Zaloguj się do konta

Zmiana - czemu tak się dzieje?

utworzono: 2010/04/17 09:31
erykom

interesuje mnie jedno.kiedys kilkanascie lat temu ludzie lowili w roznych miejscach na zwykle kije bambusowe i z wlokna weglowego i lowili regularnie i to nieraz ladne ryby...a teraz w tych czasach mamy rozne metody i ogromny wybor sprzetu i problem w tym ze z rybami z roku na rok jest coraz gorzej...sam za dziecka pamietam jak inni lowili piekne rybki a teraz wogole zlapanie duzej ryby graniczy z cudem...czy teraz jest mniej ryb i nawet roznorodne metody nie potrafia przyniesc skutku czy o co w tym wszystkim chodzi? [2010-04-17 09:31]

pluszowy

kiedys kilkanascie lat temu ludzie lowili w roznych miejscach na zwykle kije bambusowe i z wlokna weglowego...

Miałeś chyba na myśli włókno szklane :)
Jest wiele powodów. Myślę, że jest mniej ryb, myślę też że zmieniły się proporcje ilości ryb do ilości wędkarzy. Gdy wstępowałem w szeregi wędkarzy, w Okręgu było ich dziesięciokrotnie mniej niż teraz, a minęło dwadzieścia parę lat.

[2010-04-17 09:42]

marcin997

zgodzę się z pluszowy jest za mało ryb na tylu wędkarzy :(
a metody są różne ale nie wszystkie są skuteczne.
 ja osobiście największą rybę na spławik którą złowiłem w tamtym sezonie to okoń 0.5 kg :)
ale nie jestem z tego zbyt zadowolony bo bywało lepiej
a w tym roku to się zobaczy
na razie na kanał tylko jeżdżę  łowić bo najlepiej biorą i są dosyć ładne :)
Połamania Kija :)
[2010-04-17 12:37]

ayem

Może kłusoli było mniej , nie wiem ale wiem jak teraz jeżdżę na wieś i tam za dosłownie grosze sprzedają ryby łowione sieciami ci co po upadku PGR nie mają pracy
[2010-04-17 18:38]

proponuje pojechac zima do kazuńskiego portu, obok nowego dworu  maz,wszystkie nurtujące was pytania "dlaczego jest coraz mniej ryb" znajda szybką odpowiedz....
[2010-04-17 21:28]

erykom

no wlasnie ;)pomylka:)mialo byc "kije z wlokna szklanego" a nie z "wlokna weglowego" :) [2010-04-18 11:01]