Złowiłem zębacza życia - 6,3 kg.105cm

/ 162 odpowiedzi / 5 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik108412

Jeszcze raz wbijcie sobie do głowy -od tego czy wędkarz robi dobrze czy źle ,jest regulamin PZ Wędkarskiego .Tam jest napisane jak byk, co mozna zabrac ,ile i jaki okres ochronny ma dany gatunek .. Jak złowi wędkarz dwumetrowego szczupaka i chce go zabrać ,to może o ile nie jest to w okresie ochronnym. Gówno każdemu do nie i jego zdobyczy.To że kilku z was ma ego umoralniać innych ,to wasz problem i wiekszość  sie smieje z tych wypocić moralistów.

To że ktoś widzi, że inni zabieraja 30kg dziennie przez tydzień i nic nie robi ,tylko na forach wędkarskich narzeka ,to świadczy tylko o nim samym.
Jest Policja ,straż rybacka i można zgłosić jak ktoś ma morale naruszone.
  Kolega który zlowił szczupaka pochwalił sie zrobił bardzo dobrze zabierając go .Osobiście życze mu smacznego ....Ma ochote ,to czemu nie ,ja nie jestem gnojem żeby zazdrościć innym i żałować zjeść ryby życia .

Natomiast brak dobrych zarybień i marnotrawienie milionów złotych przez PZW nikt tutaj nie neguje . Widzicie problem w wedkarzu ,a nie wędkarze są problemem że brak 
ryb w zbiornikach.

Kolega który zlowił szczupaka pochwalił sie zrobił bardzo dobrze zabierając go

No i widzisz do takich jak ty już się nie przemówi, miałem jeszcze coś pisać, bo sporo tego byłoby do ciebie, ale po co mi to. Żyj sobie chłopie w swojej "mądrości" i śmiej się śmiej, jak wszyscy, ale nie zapomnij też zapłakać nad sobą. Cywilizacja postępuje, zajrzała też już do naszego kraju i w kontekście C&R. Jeśli na tym etapie nadążasz za moją wypowiedzią, to tylko dodam, że to właśnie "ci moraliści" stoją na straży rozwoju społeczeństwa w każdym wymiarze życia. Gdyby nie oni nadal wszędzie panowałby folwark

(2013/09/11 12:57)

JKarp

A tego to nawet nie wiedziałem, że gdzieś leszcz ma limit 10 szt.Podawałem przykład z Zalewu Zegrzyńskiego :-)JK (2013/09/11 13:00)

u?ytkownik108412

Jeszcze raz wbijcie sobie do głowy -od tego czy wędkarz robi dobrze czy źle ,jest regulamin PZ Wędkarskiego .Tam jest napisane jak byk, co mozna zabrac ,ile i jaki okres ochronny ma dany gatunek .. Jak złowi wędkarz dwumetrowego szczupaka i chce go zabrać ,to może o ile nie jest to w okresie ochronnym. Gówno każdemu do nie i jego zdobyczy.To że kilku z was ma ego umoralniać innych ,to wasz problem i wiekszość  sie smieje z tych wypocić moralistów.

To że ktoś widzi, że inni zabieraja 30kg dziennie przez tydzień i nic nie robi ,tylko na forach wędkarskich narzeka ,to świadczy tylko o nim samym.
  Kolega który zlowił szczupaka pochwalił sie zrobił bardzo dobrze zabierając go .Osobiście życze mu smacznego ....Ma ochote ,to czemu nie ,ja nie jestem gnojem żeby zazdrościć innym i żałować zjeść ryby życia .

Natomiast brak dobrych zarybień i marnotrawienie milionów złotych przez PZW nikt tutaj nie neguje . Widzicie problem w wedkarzu ,a nie wędkarze są problemem że brak ryb w zbiornikach.

"Zjeść rybę życia" sama kwintesencja jesteś zajemocny (2013/09/11 13:02)

perwer

A tego to nawet nie wiedziałem, że gdzieś leszcz ma limit 10 szt.Podawałem przykład z Zalewu Zegrzyńskiego :-)JK

Janusz ,człowiek całe życie sie uczy. Na słynnym zalewie rybnickim ,tez masz limit połowu leszcza ,tak że jak pisałem wyżej -wystarczy zapis i ucina sie branie 30 kg na dobe...Po co obrażać wędkarzy ,jak wystarczy jeden zapis...widac niektórym tak jak Tobie to nie pasowało i cos z tym zrobili.

tatamarcelk    to portal wędkarski a nie zlot Rydzyka ,uspokój sie. (2013/09/11 13:07)

u?ytkownik108412

A tego to nawet nie wiedziałem, że gdzieś leszcz ma limit 10 szt.Podawałem przykład z Zalewu Zegrzyńskiego :-)JK

Janusz ,człowiek całe życie sie uczy. Na słynnym zalewie rybnickim ,tez masz limit połowu leszcza ,tak że jak pisałem wyżej -wystarczy zapis i ucina sie branie 30 kg na dobe...Po co obrażać wędkarzy ,jak wystarczy jeden zapis...widac niektórym tak jak Tobie to nie pasowało i cos z tym zrobili.

tatamarcelk    to portal wędkarski a nie zlot Rydzyka ,uspokój sie.

o czym ty mówisz??? jaki rydzyk, kolego nie strzelaj jakimiś kulawymi stereotypami. Poza tym nie zwracaj mi uwagi tylko dlatego, że pojmuję temat szerzej, nie ograniczaj siebie i innych, mimo, że to forum wędkarskie można temat podejmować bardziej globalnie (2013/09/11 13:15)

luki79

A  i nawet są zbiorniki co rybki mają górne wymiary np. taki zbiornik Paprocany w Tychach
szczupak zakaz zabierania do 50cm i powyżej 90cm.
Ciekawostka dla Ciebie karpika powyżej 65cm też wypuszczamy.
I z tego co wiem takich zbiorników już jest więcej, i jeśli ten szczupak byłby właśnie złowiony na takim zbiorniku to te wypowiedzi co poniektórych byłyby słuszne a tak to jest zwykle kozakowanie i zmienianie świata na lepsze ale tylko w internecie.

Święte słowa kolegi Perwera ''komuś się nie podobało i to zmienił'' i też bym Jemu wódki nalał jak to kolega wyżej słusznie stwierdził. (2013/09/11 13:32)

zbynio 33

Natomiast brak dobrych zarybień i marnotrawienie milionów złotych przez PZW nikt tutaj nie neguje . Widzicie problem w wedkarzu ,a nie wędkarze są problemem że brak ryb w zbiornikach.

Nie zaczyna się od końca tylko od początku.

Wypadałoby usunąć z wód PZW rybaków i kłusowników oni (hurtownicy) w ciągu doby wyjmują z wody więcej jak kilka tysięcy wędkarzy w ciągu roku.

Później jak napisano wyżej ogarnąć niegospodarność PZW.

Nawoływanie biednego ( bo nie mogącego nic złowić:)) wędkarza do wypuszczenia jedynej ryby jaką udało mu się złowić od tygodnia czy dwóch zostawmy na koniec.

co ty piszesz? od początku to od siebie. z resztą się zgadzam. to nie dość, że jedną złowił (przypuszczam, że więcej nie było) to jeszcze ją zabrał. gdzie tu logika? (2013/09/11 13:53)

zbynio 33

mi się wydaje, że jeśli ktoś zabiera ryby to właśnie z zazdrości, żeby aby kto inny nie złowił. z tym regulaminem PZW to jak z zakazem palenia w miejscach publicznych, którego kiedyś nie było, a mimo to świadomy i kulturalny człowiek nie palił przy dzieciach i wśród niepalących nawet w swoim domu. (2013/09/11 14:12)

Zielan

No i co chłop narobił!? Pokazał rybę z pustakami i afera hahaha. Gówno da to gadanie, sypanie argumentami i reszta bla bla bla. Zamiast się zjadać idźcie wypić piwko i dać na luz. Jak ktoś wspomniał efekt z tego będzie taki jak zawsze czyli żaden.  (2013/09/11 14:38)

u?ytkownik108412

mi się wydaje, że jeśli ktoś zabiera ryby to właśnie z zazdrości, żeby aby kto inny nie złowił. z tym regulaminem PZW to jak z zakazem palenia w miejscach publicznych, którego kiedyś nie było, a mimo to świadomy i kulturalny człowiek nie palił przy dzieciach i wśród niepalących nawet w swoim domu.

Dokładnie świetnie to ująłeś, właśnie to jest dobre porównanie (2013/09/11 14:39)

Diabolique

25cm płoć na przynete to też rozpusta ;] (2013/09/11 15:12)

zbynio 33

No i co chłop narobił!? Pokazał rybę z pustakami i afera hahaha. Gówno da to gadanie, sypanie argumentami i reszta bla bla bla. Zamiast się zjadać idźcie wypić piwko i dać na luz. Jak ktoś wspomniał efekt z tego będzie taki jak zawsze czyli żaden. 

mądry człowiek zawsze wyciągnie wnioski. wszystko zależy od podejścia. za piwko dziękuje nie pije (wolę wódkę "czystą" i głowa nie boli). każda uratowana dusza się liczy ;))))) (2013/09/11 15:15)

u?ytkownik95904

mi się wydaje, że jeśli ktoś zabiera ryby to właśnie z zazdrości, żeby aby kto inny nie złowił

Kolego nie mierz wszystkich jedną miarą, bo Ci się coś wydaje?? Każdy ma swój powód do zabierania ryb, byłem pewien że to jest oczywiste. (2013/09/11 16:03)

notaki

Przeczytałem posty z kolejnego dnia tej dyskusji i niektóre argumenty kolegów mnie po prostu powalają.
Mianowicie - argument pt " nie ma ryb w zbiornikach, więc zostawiajmy je, by nie brakło ich dla innych"

A jest tak: Kupujemy   za naprawdę konkretne  pieniądze prawo połowu i zabrania okreslonych limitów ryb do domu . Możemy z niego skorzystać.. możemy i nie ( nawet nie musimy iśc nad wodę bowiem opłata jest abonamentowa ) .

Argument przestawiony wyzej i przeniessiony na inną dziedzinę wygladałby tak: Brakuje pralek w sklepach, więc szanowni rodacy!!! Kupujcie pralki, ale na Boga ! - nie bierzcie ich do domu ! Niech i inni tez mogą obejrzeć je w sklepie, a nawet dotkać i zrobić z nią zdjęcie !!

Niech wybór wziąć , czy nie brać będzie indywidualną decyzja każdego.. a nie próba ratowania czyjejś indolencji i fatalnej gospodarki zgromadzonymi środkami. (2013/09/11 19:11)

ryukon1975

Tam gdzie jest gospodarka i ryba można brać i nikt na nikim psów nie wiesza.

Zwolennicy c&r nie powinni oglądać.:)

(2013/09/11 19:34)

khakiprichi

hehe widziałem już ten filmik :)
Krzysztof ujął to idealnie tam gdzie jest gospodarka to i rybę w kałuży złowisz :) (2013/09/11 21:20)

JKarp

Ja pierdziu :-))))W sobotę zasadzam się w takim razie przed blokiem na karpia bo kałuża po dzisiejszym deszczy jest większa ;-)Idę zanęcić ...JK (2013/09/11 21:25)

Jędrula

Dobry materiał . To chyba Norwegia ? (2013/09/11 21:42)

ryukon1975

Pewności nie mam ale Skandynawią zajeżdża na kilometr.:) (2013/09/11 21:52)

Jędrula

Pewności nie mam ale Skandynawią zajeżdża na kilometr.:)

Nooooo ! Cholera , pięknie tam , że aż żal d... ściska :(

(2013/09/11 22:01)

notaki

a wędkarzy nie mniej niż u nas.. i do tego mięsiarzy !
To jakim cudem u nich te ryby ? (2013/09/11 22:06)

ryukon1975

Mi to się najbardziej ten "dywan" na wodzie podoba, kiedy ja zacznę po wodzie chodzić ? :) (2013/09/11 22:08)

Jędrula

To jakim cudem u nich te ryby ?

No właśnie Kolego , dobre pytanie :)

Jakim cudem ?

(2013/09/11 22:08)

u?ytkownik108412

To jakim cudem u nich te ryby ?
że niby co w Skandynawii mięsiarze???? buachachacha, chyba wtedy, gdy za Skandynawów uznasz mieszkających tam polaczków i turystów polaczków, co całe bagażniki ryby przwożą do domu. Tu planeta Ziemia kontaktujesz?
(2013/09/11 22:25)