Zaloguj się do konta

Zmiana Okręgu PZW

utworzono: 2013/01/05 14:24
kieloni

Witam. Mieszkam w województwie Mazowieckim i przynależę do tego okręgu. Lecz porozumienia z którymi okręg podpisał nie są dla mnie satysfakcjonujące. Co trzeba zrobić by zmienić okręg na Bialskopodlaski gdzie w tej chwili studiuje a ma on więcej do zaoferowania jak mazowiecki ,ponieważ oferuje to samo plus dużo więcej porozumień. Chodzi mi dokładnie czy jest jakaś dodatkowa cena za przepisanie ? czy tylko pozwolenie .. ? Pozdawiam  [2013-01-05 14:24]

Spawciu

oplacasz tam gdzie Ci pasuje , placisz tylko za pozwolenia a nie za zmiane okregu :) [2013-01-05 14:30]

adacho113

Witam.
Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Pamiętaj jedynie o zabraniu ze starego koła swojej kartoteki. Musisz ją zostawić w nowym kole.

[2013-01-05 14:57]

Witam.
Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Pamiętaj jedynie o zabraniu ze starego koła swojej kartoteki. Musisz ją zostawić w nowym kole.



Z  tą kartoteką to nie takie niezbędne.Koło rzadko się o nią upomina.Liczy się tylko żebyś u nich zrobił opłaty. [2013-01-05 17:13]

withanight88

Witam.
Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Pamiętaj jedynie o zabraniu ze starego koła swojej kartoteki. Musisz ją zostawić w nowym kole.


A co z wpisowym???
[2013-01-05 18:26]

ryukon1975


A co z wpisowym???







Do PZW jako tako się należy więc przy zmianie "kasjera" nie powinni wymagać ponownej opłaty wpisowego.
[2013-01-05 18:43]

arekbait

wpisowe tak jak u nas jest w Tarnowie to placisz jeżeli karte opłacisz później niz do 30 kwietnia.Opłata nie jest duża bo 20 zł a jak sie przenosisz z jednego kola do drugiego to nie płacisz nic
[2013-01-05 18:43]

jajek121

Witam. Wpisowego nie płacisz (chyba,że w zeszłym roku nie robiłeś opłat). Masz kartę wędkarską, masz legitymację, to możesz opłacić w dowolnym okręgu bez żadnych dodatkowych opłat. Kartotekę możesz wybrać ze starego koła, ale i bez tego nie powinieneś mieć problemów. Nie będziesz pierwszy, który zmienia okręg. Może to da do myślenia decydentom, że coś z tymi porozumieniami jest coś nie tak.Pozdrawiam.  [2013-01-05 18:51]

withanight88


A co z wpisowym???







Do PZW jako tako się należy więc przy zmianie "kasjera" nie powinni wymagać ponownej opłaty wpisowego.

A wpisowe nie trafia do kasy koła??

Wydawało mi się ze trzeba zapłacić wpisowe za "przygarnięcie " osoby do koła?


W tym roku raczej będę zmieniał koło i okręg, myślałem że czeka mnie dodatkowy wydatek na wpisowe.
[2013-01-05 19:23]

ryukon1975

Wpisowe jest odgórnie ustalane przez ZG i góra bierze pieniądze a "kasa koła" z tego co wiem jest pusta bo wszystko bierze góra.:)

Też chyba zmienię koło w tym miesiącu bo w przyszłym już nie będzie sensu.:)
[2013-01-05 19:36]

tinka

Kol. ,,Kieloni"- Jeżeli jesteś członkiem PZW, miałeś opłaconą składkę w 2012r w okręgu mazowieckim, to teraz znajdź koło tam gdzie mieszkasz opłać składką członkowską i okręgową i ruszaj na rybki.

Koledzy wypisujecie brednie z tym wpisowym. Składkę tą opłacają nowi członkowie wstępujący do PZW jak również już należący ale spóźniający się, czyli ci  którzy nie opłacili do 30 kwietnia danego roku. Przykład: jeżeli opłaciłeś składki w 2011r. a w 2012 nie to w 2013 płacisz wpisowe w wysokości 25zł. Pieniądze te w 100% wpływają do kasy koła.

Atak na marginesie- podział kasy w % ze sprzedanych znaczków w kołach:
- składka członkowska:
45% do kasy Koła
45% do kasy Okręgu
10% do kasy Zarządu Głównego
- wpisowe
100% kasa Koła
-składka okręgowa
100% do Okręgu

Podaję te informacje bo przez 8 lat byłem skarbnikiem w kole.
               Pozdrawiam wszystkich.
[2013-01-05 21:35]

Kol. ,,Kieloni"- Jeżeli jesteś członkiem PZW, miałeś opłaconą składkę w 2012r w okręgu mazowieckim, to teraz znajdź koło tam gdzie mieszkasz opłać składką członkowską i okręgową i ruszaj na rybki.

Koledzy wypisujecie brednie z tym wpisowym. Składkę tą opłacają nowi członkowie wstępujący do PZW jak również już należący ale spóźniający się, czyli ci  którzy nie opłacili do 30 kwietnia danego roku. Przykład: jeżeli opłaciłeś składki w 2011r. a w 2012 nie to w 2013 płacisz wpisowe w wysokości 25zł. Pieniądze te w 100% wpływają do kasy koła.

Atak na marginesie- podział kasy w % ze sprzedanych znaczków w kołach:
- składka członkowska:
45% do kasy Koła
45% do kasy Okręgu
10% do kasy Zarządu Głównego
- wpisowe
100% kasa Koła
-składka okręgowa
100% do Okręgu

Podaję te informacje bo przez 8 lat byłem skarbnikiem w kole.
               Pozdrawiam wszystkich.


Rozumię że wędkarz może nie wiedzieć, a to żle .
Ale nareszcie trafił się ktoś ,kto ma pojęcie co i jak .I jeszcze więcej pokazał Pozdrawiam hoplita. [2013-01-05 21:48]

withanight88

Kol. ,,Kieloni"- Jeżeli jesteś członkiem PZW, miałeś opłaconą składkę w 2012r w okręgu mazowieckim, to teraz znajdź koło tam gdzie mieszkasz opłać składką członkowską i okręgową i ruszaj na rybki.

Koledzy wypisujecie brednie z tym wpisowym. Składkę tą opłacają nowi członkowie wstępujący do PZW jak również już należący ale spóźniający się, czyli ci  którzy nie opłacili do 30 kwietnia danego roku. Przykład: jeżeli opłaciłeś składki w 2011r. a w 2012 nie to w 2013 płacisz wpisowe w wysokości 25zł. Pieniądze te w 100% wpływają do kasy koła.

Atak na marginesie- podział kasy w % ze sprzedanych znaczków w kołach:
- składka członkowska:
45% do kasy Koła
45% do kasy Okręgu
10% do kasy Zarządu Głównego
- wpisowe
100% kasa Koła
-składka okręgowa
100% do Okręgu

Podaję te informacje bo przez 8 lat byłem skarbnikiem w kole.
               Pozdrawiam wszystkich.




Czyli przenosząc się do innego koła a zarazem okręgu nie będę płacił wpisowego??
Mam "ciągłość" w oplatach.
[2013-01-05 22:25]

dizzy76


Czyli przenosząc się do innego koła a zarazem okręgu nie będę płacił wpisowego??
Mam "ciągłość" w oplatach.

Tak jak koledzy napisali nie ma podstawy do tego aby opłacać wpisowe:)Aczkolwiek niektóre koła sobie życzą taką dodatkową opłatę, ja już się z tym spotkałem w moim poprzednim kole, musieliśmy wnieść taką opłatę...
[2013-01-05 23:20]

withanight88


Czyli przenosząc się do innego koła a zarazem okręgu nie będę płacił wpisowego??
Mam "ciągłość" w oplatach.

Tak jak koledzy napisali nie ma podstawy do tego aby opłacać wpisowe:)Aczkolwiek niektóre koła sobie życzą taką dodatkową opłatę, ja już się z tym spotkałem w moim poprzednim kole, musieliśmy wnieść taką opłatę...

Niema podstaw a zapłaciłeś ? dlaczego ?
[2013-01-06 11:05]

dizzy76


Czyli przenosząc się do innego koła a zarazem okręgu nie będę płacił wpisowego??
Mam "ciągłość" w oplatach.

Tak jak koledzy napisali nie ma podstawy do tego aby opłacać wpisowe:)Aczkolwiek niektóre koła sobie życzą taką dodatkową opłatę, ja już się z tym spotkałem w moim poprzednim kole, musieliśmy wnieść taką opłatę...

Niema podstaw a zapłaciłeś ? dlaczego ?

No bywa tak w życiu, że człowiek dowiaduje się po czasie o pewnych rzeczach.Wiesz skoro skarbnik w kole mówi ci że tak jest to mu wierzysz, jak sie wcześniej z taką sytuacją nie spotkałeś.
[2013-01-06 18:06]

slawomir66

withanight88  uparłeś się tego wpisowego i mącisz innym w głowach. Już jeden z kolegów perfekcyjnie wszystko wyłożył jak kawę na ławę. Owszem w kołach mogą być pobierane inne opłaty np. opłata na zarybianie czy opłata za prace społeczne. Tak koła robią ale musi to być uchwalone przez walne zebrania.Natomiast wpisowe ustala ZG PZW jak to było juz napisane. [2013-01-06 18:55]

cierpliwy1

Kol. ,,Kieloni"- Jeżeli jesteś członkiem PZW, miałeś opłaconą składkę w 2012r w okręgu mazowieckim, to teraz znajdź koło tam gdzie mieszkasz opłać składką członkowską i okręgową i ruszaj na rybki.

Koledzy wypisujecie brednie z tym wpisowym. Składkę tą opłacają nowi członkowie wstępujący do PZW jak również już należący ale spóźniający się, czyli ci  którzy nie opłacili do 30 kwietnia danego roku. Przykład: jeżeli opłaciłeś składki w 2011r. a w 2012 nie to w 2013 płacisz wpisowe w wysokości 25zł. Pieniądze te w 100% wpływają do kasy koła.

Atak na marginesie- podział kasy w % ze sprzedanych znaczków w kołach:
- składka członkowska:
45% do kasy Koła
45% do kasy Okręgu
10% do kasy Zarządu Głównego
- wpisowe
100% kasa Koła
-składka okręgowa
100% do Okręgu

Podaję te informacje bo przez 8 lat byłem skarbnikiem w kole.
               Pozdrawiam wszystkich.





Kolego tak było a może jest w twoim okręgu ,ale to nie znaczy ,że w innych jest taki sam podział .Okręgi mając osobowość prawną ustalają podziały składek jak im się podoba i są bardzo różne. [2013-01-06 19:37]

ryukon1975

Kolego tak było a może jest w twoim okręgu ,ale to nie znaczy ,że w innych jest taki sam podział .Okręgi mając osobowość prawną ustalają podziały składek jak im się podoba i są bardzo różne.









Dokładnie tak jest.
W wielu tematach cokolwiek się napisze znajdzie się wielu oponentów którzy opierają swoja odpowiedź na lokalnych przepisach/zasadach/ustaleniach.
Nie ma przepisów PZW,nie ma RAPR- a jeśli jest to obowiązuje tylko na niektórych wodach.
Więc trzeba dziesięć razy pomyśleć nim się kogoś zacznie nauczać.:)




[2013-01-06 20:05]

withanight88

withanight88  uparłeś się tego wpisowego i mącisz innym w głowach. Już jeden z kolegów perfekcyjnie wszystko wyłożył jak kawę na ławę. Owszem w kołach mogą być pobierane inne opłaty np. opłata na zarybianie czy opłata za prace społeczne. Tak koła robią ale musi to być uchwalone przez walne zebrania.Natomiast wpisowe ustala ZG PZW jak to było juz napisane.



Nie wiem gdzie Ty widzisz mącenie w głowach? wole 3 razy dopytać niż nie wiedzieć.


[2013-01-06 20:48]

dizzy76

Koledzy nie ma się co denerwować :)
Dobrze że Kolega dopytuje, kto pyta nie błądzi....A wracając do opłat to rzeczywiście w większości kół ustala dodatkowe na zarybienia i takie tam:)Ale to już trzeba dopytać na miejscu.U mnie w kole w tym roku jest 10 zł. na zarybienie i wszyscy płacą:)Kiedyś miałem w innym kole 20 zł. także stawka jest różna.W sumie to tylko 3-4 browary:)
Połamania Życzę :) [2013-01-06 21:35]

homer555

Szanowni koledzy, Koła które mają pod opieką jakieś łowisko ogólno dostępne lub wydzielone tj. specjalne i w związku z tym ponoszą koszty muszą pobierać na podstawie uchwały koła zatwierdzonej na walnym zgromadzeniu opłaty na utrzymanie łowiska lub na dodatkowe zarybienie prace porządkowe lub konserwacyjne. Mogą wystąpić dodatkowe opłaty tak zwane na wsparcie, koła ale te opłaty są dobrowolne każde, koło które pobiera od swoich członków jakiekolwiek opłaty dodatkowe musi takie opłaty ściśle ewidencjonować. Oraz umieścić je w preliminarzu budżetowym koła i co miesiąc w raporcie z tego się rozliczyć zarówno z przychodu jak i rozchodu. Wszystkie przychody jak i wydatki muszą podlegać rozliczeniu miesięcznemu, jeśli jest prawidłowo prowadzona działalność finansowa koła. Co do wpisowego w całości jest przeznaczone dla koła i koło decyduje czy pobrać taką opłatę czy nie? W moim kole nie pobiera się wpisowego od członka uczestnika oraz w przypadkach losowych jak ktoś był chory i nie był w stanie zapłacić w roku poprzednim na podstawie pisemnego oświadczenia.

[2013-01-07 20:47]

spines21


 
haymaker88Witam. Mam do was pytanko. Należę do okręgu Leszno jak już pewnie niektórzy wiedzą Leszno nie podpisało porozumienia z Poznaniem. Na jeziorach okręgu Leszno łowiłem może 3 razy głównie uczęszczam na wody Poznański. Chciałbym w takim razie przenieść się ze swojego okręgu do Poznania bo nie chcę płacić podwójnie składki członkowskiej. Czy taka zmiana kosztuje? Jeśli tak to ile? Dodam że jeszcze w tym roku nie opłacałem składek ale mam zamiar to zrobić zaraz po przeniesieniu. Także czekam na informację od was. Pozdrawiam :)

[2013-02-04 18:18]

withanight88


 
haymaker88Witam. Mam do was pytanko. Należę do okręgu Leszno jak już pewnie niektórzy wiedzą Leszno nie podpisało porozumienia z Poznaniem. Na jeziorach okręgu Leszno łowiłem może 3 razy głównie uczęszczam na wody Poznański. Chciałbym w takim razie przenieść się ze swojego okręgu do Poznania bo nie chcę płacić podwójnie składki członkowskiej. Czy taka zmiana kosztuje? Jeśli tak to ile? Dodam że jeszcze w tym roku nie opłacałem składek ale mam zamiar to zrobić zaraz po przeniesieniu. Także czekam na informację od was. Pozdrawiam :)





Nie, przeniesienie jest bezpłatne.

Płacisz normalnie składki jakbyś opłacał je w Lesznie.  Koszt rocznego pozwolenia w poznaniu to  181 zł plus
parę złotych pobierane na rzecz koła


[2013-02-04 19:47]

t1000

Witam. W tamtym roku zdalem egzamin na karte wedkarska w Oswiecimiu okreg Bielsko Biala. Wnioslem wszystkie oplaty w tym za lowienie w okregu bielskim. Jednak po dwoch miesiacach wykupilem jeszcze okreg katowicki z tego wzgledu, ze zaczalem lowic na Wisle bo mam najblizej. I teraz moje zapytanie. Na ten rok chce wykupic tylko okreg katowicki i czy moge pojechac np. do Chrzanowa i wykupic znaczek okregu katowickiego i jakie oplaty bede musial poniesc, czy musze to zalatwic w swoim kole. Przepraszam ze nie urzywam polskich znakow bo wychodza hieroglify [2020-01-03 22:12]

Sith

Przynależność do koła i okręgu zależy wyłącznie od Ciebie. Wniesiesz bez problemu opłaty w Chrzanowie na O/Katowice bez żadnych dodatkowych opłat.
Kiedyś trzeba było zabierać swoje papiery z dotychczasowego okręgu i dostarczać do nowego, teraz jest centralna baza danych i nowe koło ma do nich dostęp bez potrzeby transportowania papierów. [2020-01-04 11:19]