje, że wiele młodych osób będzie miało szansę realnie wykazać się na szczeblach okręgów i ZG. Takie osoby pociągną za sobą kolejnych chętnych w kołach - nie da się wejść do ZG bez przejścia drogi od delegata koła. Jeśli natomiast są koła, w których nikt nie chce działać to czemu mają fikcyjnie trwać i służyć utrwalaniu wieloletnich władz w okręgu lub ZG? Już dawno koła słabe powinny zostać rozwiązane z korzyścią dla kół silniejszych z aktywnymi władzami. Obecnie tak sie nie dzieje bo dzięki tym kołom obecne zarządy okręgów utrzymują władzę od wielu lat. Najwyższy czas to zmienić.
trzeba zacząć od edukacji i uświadamiania. By choć połowa zdała sobie sprawę co i jak. jak coś zrobić, czy wolno czy nie.

Ważne jest by wprowadzono walne delegatów kół. Wtedy raz w roku przedstawiciele kół będą razem uchwalać plan pracy i wydatków w okręgu.
Wtedy te zasiedziałe dziadki nie będą sami decydować, a będą musieli wykonywać wolę takiego walnego.
Nie będzie krętactwa i narzucania swoich widzimisię.
To nie są moje słowa. Panie moderatorze, proszę nie wkładać w usta swoich słów!!!!

Dla mnie nie ma gorszych czy lepszych kół PZW.

co do kadencyjności też nie do końca się zgadzam. Bo czasem jest tak ze tylko ta osoba nadaje się na prezesa koła itd. To czemu zabronić mu dalej pełnić ta funkcję?
Jak by nie było kto będzie wybrany zależy tylko i wyłącznie od osób które są na walnym i głosują.
wciskanie w me usta słowa obraźliwe, narażasz mnie na konsekwencje prawne!!!
Naruszasz moje prawa, podszywasz się pod moja osobę. A to jest niezgodne z prawem!!!! (2021/03/05 23:53)

redakcja

To nie są moje słowa. Panie moderatorze, proszę nie wkładać w usta swoich słów!!!!

co do kadencyjności też nie do końca się zgadzam. Bo czasem jest tak ze tylko ta osoba nadaje się na prezesa koła itd. To czemu zabronić mu dalej pełnić ta funkcję?
Jak by nie było kto będzie wybrany zależy tylko i wyłącznie od osób które są na walnym i głosują.
Naruszasz moje prawa, podszywasz się pod moja osobę. A to jest niezgodne z prawem!!!!

@Artur z Ketrzyna najprawdopodobniej odpowiadał Pan na post redakcji napisany wyżej klikając button - CYTUJ. Standardowo w tej sytuacji wklejana jest wypowiedź postu na który się odpowiada. Z jakiegoś powodu (technicznego) o którym nie wiemy (być może w czasie ponownej edycji lub coś się zacięło w trakcie dodawania postu, może Pan coś wklejał albo kopiował odp. z użyciem edytora, który rozformatował znaczniki html - powodów może być wiele) blockquote nie został oznaczony blockquoteem. Ale to nadal pozostał skopiowany cały post do którego się Pan odnosił co łatwo sprawdzić. Na jakiej podstawie zatem twierdzi Pan, że ktoś z moderatorów zmienia Panu wypowiedzi i łamie wg. Pana prawo? (2021/03/06 11:32)

Artur z Ketrzyna

Naruszasz moje prawa, podszywasz się pod moja osobę. A to jest niezgodne z prawem!!!!

@Artur z Ketrzyna najprawdopodobniej odpowiadał Pan na post redakcji napisany wyżej klikając button - CYTUJ. Standardowo w tej sytuacji wklejana jest wypowiedź postu na który się odpowiada. Z jakiegoś powodu (technicznego) o którym nie wiemy (być może w czasie ponownej edycji lub coś się zacięło w trakcie dodawania postu, może Pan coś wklejał albo kopiował odp. z użyciem edytora, który rozformatował znaczniki html - powodów może być wiele) blockquote nie został oznaczony blockquoteem. Ale to nadal pozostał skopiowany cały post do którego się Pan odnosił co łatwo sprawdzić. Na jakiej podstawie zatem twierdzi Pan, że ktoś z moderatorów zmienia Panu wypowiedzi i łamie wg. Pana prawo?

Droga redakcjo tak cytowałem wasza wypowiedź. Ale dostałem na priv wiadomość że "poprawiono mi błędy stylistyczne i ortograficzne"

Wiec ktoś ingerował w treść mojej wypowiedzi.
Może po tej edycji to się zlało, Zaś poprawa mojego tekstu spowodowała że i tego nie poznałem bo ciut zmieniło to sens.

zawsze piszę: tzw. "leśne dziadki" "zasiedziałe dziadki" gdyż cytuję nazewnictwo które się przyjęło w pewnej grupie wędkarzy.
By nie przypięto mi że to ja tak ich nazywam, i za to nie założyli mi kolejnego postepowania dyscyplinarnego by mnie się pozbyć "bo ja im brużdżę" (2021/03/15 12:55)

Artur z Ketrzyna

Redakcjo Wedkuje.pl czy możecie do swego wniosku dopiąć postulat o "Walnym Delegatów"

Bo ważniejszej rzeczy nie ma by zmienić PZW i dać kołom głos przy ustalaniu planu pracy Okręgu PZW, na co maja być wydane pieniądze itd.

https://wedkuje.pl/n/wniosek-do-komisji/104821 (2021/03/15 12:58)