Zmiana czasu - kto jest przeciw

/ 35 odpowiedzi
SlawekNikt

Już jutro będą dwie korzyści: można dłużej spać i można wcześniej być na rybach. 
Taaa, a na wiosnę krócej pośpisz i później będziesz na rybach ;-)
Dla mnie osobiście zmiana czasu to pomyłka.
Ps. Szacunek za wpisy w istniejących tematach, a nie zakładanie nowych wątków na ten sam temat.
  (2016/10/29 18:22)

pstrag222

Narzekacie jakby walił sie wam świat :) (2016/10/29 18:55)

kaban

Zmiana czasu nie robi na mnie większego wrażenia i przestawiam się dość szybko ale jakby co to wolałbym żyć w czasie "letnim" niż "zimowym" który jako tako jest przypisany dla naszej strefy czasowej.  (2016/10/29 20:17)

SlawekNikt

Narzekacie jakby walił sie wam świat :)
Nie narzekam, stwierdzam fakt. A tak przy okazji to jakie niby korzyści ta zmiana czasu przynosi ? Bo według mnie żadne. No chyba, że lubisz jak wstając do "pracy" i wracając z niej jest non stop ciemno ...
  (2016/10/30 05:24)

Jakub Woś

Nie narzekam, stwierdzam fakt. A tak przy okazji to jakie niby korzyści ta zmiana czasu przynosi ? Bo według mnie żadne. No chyba, że lubisz jak wstając do "pracy" i wracając z niej jest non stop ciemno ...

Zdaje się, że cofanie czasu w zimie ma zapobiegać temu żeby było ciemno jak wstajesz i wracasz z roboty. Gdyby zostawić czas letni w grudniu słońce wstawałoby o godz 9. O tej porze to dawno kazdy w robocie. Gdyby zostawić czas zimowy to w czerwcu sońce paliłoby już o 3 godzinie. Czyli wtedy kiedy większość ludzi smacznie śpi. Zmiana czasu ma na celu abyśmy jak najwięcej mogli skorzystać na świetle słonecznym. (2016/10/30 09:59)

pstrag222

Często wracam do domu po pracy kiedy jest ciemno , wstaje tez również , za nocy.
Mimo to nie przeszkadza mi to w niczym , ba nawet znajduje czas po pracy na wypad z wędkami.
Jesienna noc to czas grubych ryb :)

(2016/10/30 12:00)

SlawekNikt

Nie mam czasu pruć ponad 100 km. (potem wracać rzecz jasna trzeba) aby godzinkę połowić ... nie ekonomiczne to wybitnie i ze szkodą dla środowiska ... (2016/10/30 17:34)

Jakub Woś

Rysiu gdzie jesteś, w sejmie nad zmianą czasu pracują a Ty dwa razy do roku ten temat odświeżałeś. (2017/10/12 19:39)

Sith

Jestem za, a nawet przeciw, czyli wisi mi to i lata. Przyczynę zmiany dobrze opisal Jakub, a dyskusja w sejmie to temat zastępczy, żeby ogłupić społeczeństwo, żeby ludzie zaczęli dyskutować nad pierdołą nie wartą uwagi, a przestali myśleć nad tym jak się doprowadza Kraj do ruiny i upadku i jak w kamuflażu różnych "plusów" okrada się w majestacie prawa obywateli. ;> (2017/10/13 05:37)

ryukon1975

Aleksandrze sama prawda. Nasz nierząd zajmuje sie pierdołami a nie interesuje ich to że ja pracuję w Niemczech bo u nas nie warto się wysilać za grosze. Szczegóły pomijam bo to temat na wielką książkę. Wyjść na ryby to raczej nie mam ostatnio czasu, przerabiam większe okazy. (2017/10/13 13:47)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja