Zaloguj się do konta

Zmiana koła PZW - jak zmienić koło?

utworzono: 2010/12/04 22:28
adamoski

Czy wie ktoś z was może w jaki sposób mogę się przenieść do koła , które mam bliżej siebie ? Wystarczy , że udam się tam z legitką i mnie "przestępluja" do siebie na nowy rok?  [2010-12-04 22:28]

mielec

Musisz się udac pierw do swojego po kartotekę i dopiero cały majdan przeniść do drugiego. 
[2010-12-04 22:47]

adamoski

cholera:/ no nic ganiania troche mieć będe... a opłaty i tak dalej moge dokonac w każdym kole , czy tez musze się do swojego fatygowac , ja rejestrowałem się w jakimś okręgowym oddziale głównym czy czymś takim i przydzielili mnie do koła jak leci , bo moje juz oddało wtedy rozliczenia i do nich nie mogłem wstapić:/  [2010-12-05 22:34]

Kamik

co ty.. idziesz do nowego koła i wykupujesz naklejkę wpisowe, koszt chyba 25 zł i już jesteś
[2010-12-06 09:14]

pawelz

A ja po prostu poszedlem oplacic skladke do innego kola bez zadnych wyciaganych dokumentow. Nie placilem nic dodatkowego. Zrobilem to tylko ze wzgledu na wygode (oplaty w tym nowym moge zrobic codziennie w sklepie wedkarskim) a nie jak w poprzednim w jakies tam dni w godzinach gdy nigdy nie moglem.
[2010-12-06 10:04]

Przy zmianie przynależności do koła nie opłaca się wpisowego, wpisowe płaci się tylko w przypadku przerwy w opłacaniu składek czy w przypadku wstąpienia do PZW po raz pierwszy.  [2010-12-06 17:06]

adamoski

No to wiem co i jak:0 Dzięki:)  [2010-12-06 23:19]

nidzik

pawelz,masz rację, wystarczy mieć ze sobą legitymację i kartę PZW, nie potrzeba przenosić żadnej kartoteki/poprzednie Koło niech zostawi sobie na pamiątkę/.Do 30kwietnia każdego roku nie opłaca się dodatkowych opłat/ wpisowego/,ja to już 'przerabiałem w tym roku, przenosząc się z PZWKraków do PZW Kielce po 42 latach członkostwa w tym pierwszym.pozdrawiam

 

[2010-12-08 10:06]

mało kół wedkarskich bedzie od ciebie wołać twoją kartoteke co jest chore jezeli posiadasz karte wedkarską nie powinieneś miec najmniejszego problemu ze zmianą koła [2010-12-11 18:48]

Strzegom

Kazdy wedkarz ma prawo wyboru koła do którego chce przynalezec ale za każdym wedkarzem powinna wedrowac kartoteka.W kartotece odnotowywane sa nie tylko uiszczone opłaty ale  wyróznienia i kary.Dlatego jezeli mamy czyste sumienie dobrze jest przenieśc sie z kartoteka nikt nie moze nam odmowic tego prawa. [2010-12-12 21:16]

bluehornet

Wypowiem się jako Sekretarz Koła - przenosząc się do innego Koła powinno sie zabrać swoją kartotekę ze starego Koła , wg zapisu w Statucie PZW - Każdy wędkarz ma prawo należeć do dowolnie wybranego przez siebie Koła , ale jest również zapis , że każdy wędkarz może należeć tylko do jednego Koła . Nie zabierając kartoteki ze starego Koła Będziesz figurował na stanie osobowym dwóch Kół ( wbrew zapisom Statutu ) . Przenosiny do nowego Kola nie wiążą się z żadną dodatkową opłatą , jeżeli uiścisz opłaty do końca kwietnia . Po tym terminie tracisz status członka PZW i musisz opłacić wpisowe w kwocie 25 zł. . Połamania kija .
[2010-12-16 16:02]

W obecnej sytuacji jaką nam gwarantuje status PZW jedynym wyznacznikiem przynależności do koła wędkarskiego PZW jest lista opłacenia składki, żadne kartoteki. Członek PZW nie ma obowiązku przenoszenia kartotek o ile takie prowadzą koła, wykupuje składkę gdzie chce i nie musi się z tego nikomu tłumaczyć. Można być członkiem PZW przez np. 15 lat i co roku zmieniać koło bez żadnych opłat, czyli przez te lata być w 15 kołach. Wpisowe są do PZW nie do koła, choć moim zdaniem powinne być do koła. [2010-12-16 21:30]

kresk

czy jest możliwa zmiana przynależności do innego koła podczas trwania sezonu ? wszystko mam oplacone  [2014-05-20 10:30]

darek-salamon

czy jest możliwa zmiana przynależności do innego koła podczas trwania sezonu ? wszystko mam oplacone 

                Możesz zmienić koło przenosząc kartoteke  do tego nowego,nie przeszkadza że masz opłacone składki w pierwszym ale jaki to sens? [2014-05-20 12:53]

darek-salamon

Dodam ze koło po 5 latach nie płacenia składek przez członka ma ustawowe prawo kartotekę usunąć,szanujące się koło raczej tego nie robi tak jest w moim.Są  też karty zmarłych członków powód? Z szacunku dla kolegów i ich pamięci. [2014-05-20 12:58]