Zmajstrowanie zestawu

/ 15 odpowiedzi
Witam. Posiadam mały stawik koło domu, zarybiany był 2-3 lata temu, wiem że są tam karpie ok. 2kg. Czytałem, że karpie przede wszystkim na grunt. Więc to mój sprzęt:
Wędka Jaxon Harmony 2,7m 10-30gKołowrotek Jaxon STINGSM 300Żyłka 0,28mm 8,60kgPrzypon SIGLON 0,16mm 2,7kgHaczyki Kamatsu nr. 4Rurka + koszyczek z obciążeniem 20g
Proszę o pomoc, a mianowicie o to, jak złożyć taki zestaw i ułożenie wędki na stojaku (taki kijek z "rogami" u góry :D). Nie mam sygnalizatora, wystarczy drgająca szczytówka.Z góry dziękuję za pomoc :)
michal2203


Witam. Myślę, że Cię rozumiem. A więc:
1. Do wędki przykręcasz kołowrotek
2. Na kołowrotek nawijasz żyłkę
3. Przeciągasz żyłkę przez przelotki4. Następnie "przewlekasz" rurkę przez żyłkę obojętnie z której strony ja zaczynam od krótszej
5. Za rurką dodajesz koralik, taki by rurka nie przechodziła przez niego
6. Zaciągasz parę pętelek najlepiej 2-3, aby koralik przez węzeł nie przechodził
7. Dodajesz krętlik/werblik jak kto nazywa, przekładasz pętelkę zrobioną wcześniej przez jedno         oczko, przeciągasz przez nie cały krętlik i mocno zaciskasz
8. Tak samo jak sposobem w/w do krętlika dodajesz przypon. (2012/08/14 19:29)

michal2203


Co do kija, jest ciut za krótki fajna by była już 3m - 3,6m wędka no ale cóż trzeba na takiej też sobie radzić. W ziemie wbijasz podpórkę i na nią ustawiasz wędkę w miarę wysoko, a jak taki karp 2kg Ci pociągnie za przynętę to będziesz spokojnie widział (2012/08/14 19:32)

BlackFire


Dzięki za pomoc ;) Zawiązany. Teraz tylko czekam na lepszą pogodę i zaczynam łowić :) Mógłbyś mi jeszcze napisać najlepszą przynętę na takiego karpia(rzadko karmione chlebem), w jaką pogodę łowić i czy rzucać w miejsca płytkie, czy raczej głębokie? Muł ok. 30cm, wody ok. 1m. Widziałem grzbiety kilku większych okazów przy jednej zacienionej burcie. Z góry dzięki ;) (2012/08/14 19:59)

BlackFire


A... byłbym zapomniał :) W jaką porę dnia łowić :) Rano, południe, wieczór, czy raczej noc? i w jakiej temp. mniej-więcej ;) (2012/08/14 20:04)

bazzo


Mozesz łowić rano w południe jak i po, a nawet w nocy, (rano i przed zmierzchem=najlepsze pory), z pogodą też różnie mogą żerować w burze mogę w słoneczny dzień. 
Spróbuj na kulki z chleba, czerwone robaki, kukurydze z puszki (2012/08/14 20:14)

u?ytkownik83706


A... byłbym zapomniał :) W jaką porę dnia łowić :) Rano, południe, wieczór, czy raczej noc? i w jakiej temp. mniej-więcej ;)



Wtedy, kiedy będziesz miał wolny czas;) A tak na serio to każdy powie Ci, żę poranek i wieczór to najlepsze pory. w godzinach popołudniowych brań na pewno będzie mniej, jeśli w ogóle one nie ustąpią. Osobiście jakbyś poszedł od 6 rano do 11 to myśle, że coś byś na pewno złowił ;) połamania kijka;) (2012/08/14 20:17)

halski021


Na małym stawie jak są karmione chlebem,to możesz łapać na kawałki skórki od chleba.W takim płytkim stawiku ustawiasz mały grunt tak ,żeby skórka  pływała po powierzchni.Jak to nie zda egzaminu,to łap jak radzą koledzy.Sam wybierz,która metoda ci będzie odpowiadać.Każdy łapie swoim sposobem,a wyniki są podobne::) (2012/08/14 21:07)

halski021


Na chleb możesz łowić bez spławika ,tylko żyłka i haczyk (2012/08/14 21:13)

BlackFire


Też tak próbowałem, żeby skórka chleba pływała po wierzchu. Złowiłem 1,5kg karpia. Ale ostatnio tym sposobem tylko 0,5kg "ozdobne" rybki biorą, więc z kolacji raczej nici.... jutro spróbuję coś złowić rano. Dzięki wszystkim za odp. :) (2012/08/14 21:31)

michal2203


Nie mam doświadczenia co do karpi, bo nie jestem karpiarzem. Ale mój okaz złapałem na kukurydze, więc warto byłoby na to spróbować? A łowić to tak od 5 do 10-11 albo od 18 do późnego wieczora ;) (2012/08/14 21:58)

BlackFire


Myślałem, że połowię dzisiaj, jednak pogoda u mnie nie przypomina letniej :( Leje już od 2 dni. W pogodzie internetowej widziałem, że po południu będzie się przejaśniać, więc przy pierwszej okazji zarzucam ;) (2012/08/15 08:44)

bazzo


Jak wrocisz napisz co załozyles i jakie wyniki (2012/08/15 10:18)

BlackFire


Jestem. Założyłem sprzęt jak w 1. poście. Złowiłem na skórki chleba japońca(chyba :)) i lina. oba chyba ok. 0,5kg. Za ok. 2 godz. dam foty ;)  (2012/08/15 11:18)

xeio


kukurydza , białe robaczki. Najlepiej na na każdą wędke co innego ;)
Oczywiście mozna próbować też na kulki, ale tutaj sie nie będę wypowiadał bo nie mam doświadzenia :)
Pozdrawiam (2012/08/15 11:22)

BlackFire


Miałem kiedyś pomysł, żeby zrobić zestaw na kulkę. Jednak wydaje mi się to troszkę skomplikowane... Zostanę przy zwykłym gruncie :) (2012/08/15 13:32)