Zaloguj się do konta

Zmiana koła-można coś takiego zrobić ?

utworzono: 2012/09/30 17:30

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Witam !
Mój tata ma kartę kole PZW Przytyk.Lecz chciał by przenieść się do mojego koła w Radomiu.Moje pytanie jest takie  Czy może coś takiego zrobić ? oraz Jeżeli można to jak ?
[2012-09-30 17:30]

zibipilkarz

Może to zrobic bez żadnego problemu. Przyjeżdża po prostu z kartą do skarbnika tego koła do którego chce się przenieśc i tyle. Skarbnik wypisuje mu legitymacje i załatwia sprawy papierkowe. Opłaty dodatkowe za zmiane koła chyba nie występują lecz nie jestem tego pewny
[2012-09-30 17:46]

Roxola

Nie tak to wygląda.Powinien iść do Koła i podpisać oświadczenie o zmianie Koła, wtedy kartoteka będzie przesłana do Kołaktórego chce być członkiem.Wędkarz może należeć tylko do jednego Koła i dlatego konieczne jest przeniesienie kartoteki.Tak to się odbywa w moim Okręgu. [2012-09-30 17:56]

Piotr 100574

u mnie to wyglądało tak że należałem do koła w okręgu konin a przeniosłem się do koła w okręgu kraków ,poszłem do skarbnika z krakowa opłaciłem składki wkleił mi znaczki w moją starą konińską legitymacje i tak się stałem członkiem koła w krakowie ,akta sobie chyba poprzesyłali pocztą ,nie było żadnych problemów
[2012-09-30 18:05]

MASTINO

Nie tak to wygląda.Powinien iść do Koła i podpisać oświadczenie o zmianie Koła, wtedy kartoteka będzie przesłana do Kołaktórego chce być członkiem.Wędkarz może należeć tylko do jednego Koła i dlatego konieczne jest przeniesienie kartoteki.Tak to się odbywa w moim Okręgu.




Jeżeli tak to się odbywa w Twoim Okręgu, to nie pisz ogólnie, że "nie tak to wygląda". U mnie jest identycznie jak u @zugspize Piotrka. Płacąc składkę na nowy sezon w jakim Kole zechcę, automatycznie zostaję jego członkiem, a jego skarbnik sam dba o przeniesienie mojej kartoteki z poprzedniego koła.

[2012-09-30 18:44]

Roxola

Nie tak to wygląda.Powinien iść do Koła i podpisać oświadczenie o zmianie Koła, wtedy kartoteka będzie przesłana do Kołaktórego chce być członkiem.Wędkarz może należeć tylko do jednego Koła i dlatego konieczne jest przeniesienie kartoteki. Tak to się odbywa w moim Okręgu.




Jeżeli tak to się odbywa w Twoim Okręgu, to nie pisz ogólnie, że "nie tak to wygląda". U mnie jest identycznie jak u @zugspize Piotrka. Płacąc składkę na nowy sezon w jakim Kole zechcę, automatycznie zostaję jego członkiem, a jego skarbnik sam dba o przeniesienie mojej kartoteki z poprzedniego koła.


No i OKA piszę na forum ogólnym, nie prywatnym Usera MASTINO i będę pisała według własnego uznania.

[2012-09-30 18:53]

Dzięki wielkie na informacje :)
[2012-09-30 19:19]

MASTINO

Nie tak to wygląda.Powinien iść do Koła i podpisać oświadczenie o zmianie Koła, wtedy kartoteka będzie przesłana do Kołaktórego chce być członkiem.Wędkarz może należeć tylko do jednego Koła i dlatego konieczne jest przeniesienie kartoteki. Tak to się odbywa w moim Okręgu.




Jeżeli tak to się odbywa w Twoim Okręgu, to nie pisz ogólnie, że "nie tak to wygląda". U mnie jest identycznie jak u @zugspize Piotrka. Płacąc składkę na nowy sezon w jakim Kole zechcę, automatycznie zostaję jego członkiem, a jego skarbnik sam dba o przeniesienie mojej kartoteki z poprzedniego koła.


No i OKA piszę na forum ogólnym, nie prywatnym Usera MASTINO i będę pisała według własnego uznania.




A właśnie forum OGÓLNYM, a nie swoim. Więc pisz rzetelne informacje, a nie zaczynasz tekst od wprowadzania w błąd, twierdząc ze tak NIE JEST, NIE TAK TO WYGLĄDA. To nie jest prywatne forum Userki Roxoli, więc zasady jakie są u Ciebie nie są zasadami OGÓLNYMI mającymi miejsce w całym kraju.




[2012-09-30 19:39]

mr Artur

Nie tak to wygląda.Powinien iść do Koła i podpisać oświadczenie o zmianie Koła, wtedy kartoteka będzie przesłana do Kołaktórego chce być członkiem.Wędkarz może należeć tylko do jednego Koła i dlatego konieczne jest przeniesienie kartoteki.Tak to się odbywa w moim Okręgu.



 tak to powinno wyglądać i w teorii i w praktyce

a przez te porozumienia okręgowe  to kończy się na opłatach i wklejeniu znaczków
może i koło działa ale chętnie przyjmuje opłaty od takich jak np ja -- z Łodzi

[2012-09-30 19:46]

Zibi60

Wielu odpowiadających w temacie którego nie znają - to takie żałosne na naszym forum. Przeważnie młodzi chcą błysnąć i coś tam napiszą, kwitując - ale nie jestem pewien.
TO PO CO ZABIERACIE GŁOS ?
Kolego Maćku, Ola była najbliższa obowiązujących wytycznych i nie rozumiem skąd taki nalot na nią.
Aby nie dopuścić do przynależności do dwóch kół, oraz nie dopuścić do uprawiania wędkarstwa przez ukaranych, skarbnicy dostali wytyczne mówiące aby przechodzący (zmieniający koło wędkarz) przychodził ze swoją kartoteką z poprzedniego koła.
Jak jest w rzeczywistości, nie będę komentował, to osobny temat.
[2012-09-30 20:06]

Piotr 100574

Wielu odpowiadających w temacie którego nie znają - to takie żałosne na naszym forum. Przeważnie młodzi chcą błysnąć i coś tam napiszą, kwitując - ale nie jestem pewien.
TO PO CO ZABIERACIE GŁOS ?
Kolego Maćku, Ola była najbliższa obowiązujących wytycznych i nie rozumiem skąd taki nalot na nią.
Aby nie dopuścić do przynależności do dwóch kół, oraz nie dopuścić do uprawiania wędkarstwa przez ukaranych, skarbnicy dostali wytyczne mówiące aby przechodzący (zmieniający koło wędkarz) przychodził ze swoją kartoteką z poprzedniego koła.
Jak jest w rzeczywistości, nie będę komentował, to osobny temat.



tu się z kolegą nie zgodze ,w koninie nikt koledze nie da kartoteki do ręki ,to koło które przyjmuje pana zmieniającego koło występuje o przesłanie kartoteki ,wiem bo zmieniałem okręg i za razem koło w tym roku ,pozdrawiam
[2012-09-30 20:14]

MASTINO

Wielu odpowiadających w temacie którego nie znają - to takie żałosne na naszym forum. Przeważnie młodzi chcą błysnąć i coś tam napiszą, kwitując - ale nie jestem pewien.
TO PO CO ZABIERACIE GŁOS ?
Kolego Maćku, Ola była najbliższa obowiązujących wytycznych i nie rozumiem skąd taki nalot na nią.
Aby nie dopuścić do przynależności do dwóch kół, oraz nie dopuścić do uprawiania wędkarstwa przez ukaranych, skarbnicy dostali wytyczne mówiące aby przechodzący (zmieniający koło wędkarz) przychodził ze swoją kartoteką z poprzedniego koła.

Jak jest w rzeczywistości, nie będę komentował, to osobny temat.



Kolego Zbyszku, wytyczne wytycznymi, a to jak się to odbywa w rzeczywistości, to druga sprawa i obaj wiemy. Koła wędkarskie zabiegają o nowych członków, więc załatwiają za nich kwestie przeniesienia kartotek, ułatwiając tym członkowstwo w nowym, ich kole. Wiem, że tak jest w większości Okręgów PZW. A każdy taki skarbnik przyjmujący nowego członka, pyta czy ma on ze sobą kartotekę, czy ma sam w byłym kole się o nią postarać i odebrać, i wykonując jeden telefon tę sprawę załatwia, upewniając się jednocześnie czy nowy członek JEGO koła nie jest pozbawiony Karty, bądź nie jest już w innych kołach. 



[2012-09-30 20:41]

kamil11269

powiem tylko, że może, bo jak to już jest napisane
[2012-09-30 21:20]

89krzysztof

Dwa lata temu zmieniałem koło. Z pierwszego koła musiałem zabrać kartotekę i przenieść do koła drugiego. W drugim zdałem rejestr połowów i opłaciłem składki na nowy rok. Ot, tyle.  [2012-09-30 22:08]

marek-debicki

Jak powinno być, jak jest, a jak nie powinno być? Co koło to inne obyczaje, bardzo często zależne od kaprysu skarbników. Wygląda więc na to , że prawie wszyscy miele po trochę racji. Na dodatek wyobraźmy sobie jakie problemy mają niektórzy przy zmianie okręgów w ciągu roku!!!
Pozdrawiam.
[2012-09-30 22:32]

Zibi60

Przejście wędkarza do innego koła MUSI się odbyć wraz z jego kartoteką - to jest istota sprawy. Widzę, że pomysłów na to jest kilka i tyleż stosują poszczególne koła. Najważniejsze aby główna myśl była zachowana.
Na marginesie dodam, iż koła w moim okręgu dostaną w październiku br. komputery (laptopy z oprogramowaniem) dotowane przez UE, więc niedługo takie problemy będą załatwiane na miarę XXI wieku.
[2012-10-01 07:42]

Roxola

Nie tak to wygląda.Powinien iść do Koła i podpisać oświadczenie o zmianie Koła, wtedy kartoteka będzie przesłana do Kołaktórego chce być członkiem.Wędkarz może należeć tylko do jednego Koła i dlatego konieczne jest przeniesienie kartoteki. Tak to się odbywa w moim Okręgu.




Jeżeli tak to się odbywa w Twoim Okręgu, to nie pisz ogólnie, że "nie tak to wygląda". U mnie jest identycznie jak u @zugspize Piotrka. Płacąc składkę na nowy sezon w jakim Kole zechcę, automatycznie zostaję jego członkiem, a jego skarbnik sam dba o przeniesienie mojej kartoteki z poprzedniego koła.


No i OKA piszę na forum ogólnym, nie prywatnym Usera MASTINO i będę pisała według własnego uznania.




A właśnie forum OGÓLNYM, a nie swoim. Więc pisz rzetelne informacje, a nie zaczynasz tekst od wprowadzania w błąd, twierdząc ze tak NIE JEST, NIE TAK TO WYGLĄDA. To nie jest prywatne forum Userki Roxoli, więc zasady jakie są u Ciebie nie są zasadami OGÓLNYMI mającymi miejsce w całym kraju.





_______________________________________________________________________________________________


Elbląg
http://www.pzw.elblag.pl/przepisy-pzw/regulamin-ko%C5%82a-w%C4%99dkarskiego.html
Legnica
http://www.pzw.org.pl/legnica/wiadomosci/27802/61/zmiana_przynaleznosci_do_innego_kola_pzw Poznańhttp://www.pzw.am.poznan.pl/index.php?wynik=120
Skupiłeś się na mojej odpowiedzi i się do niej czepiasz, a pytanie zadał młody 13 letni człowiek,jaki masz w tym cel, żeby atakować to co ja napiszę ?Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie uważam, że jestem wszystkowiedząca ....i dobrze mi z tym.Skarbnik wymaga takiego oświadczenia, żeby nie było sytuacji, że wędkarz przyjdzie znowu do Koła  opłacić składkę i zacznie się kłopot z poszukiwaniem kartoteki,  która została wydana lub wysłana.To jest bardzo proste zabezpieczenie, przed oskarżeniem o zgubienie, a skarbnik nie musi pamiętać  wszystkich z np. 1300 członków.  I jeszcze jedno, do Kol. zugspize.....  prawdopodobnie została Ci założona nowa kartoteka, bo połasili się  na szybkie zdobycie członków, ale tym samym złamali obowiązujące przepisy. Wszystko jest do pewnego czasu....

§ 6.
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2584/wiadomosci/28288/pliki/regulamin_organizacyjny_kola_pzw.pdf
1. Zasady przyjmowania i skreślania z ewidencji członków Związku określa statut PZW.  2. Członek PZW ma prawo przenieść się do innego koła, w tym na terenie innego okręgu, z  zachowaniem nabytych praw i stażu członkowskiego.  3. Przeniesienie się członka PZW do innego koła następuje na podstawie oświadczenia i  obowiązuje z chwilą przekazania karty ewidencyjnej przez  koło macierzyste do innego  wskazanego koła, co powinno nastąpić niezwłocznie.  4. Koło prowadzi dokumentację członkowską według zasad ustalonych przez zarząd okręgu.  5. Członek PZW może należeć tylko do jednego koła.

Oświadczenie o zmianie przynależności do koła PZW

…………………………………..

(miejscowość i data)



Niniejszym oświadczam, że rezygnuje z przynależności do Koła PZW



…………………………………………………………………………………….

(Nazwa i adres Koła)


i deklaruje zamiar wstąpienia do Koła:



…………………………………………………………………………………….

(Nazwa i adres Koła)


Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą do Zarządu Koła, do którego dotąd należałem o przesłanie mojej kartoteki na adres Koła, do którego zamierzam przejść za pomocą niniejszej deklaracji.



……………………………………… …………………………….

(Imię i nazwisko) (Podpis)




Oświadczenie to jest dostępne w internecie, a pobrane z Okręgu PZW Rzeszów, więc nie tylko Katowice tak mają. http://www.rybobranie.pl/wiadomosci_pzw/49805/zmiana_przynaleznosci_do_innego_kola_pzwUdzieliłam rzetelnej odpowiedzi, a sposobami jak ominąć prawo i obowiązujące przepisy nie jestem zainteresowana, jak również tym, jak się to odbywa w Zielonej Górze mimo tego, że to ładne miasto.Nie ja będę za takie postępowanie odpowiadała.Na dalszą dyskusję szkoda moich literek.Pozdrawiam Jakubie :)  ...........tutaj nie zawsze tak jest. [2012-10-01 08:44]