Zaloguj się do konta

Złowione ryby!

utworzono: 2010/07/05 10:46
arbeiten100

Witam mam dwa pytania, na ktore nie potrafie znalezc odpowiedzi w RAPR'ie. Dotycza one zlowionych ryb:

1)Jesli jade na nocke i zlapie np. dwa karpie przed 24 to moge zostawic je w siatce i kontynuowac polow nastepnego dnia? Czy beda sie czepiac kontrolerzy? A jak nie mozna tak zrobic to czy moge schowac je do samochodu? Oczywiscie wszystko zapisane w rejestrze.

2)Oraz drugie pytanko. Mam oplacone wody pzw oraz staw licencyjny. I nie wiem czy jak zlowie np. te dwa karpie na wodzie pzw, to czy moge zostawic je w samochodzie i jechac na staw licencyjny? W rejestrze wszystko bedzie zapisane.

Prosze o odpowiedzi. Dziekuje i pozdrawiam
[2010-07-05 10:46]

KSIENDZU

Ja odpowiem w sprawie pytania nr 2. Wydaje mi sie ze nie mozesz tak zrobic bo limit polowu jest dzienny a nie zbiornikowy, czyli jak zlowisz 2 karpie na PZW to nie mozesz jechac na licencyjny i znow wyciagnac 2, bo wtedy zlamiesz regulamin mowiacy o dziennym limicie polowu. Jezeli zapiszesz w rejestrze polowow ze zlapales 2 karpie na lowisku XXX (PZW) a potem pojedziesz na lowisko YYY(licencyjne) to w przypadku kontroli zostaniesz ukarany mandatem za zlamanie dziennego limitu polowu.....




Ps. Mozna posciemniac i wpisac z inna data, ale nie oto przeciez chodzi, tylko o uczciwosc. Wiec tak jak pisalem zrobic tak nie mozesz.....


A co do pierwszego pytania, to powiem Ci ze dziwna sytuacja, bo teoretycznie nie udowodnisz kontrolerom ze zlapales te dwie rybki dnia 24, a kolejne 2 dnia 25.... Moga sie rzucac, ale na bank beda sie rzucac. Mysle ze najlepszym sposobem udowodnienia im ze ryby sa z dwoch dni jest zrobienie im zdjecia telefonem, potem mozesz pokazac date i godzine zrobienia zdjecia wiec nie powinni sie juz czepiac. Tak bym zrobil przynajmniej ja :P

Pozdrawiam
[2010-07-05 12:27]

Datę i godzinę można zmienić.

Co do twojego pytania z licencyjnym myślę że ten zbiornik ma swoje przepisy i nie złamał bys przepisu chyba że to jest też PZW no to co innego. Jeżeli to komercyjny możesz i nic Ci nie zrobią.


Co do tych dat jeżeli masz je wpisane na dzień wcześniej to żaden strażnik nie powinien się rzucać bo to nie wypada i możesz łowić spokojnie dalej następnego dnia. Nie będziemy się już tu spierać że to dobowy limit czyli o której złowiona i czy minęła doba. Pamiętaj też że RAPR mówi o rybach przetrzymywanych dłużej niż doba w siatce trzeba uśmiercić. To by było najleprzym roziązaniem po północy wpisać i uśmiercić.

P.S. Jak ty chcesz przetrzymywać ryby w samochodzie przy takiej pogodzie. Chyba że białe robaki w nim hodujesz  :):):):):)
[2010-07-05 12:43]

pawelz

Sa jeszcze lodowki podlaczane do gniazdka samochodowego. :)
A tak na powaznie. Musisz poczytac regulamin lowiska.
Np. Po utworzeniu OS'u na Dunajcu rozpetala sie burza o to wlasnie ze wedkarz lowiacy na OS nie mogl miec w aucie zadnych ryb. Zaraz sie zaczelo, kto ma prawo kontrolowac bagazniki, jak daleko ma stac auto od wody zeby nie bylo kontrolowane itp.
[2010-07-05 13:51]