Zaloguj się do konta

Zły dobór zanęty Carpio?

utworzono: 2011/10/02 21:03
volvo01

Witam wszystkich w piatek kupiłem ze swiezutkiej dostawy zanęte Carpio KARP TRUSKAWKOWY  a kolega TRAPER WODY STOJĄCE KARP,LIN, kARAŚ , Amur

łowilismy na kukurydzę i białego on w ciągu godziny wyciągnoł 3 karpie po 25-36 cm a ja ani jednego czy zła zaneta czy nie

a i nasze zestawy były oddaleone o 0.5 metra od siebie
[2011-10-02 21:03]

jacek1963

czesc, morz to niezalezy od zanety ,a od szczescia ,truskawka jest dobra na caly sezon .druga  rzecz ,na jesien, wanilia albo  zapachy rybne. [2011-10-02 21:20]

marek-debicki

Ostatnio na zawodach trwających cztery godziny szło mi całkiem nieżle. Branie za braniem, drobna płoć, ale wszystko do czasu. Sąsiedzi z lewej i prawej mieli tylko po dwa brania i w sumie po dwa liny!!! Częsta tak bywa, że nie tylko zanęta stanowi o częstotliwości brań, ale najmniejsze szczegóły w zmontowaniu i ułożeniu zestawów. Może Kolega trafił na jakieś oczko w roślinności lub zastosował iny przypon? NIe wiadomo. Jeszcze jedna uwaga. Jeżeli łapiecie 0,5m od siebie to proponuję zastosowanie jednej zanęty. Będzie raz napewno taniej, a po dwa zawsze można poeksperymentować z przynętą, zestawami i wymienić się informacjami.  Pozdrawiam [2011-10-02 21:28]

ryukon1975

Witam wszystkich w piatek kupiłem ze swiezutkiej dostawy zanęte Carpio KARP TRUSKAWKOWY  a kolega TRAPER WODY STOJĄCE KARP,LIN, kARAŚ , Amur

łowilismy na kukurydzę i białego on w ciągu godziny wyciągnoł 3 karpie po 25-36 cm a ja ani jednego czy zła zaneta czy nie

a i nasze zestawy były oddaleone o 0.5 metra od siebie

Zestawy 0,5 m od siebie?W jaki sposób podaliście tak precyzyjnie zanętę że jej rodzaj miał jakieś znaczenie?
[2011-10-02 21:29]

volvo01

poprostu dobrze rzucamy ... zrobiliśmy sobie takie małe zawody o zgrzewke piwa i niebyło sensu kupywania takiej samej zanety a jeszcze przez dwa dni neciliśmy kukurydzą  aby dobrze brały , jakoś jak kupie TRAPER MAGNUM (czerwona albo czarna  i byl;e na jaką rybe ) bede zawsze wracał z rybą a jak wezme jakaś inną to albo drobnizna albo zero brań
[2011-10-02 21:46]

ryukon1975

poprostu dobrze rzucamy ... zrobiliśmy sobie takie małe zawody o zgrzewke piwa i niebyło sensu kupywania takiej samej zanety a jeszcze przez dwa dni neciliśmy kukurydzą  aby dobrze brały , jakoś jak kupie TRAPER MAGNUM (czerwona albo czarna  i byl;e na jaką rybe ) bede zawsze wracał z rybą a jak wezme jakaś inną to albo drobnizna albo zero brań

Mi się wydaje że biorąc pod uwagę długość przyponów itp.zanęty były wymieszane.I tak jak kol.marek-debicki doszukiwał bym się różnic w sprawach technicznych.Znaczy żyłki,przypony,ciężarki itp..
[2011-10-02 21:54]

Woa-VooDoo

Proszę was ludzie , CARPIO to największy chłam Zostaw sobie chleb na słońcu na 4 dni aby wyschnął , wrzuć jakieś kamienie i masz zanęte CARPIO.Nie sądziłem że to jeszcze w sklepach leży [2011-10-03 15:10]

endriu1994

Zamiat tych wszystkich sklepowych zanęt zwykła śruta kukurydziana z dodatkiem melasy waniliowej,odrobina miodu i zanęta na lato jak znalazł :P

Można dodawa różne inne ziarna ja dodaje konopie,orzechy tygrysie,całą kuku,białe robaki oraz pszenice jak dla mnie to działa pierwsza klasa i już nie jeden karp sie skusił :P

[2011-10-03 21:39]

marek-debicki

Proponowane rozwiązanie, które przedstawiłeś jest bardzo interesujące i z tego co zrozumiałem skuteczne. Krętlik,   mocowanie spławika jak najbardziej rozumiem. Ja osobiście jednak zastanowiłbym się nad rozmieszczeniem śrucin na przyponie poniżej głównego obciążenia. Może wg Ciebie jest to zasadne, proszę o ewentualne uzasadnienie. Pozdrawiam i *****pozostawiam.

[2011-10-04 20:19]

marek-debicki

Przepraszam, ale zapomniałem jeszcze pochwalić Kolegę za rozwiązania ze śrutą kukurydzianą. Jako baza zanętowa uważam, że jest jedynm z lepszych a zarazem najtańszych składników dostępnych ogółnie na rynku. [2011-10-04 20:25]