Zaloguj się do konta

Zły roller do kule proteinowych?

utworzono: 2011/09/22 19:31
pokpo

No więc wczoraj kupiłem w sklepie wędkarskim roller do kulek, średnica 14mm, cena 33zł, firma ROBINSON. Dzień potem postanowiłem zrollować kulki. Zrobiłem najbardziej spoisty mix jaki chyba da się zrobić ( mąka pszenna i kukurydziana w stosunku 50/50) Wyrobiłem ciasto i przystąpiłem do zrollowania kulek proteinowych. A robiłem to tak: górną stroną rollera wyrobiłem wałeczki, zrollowałem te "kulki" lecz nie wyszły mi kulki tylko poduszki, za następnym razem owalne kulki z dziurą w środku. I próby trwały ok. 2h po czym zrobiłek kulki ręcznie. Co mogło być winą mojego niepowodzenia [2011-09-22 19:31]

JacekLbn

To nie wina rolera tylko wina ciasta. Muszisz testować. Każdy składnik którego używasz odpowiada za spoistość kulki. ( kruchość, kleistość, ciągliwość itd) Z mieszania 50/50 dwóch składników nie zrobisz pełno wartościowej kulki. Głównym problemem są otwory w kulkach przy rolowaniu lub klejenie się ciasta do rolera. Kulka powinna być spoista, a jest ok wtedy gdy nie zmienia swojej formy po opuszczeniu na stół. Oraz gdy trzymamy je w jednej misce nie sklejają się przed gotowaniem. Rozrób każdy składnik z małą ilością wody i zobacz co się dzieje  co dany składnik daje w kulce. Pozdro
[2011-09-22 20:25]

JacekLbn

Jak będę robił kulki porobię fotki i opiszę co i jak robić. Tylko teraz mam problem z czasem. :)
[2011-09-22 20:27]

JacekLbn

Wejdz w moje fotki to zobaczysz kulki które robię. Mam 8 opracowanych smaków oraz różne mixy. Szybko pracująca kula oraz wolno. Pisz jak będą pytania .
[2011-09-22 20:29]

pokpo

ok dzienki [2011-09-22 20:32]

JacekLbn

To nie jest proste trzeba dużo kilo zrobić aby  nauczyć się :)  Jesteś młody masz czas:)
[2011-09-22 20:34]

pokpo

o! i nie moge na twoim profilu (blogu) znaleźć tych przepisów, tylko kulki zdjęcia są [2011-09-22 20:38]

JacekLbn

Ja przepisów nie mam na blogu:) Napisałem że jak znajdę czas to napiszę i wkleję zdjęcia jak robić aby było ok
[2011-09-22 20:45]

kuba81pks

To nie wina rolera, po prostu wałki które rolowałeś miały za dużą średnicę. Do rolera 14 mm średnica wałka z ciasta to max 12 mm. Inaczej ciasto zamiast się rolować po prosu się rozgniata i rozpłaszcza w rolerze. Ja zastosowałem zwyczajną maszynkę do mięsa do nakrętki dopasowałem stary plastikowy lejek a wąski koniec dociąłem do średnicy około 12 - 12,5 mm. Wyciskam wałeczki potem na rolera i wychodzą pięknie. Nie ma znaczenia czy zrobimy ciasto bardziej spoiste czy mniej. Próbowałem z ciastami bardzo mocno dopalonymi ziarnem i innymi dodatkami i kulki wychodziły idealne. Oczywiście z maszynki usuwamy na czas robienia kulek sitko oraz nożyk.
[2011-09-27 19:07]