Zaloguj się do konta

Zmiamy w regulaminie łowisk Koła Krzeszowice.

utworzono: 2012/01/02 20:57
baldhead

Zarząd Koła informuje, że w tym roku będzie obowiązywał nowy regulamin na połów ryb na łowiskach "Wspólnoty Krzeszowickiego Koła PZW". Zmiany zaznaczyłem kolorem czerwonym.  

Regulamin  połowu ryb na łowiskach „Wspólnota Krzeszowickiego Koła PZW”

1. Po przybyciu na łowisko wypełniamy długopisem w rejestrze połowów datę, godzinę rozpoczęcia połowu i nazwę łowiska a po zakończeniu połowu godzinę zejścia z łowiska. Posiadacz zezwolenia może dokonać tylko jednego wpisu dziennie na każdym z łowisk.

2. Obowiązują zasady „Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb” PZW z następującymi ograniczeniami dotyczącymi dobowych limitów ilościowych na każdym z łowisk wynoszącym po jednej sztuce: lina, karpia, sandacza, suma i szczupaka, łącznie nie więcej niż dwie sztuki ww. gatunków ryb,   oraz następującymi wymiarami ochronnymi:  lin 30 cm, karp 30 cm, sandacz 50 cm, sum 70 cm, szczupak 50 cm. Złowione ryby objęte limitem ilościowym po zatrzymaniu przechowujemy w stanie żywym   wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach i nie wolno ich podmieniać. Wszystkie ryby zabierane z łowiska obowiązkowo wpisujemy do rejestru połowów.

Obowiązuje zakaz zatrzymywania (zabierania) amura i jesiotra.

3. Limit 15 szt. złowionych ryb, które można zabrać w ramach tego pozwolenia dotyczy szczupaka oraz karpia, pozostałe gatunki ryb nie wlicza się do tego limitu.

4. Łowiska są zamknięte dla wędkowania przez trzy dni po zarybieniu i ogłoszeniu tej informacji.

5 . Zabrania się: wędkowania w oznakowanych tarliskach ryb oraz z „wyspy” na stawie w Tenczynku.; wędkowania z urządzeń pływających; wywożenia przynęt w jakiejkolwiek formie; wędkowania podlodowego na stawie „Wrońskim” w Tenczynku; używania podpórek wykonanych z drzew i krzewów; ; parkowania pojazdów mechanicznych minimum 10 m od sąsiedztwa zbiorników wodnych.

6. Wędkowanie na łowiskach dozwolone jest przez wszystkie dni tygodnia od 1 godziny przed wschodem słońca do 1 godziny po zachodzie słońca, a ze środy na czwartek i z soboty na niedzielę w nocy.

7. W okresie od zejścia pokrywy lodowej na stawach do 30 czerwca zabrania się połowu na więcej niż jedną wędkę.

Od 1 lipca dopuszcza się połów na dwie wędki zgodnie z R.A.P.R.

8. Za czystość na stanowisku do wędkowania odpowiada wędkujący, odpadki i śmieci zabiera ze sobą lub składa je w wyznaczonym, oznakowanym miejscu i usuwa skutki biwakowania.

9. Nie przestrzeganie powyższego regulaminu powoduje utratę zezwolenia.

10. Osobie nie przestrzegającej zasad powyższego regulaminu, stwierdzonej przez strażników Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej lub innych uprawnionych do kontroli organów, może być odebrane zezwolenie i zostaje ono przekazane do Zarządu Krzeszowickiego Koła PZW bez nadania dalszego toku tej sprawie. Na pisemne odwołanie się wędkarza do Zarządu Koła PZW Krzeszowice w terminie do siedmiu dni od daty odebrania zezwolenia, zostanie uruchomiona procedura przyjęta w regulaminie działania Rzeczników Dyscyplinarnych Kół PZW. Sami wędkarze mają prawo i obowiązek wzajemnej kontroli na łowiskach i w samochodach wędkarzy

[2012-01-02 20:57]

baldhead

 Podstawowe warunki dokonywania amatorskiego połowu ryb na łowiskach

 „Wspólnota Krzeszowickiego Koła PZW”

1. Po przybyciu na łowisko wypełniamy długopisem w rejestrze połowów datę, godzinę rozpoczęcia połowu i nazwę łowiska a po zakończeniu połowu godzinę zejścia z łowiska. Posiadacz zezwolenia może dokonać tylko jednego wpisu dziennie na każdym z łowisk.

2. Obowiązują zasady „Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb” PZW z następującymi ograniczeniami dotyczącymi dobowych limitów ilościowych na każdym z łowisk wynoszącym po jednej sztuce: lina, karpia, sandacza, suma i szczupaka, łącznie nie więcej niż dwie sztuki ww. gatunków ryb,   oraz następującymi wymiarami ochronnymi:  lin 30 cm, karp 30 cm, sandacz 50 cm, sum 70 cm, szczupak 50 cm. Złowione ryby objęte limitem ilościowym po zatrzymaniu przechowujemy w stanie żywym   wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach i nie wolno ich podmieniać. Wszystkie ryby zabierane z łowiska obowiązkowo wpisujemy do rejestru połowów.

Obowiązuje zakaz zatrzymywania (zabierania) amura i jesiotra.

3. Łączny limit 15 szt. złowionych ryb, które można zabrać w ramach tego pozwolenia dotyczy szczupaka oraz karpia, pozostałe gatunki ryb nie wlicza się do tego limitu.

4. Łowiska są zamknięte dla wędkowania przez trzy dni po zarybieniu i ogłoszeniu tej informacji na stronie internetowej koła oraz na tablicach informacyjnych nad zbiornikami .

5. Zabrania się: wędkowania w oznakowanych tarliskach ryb oraz z „wyspy”na stawie w Tenczynku.; wędkowania z urządzeń pływających; wywożenia przynęt w jakiejkolwiek formie; wędkowania podlodowego na stawie „Wrońskim” w Tenczynku; używania podpórek wykonanych z drzew i krzewów; ; parkowania pojazdów mechanicznych minimum 10 m od sąsiedztwa zbiorników wodnych.

6. Wędkowanie na łowiskach dozwolone jest przez wszystkie dni tygodnia od 1 godziny przed wschodem słońca do 1 godziny po zachodzie słońca, a ze środy na czwartek i z soboty na niedzielę w nocy.

7. W okresie od zejścia pokrywy lodowej na stawach do 30 czerwca zabrania się połowu na więcej niż jedną wędkę.

Od 1 lipca dopuszcza się połów na dwie wędki zgodnie z R.A.P.R.

8. Za czystość na stanowisku do wędkowania odpowiada wędkujący, odpadki i śmieci zabiera ze sobą lub składa je w wyznaczonym, oznakowanym miejscu i usuwa skutki biwakowania.

9. Osoby uprawnione do kontroli, w przypadku stwierdzenia naruszenia regulaminu, mogą dokonać stosownej adnotacji w zezwoleniu osoby dokonującej amatorskiego połowu ryb

10. Nie przestrzeganie warunków powyższego regulaminu, przez osobę dokonującą amatorskiego połowu ryb, stanowi naruszenie Ustawy o Rybactwie Śródlądowym i Statutu PZW i jako takie powoduje, przewidziane w/w aktami prawnymi, sankcje.

 Sami wędkarze mają prawo i obowiązek wzajemnej kontroli na łowiskach i w samochodach wędkarzy.

[2012-02-05 17:48]

klubus007

Proszę zapoznać się z nowymi warunkami - zaszły istotne zmiany w punktach 9 i10!
[2012-02-07 20:23]

Ja myślę że istotna zmiana zawarta jest w punkcie 1  .

[2012-03-10 20:53]

klubus007

Istotna i zasadna, zmiany w tegorocznym tzw "regulaminie" mają na celu ograniczenie kombinatorstwa.
[2012-03-11 20:40]

Jak mam rozumieć to  kombinatorstwo? Czyli co ktoś oszukuje , czy został złapany na  kombinatorstwie?

[2012-03-11 21:16]

klubus007

Zasadniczym problemem były przypadki "o których wszyscy wiedzieli". Nie chce i nie powinienem tego dokładnie tłumaczyć, bo po pierwsze musiał bym podać przykłady - a w końcu nikogo nie przyłapano na "gorącym", po drugie, nie chce dawać instrukcji oszukiwania :). Zdaję sobie sprawę z uciążliwości tego zapisu, sam łowie na naszych łowiskach specjalnych, więc i mnie to dotyczy, niemniej popieram decyzję zarządu - trudniej będzie wyciągać nadlimitowe karpiochy bez ich wpisywania w rejestr. Zejście z łowiska=koniec wędkowania na nim w danym dniu.
[2012-03-12 07:46]

ciapek172

Może to się  sprawdzi, ale według mnie to  kombinatorkowi  należałoby po przyłapaniu umiemożliwić  wykupienia kolejnej  wkładki.    [2012-03-13 20:40]

klubus007

Może to się  sprawdzi, ale według mnie to  kombinatorkowi  należałoby po przyłapaniu umiemożliwić  wykupienia kolejnej  wkładki.   


Czy się sprawdzi, zobaczymy, niewątpliwie brak możliwości wykupienia licencji na rok kolejny jest dotkliwą karą, niemniej w razie przyłapania sankcje zostaną tak czy owak zastosowane - wynikają z zapisów ustawy i Statutu. Kontrole łowisk specjalnych w tym roku będą wzmożone, co za tym idzie sądzę, że nieuczciwych wędkarzy spotka kara.
[2012-03-15 09:53]

Nie zgadzam się - "niewątpliwie brak możliwości wykupienia licencji na rok kolejny jest dotkliwą karą"- ale nie dla wędkarza tylko dla koła bo będzie mniej kasy na zarybianie. A przez ten absurdalny, niespotykany nigdzie indziej zapis sprzedaż tak zwanych „licencji" na pewno spadnie . Ja sam nie wykupiłem w tym roku dwóch. Wole wykupić Skowronek, nikt nie będzie mi mówił że oszukuje czy kombinuje. Jeżeli wypowiada się takie opinie o własnych kolegach to prawdopodobnie osądza się po swoich czynach – dotyczy to tych którzy stworzyli ten zapis. Wystarczyło tylko tak jak kolega pisze wzmożyć kontrole na tych łowiskach, a nie wprowadzać taki zapis.  Za jednostki mają cierpieć wszyscy.

 

[2012-03-15 18:49]

klubus007

Nie zgadzam się - "niewątpliwie brak możliwości wykupienia licencji na rok kolejny jest dotkliwą karą"- ale nie dla wędkarza tylko dla koła bo będzie mniej kasy na zarybianie. A przez ten absurdalny, niespotykany nigdzie indziej zapis sprzedaż tak zwanych „licencji" na pewno spadnie . Ja sam nie wykupiłem w tym roku dwóch. Wole wykupić Skowronek, nikt nie będzie mi mówił że oszukuje czy kombinuje. Jeżeli wypowiada się takie opinie o własnych kolegach to prawdopodobnie osądza się po swoich czynach – dotyczy to tych którzy stworzyli ten zapis. Wystarczyło tylko tak jak kolega pisze wzmożyć kontrole na tych łowiskach, a nie wprowadzać taki zapis.  Za jednostki mają cierpieć wszyscy.




Szanowny Kolego, po pierwsze - chyba nieuważnie i szybko Kolega przeczytał zapisy tego wątku, bo nie chcę nawet myśleć o złej woli Kolegi, czy tym bardziej ignorancji. Proszę przeczytać zapisy "podstawowych warunków..." nie ma w wersji ostatecznej zapisu o zakazie wykupienia wkładki, czy jej utracie. Dotkliwość kary jest dla mnie niewątpliwa, znakomita część wędkarzy z nad Wrońskiego i Miękini łowi tam przede wszystkim tam. Odebranie im tej możliwości byłoby dla nich karą. Dla Koła - wątpię, chętni zawsze by się znaleźli, a mniej wędkarzy nieuczciwych, to więcej ryby w zbiornikach. Twierdzenie że mierzymy innych swoją miarą jest naiwne i z punktu widzenia etyki dyskusji niewskazane. Nieuczciwych nie brakuje i jeśli ktoś twierdzi inaczej, to znaczy że kłamie lub nie wie co mówi. Nie twierdze że wszyscy są źli i kombinują, ale wiem że takowi są. Zaostrzenie przepisów wraz z większą liczbą kontroli powinno skutecznie ten problem zlikwidować.

Nie mówiłem Koledze, że oszukuje czy kombinuje, mówię że o takich przypadkach wiem. Nie oskarżam, stwierdzam fakty. Z wyrazami szacunku i życzeniem połamania kija, choćby i na Skowronku,
Maciek Kluba.

[2012-03-15 19:41]

klubus007

Przepraszam za dublowanie postów, ale nie mogę jeszcze nie dodać jednego:
Jak na razie absolutnie nic nie wskazuje na to, że ilość sprzedanych licencji miałaby spaść. Sprzedają się i to całkiem nieźle, zatem niech się Kolega wstrzyma z podawaniem tego typu argumentów rodem z gabinetu wróżki. I na koniec zapytam - co to za absurdalny zapis? Bo nie do końca rozumiem o który chodzi.
[2012-03-15 19:54]

A ciekawe skąd kolega wie że sie dobrze sprzedają - może kolega jasnowidz? Bo nie jest kolega w Zarządzie.

 Godziny połowu - to jest ten absurdalny zapis. Widze że kolega wielki znawca wędkarstwa a zarazem  rzecznik koła.

[2012-03-15 20:32]

"Nie mówiłem Koledze, że oszukuje czy kombinuje, mówię że o takich przypadkach wiem"

Ciekawe czy o wszystkich przypadkach kolega wie?:)

[2012-03-15 20:40]

klubus007

Tak się składa, ze zostałem w tym roku powołany na funkcję Komendanta GT SSR i od 6ciu tygodni jestem co tydzień na "Zarządzie". Zatem w przeciwieństwie do Kolegi, nie jasnowidz. Znów Kolega daje popis argumentów ad personam i niesmacznych zaczepek, zamiast dyskusji merytorycznej - po co? Może kolega wierzyć czy nie, na kontroli nie będzie mnie interesować czy ktoś jest członkiem zarządu, prezesem, pieniaczem, odznaczonym czy wielkim profesorem - będzie wędkarzem. Zapewne o wszystkich nie wiem. Pomny poprzednich Kolegi popisów na tym forum, swoją dyskusję kończę ponownymi życzeniami szczęścia nad wodą.
[2012-03-15 21:07]

Gratuluje powołania i bycia na "Zarządzie".

Ja nie napisałem że wiem że się mało wkładek sprzedaje tylko że przypuszczam że sie mało sprzeda bo sam nie kupiłem dwóch.

Po drugie ja nikogo nie zaczepiam tylko jakby kolega uważnie czytał i nie był zaślepiony to by wiedział o czym pisze. Nie chce wracać do starych wpisów z forum bo to nie miejsce. Jak kolega jest bezrobotny i ma dużo czasu to niech biega i kontroluje.

[2012-03-15 21:36]

baldhead

Nie zgadzam się - "niewątpliwie brak możliwości wykupienia licencji na rok kolejny jest dotkliwą karą"- ale nie dla wędkarza tylko dla koła bo będzie mniej kasy na zarybianie. A przez ten absurdalny, niespotykany nigdzie indziej zapis sprzedaż tak zwanych „licencji" na pewno spadnie . Ja sam nie wykupiłem w tym roku dwóch. Wole wykupić Skowronek, nikt nie będzie mi mówił że oszukuje czy kombinuje. Jeżeli wypowiada się takie opinie o własnych kolegach to prawdopodobnie osądza się po swoich czynach – dotyczy to tych którzy stworzyli ten zapis. Wystarczyło tylko tak jak kolega pisze wzmożyć kontrole na tych łowiskach, a nie wprowadzać taki zapis.  Za jednostki mają cierpieć wszyscy.

 

Na "Skowronku" łowię od kilku lat i zasady odbierania licencji nieuczciwym wędkarzom obowiązują tak samo jak w naszym Kole. Znam kilka przypadków odebrania licencji na tym łowisku. Proszę nie pisać bzdur że zapis o odbieraniu licencji obowiązuje tylko u nas. Ponad dwadzieścia lat łowiłem na łowiskach specjalnych Koła Trzebinia, "Rybna" w Trzebini oraz na łowisku w Bolęcinie. Na łowiska można było wejść maksymalnie 50 razy w roku (łącznie), a obowiązek wpisywania godziny wejścia i zejścia obowiązywał i był rygorystycznie przestrzegany. Nie rozumie Pan również zmiany zapisu w pkt. 10, a jest on najważniejszy.
Życzę sukcesów na "Skowronku".

[2012-03-15 21:38]

Prosze czytać uważnie moje wpisy nigdzie nie napisałem o odbieraniu licencji że jest bzdurne tylko godziny połowu mi sie nie podobają i mam do tego prawo. Myśle że taka dyskusja i zapis o godzinach polowu powinien sie pojawić po Walnym zebraniu -powinni sie wypowiedzieć wszyscy a nie decydować garstka ludzi, wkońcu wszyscy tworzymy to Koło.

Ciekawe jak Pana przegoni z rana burza z łowiska to co już koniec połowu w danym dniu.

[2012-03-15 22:05]

baldhead

" niewątpliwie brak możliwości wykupienia licencji na rok kolejny jest dotkliwą karą"- ale nie dla wędkarza tylko dla koła bo będzie mniej kasy na zarybianie. A przez ten absurdalny, niespotykany nigdzie indziej zapis sprzedaż tak zwanych „licencji" na pewno spadnie.
Powyższe zdanie chyba o czymś świadczy. Jak z rana zgoni mnie burza to na łowisko nie wrócę bo będę musiał iść do pracy.

[2012-03-15 22:19]

Niech Pan przeczyta wszystkie wpisy od początku. Fakt wpisałem tak" A przez ten absurdalny, niespotykany nigdzie indziej zapis sprzedaż tak zwanych „licencji" na pewno spadnie."

Ale miałem na myśli godziny połowu jako absurd!

[2012-03-15 22:25]

klubus007

Gratuluje powołania i bycia na "Zarządzie".

Ja nie napisałem że wiem że się mało wkładek sprzedaje tylko że przypuszczam że sie mało sprzeda bo sam nie kupiłem dwóch.

Po drugie ja nikogo nie zaczepiam tylko jakby kolega uważnie czytał i nie był zaślepiony to by wiedział o czym pisze. Nie chce wracać do starych wpisów z forum bo to nie miejsce. Jak kolega jest bezrobotny i ma dużo czasu to niech biega i kontroluje.



Bezrobotny, Bogu dzięki nie jestem. Co więcej mam dwójkę małych dzieci (dziś urodziło się drugie), zaoczne studia na ukończeniu i masę obowiązków, ale staram się znaleźć czas również na pracę społeczną. Będę "biegał i kontrolował" bo czuję się w obowiązku to robić, skoro zgodziłem się pełnić taką a nie inną funkcję.

Co do licencji - zgodnie z przepisami musimy wyznaczyć ich limit i skłonny jestem założyć się, że go wyczerpiemy (pozostał niezmieniony w stosunku do roku ubiegłego).

Tak się składa, że regulamin TRZEBA było przedłożyć w ZO PZW Kraków wraz z wnioskiem o prolongowanie łowiska specjalnego znacznie wcześniej niż odbywa się walne. To po pierwsze. Po drugie, Zarząd jest wybrany przez walne i to on sprawuję władzę w Kole pomiędzy walnymi wyborczymi. Po trzecie i najważniejsze - choć do Kolegi ten argument nigdy nie przemawiał, a szkoda - jeśli ma Kolega tyle doskonałych pomysłów i rozwiązań, tak świetnie przewiduje, wie i zna. To zamiast uprawiać demagogię na forum internetowym, trzeba wpaść w poniedziałek do Koła, pogadać, zaproponować, doradzić. Ale lepiej po Polsku - trąbić ile sił, że jest źle i że znowu coś ktoś spartolił.

Miałem się już nie odzywać, ale po prostu nie mogę, jak czytam tego typu wypowiedzi.


[2012-03-16 21:22]

Gratuluje Koledze drugiego dziecka- Szczerze , sam mam tez dwoje, ale co kończyłem i co robię nie będę się chwalił. Czasu na wpadanie do Koła nie mam, może racja zamiast uprawiać demagogię na forum prościej było by wpaść- ale ja nie mam nawet tyle czasu co Kolega.

[2012-03-17 00:07]

baldhead

Panie Bogusławie, rozmawialiśmy na ten temat trzy tygodnie temu w siedzibie Koła i wtedy przyznał mi Pan rację, że zapis w pkt. 1 „wyrównuje szanse” tych którzy podobnie jak Pan pracują lub uczą się. Takich wędkarzy jest zdecydowana większość. Nie rozumię dlaczego nagle zmienia Pan zdanie. Nie dopuszczam myśli, że ktoś Panem steruje.

[2012-03-17 07:04]

Tak zgadza sie przyznałem Panu racje bo ten argument jest najsensowniejszy, a nie pisanie przez kolege klubus007 "Zasadniczym problemem były przypadki "o których wszyscy wiedzieli". Nie chce i nie powinienem tego dokładnie tłumaczyć, bo po pierwsze musiał bym podać przykłady - a w końcu nikogo nie przyłapano na "gorącym", po drugie, nie chce dawać instrukcji oszukiwania :). Zdaję sobie sprawę z uciążliwości tego zapisu, sam łowie na naszych łowiskach specjalnych, więc i mnie to dotyczy, niemniej popieram decyzję zarządu - trudniej będzie wyciągać nadlimitowe karpiochy bez ich wpisywania w rejestr. Zejście z łowiska=koniec wędkowania na nim w danym dniu. ".


Więc myśle że na tym należy tę dyskusje skończyć bo już wszystko zadecydowane - a ja myślałem że będziecie mieli inny pomysł na te stawy:)

Pozdrawiam.

[2012-03-17 08:55]

ciapek172

NIkt do niczego nikogo nie zmusza, wiec kto będzie chciał wykupić i tak wykupi.


[2012-03-17 17:54]