Zaloguj się do konta

Zmiana okręgu, pytanie dla starszych kolegów

utworzono: 2011/01/20 02:02
derkens

Witam serdecznie,

nie posiadam jeszcze karty wędkarskiej, na stałe mieszkam w okręgu nowosądeckim a chciał bym zapisać się do okręgu Krakowskiego gdyż prawdopodobnie przyjdzie mi spędzić tu kilka latek;)
Zameldowany jestem u siebie w rodzinnej miejscowości, moje pytanie jest więc następujące:

Mogę zapisać się bezpośrednio do jakiegoś koła i zdać egzaminy w Krakowie nie będąc tu zameldowanym?

Nie widzę sensu płacić PZW w jednym okręgu nie łowiąc w nim w ogóle i jednocześnie dopłacając do drugiego w którym się obecnie znajduje, inwestował bym bardziej w rybki (łudzę się że właśnie na to moje pieniądze pójdą...) tu gdzie teraz jestem;)
Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedź;)
[2011-01-20 02:02]

JakubUrsynow

Nie ma żadnego problemu bo miejsce zamieszkania nie ma zasadniczego znaczenia. Możesz śmiało iść do wybranego przez siebie koła.
pozdrawiam.
[2011-01-20 08:23]

derkens

A znacie jakieś fajne koło w Krakowie godne polecenia?;)
Najlepiej gdzieś w rejonach bliższych M1 bo w okolicy mieszkam teraz;)
[2011-01-20 21:44]

fkuzi555

niedaleko M1 to chyba tylko kolo Nowa Huta. siedziba na pietrze w Domu Wedkarza - ul. Bulwarowa 43. tramwajem jak jedziesz, to przez centralny w strone kombinatu u na Struga wysiadasz. i pozniej w strone kombinatu ze 400m do podescia.

czy jest fajne, to nie wiem... ja sam jestem w okregu Krakow, ale poza miastem Krakow i mi dobrze :) kola NH jakos blizej nie znam

[2011-01-20 22:10]

derkens

Ok dzięki za informacje;)!

Zadam wam jeszcze kilka pytań jeśli pozwolicie:)
A jak to będzie wyglądać konkretnie?
Idę pod wskazany adres, mówię że chciałbym wyrobić kartę informując, że mieszkam w innym mieście czy to pominąć?
Jak zdam to gdzie karta mi zostanie wydana? W magistracie Krakowskim mimo że nie podlegam pod niego według meldunku? Ciekaw jestem spraw formalnych bo wiadomo, potem latanię będzie za wszystkim i odkręcanie...
Słyszałem coś jeszcze o kole Rondo Grzegórzeckie czy coś, jakieś opinie;)?
I ostatnie pytanie takie czysto z ciekawości, pod kogo należy zbiornik wodny koło galerii Kraków Plaza, staw Płaszowski i jezioro Bagry? Pod PZW wyłącznie;)?
[2011-01-20 22:35]

tinka

Wygląda to tak: Musisz zrobić sobie zdjęcie ( potrzebne są dwa).Idziesz do wybranego koła, umawiasz się na egzamin ze znajomości przepisów RAPR, opłacasz wpisowe 25,- legitymację 5,- składkę członkowską 62,- i składkę na ochronę i zagospodarowanie wód okręgu krakowskiego. Po zdanym egzaminie z zaświadczeniem udajesz się do Wydziału Ochrony Środowiska tam gdzie jesteś zameldowany wypełniasz wniosek, mała opłata w kasie i... potem już tylko na rybki. Powodzenia. 

[2011-01-21 01:38]